Leví kráľ

• Česko Lví král (viac)

V africkej savane sa narodí malý Simba, syn levieho kráľa Mufasu. Malý princ zbožňuje svojho otca a postupne sa učí, ako sa stať dobrým panovníkom. Nie každý v kráľovstve je však jeho príchodom nadšený. Mufasov brat Scar, ktorý mal byť pôvodne následníkom, má vlastný temný plán, ako sa dostať na trón... Levia skala sa stane svedkom súboja plného intríg, ktorý končí tragédiou a Simbovým vyhnanstvom. Malý lev sa náhle musí postarať sám o seba. S pomocou nových priateľov – bezstarostnej dvojice Timon a Pumba – Simba pomaly dospieva a pripravuje sa vziať si späť to, čo mu právoplatne náleží.. (Saturn)

TaNya_

Moje nejmilovanější a nejvíckrát viděná pohádka z dětství se dočkala svýho CGI zpracování a ačkoliv jsou pohledy na prostředí neuvěřitelně působivé a animace zvířat přímo skvělá, tak ten pocit, který mívám když si ještě teď občas pustím kreslenu verzi, trochu vymizel. Ono ani to zpívání s "realistickýma" zvířatama nepůsobí tak dobře jako v originále a vůbec co se hudby týče, tak zrovna majestátní scéna, kdy Simba běží po poušti by se bez nové písničky víc než úplně obešla. Když něco znám nazpaměť a zbožňuju to, tak asi ani nepotřebuju modernizovanou verzi. ()

papadoce

Jon Favreau vkročil dvakrát do tej istej rieky a to sa nerobí. Tu to platí dokonca dvojnásob. Za prvé po knihe džunglí sa vrátil k počítačovej animácii a za druhé prebral naplno pôvodného kráľa a spravil počítačovú kópiu. Kým ten prvý prípad znamenal vyšperkovanie vydareného k dokonalosti, ten druhý ho potopil na celej čiare. Veď kto by už chcel sledovať dvakrát to isté. Bije sa tu technická a estetická vizuálna dokonalosť s už dávno videným okopírovaným legendárnym motívom. Myslím, že vyhrali tí, ktorí originál nevideli. Tí nebojujú s druhým prípadom a môžu napáliť päťku zľahka. Ja oceňujem práve technickú stránku a päť je dosť. ()

ANTYCHRYST

Rovnou říkám.. že tohle není můj šálek kávy.. Mluvící zvířata opravdu nevyhledavam.. Co musím opravdu maximálně pochválit je grafická stránka filmu.. Jako je to opravdu luxus.. Krásný.. barevný.. Jedním slovem nářez.. Takže všechny hvězdy dávám díky tomu 60% film na mě místy působil jako dokument.. a český dabing radši komentovat nebudu :( ()

Ondr0n odpad!

Nejsem ten typ, který by dával odpad! snímkům, do kterých šlo tolik práce jako tady do Lvího Krále, ale v mých očích je tento film manifestací snad všech negativních trendů současného hollywoodu a nenažranosti studia, ze kterého vzešel. A mluvící/zpívající fotorealistická zvířata prostě působí divně. ()

J.e.r.e.c

Ha, konečně mohu zúročit svou popkulturní zaostalost, která mě kdysi v dobách formativních dětských a prepubertálních let tolik štvala. Star Wars, Indiana Jones, Terminator, Rocky, Základní instinkt... v podstatě všechny důležité filmové milníky, které ovlivnily zástupy mých současníků, jsem viděl až s několikaletým odstupem. A z báječných animovaných pohádek, které Disney v devadesátkách na požádání sypal z rukávu, jsem neviděl nikdy ani jednu. Což se nyní, v dobách jejich digitálních remaků, báječně hodí! Ze Lvího krále mám nakonec velice podobný pocit jako z Knihy džunglí. Příběh hraje na hodně podobnou notu a v těch základních bodech je prakticky totožný. Písničky jsou krapet slabší, ale zase je tu na pohádku fakt skvělý záporák. Prim hraje samozřejmě animace, která je ještě o lví chlup vymazlenější než dřív, takže to místy fakt vypadá jako dokument National Geographic. Rozhodně se však nemíním přidávat k lidem kritizujícím sterilní či nepatřičné dojmy vyvolávající CGI, mně se naopak zdá být tento způsob animované podoby africké fauny a flory naprosto okouzlujícím. 77 % ()

Sundance.cz

Příběh asi nepřekvapí, ale ta waaau vizualizace, hudba a celkové zpracování mě opravdu dostalo a po dlouhé době dávám animákovi 5*. 85 % ()

fallanga

Tohle se moc nepovedlo. Jako technologický kousek to je skvělé, všechno to vypadá velice pěkně, asi první 3 minuty, tedy, dokud nezačnou mluvit. Jakmile se začnou z těch pěkných zvířecích obličejů linout lidská slova, tak se dostáváme do nové audio roviny uncanny valley. Ty lidské hlasy zní prostě divně, když vycházejí z realisticky vypadajícího lva, který ovšem nemá rty na to aby takové zvuky vyprodukoval. Tohle se obávám, že je aspekt, který i přes enormní snahu nebude nikdy fungovat, stejně jako realisticky vypadající oči zvířat nikdy neprojeví emoce tak expresivně, jako oči kreslené. To by se ovšem dalo víceméně ignorovat, a film by se dal odkývat jakožto pokus o něco nového, kdyby tam byla vidět ta snaha udělat dobrý film, a ne jenom dobrý vizuál. Ale ta snaha tam vidět není. Je tady naprosto příšerný dabing, nikdo ze zúčastněných se nevyrovná svému předchůdci (jakkoliv zbožňuji Johna Olivera, tak Zazu v podání Rowana Atkinsona je jednoduše na jiné úrovni). Jediná stabilita v podobě Jamese Earla Jonese pravděpodobně nedostala dostatečně zaplaceno, protože i Mufasa zní ukrutně uspěchaně a bez emocí (nebo že by to bylo tím fotorealismem?), zvuky prostředí jsou až příliš tlumené, a vzniká tak jakási disonance mezi zvukem a obrazem, a občas se mi zdá, že se postavy hýbou až příliš těžce a nemotorně, většinou v akčních scénách. Nevím čím to je, možná jsem moc zvyklý na plynulost kreslené verze, ale koukat na Nalu jak se nemotorně prohání džunglí mě prostě nebavilo. Vlastně jediné co na tom opravdu oceňuji jsou Timon a Pumba, jejichž dabing byl o něco méně odbytý, jejich scény byly také o něco méně realistické než zbytek filmu (což přičítám k dobru, protože o co méně byly realistické, o to více byly zábavné), a jejich remake Lion Sleeps Tonight je vtipný a svižný. Kromě toho, a technologické demonstrace, ten film ovšem nemá žádnou hodnotu. ()

Joe16210

Někomu může vadit, že se jedná o identickou kopii animované verze jen převedenou do realistické počítačové animace a prostředí. Ale film i tak má své kouzlo především díky skvělému příběhu a hudbě. Jediné mínus, které bych tvůrcům vytknul, je absence písně Shadowland, kterou Nala zpívá nikoliv v původní animované verzi, ale v divadelním muzikálu. Obzvláště v podání Beyoncé by se mohlo jednat o úplný vrchol celého nového Lvího krále. Naštěstí to tvůrci vynahrazují použitím této ústřední melodie napříč celým filmem. Bravo, Disney! ()

Micoldee

Krásné zpracování :) Původního lvího krále jsem viděla, ale už je to doba, takže si to skoro nepamatuji. Proto jsem to nebrala jako remake, ale jako novou dětskou pohádku. Opravdu se na to dobře kouká, asi díky tomu skvělému soundtracku, který mám už od včerejší předpremiéry v hlavě! ()

adamix

Som síce zástanca pôvodnej verzie, ale musím uznať, že to dopadlo podľa očakávaní - vynikajúco. CGI generované zvieratá perfektne realisticky vytvorené do detailov, pestrofarebné obrazy africkej savany ako z obrázkov, detsky hravé, miestami mrazivo temné, hamletovsky zinscenované, podobne ako pri originále. Do uší bil ten otrasný slovenský dabing (škoda, že Haverl už nežije), nebude trvať dlho a radšej si to pozriem v angličtine, dopredu si však myslím, že na Ironsov ikonický hlas to nedajú. Filmu nie je asi vážne čo vytknúť, je natočený podľa dnes už kultovej rozprávky, ale ide si aj tak svojím vlastným tempom modernosti. Som rád, ž tvorcovia zapojili do projektu nestarnúceho Zimmera - aj pre vás pochvala, maestro. Príjemný letný veľkofilm. U mňa 5*. ()

jafuska

Animovanou verzi jsem neviděla, a ani mě to nevadí, ani bych nesrovnávala, ale mohu říci, že tento film byl přenádherný, nádherná animace, příběh, písně, nemám vůbec co vytknout, klidně bych šla znovu. ()

MarvelLover

Tohle je parádní zvířecí nálož. Nejsem zastáncem kreslených filmů, ale na tohle bych mohl koukat pořád. Scar vypadá úžasně oproti kreslené předloze. ()

Mr.Ward

Všechno je perfektní, možná až moc 😂 Film mě začal bavit až s příchodem Timona a Pumby, a jejich verzi bych si dal od začátku do konce možná i radši 😁 Asi mi tam chyběl kousek inovace... Každopádně líbit se to rozhodně bude 👍 ()

Barghest

Původní Lví král z roku 1994 je podle mého jeden z nejlepších animáků vůbec a taky je to úplně první film, který jsem viděla v kině. Takže tentokrát je to osobní. Většina názorů na tenhle snímek se víceméně shoduje na tomtéž a já se taky přidám. Na jedné straně tu máme hamletovský příběh, který funguje pořád, špičkovou grafiku a záběry a naprosto fantastickou hudbu. Na druhé straně ale ona hyperrealističnost trochu zabíjí emoce, protože zvířecí obličej zkrátka nemůže přenést stejnou škálu jako ten animovaný. Na mluvícím lvu, který vypadá jako z dokumentu od BBC, je prostě něco, co člověku tak úplně nesedí. Hodně mě mrzí, že kinaři neměli koule na širší distribuci titulkové verze (stačila by aspoň jedna projekce i mimo Prahu). Protože slyšet Johna Olivera v roli Zazu, to je letos zatím asi nejlepší meta-fór, zcela nová úroveň sebeironie (a já ho za to žeru ještě víc než předtím). Co se dabingu týče, tak ten se obecně moc nepovedl. Teda kromě Timona a Pumby, ti jsou naprosto parádní i v češtině. Na druhou stranu třeba scéna na sloním hřbitově, Mufasova smrt a celý Scar jsou snad ještě děsivější než v originále. Pokud šlo hlavounům od Disneyho hlavně o to, traumatizovat novou generaci dětí, dospělákům na 2 hoďky oživit dětství, příliš nezprznit originál a vydělat u toho velkej balík, pak hádám, že se jim to povedlo. ()

PlayEasy

Perfektně zremakovaný snad všem známý příběh Lvího krále Simby, který zbožňujeme už od útlého dětství, tento film sice nic moc nového nenabídne (scény se až možná moc opakují), ale učaruje každému milovníkovi orginálu a to nejen kvůli přenádhernému příběhu, ale také úžasné live action a dechberoucí hudbě Hanse Zimmera, na kterou si ještě nejspíše vzpomeneme při předávání oscarů. A také musíme přidat za velké překapení, protože po ne moc dobrých prvních recenzích jsme projekci odložili, ale nakonec jsme (dnes) šli a zažili jsme neopakovatelný úchvatný zážitek a z kina jsme odcházeli s velkým krásným a širokým úsměvem. A ty písničky... 85% ()

fleshbekr86

originál je originál, je doslovně předělaný až asi na jednu minutu záběrů, které jsou nové (chumáč srsti), ale ten vizuál je prostě dechberoucí, nechápačka, jak to dokázali! ()

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

10.11.2023

Obě letošní hollywoodské stávky už sice skončily, ale škoda byla nenávratně napáchána a studia začínají kalkulovat, jak přeskládat premiéry svých snímků, u nichž se nestihlo dokončit natáčení, nebo… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

27.08.2021

Oceňovaný režisér Barry Jenkins do svého prequelu Lvího krále začíná obsazovat herce. Prvními posilami se tak stali Kelvin Harrison Jr. (Chicagský tribunál) a Aaron Pierre (The Underground Railroad).… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)