Lovec upírů se snaží zachránit město obležené armádou příšer, které velí sám hrabě Drákula. (Netflix)

Djkoma

První sezona je seznámení se světem. Vcelku jasně a přehledně se rýsují charaktery a připravují příběhy, které se rozvedou. S očekáváním jsem začal sledovat druhou sezonu a ta uměla vyrazit dech (především v závěru). Působivé, chytré a animací perfektně zasazené. Hudba ladí taky perfektně. Očekával jsem i trochu větší využití Drákulova dvora plného intrik a upírů s jiným názorem, ale nevadí. Třetí sezona je rozhodně lepší než první, ale působí jako další příprava na "sudou sezonu", která se rozjede. Především předposlední díl byl fenomenální, kdy se minimálně tři příběhy přiblížily ke svému vrcholu (některé i doslovně). Samotné finále pak bylo logicky zase o trochu slabší, ale to už je u seriálu celkem zvykem. Je rozhodně zajímavé, kam některé příběhy jdou a jsem zvědav, zda se vrátí Saint Germain nebo jak dlouho ještě bude Syphu a Belmonta bavit tenhle špinavý a amorální svět. ()

DaViD´82

Samo o sobě to (zatím) nefunguje, ale čistě jako ukecaný navnazující prolog před první regulérní kapitolou to obstojí veskrze solidně. Značce to ostudu nedělá, vizuální stylizace padne jak ulitá (škoda jen, že hudební motivy to nepřevzalo z her) a základy to pokládá dostatečně kvalitně, aby se na nich daly v budoucnu vystavět velké věci. Tak snad se to zadaří, ale Warrenu Ellisovi věřím. | S1: 3/5 | ()

EvilPhoEniX

Zkusil jsem 2 série. Není to špatný, ale bohužel nic pro mě. Dracula, démoni, nemrtví a hororová atmoška je docela fajn, když dojde na akci, tak se krví nešetří, ale bohužel té tu moc není, spíše se seriál zaměřuje na příběh a postavy a ty mě až tak moc nezajímají. Být to v CGI animaci, asi bych byl spokojenější, takhle budou nadšení spíš zarytí fanoušci Anime.  6/10. ()

novoten

1. série - 60% - Sympatický prolog, kterému zbytečně škodí rozdělení na epizody. V podobě pilotního filmu bych byl smířlivější, takhle se tři díly zadumaně teskní, vzpomíná a čeká na zlomový souboj. Ten dopadl na jedničku a dává přivonět k velkolepým věcem příštím, pocit ošizenosti z toho, že tyhle necelé dvě hodinky někdo označí jako samostatnou sezónu a pokračování přislíbí za více než rok, mě ale opouštěl jen velmi pomalu. 2. série - 85% - Působivé rozkročení jak po stránce žánrů, tak v počtu důležitých charakterů. K dokonalosti ještě krok chybí, na to se zásadními momenty přeci jen ještě šetří, když ale ze soubojů oči přecházejí a v nejnapínavějších momentech divák jen trne, co se komu může stát, musím Sama Deatse pořádně pochválit. Potenciálu zůstává slušná hromada, stejně jako dějových směrů, kterými se hlavní hrdinové mohou rozběhnout. 3. série - 75% - Děj stojí na místě, charaktery chodí v kruzích a víc prozkoumávají lokace, než že by se někam posouvaly, intriky a plány dostávají takové množství prostoru, že k němu ani není opodstatnění a zatraceně dlouho jsem jen seděl, počítal jednotlivé díly, čekal na zvrat a užíval si alespoň jako vždy výtečnou animaci. A pak přišly poslední dvě epizody, které jsou s přehledem tím nejlepším v celém seriálu a dost možná jednou z nejlepších žánrových akčních podívaných. Po takové dávce čirého nadšení jsem hledal čelist někde dole a z výsledných počtů jsem pořád tak trochu nerozhodný. Protože ono čekání opravdu stálo za to, hodnotím více než smířlivě, ale příště bych byl rád, kdyby se prostor využíval smysluplněji. Po třech sezónách bylo průběžného čekání snad víc než dost. 4. série - 75% - Téměř to samé, co jsem napsal ke třetí sezóně, bych mohl zkopírovat o pár řádků níž. Děj se točí na místě, méně důležité charaktery dostávají prostor k zadumaným monologům a divák váhá a dumá, jak se z takhle pomalu plynoucí cesty má stát akční inferno. Už malá střetnutí v průběhu putování ale naznačí nehynoucí potenciál značky a v předposlední epizodě The Endings to konečně přijde. Nejlepší akce, nejnápaditější choreografie, nejemocionálnější motivace a vřava, ve které bych se ochotně ztratil ještě stokrát. Nic výbušnějšího jsem v animovaném žánru asi ještě nikdy neviděl. I díky tomu zůstane po půtkách démonů, upírů, Belmonta a Syphy o něco pozitivnější dozvuk, který dává zapomenout na to, že možností tu bylo ještě víc. ()

Shakers

1. séria - 75%. Takéto temné príbehy môžem, je to drsné, krvavé, temné, kostolné, vampirovské len škoda, že to v tom najlepšom skončilo. Som zvedavý ako to bude pokračovať. Ľúbi sa mi aj dabing, Richard Armitage dobre nadaboval Trevora Belmonta a tak isto aj Graham McTavish Drakulu. 2. séria - 85%. Veľká škoda, že to neskončilo predposledným siedmym dielom. Takto to finále trošku vyprchalo a nezanechalo taký dobrý dojem za druhou sériou, kedže posledný ôsmy diel načrtol ako sa bude pokračovať. Kludne to mohli dať do prvého dielu tretej série, kedže ako som už hovoril, finále vyznelo trošku do prázdna. Každopádne musím vyzdvihnúť druhú sériu, ktorá je lepšia ako ta prvá a to predovšetkým v postavách (ich minulosť sa dozvedáme s flashbackov), príbehu a veľmi štýlových a nápaditých akciách (obzvlášť šiesty a siedmy diel). 3. séria - 75%. Prišlo mi to zbytočné dlhé, úvodná polka ma moc nezaujala ani príbehom ani postavami, sem tam sa našli zaujímavejšie momenty, ale na to najlepšie si človek musí počkať až do posledných dielov. 4. Séria - 80%. Štvrtá séria sa síce slabšie rozbieha, ale v závere je to masakrálne, brutálne a krvavé peklo. Záverečný diel série bol zbytočne naťahovaný, mohli ho skombinovať s tým deviatym dielom, ale inak v pohode, nenudí, neurazí, ale ani toľko nestrhne a neuzemní. To isté platí aj pre úvod, ktorý sa pomalšie rozbiehal a nie všetky dejové linky ma zaujali. Zhrnutú a podčiarknuté, aj štvrtá séria si drží svoju úroveň. ()

sheen

Po shlédnutí Nocturne jsem si dal malý maratonek a shlédnul po delší době původní Castlevanii a musím uznat, že druhým shlédnutím je ten seriál ještě lepší. Člověk se nesmí nechat odradit tou první sérií, která je prostě nic neříkající.. Jakmile se dá Sypha, Trevor a Alucard dohromady, tak se se to neskutečně rozjede a seriál graduje a graduje a finální fight je epic. Celkově souboje jsou naprosto parádní. ()

Mi Nü-Chai

Použitelná adaptace Dracula's Curse, pro mne překvapivě i po stránce kresby; atmosférou a stylem vychází silně z artworků Ayami Kojimy, takže po strašně dlouhé době 'vážný' západní animovaný seriál, na nějž jsem schopná koukat bez vtíravých myšlenek na Savo v očích. Děj je svižný a příjemně krvavý, pár scén vyloženě roztomilých (kostel ve čtvrtém díle pravítkuje mocně), práce s klišé taky ujde a Trevor (tak nějak všichni Belmontové) i Sypha mě štvali vždycky, s tím jsem smířena. Za Alucardovu závěrečnou BT šermovačku zaokrouhluji na 4* a doufám, že pokračování bude. ()

HAL

První řada jede jen tradiční Drákulovský mýtus, což je trochu nuda, ale je to jen krátký úvod. Druhá už příběh i svět docela zajímavým způsobem expanduje a mění se v solidní akční nářez. Ve třetí řadě po něm přišlo dost drastické zvolnění, a stejně jako v té první se hlavně zase do větší hloubky představují postavy, nové příběhové linky a svět - který už není jen relativně standardní upířinou, ale hezky propracovaným středověkým fantasy pro dospělé. Kde se samozřejmě taky nešetří brutalitou i vhodně nenuceným sexem, ale v pořádné míře na ně dojde až v hodně našlapaném finále, předchozích osm dílů je klidnějších. A finální čtvrtá sezona zase přitlačí na epičnosti, svět je zmítaný masivním konfliktem stran s parádně ambivalentními motivacemi, najít mezi nimi skutečně černobílé záporáky nebo klaďasy není nijak snadné. Nevím jak moc je Castlevania podobná své herní předloze, mám tušení že jen minimálně, ale mám li ji brát jako herní adaptaci - tak mezi nimi jednoznačně patří k těm úplně nejlepším. ()

HoneyBunny

Démon:"Lies? In your house of God? No wonder He has abandoned you. But we love you. We couldn't be here without you. Let me... kiss you." Už první minuty seriálu si mě zaháčkovaly - krásná animace, brutální stylizované výjevy (lebky, střeva, rozpůlené děti, potoky krve a tak), zajímavé postavy. Drákula už dlouho nebyl takhle zajímavý - ultramocné monstrum ovládající temnou magii a zároveň muž, jehož motivaci chápeme. A tleskám Grahamu McTavishovi za to, jak skvěle ho nadaboval (slyšíte každou emoci) a dal mu trochu znepokojivě nelidský, ale stále sexy hlas. Tvůrci si očividně půjčovali z Drákuly s Garym Oldmanem a já jim to nezazlívám. Na straně hodných máme cynického lovce monster Trevora Belmonta (skvělý hlas Richarda Armitage), polovičního upíra Alucarda (což je Dracula napsáno naopak, haha) a čarodějku Syphu, která je oba sekýruje. Tahle sestava se mi opravdu líbí. V první krátké sérii je vidíme dát se dohromady, v druhé už se jde natvrdo proti Drákulovi a jeho bandě upírů. Po první jsem chtěla víc, u druhé mi nepřišlo úplně zvládnuté tempo (hodně se mluví, hodná parta vlastně za osm dílů nic moc nestihne udělat a jejich postavy nejsou moc rozvinuté). Zkrátka to chtělo lepšího dramaturga, aby se seriál poskládal do lepšího celku. I tak je tohle jeden z nejpříjemnějších zážitků roku a těším se, co tvůrci předvedou příště. ()

Kothy

Sice to není špatné, ale nedá se říct, že by mě to nějak chytlo. Možná by tomu člověk musel dát víc času. Odehrává se to v Rumunsku na konci středověku, kdy se Drákula mstí za smrt své ženy a chce vyhnat všechny lidi z Valašska. Podaří se mu to? To se už asi nedozvím... "Vyšel jsem ze cviku." ()

Eawy

Po prvej sérii musím skonštatovať, že Castlevania má určite potenciál. Napriek tomu, sa mi však zdajú byť časti umelo predlžované...tých 25 minút je predsa len dosť. Hlavný hrdina je však vykreslený ako veľmi príjemná postavička a preto ma osobne zaujíma jeho ďalší osud. Celkovo sa mi na seriáli zatiaľ páči, že vidno naozaj to ovplyvnenie hrou, mnohými vecami to hru veľmi pripomína. Avšak v terajšej konkurencii anime seriálov s podobným námetom určite neobstojí viac ako priemerne. Zatiaľ 65% ()

Scalpelexis

[1. série] Možná to bude tím, že jsem tuto hru nehrál, ale absolutně mě to minulo. Doufal jsem v temný horror, řežbu, slušné napětí a pokud by přišla i dobrá akce, vrněl bych plnou a zjevnou spokojeností. Spousta z těchto vlastností ale jaksi nebyla na programu a pokud se něco dělo, tak buďto se neúměrně často žvatlalo anebo se někam padalo. Jediný známky lepšího napětí obsahovaly scény přesáklé krví či vyhřezlýma vnitřnostma, ale v ostatních méně zábavných momentech se ho snažila z páry vyčarovat ryze patetická herní hudba; neúspěšně. Nemůžu neříct, že by se na to nekoukalo špatně, protože artově to bylo solidní a když se mlátilo, tak to mělo grády (jen do těch rozkroků by se mohli kopat méně častěji). Ocenil bych už stopku nad omýláném anime klišé, že knězové jsou to největší zlo. Jako úvod větší série to není hrozné, ale jako samostatně stojící jednotka to funguje prachmizerně. ()

Jinny

Ačkoliv je seriál inspirovaný sérií počítačových her, je úplně fuk, jestli je znáte, seriál s hrami má společného opravdu jen málo. Kdybych měla styl seriálu jednoduše popsat, tak si představte vizuální styl komiksového R-ratingového manga. S Drákulou. A nekromancií. A lovcem upírů a středověkým Bladem. A masakrem vesničanů skoro v každém dílu. Takhle násilný animovaný seriál jsem možná neviděla ještě nikdy. A kupodivu s tak dobře napsanými postavami - hlavně poslední zástupce slavné válečnické dynastie, Drákulův syn a dva lidští Drakulovi pomocníci. Abych jenom nechválila, tak hudba mohla být lepší a občas jako by se děj zastavil, aby nám postavy něco řekly o sobě a svých motivacích. Třetí série už je mimochodem schválená, takže uvidíme, kam se seriál posune. ()

Larky

Castlevania rozhodně nepatří v herní historii k seriím, které by měly nějak zvlášť originální příběh, vlastně jde o čisté béčko. Proto není divu, že i prozatimní 4 díly Anime adaptace jsou klišovitě béčkové jako řemen. ------- Už úvodní díl, který se točí kolem toho, že se nasere samotný Drákula, protože mu pomatení lidé upálí jeho milovanou ženu a on na ně za odměnu povolá armádu přimo z pekla působí jako primitivní béčko z osmdesátých let. To zároveň neznamená, že by Castlevania nebyla zábavná, jen je potřeba brát příběh s velkou rezervou. Pak si totiž užijete parádní temnou atmosféru a skvěle brutální souboje, ale bohužel nic moc mimo to. Tedy zatím. Úvodní 4 díly jsou v podstatě jen jakousi předehrou, to hlavní by teprve mělo přijít a bude zajímavé sledovat, jestli se zejména scénář alespoň trošku oprostí od jednoduchého videoherního příběhu. Prozatím za čisté 3*. ()

agentmiky

Neskutečně vystylizovaný seriál, který mě svým zpracováním zaujal už v prvním díle. Ta nekompromisnost a brutalita na každém kroku totiž seriálu vtiskly punc nevšednosti, což plně kvituji (takže rodiče, dost zvažte, jestli to budete sledovat se svými ratolestmi, s vyhřezlými střevy a podobně se zde nešetří). Hry jsem nehrál, takže příběh pro mě byl jednou velkou neznámou, na druhou stranu jsem byl ušetřen nějakého bližšího srovnávání. Příběh točící se okolo Trevora Belmonta, posledního lovce monster, mě chytl již v úvodu. Přidejte k tomu charismatického Drákulu (anglický dabing se zde povedl na jedničku) a máte zaděláno na úspěch. Co seriál seriál trochu sráží dolů, to je jednoznačně natahování (v tomto ohledu zejména vyhrává prostředek druhé a třetí série). Kdyby to tvůrci okrouhli na polovinu stopáže, tak by to ve výsledku odsýpalo asi více. Přesto se dost těším na čtvrtou sérii, jistou jiskru jsem v tom zaznamenal. Za mě prozatím obstojných 7/10 EDIT Čtvrtá série to mé hodnocení vytáhla na čtyři hvězdy, protože tak akcí napěchovanou podívanou jsem nečekal. Belmont opět hláškuje, ostatní mu zdatně sekundují, souboj se Smrtkou nezapomenutelný. A celkově uzavřeno stylem, že jsem spokojen :) Za mě Castlevania obdrží 7,5/10 ()

Ellmariachi

Kdyby se mě někdo před rokem zeptal, jestli bych nemrknul na seriál s animovaným Drákulou, řekl bych mu, že upadl na hlavu. První série je ale parádní. Naťukla svět, ve kterém se nacházíme, ukázala silné postavy a přidala temný a krvavý příběh. U mě až nečekaná spokojenost. První sérii dám s klidem plný počet. 90 procent.--- 2S/ Parádní finále které mělo vše co mohlo. Poslední epizoda potom poměrně umě ukázala co dělají přeživší postavy. Celkově je druhá série opět hodně povedená. Bohužel má už pro mne hluchá místa. Klidně bych se obešel bez jedné epizody a některé úseky zkrátil. Pochválit musím rozhodně animaci, protože jsem se několikrát přistihl jak se kochám dokonalým provedením. Vše rozmanitější a větší než skvělá první řada. Někdy to škodí, jindy je to skvělé. 88 procent a jen o fous nepadne pátá hvězda i zde.---3S /Začnu zápory. Opět to mohlo být o díl, možná dva kratší. Asi. Sám si nejsem tolik jistý, protože pak by možná nevynikl přerod nálad, povah a další změny charakterů. Příběh se poměrně dlouho rozvíjí. Sice od začátku je jasné, kam směřuje, ale jistí si nemůžete být tak úplně ničím. Linka ve Štýrsku ale byla geniální. Lenore s Hektorem udávají muziku a to mě baví. Na rozdíl od druhé série mě právě vedlejší linky hrozně brali a to i Isaak, který mi stále tak nějak nepřirostl k srdci. Jestli se to takhle dá říct. Finále opět epické, jak v hlavní tak ve vedlejších rolích. K tomu skvělá hudba a můžu třetí řadě dát napálit 90 procent. Poslední řada nijak nevybočila a navazovala na předchozí. Místy už jsem ale cítil mírné natahování. Což působilo poměrně rušivě. Vedlejší liny taky ztrácely na síle a když se slévaly, tak to nemělo takový efekt jak bych čekal.  Celkově ale určitě ale 4tá řada a zakončení není zklamáním. 80 procent. Celkově 90. ()

ArsenalEagle

Dosti slušná středověká upířina v anime stylu, kterou si pro sebe krade Belmont. Seriál má cosi do sebe, je originální, má spoustu zajímavých postav a hromadu příběhových linek, akce je místy vážně dobrá. Mě, ač bych se fanouškem anime rozhodně nenazval, seriál bavil a přestože né všechno mi sedělo, tak celkově jsem spokojený. ()

kaylin

I když jsem si nedovedl představit, že by na základě stejně nazvané videohry mohl vzniknout nějaký zajímavý kousek, tak se musí seriálu nechat, že je dobře drsný a že mu vůbec nevadí, že je animovaný. Vlastně je to možná dobře. Na druhou stranu mě ale hlavní postava nedostala a přišla mi celkem klišovitá. Souboje jsou zde ale povedené, stejně jako celkové barevné spektrum. ()