Nočnou hmlou sa zakráda vrah, hľadajúci ďalšiu obeť. Skupina mužov, ktorí chcú vraha chytiť, prikáže úradníčkovi Kleinmanovi, aby sa k nim pripojil. Vydesený Kleinman však bezradne blúdi sám nočným mestom bez toho, aby chápal, čo sa od neho očakáva. Na policajnej stanici sa stretne s cirkusantkou Irmy... Vizuálne stvárnenie i námet filmu sú poctou nemeckej kinematografii dvadsiatych rokov. (STV)

Autogram

Woody sa tentokrát pokúsil o krimi noirovku, ešte to umocnil hmlou a čiernobielym podaním. Nezabudol na svoje klasicky zmätené postavy, z ktorých je najviac popletený on sám a satiru na všemožné neduhy spoločnosti. Najlepšie sú scény v bordeli a na ulici, ako sa prelína zhýralosť, pohodová atmosféra a súcit. Kam film smeruje nie je celkom jasné, ale to u Woodyho akceptujem. –––– Viem presne, čo si o tom myslím, len to neviem vyjadriť slovami. Možno by to chcelo drink. ()

jefff

Slabší Allenovka, u které jsem plně nepochopil, co chtěl mistr vlastně říct. Pěkné originální zpracování ala "M" od Fritze Langa, dobré herecké výkony, avšak daleko méně vtipu a slabší příběh, který není u Woodyho zvykem. I tak se ,ale jedná o pěknou podívanou. ()

venca163

Tady hraje takovejch hvězd a nikoho z nich jsem si ve filmu nevšim, až teď to čtu a koukam jak puk. Mám radši ty civilnější přímočařejší Woodyho filmy. A nemám rád cirkus =) (70%) ()

mohamedsfinger

Woody Allen je největším a nejzábavnějším filosofem 20. století, o tom už po tomto filmu není pochyb. Navíc je to i perfektní režisér, což tady dokazuje tím, jak dokáže kombinovat žánry a pohrát si se scénářem a vnímáním postav. Podařilo se mu kombinací detektivky, satirické komedie a artového snímku (s perfektní a nádhernou kamerou Carla di Palmy) složit poctu německému expresionismu (asociace s Murnauem a Langem mi vytanuly na mysl hned několikrát) a vytvořit jeden z nejosobitějších opusů existencialismu. Absurdno tady vede filosofické monology snad přesvědčivěji než u Kafky a Sartra. Nesmím zapomenout ale ani na herecké výkony, jelikož Woody předvedl možná svůj nejlepší výkon, ale hlavními hvězdami tady byly právě ony "hvězdy"- John Malkovich, Mia Farrow a John Cusack, a pak také několik dalších známých tváří v minirolích rozhodně neselhalo. Ale je dost pravděpodobné, že se mnozí ztratí když ne v klamavé hře stínů, tak v mlze... ()

xaver

Filmy Woody Allena mě nikdy moc nebraly. Jsou většinou jaksi mimo realitu. Režisér si vytváří svůj vlastní svět s v tom se pohybují jeho hrdinové. Umělecky ty snímky nemusí být špatné, rovněž tak herecké výkony, ale z diváckého hlediska nic moc, i když si jeho filmy určitě najdou svojí diváckou obec. Otázka je, jak početnou. Ty dvě hvězdičky, které dávám neznamenají, že film je špatný. Spíš jde o to, že se můj vkus s režisérovým nějak minuly. Prostě se nepotkaly na spravném místě. ()

HiddenDragon

"Tamhle nekdo ciha!" "Mam se rozplakat nebo rozbehnout?" :)) Legracni film noir, s Allenem v kavkovskem pribehu o nesmyslnosti zivota, moci davu, a celou radou mladych slavnych hercu. Je az s podivem jak Allenovy filmy obecne tahnou hvezdy. At uz v jeho filmech zacinaji, nebo si uz jako star proste strihnou svou rolicku. Cusack, Malkovich, Jodie Foster, Kathy Bates, Madonna. Doporucuji - jako jsem to (ciste nahodou) udelal ja - pustit si tento snimek po pulnoci s mlhavou podzimni atmosferou za oknem :) Budete mit dokonalou kulisu. Nebudete se bat, ale zprijemni vam to nasup legracnich dialogu i filosofickych uvah...obou je tu opet spousta. No, myslim ze si jdu precist Proces, po te srande to chce trochu deprese :) ()

Přemek

Film, který je zároveň velmi konzistentní a atmosférický a zároveň je dokonalou sbírkou nejrůznějších odkazů a citací. ()

Stružák

Město upadá do mlhy a o to více vyniká režisérní i herecký talent Woodyho Allena. Dokonce i tak kýčovitá scéna, jako je pozorování hvězd a hloubání nad jejich nekonečnou vzdáleností od nás, může být podáno svým způsobem originálně a nerušivě. Za zmínku stojí i fantastická práce s kamerou, která obzvláště v uzavřeném prostředí bordelu působí neskutečně vzdušným a svěžím dojmem. V rukávu pak Allen nenechal ani dvě nebo tři vtipné repliky, které jsou tak charateristické pro jeho tvorbu. Jenom se člověk moc nesmí zamýšlet nad tím, co Woody od Stínů a mlhy vlastně čekal, kam film směřoval... ()

Ezekiel1

Woody Allen je kritiky považován za jednoho z nejlepších režisérů. Mně osobně se nikdy moc nelíbilo to, že sám sebe obsazuje do svého filmu v hlavní roli. Příjde mi, že jeho postavy jsou v každém snímku takřka totožné. Ve svých dílech hraje povětšinou pomatence, který neví, co má dělat a zřejmě to má působit komicky. Tuto postavu ztvárňuje i ve snímku Stíny a mlha. Jako scénárista není špatný, jeho příběhy jsou zajímavé a kdyby neobsazoval sebe, ale třeba kvalitního komika, mohl by být tento film kvalitní. Takhle se jedná o průměrnou záležitost s příležitostně povedenými gagy. Něco mě prostě brát může a něco ne. Woody Allen to však rozhodně nikdy nebude! ()

defagoo

Název díla skvěle celý film vystihuje, režie je na Allena silně nadprůměrná a komediální stránka je nevýrazná, což je nejspíš dobře. Podle mě se tenhle vejde do 5 nej Woodyho filmů. ()

Schuldiner

Velká nuda!!! Nikdo neni dokonalý a i Woody Allen má slabé filmy! Nesmyslně nadhodnocený snímek. Nevěřím, že se to tolika lidem líbilo. ()

derryl

Krásné dílo, kterému černobílá barva skvostně sluší. Nejvíce se mi zamlouvala dobře vykreslená atmosféra, do které zapadl výběr herců a prostředí křivolakých uliček, temné noci, mlhy, nevěstince, cirkusu a dalších potřebných atributů, které z filmu dýchají a proměňují zobrazovaný děj v absurdně mysteriozní zážitek. ()

Jorge-Z

Tohle bylo hodně složité na pochopopení oč vlastně jde. Jen nevím jestli se toto dá označovat slovem komedie, mě na tom neprišlo nic vtipného. ()

Oralfabet

Moc se mi líbila mlha, stíny, i to, co se v nich odehrávalo. Jedna z nejlepších Woodyho rolí a asi i jeden z jeho nejlepších filmů. 9/10 ()

Vesecký

Škoda toho závěru, nepochopil jsem, Allenův záměr nechat masového vraha nepochopitelně zmizet. Jinak to byl velmi úsměvný film, který úspěšně konkuruje Allenovým známějším dílům. Byl to velice komorní příběh, natáčený zřejmě z 95 % v ateliéru, což bylo znát na záběrech ponurých uliček a špinavých zákoutích města. Celé to bylo příjemně praštěné. Mia Farrowová měla velice milou roli polykačky mečů ("a co když polykáte meč a dostanete škytavku?"), výborný byl i John Malkovich, krásná scéna Kleimanna s ženskou, které kdysi utekl od oltáře; a především jeho bloumání nočními uličkami, přičemž netušil, jaká je jeho úloha během noci, kdy domobrana chytá masového vraha. Fosterová a Madonna - ty jsem nějak nevnímal, ale já nemám moc paměť na tváře. ()

Hawk

Nejen, že celý film nevíte, co se to vlastně děje, ale ještě ke všemu se všichni chovají zatraceně divně. Kupříkladu klaun (John Malkovich) během oné noci naprosto otočí ve svém smýšlení. Všichni z domobrany mi přišli jako krapet mentálně postižení. A co si budeme vykládat, být v kůži Kleinmana (Woody Allen), zalezu pod most a nevystrčím nos dřív než druhého dne po rozbřesku. Prakticky každá postava je svým způsobem ujetá a to je to, čemu jsem bohužel nepřišel na chuť. Představa Woodyho Allena o mysteriózní atmosféře se bohužel nepotkala s mou představou. Takže jsem se prakticky dost nudil. ()

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN