V úplne novom, komiksom inšpirovanom thrilleri sa stretávajú postavy z dvoch úspešných filmov - Vyvolený a Rozpoltený. Z prvého z nich sa vracajú takmer nezničiteľný David Dunn (Bruce Willis) a jeho protipól – krehký manipulátor Eliah Price (Samuel L. Jackson). Z thrilleru Rozpoltený sa zas objavuje psychopatický Kevin Wendell Crumb (James McAvoy) a jeho 24 rôznych osobností. Všetci traja sa stretávajú v psychiatrickom ústave. Crumb však uniká vtelený do jednej zo svojich nebezpečných identít a Dunn s Priceom musia v súboji s ním využiť všetky svoje paranormálne schopnosti. (Saturn)

Tosi

Zatímco předchozí Split dotáhl James McAvoy svým okouzlujícím výkonem málem k pěti hvězdičkám, tady se mohl přetrhnout, aby rozhýbal i ostatní postavy, ale víc než na průměr to není. ()

viperDavid

Ne tak špatný. Bruce ale už je přestárlí na akčního hrdinu, takže tomu filmu to dost ubírá, ale náhodou se mi dost líbil James McAvoy. Vcelku dobrá pohodovka s dlouhou stopáží ()

oveckaoa odpad!

Představte si hromádku hoven třeba od koní a několikanásobně ji zvětšete a vyjde Vám Skleněný. Film kde nic absolutně nedává smysl logika si dává dovolenou (k tomu se dostanu) a herecké výkony nečekejte. Rovnou doporučuji přeskočit zhruba na 47 minutu jelikož těch 46 minut se nic nestane a jediné co se dozvíte, že postava z Rozpolceného unášela a zabíjela ženské (to už bylo v Rozpolceném proto, když to přeskočíte se nic nestane) a že postava Bruce Willise ji hledá a všichni skončí v léčebně kde už je i pan Skleněný (jak se tam dostal si už nepamatuji nebo jestli to tam vůbec zaznělo) . Následuje debata o hovně (doslova) ve stylu nejste superhrdinové jste obyčejní lidé umím to vysvětlit , aby pak zjistili, že jsou a někdo je chce zlikvidovat a utajit to, aby se to nakonec zveřejnilo. Příklady stupidity 1) chlápka co zabil několik lidí nehlídá nikdo z ochranky a jediné co mu brání , aby unikl z cely je jakési světlo , které mu přepíná osobnosti 2) druhý chlápek si to tady celý film túruje na vozíku po areálu léčebny před kamerama chodí si na internet a nikomu to vůbec nevadí (sice to pak zjistí a cosi mu udělají, ale pořád to dělá dokola zase) 3) ženská, která přežila masakr v Rozpolceném a na konci se vyzbrojila je zde absolutně nevyužitá a místo, aby šla po vrahovi ho má ráda (Stockholmský syndrom asi) tím pádem ten konec úplně popírá předchozího Rozpolceného 4) o tom, že několik policajtů nedokáže zmlátit případně zlikvidovat jednoho naspeedovaného retarda a pak jiný ho dokáže odstřelit odstřelovačkou ani nemluvím (chápu, že tam šlo asi o to mu přepnout osobnost na slabší a pak ho dostat, ale i tak) odpad docela lituji uživatele J.A.S.M. o kterém jsem vždy měl dobré mínění, ale asi musel prodělat lobotomii, protože jaké sračky poslední dobou vychvaluje mě hlava nebere ()

Bobik9

No, očekával jsem o mnoho více. Ta sestava tvůrčí je parádní, ale výsledek je více než rozporuplný. Film hodně hřeší na svém hereckém obsazení. Willis, Taylor-Joy, Paulson, Jackson a naprosto parádní McAvoy jsou opravdu silná sestava. Ovšem příběh slušně pokulhává. Propojený Vyvoleného a Rozpolceného mi od začátku přišlo trochu podivné, ale dejme tomu. Ovšem vyvrcholení, kde zjistíte, že Paulson kontroluje skupinu, která hlídá, aby nikdo na světě nebyl superhrdina je opravdu dementní. ()

Mrkvič

Nebojím se prohlásit, že Skleněný je druhým nejlepším filmem Shyamalana (po Šestém smyslu). Rozpolcený nebo Vyvolený jsou sice skvělé filmy, ale "chybí" jim ta finální spojitost s filmy z rozmezí dvou dekád. Přitom stačí myšlenka, pár rafinovaných zatahání diváka za fusekli a nemusí se odehrát ani velké (lehce slibované) a okázalé finále, které by spolklo miliony dolarů navíc. ()

Yoshimitsu

Po excelentním Vyvoleném a nadprůměrném Rozpolceném dostáváme finále těchhle tří rádoby komiksových super hrdinů. Nečekejte tady napětí a chytré zvraty budete jenom, koukat a kroutit hlavou, co tam M. Night Shyamalan spáchal a vypadá to, že to spíše natočil jen na truc a vůbec u toho nepřemýšlel. Totálně nezvládnutý film, který jen trochu zachraňuje charismatický Willis a McAvoyova vtělování do dalších osobností. To ten rok na filmových plátnech dobře nezačal, zklamání roku. Dávám 40% ()

venison

Myslím, že "Vyvolený" byl jedním z těch osudových snímků, které mne donutily se zamilovat do světa filmu.. Mysteriózní počin, kde není vše, jak se na první pohled zdá.. Když se po letech rané slávy režiséra Shyamalana objevila malinová sezóna, tak jsem se po filmu "Rozpolcený" dopředu nepídila, až mi byl jednoho dne nenápadně naservírován, teprve potom jsem ho Shyamalanovi spolkla i s navijákem.. Jako bonus se v něm objevila narážka na provazbu s "Vyvoleným", který v době vzniku neměl ani potuchu o tom, že vlastně startuje prazvláštní trilogii.. Jako samostatně stojící filmy fungují "Vyvolený" i "Rozpolcený" daleko lépe, když je hodíte do mixéru a necháte vzniknout obojetnou trojku, tak v ní ta mysteriózní chemie mizí.. Asi úplně nemůžu říct, že by se mi "Skleněný" líbil nebo nelíbil.. Myslím, že by zase jako samostatně stojící film byl víc sexy.. Takto bylo cítit, jak moc ho svazuje jeho minulost a snaží se s hrdým výrazem zachovat odkaz dnes už kultovního "Vyvoleného".. "Skleněný" zavání oldschool Shyamalanem, jenže postrádá jeho tehdejší nehollywoodskou naivitu, takže vyznívá dosti prázdně.. Film bych rozdělila na tři fáze, přičemž každá fáze zvlášť funguje dobře, ale jako celek úplně oku neladí.. Skleněného mohl hrát naprosto kdokoliv, postava nedostala na plátně tolik místa a hereckého prostoru, jak by se dalo podle názvu filmu očekávat.. Bruce Willis nepůsobil až tolik důchodcovsky znuděně, ale jako úplně jsem mu ty souboje s jeho aktuální konstitucí nevěřila.. Pokud se někomu líbí McAvoy ve "Rozpolceném", tak v roli Crumba působil ještě více sehraně než v jedničce.. Asi tu nechci ventilovat spoilery, tak si zbytek názoru nechám pro sebe.. Každopádně byl v mnoha ohledech příjemným, i když natahovaným, překvapením, ale zároveň jsem byla z různých situací (hlavně závěru) nepříjemně rozladěna.. Myslím, že jasná cílovka jsou skalní fandové Shyalamana.. Zbytek prostě nepochopí.. Ani příběh, ani sentiment.. |Atlas| ()

MikyAff

Skleněný považuji za dostatečný finále trilogie, ale neuspokojivé finále dějově. Vyvolený pro mě nebyla taková sláva, jako pro ostatní. Zato Rozpolceného miluju a jsem ráda, že nám zde ukázali víc Kevinových charakterů, i když se s nimi nijak hlouběji nepracovalo. Sledovat McAvoye přecházejícího z osobnosti do osobnosti je velká radost. Pro jiné je tohle završení zklamání, pro mě ani ne. Mé zklamání tkví spíš v tom, že už ho v téhle roli pravěpodobně neuvidím. ()

elanius

(40/2019) / Odporúčam zopakovať aj Unbreakable. Mne sa ten film páčil o dosť viac ako pred rokmi a zároveň dobre naladí na posledný diel trilógie. Tú samozrejme ťahá McAvoy, poslabšie Samuel a celkom očakávane docela do počtu bol Bruce. Glass je inak film starej školy, s dôrazom na scenár, príbeh, postavy, žiadne extra efekty nebolo treba. Príbeh celkom chaos, záver samozrejme vycucaný z prsta, ale tých posledných 5 minút no dajme tomu, odpustím. Nakoniec je to celkom slušná trilógia, okorenená hlavne postavou z filmu Split, bez nej dovolím si tvrdiťm, by Shyamalan mal čo robiť aby zakončil svoj projekt kvalitne. (7/10) ()

Pavlínka9

Souhlasím s komentářem uživatele Drirr, nicméně dávám o hvězdu navíc...Ale jen tak tak...Tahounem celého filmu je McAvoy - o tom není vůbec pochyb...byl to on, na kterého jsem se celou dobu těšila..Jen mám z toho celého filmu poněkud zmatky v hlavě a dost věcí mi tam vlastně nedávalo smysl...a mám pocit, že vlastně plno lidem..Ano, mít tyto 3 postavy pohromadě - ok, mít tam i "silné" 2 ženy - ok, nicméně - dlouuuuuuuuho jsem si říkala o co tady jako safra jde...a ten závěr to zrovna "nezachránil". ...Hmm...myslím si, že si to dám za pár let znovu. PS: Vůbec mi nevadilo, že jsem si předtím dala znovu Vyvoleného a Rozpolceného ;) ()

hroubek

Tak to mám za sebou. A po té náloži v hodnocení, prvních dojmech a ohlasech jsem čekal, že to bude mnohem, mnohem horši. Film sám osobě je koukatelný, má několik zajímavých a dobrých momentů. Jenže ten zbytek Shyamalan zabije buď debilními dialogy, chováním postav a nebo zvratem. Prostě si vše upravuje, tak aby mu to sedělo, ale co na to budou říkat ostatní, to mu je jedno. Problém je i samotné uchopení filmu, které se mohlo prodat elegantněji. Přišlo mi, že Shyamalan tam cpe scény, které ve výsledku nepotřebujeme, a kdyby to bylo jednodušeji uchopené, tak by film fungoval lépe. Po střihové stránce je film místy nepřehledný a nedává smysl. A o akčních scénách škoda mluvit, protože jsou nudné, hloupé a ke všemu i hnusně natočené. A upřímně mě bylo místy líto herců, když museli pronášet dané dialogy, ve kterých se ztrácel smysl. Po herecké stránce film není špatný a herci se opravdu snaží. James McAvoy zas vystřihl paletu charakterů. Bruce Willis po dlouhé době působí, že ho hraní baví. Sam L. Jackson svou roli zvládl, i přestože se půlku filmu tváří jako po lobotomii. Anya Taylor Joy je fajn, ale v Rozpolceném měla vděčnější úlohu. Spencer Treat Clark nebyl marný, jen je škoda, že scénář z něho dělá blbce. Bohužel nejvíce jsem byl zklamaný z herečky na kterou jsem se nejvíce těšil. Sarah Paulson je skvělá herečka, ale tady to prostě neměla šanci uhrát, ne s těmi dialogy a zvraty. Já se na Skleněného hodně těšil, a o to více mě některé WTF momenty štvaly, a musel jsem se smát, protože to jinak nešlo. Na druhou stranu i přesto všechno je to koukatelný film. Žádné veledílo, žádná pecka a ani posunutí daného žánru někam jinam. Ta šance tam byla, jak nám ukázaly trailery, o tom žádná. Hned zkraje roku obrovské zklamání. Velká škoda. ()

JohnSmith

Tahle "superhrdinská týmovka" je vcelku netradiční. Shyamalan si u mě napravil reputaci Rozpolceným a přesto, že Skleněný je trošku zklamání, nebylo to zas tak zlé. Chybělo mi trochu víc napětí a šokující závěr. Jasně, to co se Shyamalanovi povedlo v Šestém smyslu nepůjde jen tak překonat, ale Skleněný my přišel místy mdlý. Nicméně McAvoy opět naprosto vynikající a hlavně on drží tenhle film nad vodou, i když neměl tolik prostoru jako v Rozpolceném. ()

Timak

James McAvoy je prostě neskutečnej. Ale teda ten konec se mi opravdu nelíbil. Slabší 3* Čekal jsem něco trochu jiného, i když vyloženě zklamaný nejsem - jen ten konec ... toho je vážně škoda :/ ()

VanTom

První půlka je hodně o ničem, plná prázdného psychologizování. To druhá, panečku, ta už se rozjede (pomalu a režijně mátožně), čili se z celého konceptu/geniálního masterplánu vyklube nebetyčná volovina (superhrdinské komiksy jako "pravá historie"!!!), nedávající valného smyslu a beroucí se důležitě vážně. Pointa je sice tak nějak bizarně zajímavá, ale finále neuspokojí - ostatně úplně stejně, jako celý film. ()

Sany33

Príbeh: Na psychiatrickej klinike sa stretne hneď trojica bláznov s nadprirodzenými schopnosťami, ktoré im ich okolie neverí. Čo sa ale stane ak sa dostanú na slobodu, kto bude vlastne hrdina a kto bude zloduch. Herecké obsadenie: Keďže sa Shyamalan opiera o predchádzajúce dva filmy, tak je jasné že herecké obsadenie bude nabité zvučnými menami. Potenciál hercov ale necháva ďaleko za očakávaniami. Prevedenie: Atmosféra predchádzajúcich filmov z ktorej sa dostavovali až zimomriavky je fuč a finále trilógie sa opiera a psychologická hry, ktorým rozumie asi iba ich autor. Finále sa snaží byť akčným lákadlom ale ani to nie je dotiahnutí tak ako by som si predstavoval. Pocity: Ja by som tento film vôbec nehodnotil tak kriticky ale viem čoho je tento režisér schopný a hlavne sa mi nesmierne páčili prvé dve časti a preto nemôžem skrývať sklamanie z odfláknutého finále. Pridaná hodnota: Psychopati sa hrajú na Avengerov a potom to takto dopadne. 70% ()

lykan9

Nelíbilo se mi sice, jak byl Skleněný ukončen, ale originalitu a Shyamalanské překvapení to mělo. James McAvoy byl opět ve své roli úžasný a spojení s Willisem a Jacksonem také nebylo špatné, jen jsem z tohoto filmu neměl pocit uspokojení jako v případě Rozpolceného. Přesto je Skleněný úctyhodným zakončením skvělé trilogie. ()

Bad Guy

Pokud čekáte atmosféru či příběh jako u předchozích snímků, tak se s nimi definitivně rozlučte. Místo toho je vám naservírovaná nuda, která se jen a dál rozvíjí a když už čekáte na nějaké vyvrcholení, tak zcela marně. Téměř nic tu nefunguje. Vše působí chaoticky a dosti zmateně. Pár dobrých dějových momentů to sice má, ale ve finále jsou to jen slepé výstřely do tmy. Tohle jsme si opravdu nezasloužili. Shyamalan se zaměřuje tak silně na minulost postav až to není hezké. Což by možná ještě uspělo před deseti lety, ale ne v dnešní době. Jeho ukončení této trilogie je tak zcela katastrofálním počinem a především velkým zklamáním. ()

Tft

Kruh se konečně uzavřel a Shyamalan vlezl sám sobě do zadku. Vykrádá sám sebe, ale tím stylem jako kdyby jste vykradli banku a místo peněz jste vzaly poličky, které je drží. Bere pomalé tempo z Unbreakable, které tady kvůli nutnosti soustředit se na tři postavy místo jedné vůbec nefunguje, Glass nepůsobí konzistentně a je vidět, že Shyamalan měl tolik nápadů, že je tam prostě musel narvat všechny. Chudák si prostě nemohl pomoct. Pořád se skáče z místa na místo od postavy k postavě, ale film se i přesto vyloženě vleče a to se osobně považuji za příznivce pomalých snímků. Tohle je ale spíš pomalý zmatek. Dále tu máme Shyamalanův trademark v podobě mega-zvratu, který tentokrát těžce přestřelil a místo radostného překvapení, že nás ten lišák zase dokázal obalamutit se dostavuje spíš otázka: a to je jako všechno? Po vystavění alespoň nějaké dějové struktury, asi tak ve třetí čtvrtině snímku, od které by se mohl Shyamalan odpíchnout, radši všechno zahodí a sjede do úplně absurdních kolejí, aby následně film eskaloval do neuspokojivého finále, které v jeho hlavě nejspíš něco znamená, ale ve skutečnosti je to jen očividná snaha přesvědčit diváky, že ví co dělá a přitom je vidět, že vyloženě vaří z vody. Kdyby se pro jednou vyprdl na zvraty a radši odvyprávěl důstojný příběh s pořádným finále... Možná měl kluk chvíli počkat, dát tomu 3-4 roky, aby vymyslel pořádné vyvrcholení trilogie. Glass takhle totiž ve finále působí jako nedotažená rychlokvaška, která v sobě někde hluboko skrývá dobrý film, Shyamalan ho ale bohužel nedokázal vykopat. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací

Herci z Vyvoleného se vrací

26.09.2017

V lednu 2019 půjde do kina Glass (česky Skleněný), pokračování Vyvoleného a zároveň i Rozpolceného. V novém filmu M. Nighta Shyamalana se samozřejmě objeví Bruce Willis, Samuel L. Jackson, James… (viac)