Leví kráľ

• Česko Lví král (viac)

V africkej savane sa narodí malý Simba, syn levieho kráľa Mufasu. Malý princ zbožňuje svojho otca a postupne sa učí, ako sa stať dobrým panovníkom. Nie každý v kráľovstve je však jeho príchodom nadšený. Mufasov brat Scar, ktorý mal byť pôvodne následníkom, má vlastný temný plán, ako sa dostať na trón... Levia skala sa stane svedkom súboja plného intríg, ktorý končí tragédiou a Simbovým vyhnanstvom. Malý lev sa náhle musí postarať sám o seba. S pomocou nových priateľov – bezstarostnej dvojice Timon a Pumba – Simba pomaly dospieva a pripravuje sa vziať si späť to, čo mu právoplatne náleží.. (Saturn)

xi.xaO

Nevadí mi, že to bolo takmer na chlp rovnaké ako originál, ja som si osobne film užil. Ale začo musím strhnúť jednu hviezdičku je ten problém, že každá sieť slovenských kín priemietala film lev v slovenskom dabingu. Čo by mi zasa tak nevadilo, keby sa vo filme nespieva. Lebo posledné čo chcem počuť je falošný spev slovenských celibrit. Áno, je to film zameraný pre deti, ale z tých 20 hraných časov za deň, mohli byť aspoň 3 večer v originálnom znení. Inak nemám na srdci absolútne nič. ()

teckax

Předně... Nikdy jsem neviděla Lviho krále, takže s původní verzí nemůžu srovnat. Bylo to moc pěkné, pohádkové, dramatické, dojemné a vtipné. Nádherná oddechovka. Škoda, že nepromitaji v původním znění I ve 3d, v češtině se mi to moc nehodí. Čemu opravdu smekám poklonu je animace. Za mě jsem nic tak věrohodného ještě neviděla. ()

bigmatko

Leví kráľ je a zostáva kráľom aj v podobe hranej kópie. Viacero recenzií kritizuje práve to že ide o vernú kópiu kresleného originálu. Ale ako náhle by niečo v príbehu zmenili tak by bolo ešte viac zlých komentárov k tomu ako si mohli dovoliť niečo zmeniť. Vizuál je skutočne ohromujúci a dych berúci. Kapitalistický inžinieri nám opäť raz predviedli čo dokážu vytvoriť s pomocou programov a technológií na zariadeniach zmontovaných rukou socialistického pracovníka v čínskej fabrike. Leví kráľ je úžasné divadlo CGI, ktoré už klepe na rameno obyčajnej realite. Deti študujte a učte sa programovať lebo filmový biznis vymení za pár generácií všetkými obdivované predražené celebritné hviezdy za okuliarnatých ITčkárov, ktorí na špičkových programoch vyrobia hviezdu presne podľa scenára. Kreslené Disneyovky však zostanú srdcovkou a z hranými filmami to budú dúfam že iba dopĺňať. Leví kráľ má iba jednu veľkú chybu a tou je DABING!!!! prečo nám to robia!!!!! Ako chcú nahradiť hlasy Earla Jonesa, Rogena, alebo spev Beyonce hercami so slovenskej pseudo filmovej scény? Dabing to v určitých častiach výrazné kazí a niči dokonalosť filmu. V ČR majú aspoň dosť rozumu na to aby popri dabingu pustili do kín aj originálnu verziu pre originálnych divákov a filmových nadšencov. ()

Capri2016

Ten istý starý dobrý príbeh a staré dobré piesne. Opäť vynikajúca hudba Hansa Zimmera. Disney animácia je na úrovni dokonalosti! Na začiatku filmu som keď sa zvieratá zhromaždili na stretnutie s levím kráľom som sa cítila ako na safari. Safari v kinosále. P.S. A slovenský dabing bol obstojný. Ale určite si chcem kúpiť film na DVD a pozrieť si ho aj v originále. ()

blackman7

Původního krále znám v dabingu, ale pár písniček jsem viděl v originále, takže nemůžu porovnat úplně, ale představu mám. Podle mě je originál v 99% lepší než dabing, ale u kreslených a animovaných filmů má dabing šanci. Myslím tedy, že u původního krále byl cz dabing minimálně stejný, pokud ne lepší. Nyní konečně k remakeu: viděl jsem v originále. Myslím, že co se týče hlasů, byl výrazně horší (postavy méně uvěřitelné) a to mi musí odpustit i James Earl Jones, přestože má můj respekt (Vader se nezapomíná). Nemohu si pomoct, remake ho nepřekonal ani hudbou, písničky (nejsem si jistý jestli tam byly všechny, ale určitě byla minimálně jedna nová) byly odfláknuté, zkrácené, u dvou mi to určitě výrazně vadilo. Dále, CGI velmi pěkné, ovšem to byla tak trochu samozřejmost, na to film lákal, a mrzí mě že mám pocit že uchvacuje vzhledem a zbytek už neřeší (stejně jako Kniha džunglí). A to má i zápory! Chybělo mi celkové kouzlo starého filmu (kreslené vtipy pryč, jiné pokusy o vtip špatné). Ten film byl vyjímečný tím, že to byla pohádka s dospělým příběhem, který může každé dítě obohatit. Remake vytvoří realisticky vypadající film s vážným příběhem, co vznikne? v podstatě film, který pěkně vypadá, ale má prakticky nulovou hodnotu. Byly tam pokusy o odlišení se. To znamená, že něco bylo trošku přidané, proti tomu nic nemám, někdy to doplnilo logiku celého příběhu. Jindy tam ale něco chybělo a to mi vadilo, protože zkrácené dialogy které byly přeci jen důležité, to nevyvážily. To bych byl radší, kdyby to nechali stejné. Takže rekapitulace - celý film zbytečný, vše se povedlo hůř nežli původní verzi, jediné co víme je, jak by Lví král vypadal reálně, což je hezké, ale zbytečné. Kéž by si alespoň udržel stejnou kvalitu. Ale což, snaha se cení. ()

tucnakomet1

Překvapuje mě, že snímek překročil hranici 80%... Film šel do kin s jasným cílem - zaujmout malé děti - ale bylo tu pár chyb, které i těm nejmenším vadí; například nesmyslně dlouhá stopáž, příliš mnoho zbytečných dialogů + občas trapné vtipy / hlášky a hyeny, které mohly být méně realistické, protože dokázaly vybudit opravdu strach. Jinak je to ale poměrně dobře zvládnutá filmařina. Krásně propracovaná realistická animace (chvílemi to vypadalo jako film s Davidem Attenboroughem) a pěkný soundtrack (Hanz Zimmer opět nezklamal). Ale vzhledem k tomu, že Lví král pouze okopíroval původní snímek, navíc se pyšnil skvělou reklamou a pěkným trailerem, jsem očekával víc. Zpětně to hodnotím jako povedený remake, ale jak už to většinou bývá - originál je lepší. 60% ()

Jarda68

Moderní verze možná nejlepšího Disneyho animáku přináší naprosto bezproblémovou,vizuálně úchvatnou podívanou,které ale oproti Knize džunglí schází ona přesvědčivost - Kniha džunglí má nápaditější animaci jednotlivých postav a přecejenom lepší příběh. Také chybí jedna velmi povedená píseň z původního filmu...Celkově vzato je ovšem příběh o Simbovi,jeho přátelích a cestě k trůnu téměř dokonalým letním filmem,který lze vidět kdykoliv znovu...80% ()

Razz

Pre tých, čo videli originál za tri hviezdy, pre nového diváka aj za päť. Dávam kompromisné štyri a dodatočne si uvedomujem genialitu kresleného filmu z môjho detstva. Všeobecne sa tento film veľmi ťažko hodnotí, keďže je kópiou, ale vidieť ho iste odporúčam. ()

Stambik

Neuvěřitelné, respektive uvěřitelné efekty, ovšem kromě toho, je tento Lví král téměř identický se svou předlohou - narozdíl od Knihy džunglí, která dokázala pracovat s původním příběhem a rozvinout ho, zde k ničemu takovému nedošlo. Těžko říct, zda kvůli obavám tvůrců z nespokojených fanoušků, nebo čistě z lenosti. 50% ()

Hejkal_03

Byl jsem naprosto spokojen... Dělalo to čest původnímu animáku a nešlo o žádnou slátaninu... Vyplavovaly se vzpomínky a vše fungovalo parádně... A naše prase se surikatou.... Zabijáci!!! (Kdybych viděl v originálním znění, myslím, že bych dal o hvězdu více) ()

jimik13

Od tohoto filmu měl snad každý milovník Disney velká očekávání... a ta se úplně nenaplnila. Člověk, který Lvího Krále nikdy neviděl bude nadšený, ten co ho viděl jednou kdysi dávno bude spokojený, ten kdo film zná a má ho rád, tak ten bude bohužel zklamaný. Přesně toto je můj případ. Film kopíruje originál, ale není to originál. CGI vypadá úžasně, avšak od první minuty jsem měl problém s reálně vypadajícími zvířaty, které mluví jako lidé. Toto není takový problém u animované verze, ovšem pokud zvířata vypadají jako v dokumentu je to poměrně problém. K čímž se dostávám k dalšímu problému, z filmu se vytratilo jakékoliv kouzlo pohádky a vypadá jako dokument což je opravdu průšvih. Posledním nedostatkem je upravení klíčových scén, pokud dělám remake filmu a chci ho udělat úplně stejně, tak ho sakra udělám úplně stejně a ne, že změním detaily jako pár důležitých scén nebo slova nejoblíbenější písničce diváků, tak si zadělává na průser. Za mě to bylo veliké zklamání a rozhodně se nemůže rovnat originálu. - 30% ()

codyak

Je to pěkný.. krásná animace, krásná hudba. Nic víc, nic míň... Taková umělá květina. Potěší oko, ale jinak je to na prd... ()

TINaMA

Nečekala jsem od téhle verze lvího krále nic převratného. Původní příběh mi přišel fajn, ale nic, co by mě uchvátilo. Nová verze mě úplně dostala. Neskutečně reálná animace mě dokázala vtáhnout do děje, jako to ta původní nedokázala nikdy. Hrozně moc se mi líbí způsob natočení a někdy místy až kýčovité záběry přírody. Timon a Pumbaa jsou nepřekonatelní. Takže souhlasím, že by se původní verze takhle sprostě se vším všudy vykrádat neměly, ale já už bych si tu starou nepustila. Jde tedy asi jen o to, co se konkrétně komu víc líbí. ()

Axl.K

Naprosto dokonale natočená animace, která se naštěstí celkem věrně drží své původní verze a příběhu, který nedeformuje, ale pouze mnohem dokonaleji zobrazuje. Před shlédnutím, po přečtení jedné rádoby chytré a zdrcující kritiky, kdy si dotyčný komentátor zřejmě myslí, že to jde o projev jeho vysoké inteligence se mi do kina ani moc nechtělo - navíc, ne příliš povedený trailer tomu na atraktivitě také nepřidal. Po shlédnutí ale musím říct, že o pěti hvězdách nemám nejmenší pochybnosti .. ()

JakubAkurat

Po Jungle Book som si nemyslel, že môže byť ešte výzualne dokonalejšia rozprávka ale mýlil som sa. Toto je absolútna nádhera. Pribeh sa držal kresleného originálu. Takže 5* ()

PoleCat

To, co skvěle funguje jako nadčasová dětská kreslená pohádka, v této formě zase až tak nefunguje. První polovina vás usadí do křesla velice realistickou a profesionální digitální animací pohybu zvířat, což se ale rychle okouká, a zůstane vám ještě hodina sledování pobíhajících lvů bez genitálií. Ani ta nostalgie už závěr filmu nespasí. Česká verze je dabovaná dobře, jen písničky moc nefungují. Jediný hlas, který působí rušivě, je dabing lví matky - nevím proč, ale až do titulků jsem si myslel, že to mluví Uršula Kluková. ()

AdelleR

Do kina jsem vstupovala s ohromným očekáváním, ale také jistou dávkou nervozity. Jsem součástí generace, která Lvího krále sjížděla 24/7, a skutečně jsem se bála, co všechno se stihne pokazit. Ale byl to moc milý návrat do dětství. Animace je prvotřídní, nepoznáte, že zvířata a příroda na plátně vlastně vůbec nejsou reálné. Do poloviny se to věrně drží kreslené předlohy, pak si to už jede trochu vlastním tempem, což jsem ocenila, ale některé změny mi moc neseděly. Nalina písnička, která tam nejspíš byla jen proto, aby si Beyoncé zazpívala, byla naprosto zbytečná, a některé změny těch nejvtipnějších scén jsem moc neocenila, stejně jako pozměněnou záporáckou linku a *fňuk* zkrácené Be Prepared. Co se českého dabingu týče, doufala jsem, že po tom luxusním, kteří Češi předvedli na začátku tisíciletí, si dají záležet i teď, ale holt je to pořád současný dabing a nic moc. Někteří dabéři se snažili, jiní míň, ve výsledku se to dalo. Jak říkám, krásný návrat do dětství, ale pokud by došlo na volbu, stejně bych si radši pustila tu původní verzi. ()

Pilouš

Vysla bluray/dvd verze (zatim bez dabingu) a je v ni upraven barevny kontrast tak, aby se film priblizil originalu a pritom byl zachovan fotorealismus vzhledem k tvurci vizi. Upravena verze je vice prijemnejsi na koukani a na velke obrazovce vypada nadherne a tak akorat pohadkove. Novy Lvi Kral si tak zaslouzi dalsi shlednuti a mozna i vyssi hodnoceni vzhledem k tomu, ze mdly/sedy obraz vedl k mnoha namitkam fanousku originalu. Za me palec nahoru autorum za tento krok a podle me mel s touto barevnou paletou film jit uz do kin. PS: ve zkratce to znamena, ze jsou lvi zase oranzovi, lvi rise zluta a dzungle zelena. Jo a sekvence “can you feel the night tonight” se nyni konecne odehrava k veceru jako original a ne v prave poledne. ()

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

10.11.2023

Obě letošní hollywoodské stávky už sice skončily, ale škoda byla nenávratně napáchána a studia začínají kalkulovat, jak přeskládat premiéry svých snímků, u nichž se nestihlo dokončit natáčení, nebo… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

27.08.2021

Oceňovaný režisér Barry Jenkins do svého prequelu Lvího krále začíná obsazovat herce. Prvními posilami se tak stali Kelvin Harrison Jr. (Chicagský tribunál) a Aaron Pierre (The Underground Railroad).… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)