Leví kráľ

• Česko Lví král (viac)

V africkej savane sa narodí malý Simba, syn levieho kráľa Mufasu. Malý princ zbožňuje svojho otca a postupne sa učí, ako sa stať dobrým panovníkom. Nie každý v kráľovstve je však jeho príchodom nadšený. Mufasov brat Scar, ktorý mal byť pôvodne následníkom, má vlastný temný plán, ako sa dostať na trón... Levia skala sa stane svedkom súboja plného intríg, ktorý končí tragédiou a Simbovým vyhnanstvom. Malý lev sa náhle musí postarať sám o seba. S pomocou nových priateľov – bezstarostnej dvojice Timon a Pumba – Simba pomaly dospieva a pripravuje sa vziať si späť to, čo mu právoplatne náleží.. (Saturn)

Davidkkk

Originál jsem měl možnost vidět v brzkém dětství, tudíž mě přepadla nostalgie takovým způsobem, jak nejvíc jen mohla. Veškeré scény, kde se řve, ve mně vyvolaly husí kůži a finále je čistým pocitem blaženosti. Slyšet znovu známé písně z dětství dokáže vykouzlit úsměv na rtech. Všechny postavy jako by se přenesly z dětských vzpomínek do reálného světa. Základy si to však podkopává tím, že (ačkoliv je trochu vtipné to takhle říci) to nepůsobí reálně. Fauna vypadá bezchybně a je radost sledovat každičký záběr, jenže těm realisticky vyobrazeným živočichům absolutně nevěříte, že skutečně komunikují. A navíc to má lehce přepálenou stopáž. ()

Torgal

Nie som poznamenaný nostalgickými spomienkami na animovaný originál (prvý a jediný krát som ho videl pred pár rokmi až ako dospelý) a tak môžem dovoliť povedať, že sa mi "hrané" spracovanie vlastne celkom páčilo. Animačne je špička súčasných možností, no ten fotorealizmus zatiaľ ešte nepôsobí úplne prirodzene. Možno je to aj tým, že tie realisticky animované zvieratá hovoria a spievajú, čím rušia ten National Geographic feeling. Prisahám, najviac sa mi páčili scény, kde nikto nič nevravel a len som sa kochal výjavmi z africkej savany. Vtedy som priam čakal kedy sa so svojím komentárom ozve David Attenborough a keby sa tak stalo, vôbec by mi to nevadilo. Dejovo je to každopádne otrocká kópia originálu, odlišná len v nepodstatných detailoch, navyše by som povedal že s horším spracovaním piesní. 6+/10 ()

emdvojka

Otravovali ma tam hlavne tie pesníčky ktoré zbytočne naťahovali dej, ale samozrejme, že príbeh, krásna živá animácia a aj dramatické situácie robia z tejto rozprávky skutočne zábavne dielo, nie len pre deti. ()

Miky22

Počítačová simulace nemůže nahradit počítačovou animaci. Je to pohádka proboha. Postavám oproti původní verzi chybí emoce a mimika. Spousta vtipu a narážek, kterým se u původního animáku řechtáte, ani nejdou pochopit... Ale technologie krásná. 3* ()

P. J. D.

Není to špatně natočený, ale člověk tohle už kdysi viděl - dokonce třikrát. Nejdřív v případě Kimby, potom u prvního animovaného Lvího krále, pak u třetího animovaného Lvího krále a teď nakonec po čtvrté. Abych mohl dát plný počet, musel by mě snímek ohromit něčím novým, ale bohužel - převratné změny, novinky a inovace se nekonají. Co tedy dojem zachraňuje je už dřívější dobrý příběh, ale nově i vizuální způsob zpracování a hudba. ()

NitroXcz

Samozřejmě, že jako animovaná původní verze to není, ale je to moc pěkná podívaná co se týče vizuální stránky, hrátky se světlem a pohledu kamery. U tohoto live-action mám snad asi jediný zásadní problém. Tím problémem jsou emoce. Je zřejmé, že není možné pocity vyjadřovat tak, jako u animovaného filmu, kde se meze nekladou. Ma mě působilo celkem podivně, když se nečo stalo a zvířata jen klapala pusou. Jinak musím říct, že to nějak nepoškozuje značku Lvího krále a je super, že máme dvě možné verze ke zhlédnutí. ()

Urukhaj98

Člověk sice může žasnout nad fotorealistickým vizuálem, kouzlo původního 2D animáku se však bohužel nedostavilo. I přesto se ale jedná o tak silný příběh, že ke spokojenosti to bohatě stačí. 8/10 ()

Rikky007

Knihu dzungli jsem zatim nevidel, ale osobne si kladu otazku, co za cil vlastne melo delat tento remake? Demonstrovat nove technologie? Protoze nic vic to neprineslo. Ja cekal osobne alespon naznak invence, ale film nejenomze doslovne kopiroval original, ale jeste se z nej pro snahu o realisticke ztvarneni vztratilo do velke miry to kouzlo a hravost, ktere pohadky maji. Dalsi vec je, ze film utrpel i po vyrazove strance. Protoze prirozene realny pavian, nerkuli lev, moc sirokou skalu mimiky nema. Jako dospelakovi mi to prislo trochu nudne, protoze tam nebyl ani naznak neceho noveho, co by me zaujalo, jako nekoho, kdo puvodni animak zna. A jako dite by me bavila asi vic puvodni verze. ()

rublik05

Oživit po zhruba 25 letech legendární pohádku Lví král a dát jí nový digitální kabát se na první pohled zdálo jako docela dobrý nápad. První Lví král je legenda, přímo Rolls-Royce mezi pohádkami, tím těžší pro tvůrce muselo být, aby se alespoň částečně přiblížili kvalitám jedničky. Podařilo se jim to tak nějak napůl. K digitálnímu zpracování nemám ani půlku slova proti, to se filmařům povedlo parádně, zachytili každý detail jak zvířat, tak i celé krajiny okolo, klobouk dolů, tady se očividně nešetřilo. Hudba zůstala víceméně stejná, díky bohu za to. Příběh je rovněž mírně upraven, nijak zásadně mi to nevadilo, snad jen že se až moc povídalo. Atmosféra originálu se navodit moc nepovedla, měl jsem po shlédnutí pocit jisté zbytečnosti, je to spíše taková nostalgická pocta originálu. Pěkně se na to dívá, postavy jsou fajn, hudba taktéž, příjemná kopie. Viděno v kině 19.7.2019. 7/10. ()

bono22vox

A opět jsou tu idioti co dávají hejt komentáře. Tvůrci celou dobu jasně tvrdili že jde o stejné zpracování jako originál. Tak proč se tu dohajzlu čertíte? Csfd se postupem času díky Vám, tupým blbcum, stává tím vámi avizovaným odpadem... Čím dál méně jsem přispívám komentáři, protože jsem zde vždycky jen nasranej a smutnej... ()

Mouchal

Nejzbytečnější film za hoooodně dlouhou dobu. Ale Disney peníze nesmrdí a asi nikdy nebudou, tak nám bude do kin posílat tyhle bezpohlavní remake jednokvašky místo toho, aby se doopravdy zamysleli a zkusili přijít s nějakým novým neohraným a originálním námětem. Ale proč by se měli snažit, když jim tento film vydělá (nejspíš) zase miliardu. Což o to, animace je ve filmu naprosto perfektní a není to špatná podívaná v obecným slova smyslu. Ale kdo tenhle film potřebuje? Máme tu originální film, který je stále krásný a v tomhle filmu není nic (vůbec nic!) nového. Disney mohlo vzít například potomka Simby a rozjet zcela nový příběh a krasně tak navázat na originál. Ale tohle jim v rovnici peníze versus investovaný čas nevyjde prostě tak pěkně jako jednoduchá vykrádačka sebe samého. Bohužel ani příběhově už Lví Král dnes nijak extra neohromí a bodíky mu můžu nasypat prostě jen za tu nádhernou animaci a to je fakt zoufale málo. 45% a pusťte si raději nestárnoucí klasiku než tohle Disney rejžování dalších chechtáků. ()

holub109

Nový Lví král se povedl. Po audiovizuální stránce naprostá bomba s úžasnou fotorealistickou animací. Dabing postav v češtině žádný zázrak, těším se, až uvidím v originále. Jen je docela škoda, že se Jon Favreau trošku neutrhl ze řetězu a nepřišel s nejakými novými scénami, jelikož nám naservíroval pouze kopii jedničky v novém kabátku. Rozhodně to stojí za to vidět v kině, ale kouzla jedničky to nemá. 85% ()

balcazar

Levého kráľa mám ako animákovú klasiku rád, preto bolo oko pri tomto spracovaní ešte o niečo pozornejšie ako zvyčajne. Grafika bola tak trochu dvojsečná zbraň: neuveriteľne precízne spracovanie (levy, hyeny, Rafiki, príroda a scenérie, dramatické detaily v napätých častiach príbehu) striedalo sklamanie pri Timonovi s Pumbom, ktorí ani zďaleka neboli takí vtipní ako v animovanej verzii, čo človeka zamrzí, pretože to sú jedny z mojich obľúbených postavičiek. Dialógy a samotné postavy však boli vo väčšine veľmi úprimné a najmä uveriteľné, pri detských postavách (Simba a Nala) spojenie hlasu, grafického spracovania postáv a celkového dojmu pokrivkávalo, rovnako ako piesne v podaní týchto dvoch. Dráma vo vzťahoch, súbojoch či zradách však šľapala na plné pecky. ()

Sentax

Neskutočný vizuál a nostalgia!!! Po Knihe džunglí som si myslel, že už ma nič neprekvapí, no stalo sa. Keby naši hrdinovia a záporáci nerozprávali, nevedel by som či sa pozerám na animovaný film alebo na reálny dokument. Bohužiaľ slovenský dabing bol hrôza (hlavne tie pesničky!!!), tak hádam, že originál je lepší. Jediný nedostatok vidím v tom, že je to presne totožné s animovanou predlohou, nedočkáme sa teda ničoho nového. ()

Maximilianus

Pamätám si, ako som v roku 1994 bol na pôvodný animovaný film v kine s rodičmi a hneď potom sme kúpili aj tričko s Mustafom. Čo už som si ale nepamätal, bol celý film, takže som si túto novú verziu užil. Všetko vyzerá dosť reálne, mimika zvierat vyzerá prirodzene a nie je prehnaná, Timon a Pumba nesklamali, pesničky fajnové a hoci je príbeh relatívne jednoduchý a priamočiarí, je to kúzelné a správne disneyovské. 7,5/10. ()

Likan7

Vypadá to fantasticky. Je k nevíře, kam se dnešní technika dostala, protože člověk opravdu neodkáže rozeznat počítač od skutečnosti. Jenže možná právě proto mám se Lvím králem problém. Je to stále jen pohádka a snahu o co největší realističnost podkopává právě tahle pohádkovost. Mluvící zvířata, Timon a Pumba atp. Nejdřív jsem filmu vyčetl, že je moc dlouhý, ale až po shlédnutí originálu jsem si říkal, že právě ta půl hodina originálu chybí. Na Disney má Lví král dospělejší příběh než je zvykem a rozhodně je to ku prospěchu. ()

Shaleman

Po obrazové stránce samozřejmě jedinečný zážitek, až jsem si chvíli říkal, jestli jde skutečně o digitální kouzla. Ale to je tak všechno co Lví král 2019 může nabídnout. Například slavná scéna s úmrtím Mufasy (spoiler, no a co? Lvího krále snad znají všichni, co tu chcete spoilerovat) - zatímco kreslená klasika i dnes po mnoho letech dokáže zablesknout slzou v oku, zde vychází na prázdno, bez citů a bez emocí. A takhle vychází celý film. Mistrovská animace na popředí emocemi holého plagiátu. ()

bearmeedek

Nový Lví král je úchvatný především vizuálem, snahou, aby vše vypadalo téměř jako "živé". Začátek ale ohromí pouze tímto a nijak dál neuchvacuje. Naštěstí od chvíle, kdy se objeví vepřový Pumba s malou kámoškou, to začne žít. No, a závěrečná bitva a masakr hyen a lvů, kdy létají chlupy, stříká krev, všude po zemi vyvrhnutá střeva …, to už má náběh na běžný thriller. Teda kecám, všechny ty odpornosti byly samozřejmě před distribucí vystříhány. Pro děti určitě pěkné, pro ostatní celkem příjemné. ()

Ceberus

Hodnocení je silně ovlivněno tím, že jsem viděl originál, takže mě nemohlo nic překvapit, jelikož jde víceméně o remake scénu po scéně. Každopádně jde o řemeslně dobře odvedenou práci. Odkojen českým dabingem bohužel nemohu ani docenit to, že Mufasa byl opět namluven Jamesem Earlem Jonesem. ()

Wyrdas odpad!

Příběh lvího krále Mufasy, arogantního vládce, který kdyby nebyl taková sketa na svého bratra, mohl by být živý až do konce svých stařeckých dní. Příběh incestní rodiny (tolik samic na dva lvy, kde jeden je utlačen... ta děcka až vyrostou - za předpokladu, že alespoň generace před nimi měla lepší diverzitu - už budou mít tři hlavy a křídla) a jejich úpadek - a to ještě musíme vzít v potaz, že na konci filmu je Simba poslední samec ve skupině. Příběh vzestupu Scara s armádou hyen, které ovšem nedokáží nikoho zabít - vlastně ano, na konci Scara. A hlavně příběh, který tu již byl. Jen se místo veselé kreslené pohádky jedná o dokument s mluvícími zvířaty. To vše tu již bylo, ale Disney rád tlačí zbytečné snímky, když z toho něco kápne... Kdyby toto byl originál, bylo by to super... ale tohle je jak Edison, co si chce připsat Teslovi zásluhy za jeho úspěch. A svět ať platí. Za mě takhle ne. Proč to má tedy tak super hodnocení? Připomíná mi to Avatara. Do základů rozkradl animáč Bitva o planetu Terra, přidal do něj demenci rase lidí ale hlavně přidal 3D a super grafiku... a lidé to sežrali. Tento film alespoň nezničil svou předlohu, nic nevykradl... jen nám nabídl to samé v nehodícím se vizuálu (ačkoli úchvatném) a nechal si za to znovu zaplatit. I když ani to není úplně pravda, spousta dialogů které dělali Lvího krále tím pravým rodinným filmem je pryč. A za mě to nejhorší... z ďábelského Scara je stařec nad hrobem. Příběh prvního Lvího krále 5*, ten samý příběh prvního Lvího krále znovu.... proč? ()

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

10.11.2023

Obě letošní hollywoodské stávky už sice skončily, ale škoda byla nenávratně napáchána a studia začínají kalkulovat, jak přeskládat premiéry svých snímků, u nichž se nestihlo dokončit natáčení, nebo… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

27.08.2021

Oceňovaný režisér Barry Jenkins do svého prequelu Lvího krále začíná obsazovat herce. Prvními posilami se tak stali Kelvin Harrison Jr. (Chicagský tribunál) a Aaron Pierre (The Underground Railroad).… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)