Lovec upírů se snaží zachránit město obležené armádou příšer, které velí sám hrabě Drákula. (Netflix)

swenyx

Tohle bylo dost povedený. Castlevanii jako hru zas tak moc neznám, viděl jsem nějakej ten gameplay, ale thats it. Ale jako seroš musím fakt vychválit. Příjemná změna, konečně taky nějaký "anime" kde se nebojí ukázat pořádný krveprolití, tohle bylo fakt něco, všude krev, lítání hlav a končetin. Hlavní postavy byly super, Belmont, Sypha, Alucard, atd. Předposlední díl poslední série byl naprostý skvost, rozhodně stojí za zmíňku, protože takovej akční a vizuální klenot jsem dlouho neviděl. Jediný co mi asi trošku vadilo bylo jak brzo zabili Drákulu, fakt mě strašně bavil a sice chápu proč musel úmřít, ale já bych s ním rád viděl víc akce. ()

Sheemass

Velmi povedený animovaný seriál, první série má sice jen 4 epizody, které víceméně příběh pouze představují a seznamují nás s postavami, ale i tak to má velmi slušně našláplé do budoucna. Jako neznalec předlohy, jsem poměrně spokojená, jak s hlavními hrdiny (a jejich dabingem), tak i s příběhem, a dokonce jsem zpočátku Draculovi i fandila. Další díly si nenechám ujít. ()

SaMaeL98

Ač jsou v první řadě jen 4 díly, všechny jsem hltal. Hry jsem bohužel nikdy nezkusil, ale po tomto zážitku se to určitě změní. ()

PlaCzech

Když jsem slyšel že Netflix chystá seriál na motivy slavné Castlevanie, vrtěl jsem hlavou nad tím, co to zas bude za blbost. A ejhle, ono to funguje! První série je sice trošku slabší, funguje spíš jen jako prolog. Ale s nástupem série druhé to začne neskutečně odsýpat! Animace vypadá skvěle, postavy hláškujou na počkání, a soundtrack taky neurazí. Atmosféra z toho úplně sálá, hned po shlédnutí jsem měl chuť dohledat si videohry a nakouknout co dále očekává rod Belmontů. ()

cafe....

První až směšný dojem, kdy se na prahu Dráculova hradu objeví jeho budoucí žena Lisa Tepes, jejíž příchod a reakce na Draculu působí vzhledem k úvodnímu záběru nabodnutých koster a představě o Draculovi velice vtipně, střídáá možná až přímočará ovšem morbidní jízda. S krátkou stopáží mám největší problém, nikoliv vzhledem k tomu, že jsem nechtěl aby skončil, ale protože mi vývoj příběhu příšel příliš přímočarý a tudíž ochuzující. Postavy si na konci první série učiní spojenectví s jasně definovaným cílem. Bez žádých komplikací, jako kdyby celou dobu přesně věděli co dělají, dosáhnou svého cíle, za příliš krátkou dobu. Čím seriál dle mého opravdu vyniká jsou dialogy postav reagující na chování nebo promluvy postav druhých. Vzdáleně připomínají meta komentáře. V některých momentech máte pocit, že dialogy jsou příliš cheesy, vzhledem k krvaným akčním a drsné povaze fikčního světa, ovšem následně zjišťujete, že to stejné si myslí druhá postava. Ta podle toho náležitě reaguje. Dospělý seriál nejenom vzhledem k množství zobrazovaného násilí, ale především vůči svým postavám. PS: Jako absolutní zlo tady nejsou zobrazeni upíří ani hordy temnot, ale zkorumpovaná (katolická) církev. | S1: 8/10 S2: 7,5/10 ()

Pavlo

Velke plus patri vizualu a pribehu, ktory sa v takomto prevedeni len tak casto nevidi. Dlhe rozhovory, dobra akcia, priemerne hudobne spracovanie avsak najkvalitnejsie na serialu je vyvoj postav a dejove zvraty. Nezasvetenych do problematiky deja prave toto priputa k monitoru/TV. Je skvele vidiet takyto pocin. No pre narocnejsieho divaka, to chce v kazdom "bode" predsa len o jeden level vyssiu kreativitu. ()

RoyBatty444

Držalo ma to všetky 4 sezóny. Jedná sa o klasické anime s upírmi z hernej predlohy. Hru som nehral čiže neviem porovnávať, ale anime je spravené dobre. Hrdinovia sú síce šablónovitý, ale so zaujímavými fazetami. Hlavné postavy sú sympatické a nájde sa aj miesto pre humor. Krvavé, a tá niekedy tečie potokmi. Seriál nemá núdzu o zvraty a filozofiu. ()

Tarlom

Zajímavé fantasy, u kterého jsem asi největší problém měl s tempem, které my často přišlo příliš pomalé (poslední série se mi zase zdála trochu uspěchaná). Ocenit naopak musím chemii mezi Trevorem a Syphou, dobře napsané dialogy a skvělé a nápadité akční scény. Castlevania mi někdy přišla přehnaně brutální a ve třetí řadě mi některé dějové linky moc nedávaly smysl. Přes zmíněné výtky ale pořád jde o kvalitní kousek. ()

Carlito1

Krutopřísná upírozabijácká řežba plná krve, akce, násilí, intriků a brutálního příběhu. Masterpiece mezi animáky pro neděti. (Nechci psát pro dospělé, protože pak by to znělo jako porno, heh) ()

Elanornegra

Na hru si matne spomínam skrz recenzie hry od AVGN. Tematika sa mi ale páči, aj keď vysokú kvalitu som predsa nečakal. 1. Séria tomu nasvedčovala, bola iba 4 dielňa, alebo bol to v podstate prológ so skvelým Introm Drakulu. Aj jeho syna. Vizuál fajn, ale hlavne atmosféra a hudba sa mi páčili...75%. 2. Séria prináša oveľa viac postáv a pomerne veľa z nich aj nezaujímavých. Každopádne trojuholník hrdinov je zaujímavý, ako aj nezvyčajne ľudsky Drakula. Finále veľmi slušne, aj keď som nečakal, čo sa stane s Draculom...80% 3. Séria, dej sa odohráva v 4 rovinách, a je to oveľa pútavejšie, hlavne camilina linka sa mi páčila najviac. Posledné 2 časti boli ale prekvapilo veľmi dobre a vyzdvihli seriál na vyššiu úroveň. Fakt som sa namotal. Výborne dopadli všetci zúčastnení aj fighty, boli veľmi slušne, konečne seriál z drakulovho sveta, ktorý sa aj napriek anime veľmi dobre pozera, držím prsty Belmontovi a Syphe...90% 4. Séria sa rozbieha pomalšie. Dej okolo Belmonta a Syphe slabší, ale postupne to začne v 3-4 naberať na obrátkach, dejové linky sa posúvajú slušne dopredu, prišlo značne veľa zvratov, Alucard sa stáva ľudskejšim a snaha prebudiť Draculu dostáva jasnejsie kontúry a pri 8. a 9. Nemám slov. Fakt toto dať na veľké plátno.... masaker. Skvele fighty, finálne prekvapenie smrti a jej súboj s Belmontom, fakt sa tvorcovia vyhrali. Posledná časť všetko krásne uzavrela. asi 100 ()

BR23

Animácia je krásna, pestrosť príšer je zo začiatku až po 3. sériu skvelá, pár ústredných postáv je síce dobre vykreslených ale nikam sa nevyvíjajú a ostatní ostávajú rovnako nudní a vyjde to do prázdna (štvorica severských upíriek). A ten koniec 4. série- áno ja viem bolo to epické a krásne farbičky bla bla bla... ale tí čo to chvália, zamysleli ste sa vlastne nad tým? Trojitá deus ex machina, mcguffin, vyboostenie síl hl. hrdinov podla potreby a ten trojitý naivný happyend? 1. séria-75%, 2. séria-65%, 3. séria-80% a 4. séria-30%. ()

HomerKubesh

Za všechno můžou ti zlí křesťani! Jako praktikující křesťan sem z toho měl takové zvláštní potěšení. Po první sérii zábavní křesťané mizí a nastupuje příjemná nuda nabořená semtam slušným soubojem. Připomnělo mi to bezstarostné toulky starými RPG světy... (kdyby zůstali křesťani, tak čtyři hvězdy vpohodě) ()