Leví kráľ

• Česko Lví král (viac)

V africkej savane sa narodí malý Simba, syn levieho kráľa Mufasu. Malý princ zbožňuje svojho otca a postupne sa učí, ako sa stať dobrým panovníkom. Nie každý v kráľovstve je však jeho príchodom nadšený. Mufasov brat Scar, ktorý mal byť pôvodne následníkom, má vlastný temný plán, ako sa dostať na trón... Levia skala sa stane svedkom súboja plného intríg, ktorý končí tragédiou a Simbovým vyhnanstvom. Malý lev sa náhle musí postarať sám o seba. S pomocou nových priateľov – bezstarostnej dvojice Timon a Pumba – Simba pomaly dospieva a pripravuje sa vziať si späť to, čo mu právoplatne náleží.. (Saturn)

petikacka

Viděno v kině s vnukem...Předělávka animáku na "živá zvířata" je 100x lepší...Jsou tam hlášky, které pochopí jenom dospělí a děti se baví příběhem po svém...A tak to má u opravdu dobrého rodinného filmu být...Slyšet dětský upřímný smích stojí za to...Nikdo nečumí do mobilu a hlavně blbě nekafrá do filmu...Fuck to stojí za to...Prostě Hakuna Matata... Za mě 95% ()

andio

Překvapilo mě, že to nebylo až tak špatné. Z těchto "hraných" remaků klasických Disneyovek mi Lion King přišel zatím jako ten nejlepší. 8/10 ()

jerenymo

Člověk se po shlédnutí neubrání srovnání s originálem, ale co mne úplně ohromilo, bylo grafické zpracování a propracované pohyby, které z větší části odpovídali pohybům zvířat. Krásná pohádka. ()

Blueeyes

Vizuálně překrásné! Scenérie, zvířata, západy slunce divákovi na moment zastaví srdce. Ale má to být jen o CGI? Pokud ano, pak by to byl plný počet. Když já nějak nevím. Bavit, zajímat se o hrdiny a nořit do příběhu jsem se začala až lehce po půlce. Druhá polovina tedy výrazně předčí tu první, ale ani tak to na víc než tři hvězdy nevydá. A souhlasím plně s tím trčením písní z filmu. Líp bych to nepopsala. Chvílemi, zvlášť při tom běhu savanou u I Just Can't Wait to Be King to až uši drásalo. Oproti původní roztomile hladivém pojetí je tohle ukřičené, ukníkané a bohužel neladí ani s hrdiny ani s aktuálním děním na plátně. Tuhle část jsem skutečně přetrpěla s hlavou přikrytou polštářem :-) V druhé třetině jsem se bavila o něco lépe, ale třetí závěrečná bitevní část už byla nezbytná jen pro uzavření děje. Dlouhé, ukecané, uřvané a co je nejhorší.... zcela sterilní a bezemoční. ()

Muel

| Walt Disney Studios | Ok, tu to možno trocha nadhodnotím. Pôvodného Lion Kinga považujem za jeden najlepších animákov ever, hlavne kvôli krásnemu príbehu a legendárnej hudby génia Hansa Zimmera. Proste srdcovka. Nový Lion King je v podstate presný remake pôvodného. Len som si odškrtával jednotlivé udalosti, dokonca identické zábery takmer 1:1. Tým pádom to na mňa emočne fungovalo dokonale. Veľmi neodvážne a vlastne neoriginálne, ale zároveň múdre od Disney, ktoré vie, že to vďaka dokonalej predlohe ľudia budú milovať aj s absenciou sebeväčšej originality. A ja tiež. Technicky dokonalé. | Hodnotenie: 7/10 | ()

Blue.Shark

Fakt se na to dobře kouká. V jádru je to starý dobrý Lví Král, kterého máme všichni rádi. Jen by mi někdo mohl vysvětlit, proč tam Beyoncé úpí jak zapálená slepice a prakticky všechny pěkné písně jsou přezpívané nýmandy, co původním interpretům nesahají ani po kopyta. Ty extrémní vibrata mi málem zbořila barák, tohle se fakt nepovedlo. ()

fisus

Tak předně musím poděkovat ČSFD za projekci v Plzni.Aspoň jsem nemusel cestovat do Prahy.Co se filmu týče,nebyl jsem zklamaný ani nějak zvlášť nadšený,i když ta animace je vážně božská a těžko uvěřit,že to není hrané.Každopádně těžko srovnávat s originálem,který jsem jako děcko prožíval dost silně a i teď mi u něj ukápne slza.Co mě ale mrzí je,že i na ČSFD projekci narazím na někoho,kdo neví,jak se v kině chovat.Schválně jsem si sedl až nahoru do rohu,což dělám v kině pokaždé,abych unikl požíračům popcornů,věčným šustilům a neustále mluvícím individuím.Vedle mně bylo prázdné sedadlo a pak následovala žena se svým synem,který pochopitelně nestíhal číst titulky,tak mu je maminka nahlas předčítala,k tomu zásobovala svého synka různými pamlsky se šustícími obaly a dost často si listovala v mobilu a svítila mi tak trochu do ksichtu.Co se dá dělat,já tomu prostě v kině neuteču. ()

Chundys

Naprosto parádní zpracování, kde po pár minutách už vůbec neřešíte že jsou zvířata digitální... já se vrátil do dětských let! Ale opravdu fakt musim uznat, že remake byl zpracovaný víc než bravurně :-) ()

JoSte

Za to úchvatné CGI hvězdičku přidávám. Jinak mi tam chyběla ta poetika a výrazovost původního filmu, což je ale pochopitelně dané téměř realistickým vyobrazení m zvířat. ()

Matli

Timon a Pumba jsou best, ty by si zasloužili pátou hvězdičku, ale musím hodnotit film jako celek. Animace samozřejmě bezkonkurenční, ale to Disney kouzlo mi tam prostě nějak chybí. 76% ()

Endavour

Jakožto člověk narozený v devadesátkách, ani já jsem se (díky Bohu) nebyl ušetřen krásného zážitku Lvího krále v animované podobě. Dodnes mám na tento film příjemné vzpomínky, o to víc jsem se bál, že remake Jona Favreaua může dopadnout všelijak, zvláště pak jsem měl na vědomí, že mimiky zvířat, které v animované verzi doplňovaly úžasnou atmosféru se přeci nemůžou naplno vyvést i v kompletně počítačové animaci zvířat, které známe z dokumentů BBC. Šeredně jsem se mýlil, tato záležitost u všech představitelů zvířecí říše dopadla nad míru očekávání. Samotný příběh asi nemá cenu příliš rozebírat, až na pár přidaných scén jsme svědky dokonalé "kopie" (omlouvám se za slovo) animované klasiky. Všechny záporné, zvláště pak hyeny s vůdkyní Shenzi byly fantastickým temným prvkem v úžasném plotu (jo a tentokrát nehajlovaly hehe). Stručně řečeno, nový Lví král se povedl jak po vizuální, tak po hudební stránce (i když co jiného od Hanse Zimmera očekávat). Uděluji 92%. ()

Saur.us

Jak si tak pročítám místní komentáře, dva tábory zde vedou litý boj. Jeden tábor fanoušků původního filmu, kteří neodpouštějí sebemenší chybu nebo argumentují zbytečností celého filmu, recyklováním, vykrádáním, umělým taháním peněz z diváctva. Druhý tábor, který vynáší do nebe audiovizuální dokonalost, udržení ducha původního animáku nebo muziku, kterou si pohlídal opět H. Zimmer. Já se řadím k tomu druhému táboru. To, co nastolil J. Favreau v Knize Džunglí, mistrně používá i zde. Nejen fotorealismus animace na nejvyšší úrovní, ale naprosté remakování Disneyovské klasiky ve všech ohledech, skoro záběr po záběru. Za mě to opravdu není na škodu, je to vlastně takový totální remaster. Paradoxně ten vychvalovaný fotorealismus film trochu sráží na kolena. Obličejové grimasy jsou, jako je to u skutečných zvířat, naprosto minimální. A to u některých emočně vypjatějších scén je dost nepatřičné. A stejné je to například u finálního souboje, kdy rozeznat Scara od Simby nebo Nalu od Sarabi je až nadlidský úkol. Každopádně nápad remakovat klasickou animaci do moderního CGI hávu podle mě nebyl od studia Disney vůbec špatný nápad a pokud to nechají na J. Favreuovi, těším se, co předělá příště. ()

peetrejr

A tak veľmi pekná animácia. Ale klasická verzia je proste lepšia. Celkom sa mi nepáčilo spracovanie Timona a Pumba. Ak ste nevideli originál tak by som najprv odporučil ten. ()

Sydonai

Remake, na který se sice hezky dívá, ale to je tak všechno. Oproti svému animovanému vzoru skoro bez emocí a zbytečně natahované. 50% ()

CaptainCzech

Původní film jsem viděl už velmi dávno a tak jsem šel do kina akorát s tím že si vybavuju kostru příběhu a několik postav. To byla nejspíš ta nejlepší šance jak si to užít. A dle mého je tohle jedna z nejúžasnějších dramatických jízd s prvky humoru ze zvířecí říše vůbec. Vizuál je lahoda pro oko, jak jsme u Disneyho zvyklí, akorát dost mizerná závěrečná bitka kde jsem se ztrácel kdo je kdo. Scar je puppet master, kterému nemůžete fandit i kdyby jste chtěli. Velká chvála za atmosféru jelikož je to silné drama u kterého se místy tají dech, ale jakmile je na scéně Timon a Pumba krásně odlehčí napjetí a člověk se s nima zasměje. Velká čest Eltonovi který skládal písně pro film, hned několik utkví v paměti. Věřím že film finančně uspěje a stejně jako perfektní Aladin dostane zelenou pro druhý díl. Za mě po mírném přemýšlení 5 hvězd. ()

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

10.11.2023

Obě letošní hollywoodské stávky už sice skončily, ale škoda byla nenávratně napáchána a studia začínají kalkulovat, jak přeskládat premiéry svých snímků, u nichž se nestihlo dokončit natáčení, nebo… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

27.08.2021

Oceňovaný režisér Barry Jenkins do svého prequelu Lvího krále začíná obsazovat herce. Prvními posilami se tak stali Kelvin Harrison Jr. (Chicagský tribunál) a Aaron Pierre (The Underground Railroad).… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)