V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (Cinemart SK)

patukgames

“We’ll all fly away together, one last time, into the forever and beautiful sky.” ❤️11/10 Masivní jízda při které máte na krajíčku a prožíváte každou vteřinu bez vydechnutí. Co v roce 2014 James Gunn započal, zde krásně ukončil, každá postava se dočkala uzavření své kapitoly v Gunnově vizi a po devíti letech též skončil příběh Strážců Galaxie tak jak je známe. I když trailery naznačovaly jiný konec, tak jsem rád, že to dopadlo takto, než by to dopadlo jak naznačovaly trailery a dočkáme se pokračování jejich cest i když ne jako Strážců. Soundtrack byl geniální, hlavně při první scéně s Warlockem, dále například při scéně s High Evolutionary nebo na konci filmu. Dále bylo cool slyšet hity z minulých let a krásně seděly do scén. Příběh konečně dával smysl a byl dobře sepsán, i když třeba Warlock tam byl zbytečně, tak byl cool a při endingu bylo jeho vykoupení celkem fajne a když mluvím o tom endingu tak bylo zajímavý sledovat, že už jedna postava skončí, ale pak přišlo to co přišlo a vrátila se. Ofc cameo šmouly bylo taky celkem cool, nebo postcredita s dědou. James Gunn zvládl jízdu u Marvelu na výbornou, uvidíme jak spasí svět DC. ()

Little_Sawy

Ani nevím, kde začít! Od začátku jsem zbystřela, a okem nemyhla aby mi nic neuniklo co se dělo na plátně. Guardians of the Galaxy 3 tady ukazuje příběh hlavně na mývala, který neměl od dětství pořádně štěstí. Ty vole, ve mě jse hnuli smích, pláč, štěstí, nostalgie během filmu jak ve horské draze. Příběh to byl grandiózny! I když konec jsem tak víceměne čekala. Gomora z budúcnosti, byla chladná stejně jako její ségra, takže tam se toho moc čo odlíšiť nedalo. Památka na Yondu byla pro mě perfektní, Cosmo byl prostě hafantný. Dr.Psycho s přetáhnutým xichtem byl vocas, který měl super sestřojení "oblek", a čurák který dělal na zvířatech pokusy a nevydařené experimenty pálil. Nečekala, jsem že se někdo ke Stážcům přidá, a někdo zase odejde. ()

Starby

90% Proběhlo u mě neskutečné vcítění u Rocketova příběhu, takto jsem se u Marvelu naposledy cítil, když jsem uviděl EndGame a týden na to jsem si pustil maraton trilogie Ironmana (ikdyž je pravda, že u posledního Spidermana byly pocity také takřka totožné, ale to je zásluha mistra Raimiho). ()

Brvis

Gunn je neuvěřitelný pán, který umí naservírovat solidní show, ale stačí to? Nový strážci jsou jiní... Plní emocí a napjatosti. Osobně mě to bavilo i přes fakt, ze poslední filmy od marvelu mě dost silně zklamaly. Hudba byla naprosto excelentní, což se filmu musí nechat. 8/10 ()

nudlis

Já jsem spokojenej. Těšil jsem se, zklamání se nedostavilo, nesklouzlo to do trapnosti, vtipů a akce bylo tak akorát a stopáž utekla jak voda. A oceňuju, že tvůrci neměli potřebu zavděčit se za každou cenu všem formám pohlaví, jak to tak v poslední době u (nejen) emerickejch blockbusterů bejvá. ()

flyer.nick

Strážci jsou pořád tím lepším, co Marvel kdy nabídl a aktuálně jsou asi tím nejlepším. I tak to ale není úplně pecka, moc se tam tlačí na pilu, hodně se vytratila ta vtipnost a nahradilo to asi dvacet dojemných konců během patnácti minut, kdy se obětoval snad každý tvor ve vesmíru a všichni se milovali ještě víc než obvykle. A bohužel žádný z těch dojáků nebyl úplně dotažený, a ten co měl být úplně na kapesníčky díky těm předešlým devatenácti už jen zapadl. Ale aspoň efekty nevypadaly tak digibordelovsky jak je poslední dobou u filmů zvykem a příběh měl taky hlavu a patu a byl i celkem originální. ()

nitrak

Ponuřejší, než předchozí díly, ale pořád to zabíjeli. Adam se moc nepovedl. Takové smutné rozloučení. Několik herců už frančíze zamávali, ale příběh mi ještě připadá takový nedokončený.. ()

Damnsinead

Ježišmarjá, tohle bylo pro cílovou skupinu pětiletých dětí? Nadšená nejsem. Slovní přestřelky sice fungovaly, ale všechno okolo nich už ne. Vážně jsem nevěděla, jestli koukám na akční marvelovku, anebo zmršený večerníček. Je sice hezké, že víme něco o minulosti Rocketa, ale museli to naservírovat tak nesnesitelně kýčovitým způsobem? Mluvící plyšáci  nespravedlivě zavření v klíckách vedou dlouhé rozhovory, protože jinak by asi nikdo nepochopil, že jsou kamarádi. A navrch ještě ta scéna, kde se s nimi Rocket chystá odejít na věčnost, au. Znáte nějaký český ekvivalent pro výraz 'cringe'? Aspoň ta Lajka, pardon, Cosmo, vypadá trochu k světu a nevede patetické řeči o přátelství. A když pominu ten poprask okolo Rocketa, zbytek taky není žádná sláva. Záporák je hrozně zlý, to tu ještě nebylo. Hodně se střílí a mlátí. Nebula už není vzteklá. Mantis si ochočí nějaké zubaté potvory. Drax si adoptoval hromadu dětí. Nakonec si chvíli všichni hráli na Noemovu archu a pak si ještě zatancovali.  James Gunn se nadobro zbláznil.  30% s odřenýma ušima,  a tohle už netočte. ()

nikhaj

Toto zle nemoze ani byt, ale nekonecne asi ano. Kostimy jak z drhuej ruky verzus najkreativnejsie napady. Toto uz si zacina vyzadovat aspon 3 hodiny. Celkom unavne to vsetko sledovat jak nekoecny pribeh. Uz to zacina byt prilis presrelene ale dokial tvoria kreativne urcite zamna ano 1 ()

freshprince

Nejsem Marvel “enjoyer” ale Strážci mi bylo vždy tak nějak sympatičtí. Ačkoliv první díl si sotva pamatuji, a druhého jsem viděl snad jen 3/4, tak jsem si tuhle poslední jízdu náramně užil. Věřím, že tahle trilogie je skvělým středobodem pro lidi, jenž žerou Marvel každým hltem a zároveň pro lidi, jenž si prostě rádi oddychnou u komediálního sci-fi. Super postavy, super příběh, super vizuál. Jediné, co tak super již nebylo bylo, možná až mnoho okamžiků, jenž se daly velmi snadno očekávat. Jinak SUPER oddechovka pro lidi možných filmových vyznání. ()

Patricius_

Guardians of the Galaxy Vol. 3 je úžasným pokračovaním v tejto obľúbenej filmovej sérii od Marvelu. Film prináša opäť skvelú kombináciu zábavy, akcie a emócií, čím nadväzuje na úspech predchádzajúcich častí. Režisér a scenárista James Gunn nám predkladá epické dobrodružstvo, ktoré nás zavádza do vesmírneho sveta strážcov galaxie. Príbeh je dobre napísaný a plný prekvapení, s neustálym tempom, čo udržuje diváka stále napätého. Hlavné postavy sú skvelo vykreslené a herecké obsadenie je vynikajúce. Návrat milovanej skupiny strážcov galaxie - Star-Lorda, Gamoru, Draxa, Rocket Raccoona a Groota - je skutočným potleskom pre fanúšikov. Ich dynamika a chemické reakcie vytvárajú komické momenty, ale aj hlbšie emócie. Vizuálna stránka filmu je úžasná. Efekty sú skvele spracované a navodzujú bohatý vesmír, plný farebných svetiel a úchvatných miest. Akčné scény sú dobre choreografované a plné akcie, čo pridáva na zábavnosti celého filmu. Guardians of the Galaxy Vol. 3 je film, ktorý dokáže pobaviť aj potešiť. Je to skvelý prírastok do Marvel univerza a zaručene uspokojí fanúšikov predchádzajúcich dielov. Ak máte radi dobrodružstvo, humor a vynikajúcu akciu. Za mňa rozhodne 5* ()

Accuphose

Takže, úkol zněl jasně, přiveďte mi do pekla Dorotu Máchalovou. Ne, dělám si srandu, vyvařte z toho peněz, co to půjde. Šmíra, nuda, vata. To by šlo. Nemá to pořádnej námět, a pak se už jen aktivuje systém padajícího hovna, který je potřeba zrecyklovat. Na tom filmu nefunguje vůbec nic. Všichni zestárli o 100 let. Jsem rád, že jsem na tom nebyl v kině :-) Dalo by se říct, že tvůrci mají nějaký trauma z dětství (jinak si nedokážu racionálně vysvětlit určitý dějový prvky), ale spíš bych použil metaforu, že když už jste otevřeli všechny otvory a vytěžili co jde, tak zbyde hajzlík. Neotvírat, najdete jen hovna. Nakonec, díky pár scénám, nedám odpad. Chtěl jsem dát jednu hvězdičku, ale za tanec na konci (konečně něco lidskýho a opravdovýho), dám 2. ()

ondyGAMESTV

Životní zážitek, který mi změnil život. Naši Strážci se naposledy vracejí, aby společně dovršili svou dlouholetou cestu, v jednom z nejkrásnějších filmů všech dob. Nikdy bych si nemyslel, že někdy od Marvelu uvidím emoční film, na úrovni Spider-Mana 3 od Sama Raimiho. Přesto se stalo, a dokázali to jedině Strážci. Stejně jako Spidey, skvěle kombinují komedii a emoce, čímž tvoří neuvěřitelnou kombinaci těchto dvou, na první pohled absolutně neslučitelných prvků. Brutální akce, do toho geniálně vybrané písničky. Tento film je klenotem Marvelu, za jehož existenci ze srdce děkuji Jamesi Gunnovi, jehož absence bude tomuto filmovému vesmíru opravdu chybět 🚀 100% (recenze z 13.05.2023) ()

AdelleR

Přiznám se, že jsem čekala trochu větší doják, ale jo, půlku filmu jsem natahovala a u jedné scény regulérně bulela, takže - pět hvězd je jasných. Jsou to pořád ti samí dobří Strážci. Vážné scény střídají ty epické a ty zas střídají ty humorné, i trojka si zachovává svůj specifický humor, který v kombinaci s tím vším prostě perfektně funguje. Jsem ráda, že u některých linek tvůrci nenajeli na předpokládanou klišoidní variantu. James Gunn to prostě umí. Tahle parta to prostě umí. A fakt mě mrzí, že už je pohromadě takhle neuvidíme. ()

LukasTron

Strážci Galaxie Vol.3 je zábavný a dojemný konec nejlepší trilogie MCU. Každá scéna je skvěle natočená a ten začátek je prostě fantastický. James Gunn nám konečně dal origin Rocketa kterej jsme chtěli už hodně dlouho,a je to ten nejlepší jaký jsme mohli kdy vidět. Všechno na tomhle filmu je fantastický jak režie tak i scénář,hudba,herci,kamera,efekty,kostýmy,zvuk a střih. Prostě stará dobrá Marvelovka. FINÁLNÍ RECENZE: 9/10 ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna