Nočnou hmlou sa zakráda vrah, hľadajúci ďalšiu obeť. Skupina mužov, ktorí chcú vraha chytiť, prikáže úradníčkovi Kleinmanovi, aby sa k nim pripojil. Vydesený Kleinman však bezradne blúdi sám nočným mestom bez toho, aby chápal, čo sa od neho očakáva. Na policajnej stanici sa stretne s cirkusantkou Irmy... Vizuálne stvárnenie i námet filmu sú poctou nemeckej kinematografii dvadsiatych rokov. (STV)

Romadoor

Až na hromady uškrcených a s hrdly od ucha k uchu proříznutých, ale bezejmenných obětí a útěku jejich původce v závěru, je film plný naděje a chuti do života. A dobře to dopadne (jak je Woodyho zvykem občas). ()

JakeBlues

Jeden z mých neoblíbenějších a tudíž z mého pohledu nejlepších filmů skvělého autora a režiséra (alespoň tedy z těch co jsem viděl, pokud někdo dokáže stíhat jeho ďábelské tempo a viděl všechny jeho snímky, pak se mu klaním). Koukám že jsem možná jedním z mála lidí kteří ač milují "obvyklou" Allenovu tvorbu, mají velice rádi i tento snímek. Ano, opravdu zde na první pohled nic z typického Woodyho nenajdete, jak lze dostatečně pochopit z komentářů ostatních uživatelů. Ve skutečnosti však při sledování snímku vidím tu samou povahu, stejný (možná trochu smutný) velmi uvědomělý pohled na život a na svět - zkrátka a dobře vidím stejné oči které vypozorovali to co napsala ta samá mysl, woodyho mysl, jako u všech jeho scénářů ostatních. To že zvolil jinou formu je věc jiná a jedině dokazuje jeho talent a profesionalitu co se týče samotného procesu režie. Tj. podle mě snímek nejenom vizuálně dokonalý po všech stránkách, ale především obsahově velmi hutný, tak trochu pohled do hlubin tvůrcovi melancholické duše, jenom poněkud otevřeněji než jeho obvyklou formou. Mohlo by se zdát, že zde lze najít zprostředkovaný autorův pohled na svět daleko snadněji než v obvyklé schovávačce vtipných dialogů a hlášek, podle některých komentářů to ale vypadá na pravý opak. Nebo možná jejich autoři nenalezli v ostatních woodyho filmech také nic, zde však nemůžou předstírat smích z pochopení, jelikož je vše podáno výjimečně přímo, ne ironicky. ()

tucnak21

Docela mi vadila postava Kleinmana. Nelíbilo se mi, jakým tónem mluvil, jak se pořád zadrhával, a jak pořád říkal you know. (Možná kdyby ho hrál jiný herec, tak bych to viděl jinak) Tomu všemu nepřidalo, že byl poměrně ukecaný a že byl ve filmu často. Přesto měl občas nějaký dobrý hlášky. Ve filmu bylo i několik vtipných situací- například Irmy na policejní stanici, naložení s pěnězi nebo když se Klaunovi dostalo do rukou dítě. Prostředí se stíny a mlhou, hozené do černobílé barvy, bylo zajímavé. Celkově mne film ale poměrně často nudil (a to má jen 85 minut). Možná to bylo i tím, že záběry kamery byly hodně dlouhé. ()

DonFrolimo

Allenův humor v další z mnoha poct různým žánrům. Naštěstí režijně, scénáristicky i herecky - dokáže právě Allen spojit horrorovou ponurost s vytříbenou ironií a absurdní komikou. ()

Birter

Ze začátku to nevypadá tak špatně, Max Kleinman má v sobě a kolem něj atraktivní kafka-eskní element, ale brzy se z něj stane karikatura, házející vtipy ne tolik špatné, ale spíše prvoplánové a tím pádem ani trochu vtipné. Ba dokonce hůř. Zbytek filmu naprosto selhává ve vyobrazení vraha do takové míry, že je to anti-napínavé a anti-vtipné. A to je skutečný problém. Když už se nedokážete ani smát směšnosti. Směšnosti života? Říct, že vážnější témata jsou vyobrazena povrchně je ještě velký eufemismus. Film nemá odpověď ani na mnou imaginárně nadnesenou korupci, fanatizmus, porušení etického kodexu či nihlismus. Jediné co film nezapomene doručit je těkolik trapných deus ex machina. ()

wonka

Po dlouhé době jsem měl chuť na Woodyho, na MGM zrovna běžely Stíny a mlha... a hned od začátku mě vtáhly atmosférou hustou, že by se dala krájet. Zaujal mě pěkně promyšlený děj (z něhož bylo občas cítit, že nějak souvisí s divadelní inscenací), herci, kamera, hudba, několikrát jsem se zasmál. Moc příjemně strávená hodinka a půl. Filozofování v nevěstinci nemá chybu. Moc dobré. 90% ()

Antal89

Zápletka filmu, některé osoby a drobné události byly velice zajímavé, ale spíše mne celý film zklamal i svým závěrem a trochu nesourodě a neplynule vloženými mozaikami dialogů, které se občas valili jako páté přes deváté. Oproti předchozím Allenovým filmům to pro mne spíš bylo hlubší zklamání. Ani senzační herecké osobnosti nemohou zlepšit trochu zpackaný děj, který se snaží zkomedializovat kafkovský román. ()

TomDolly

Woody Allen je brilantný. A tento film je úchvatný. Kathy Bates, Mia Farrow, Kate Nelligan tri obrovské diamanty tohto filmu. Ale je ich tu omnoho viac.. ()

JARDAHONDA

Ve stylizované černobílé napodobenině německého expersionismu si režisér Woody Allen přidělil roli otrapy, jenž se ocitl v nevhodnou dobu na nevhodném místě.. 85% ()

Vindemiatrix

Allenovská variace na Kafku (pověření k úkolu, o kterém hlavnímu hrdinovi nikdo nic neprozradí), Bergmana (cirkusové prostředí, postava Škrtiče-smrti) i sebe sama (neurotický úředníček se zlozvykem brebtat trefné glosy). Děj se táhne odnikud nikam jako ta plouživá mlha, ale režisér stále dokáže i ten nejhutnější aerosol sublimovat do spršky vtipných scén a dialogů. Není to slejvák, ale i mžení může osvěžit. Zvlášť když padá na půdu s tak úrodným hereckým o(b)sazením... ()

Sejkorka

Zatím ne. Černobílé ve tmě, rozmazané ........ PODRUHÉ 11-11-23 na 2* , jednak ta mlha neustoupí celej film, navíc převážně ve tmě. Klasiky WA v jeho sarkastických hláškách. Nakonec půjde dělat asistenta světoznámého kouzelníka. Masový vrah se však někde potlouká dál. ()

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN