V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (CinemArt SK)

filmfanouch

Třetí Strážci Galaxie jsou dojemnou a zároveň neskutečně zábavnou tečkou, která dokazuje, že Jamesi Gunnovi nechybí péče o jeho milované postavy, zároveň zvládá nadále servírovat humor, silné emocionální momenty a zároveň výtečnou akci i interakce, které navíc naznačí, že by nově každý film měl začínat mývaly, kteří poslouchají Radiohead. Silná horská dráha emocí, kterou je radost v hlavě zpracovávat, především proto, že se tahle parta vesmírných outsiderů snad (minimálně dočasně) nemohla rozloučit lépe. Díky Jamesi Gunne, s touhle partou vesmírných outsiderů to celé byla neskutečná zábava! (Viděno v kině: 2x) ()

JohnnyD

7/10 Zaokrúhlim to nahor ale len za to, že som to videl na veľkom plátne. Narozdiel od tretieho AntMana tu ešte vidieť šikovnosť grafikov i talent Jamesa Gunna (hoc pomerne vyčerpaného v rámci témy), ktorý sem prepašoval solídny zvierací exploitation horor, ale celková únava zo žánru je už citeľná. V dvojke bolo všetko o minimálne triedu lepšie. Stopáž je prepálená, akcie je tu prebytok (tri veľké akčné sekvencie v treťom akte, z ktorých každá by mohla byť klimaxom), postavy chytia za srdiečko, ale je ich už toľko, že sa im nemožno patrične venovať a zápletka so stvoriteľmi a ničiteľmi svetov tu bola už v Eternals. Kým pred desiatimi rokmi žáner profitoval z toho, že dokázal k sebe prilákať najlepších tvorcov (a to nielen na úrovni režisérov), adaptovanie treťotriednych komiksov a odštartovanie intenzívneho seriálového multiverza, znížilo kvalitu scenárov i zriedilo talenty, ktoré ich majú spracovať. A tak - hoc som fanúšik - neželám si nič iné, len skorú smrť žánru a návrat na zem, tj. tak 3-4 komiksové filmy do roka s tými najslávnejšími hrdinami. ()

sheen

Gunnova velká rozlučka a pocta Strážcům. První půlka byla taková pomalejší, pár hluchých míst ale od toho středu a hlavně jak se film blížil ke konci to fakt šlapalo. S klidem mohu napsat, že je to s přehledem nejlepší Marvel této fáze i když těžkou konkurenci teda neměl. [IMAX 3D] . Nejlepší je pro mě stále první díl. ()

Cappuccino

Zábavné (niekedy) až za hranicu možností a nečakane funkčne emotívne. Finále však mohlo byť lepšie a hlavne ten záverečný tanec si mal režisér odpustiť. ()

HAL

Guardians of Galaxy 3 je nejlepší Marvelovka od Civil War. Dnes, ve chvíli kdy skoro všechny jejich nové filmy už jenom hrozně bolí, je to velmi příjemná labutí píseň toho studia.  Pořád je to tak trochu parodie na Star Wars, spousta divných mimozemšťanů a cheesy humoru... ale tak nějak smysluplným způsobem, ten příběh funguje, baví i dojímá, a není to jen dělání si srandy z celého univerza (což dělal Doctor Strange a bavilo mě to u něj... ale chápu proč většinu asi ne) Je velmi fajn že u těch mimozemských světů opravdu někdo zapojil fantazii a jsou originální a zajímavé (na rozdíl od extrémní nudy Ant Mana), a ten humor není nesoudně přepálený a tupý (jako u posledního Thora). A je to celé velmi pěkně natočené, opravdu to vypadá jako velkofilm od talentovaného kameramana, s akcí na které si autoři dali záležet, a viditelnou snahou o používání reálných kulis a rekvizit kde to jde a ne jen všudypřítomné a laciné CGI (je hodně divné že tyhle věci vypichuju jako pochvalu a ne něco samozřejmého... ale po mnoha filmech z poslední doby bohužel musím) Btw u ukázek z nových Transformers jsem si říkal jestli na tohle prostě jen nejsem už moc starý a morousovitý, že nedokážu přijmout příběh s mechanickou megaopicí a roboautem prostě jen proto, že je to z racionálního pohledu strašlivá píčovina. Že jestli to není nějak jen moje vlastní chyba že už takový film nedokážu přijmout... Ale ne, evidentně ne, protože tady jsou principiálně obdobné hovadiny, ale odvyprávěné tak schopně, že bez problémů chytnou za srdíčko - scény s mrožem na kolečkách, králíkem s pavoučíma nohama a s cyborg-vydrou jsou na poměry filmů pro děti ty nejdojemnější jaké jsem za hodně dlouhou viděl. ()

liskam

Jj je znát, že už nejsme v roce 2014, ale v roce 2023 a podepisuje se to i na Gunnovy. Dneska si proste nemužete natočit co chcete a jak to chcete. A je taky uplne jedno jak veliké jste studio.  Protože dneska vás on-line ukamenuje horda totálních blbů nacucaných korektními transgenderpravdami. Takže jde veškerá zábava šupem honem do hajzlu! Ale i tak..... jo, za mě dobrý. 4* 75% ()

mzss1

[90%] Viděno v kině ve 3D. Bez nějakého dlouhého okecávání, je to solidní marvelovka, kterých se už poslední dobou moc netočí. Třeba loňský Black Panther, to je výjimka, ten mě bavil též hodně. No, co se týče téhle série, tak první díl mě bavil, druhý šel totálně mimo mě, nevím, asi jsem měl špatnou náladu, ale ani podruhé mě nechytl. Účinkování strážců ve filmech Avengers, Thor apod – tam jsem tuto partu vždycky rád uviděl. No a tento očekávaný třetí film? Bavil mě od začátku do konce. AKCE je super, přehledná, ale beru jí jako nutný, příjemný doplněk. Snímek má totiž mnohem výraznější aspekty jako je cit k postavám (zejména k Rocketovi), solidní a přiměřený humor, velké tempo na to, že to má 150 min apod. Potěší i pár dobrých songů. Opravdu mě poslední dobou už nebaví se extra rozepisovat. Od filmu jsem neočekával tolik a já dostal víc (nic zásadního vytknout nemohu), oproti nudné dvojce mě tato trojka docela chytla za srdce. Trojrozměrný pohled nebyl špatný, ale obešel bych se i bez toho; dabing byl ok. Takže pecka! Podobně jako nedávný druhý Black Panther mě tahle MCU záležitost zabavila a nadchla. Těším se na další vidění. ()

kingik

Strážci stupidní galaxie. I napotřetí se jedná o precizně slaboduchou slátaninu s přetaženou stopáží, co má precizní technické balení. Pet Quill a jeho stará vesmírná parta, ke které se opětovně připojí rebelka Gamora, musí zachránit svého kamaráda Rocketa, mývala (s tímto označením on sám vydatně nesouhlasí), který po zákeřném útoku upadl do bezvědomí. Vyrážejí na vesmírnou misi, která může být jejich poslední. A jak si tam ten mýval leží v bezvládném stavu, odvíjí se jeho vzpomínky na období, kdy byl vězněn ještě s jinými zvířecími druhy pro pokusné účely. Prostě dost dobře nechápu, že tohle dílo může někdo velebit a rozplývat se nad jeho skvělostí. Herci fajn, technické provedení rovněž, ovšem scénář infantilní až připitomělý, absolutně nezáživný. První hodina taková neakční, pak se akce postupně začala objevovat. Nejzajímavější bylo fungování party. To se povedlo. Občasně se nemohli její členové vystát, ale jelikož je pojilo velké přátelství, tak se poškorpili a bylo zase dobře. Úseky, kdy Rocket vzpomíná na své temné období života, také nebyly z nejhorších. Zafungovaly v nich i nějaké emoce, takže v pohodě. Celkově to bylo scenáristicky strašné. Nemohl jsem se vzpamatovat ze závěrečného veselí, kdy se tanečně křepčilo jak v teplárně. Co to mělo jako být?! Dále jsem ne zcela pochopil scénu, kdy má Quill zdeformovaný obličej a následně bez jakéhokoliv smyslu a vysvětlení je v další scéně naprosto v pohodě, zdravý a schopný být v nejlepší formě. To nevím, jestli se vysvětlivky vystřihly, ovšem působilo to katastrofálně. No, a záchrana dětí v nepadnoucích parukách, to už bylo úplně k smíchu. A v neposlední řadě mě iritoval výběr retro songů. Skladatel John Murphy se v podstatě vykašlal složit pro film nějakou zapamatovatelnou hudbu, kterou následně nahradil cajdáky pro důchodce. Ty obludné songy byly k neuvěření a odpálily mně slechy. Osvědčené herecké obsazení na čele s komediálně vyladěným vesmírným dobrodruhem Chrisem Prattem zabaví. Marvel a Pizdney dostal do kleští režiséra Jamese Gunna, který zbouchal pitomoučký scénář, ovšem se svojí kvalitní režií zachránil vesmír, lidstvo i velmi vzdálené galaxie. 5/10 ()

dr.horrible

Dobrý záver. Nie je to zďaleka tak kúzelné, ako bola dvojka, ale hromada vtipov je päťhviezdičkových, čo je luxus nielen na súčasný Marvel. Možno som trochu nepochopil prehnanú infantilnosť; či malo ísť o nejaké kontrasty, alebo ja neviem. Gunn si zas lieči komplexy fetišom na týraní zvierat, ale v MCU ho evidentne niekto drží na uzde, takže to zároveň má opodstatnenie pre dej, a neni to tak trápne, ako v DC. Záporák fajn, vizuál bombastický. Vzťahová línia s Gamorou najlepšia (okrem teda vtipov). Najslabšia časť série, áno, ale skôr by som podotkol, že sa jedná do tretice opäť o výborný film. 85% ()

HoneyBunny

Nejlepší je linie s Racoonem, i když je předvídatelná a nejde tak na dřeň, jak by mohla. Jinak je film taková oddechovka se starými známými tvářemi, které máme rádi (na což Gunn spoléhá). Jako rozloučení je to ale slabé. Hrdinové se kromě Gamory vlastně nikam jako postavy neposunou, mají hodně málo dramatických nebo hlubších momentů, které by si divák zapamatoval. Ano, je tu pár dobrých vtípků, ale je to spíš na úkor postav (hehe, podívejte se na něj, na blbečka). A pletu se, nebo film víceméně přešel zničení celé planety myslících bytostí? Mno, každopádně ten svěží závan doprovázený kulervoucím soundtrackem, který byl se Strážci spojený, se očividně nekonal. Možná je dobře, že tímhle jejich éra končí. Snad. ()

Anderton

Objektívne, ak sa taký termín vôbec použiť dá, jedna z najlepších Marveloviek. Avšak už som tak mimo toto univerzum (vekom, vkusom, ale aj tým, že si nedávam MCU maratóny a tak si dokopy nič nepamätám), že subjektívne ma inak kvalitne spracovaná trojka minula. Všetko je ale na svojom mieste, postavy slušne hláškujú, výprava je taká, ako má vyzerať pri vesmírnom sci-fi, obsahuje to silné emócie a má to aj posolstvo. Záchrana v štýle Noemovej archy patrí bezpochyby k vrcholným sekvenciám celého univerza. Náročnejší fanúšikovia Marvelu by tak mali/mohli byť maximálne spokojní. 70% ()

Frajer42

Osobně jsem od Jamese Gunna očekával podstatně lepší jízdu, neboť je v současnosti snad poslední tvůrce, který je schopný plodit koukatelné snímky dle komixů. Příběh mě tentokrát nijak zvlášť neoslovil, humor zde nefunguje takřka vůbec. Je to těžká zívačka. Jediné zajímavé pasáže jsou tak snad pouze flashbacky do minulosti Rocketa. Taktéž mi vadila značně přepálená stopáž. Absolutně nechápu ten všeobecný hype kolem této (doposud) trilogie.  [50 %] ()

Kothy

Tak se to Gunnovi i napotřetí povedlo. Za mě je to teda asi nejslabší díl celé série, ale pořád je to super. Dost se tu řeší Rocketova minulost. Je to takové dost rodinné a osudové. Hodně to zachraňuje humor a závěrečná akce. Objeví se i pár nových postav, ale nic zásadního. Záporák mě teda taky moc nechytnul. Proto se divím, že to má tak vysoké hodnocení. Zase na druhou stranu teď Marvel prochází jakýmsi očistcem, takže aspoň trochu ho tenhle film může zachránit. Opět tu hrají staré známé pecky, ale první díl se těžko trumfuje. Uvidíme, co bude dál... "Všichni ví, že jsi blbec." :D ()

Kudly4

Už jsem z toho nebyl tak odvařenej, jako u předešlých dvou dílů, ale i tak se jedná stále o neskutečně vtipnou, akční, (v tomhle i přehnaně mnoho na oko smutných scén) vesmírnou jízdu. A jenom to u mě potvrdilo to, že Guardians of the Galaxy, jsou tou nejsympatičtější sérií, co kdy Marvel uvedl. Come and get your love, héééy, héééy. ()

silentname

Jedno z mojich najväčších filmových očakávaní tohto roku. "Guardians Of The Galaxy Vol. 3" som si v žiadnom prípade nemohol nechať ujsť a ako inak si pozrieť tento film než v kine na veľkom plátne s originálnym zvukom. Nepatril som nikdy medzi ľudí, ktorí sa zrazu pustili do kritiky Marvelu a napriek tomu, že posledné roky nám servírujú celkom veľkú dávku obsahu v podobe jak filmov, tak seriálov, záujem pomaly začal opadávať. Je pravda, že posledné projekty určite neboli na takej úrovni ako som bol zvyknutý a "Doctor Strange In The Multiverse Of Madnessalebo "Ant-Man And The Wasp: Quantumanianesplnili úplne moje očakávania, no nie sú pre mňa o nič horšie ako filmy, ktoré sme dostávali predtým. Mám len pocit, že toľko sa chodí s krčahom po vodu, až sa ucho utrhne. No napriek tomu čo som teraz napísal išlo v tomto prípade o jeden z najočakávanejších projektov a najmä v režisérskej stoličke bol stále veľký James Gunn. Takže sme sa dočkali rovnako kvalitnej akčnej zábavy ako naposledy, že? Áno, aj nie. Každopádne hneď na úvod poviem, že to nemyslím v zlom. Strážcovia galaxie totiž vo svojich predošlých filmoch okrem komédie a akcie veľmi dobre vedeli balancovať aj drámu. Vedeli koľko nám toho môžu ponúknuť a ako budeme ako diváci reagovať. Vedia, že máme radi tieto postavy a budeme ochotní s nimi ísť kamkoľvek. A pokiaľ by bol niekto z nich v ohrození, určite by sme to prežívali. Presne toto sa im aj skutočne podarilo. Dočkali sme sa veľmi solídne spracovaného príbehu Rocketa, kde sa konečne niečo dozvieme o jeho minulosti a mal som celkom v očiach slzy, keď som to sledoval. Vzťah alternatívnej Gamory a Star-Lorda sa tu opäť ukazuje a je fajn, že sa James Gunn rozhodol vyriešiť to takto. Pretože to dodáva tej smutnej udalosti z "Infinity Warurčitú formu uzavretia. Ako záverečný film tejto trilógie to funguje, zloduch je skutočne vysoko nesympatický, no mohol by pôsobiť ako trošku výraznejšia hrozba. Ak by som však ešte mal niečo filmu vytknúť tak využitie Adama Warlocka mi príde trošku slabé. Pôsobí ako keby ho tam dali na poslednú chvíľu, lebo bol avizovaný vo "Vol. 2". No inak nemám čo dodať. Strážcovia sú späť v najlepšej forme. Prinášajú zábavu, akciu, drámu aj vyvrcholenie všetkého, k čomu sme postupne prichádzali. Ako marvel fanúšik nemôžem neodporúčať. Hodnotenie: A ()

Ratemus

Krásné zakončení jedné z nejlepších sérií Marvelu. Na jedné straně strašně dojemné, vážné a depresivní a na druhé klasicky vtipné a akční. Musím říct, že film je místy velmi smutný. V kině kolem mně kde kdo brečel. Tady Gunn dokazuje, že to prostě s postavami umí, všichni mě bavili a jsem hodně zvědav, jak to bude dál. Velká spokojenost. ()

Yoshitsune

Marvel ve svých filmech a seriálech, prezentoval tři představitele záporáků, dobyvatele, mesiáše a zabijáka. Občas se těch záporáků kombinoval mesiáš se zabijákem, ale až v tomhle filmu máme nový typ záporáka. Je to sadista s mesiášským komplexem a zrovna k The High Evolutionary, sem cítil čistou nenávist a zlobu. Je to záporák, který podle mně dostal docela rychlou smrt, je tedy škoda že umřel jenom jednou. Chukwudi Iwuji ztvárnil The High Evolutionary tak dobře, že sem skoro zapomněl jak sem si ho v Peacemakerovi oblíbil. On je tady ještě Adam Warlock, ale ten neni záporák v klasickém slova smyslu, spíš je to mamánek. A byť příběh, je jedna velká honička, tak se mi líbil vývoj těch postav. Líbilo se mi, jak Mantis dospěla, jak se dokázala postavit sama za sebe a být svým vlastním pánem. Líbilo se mi, jak Drax začínal jako ničitel, ale zde našel svůj pravý důvod existence. Líbilo se mi, jak Star-Lord byl psychicky úplně v prdeli, ale potom instatně šel do sebe a přepnul do beast modu. Líbilo se mi, jak se Nebula dokázala odprostit od nenávisti, kterou chovala ke Gamoře a snažila se ji být dobrou sestrou. Líbilo se mi, jak Gamora získala svobodu a přestože neni tou Gamorou, jako by Peter chtěl, tak oba našli určité řešení své nešťastné situace. Líbilo se mi, že si Rocket našel nové přátelé. Strážci to neměli lehký, museli hodně zakusit a některé zlé věci, v nich zůstanou na dobro, ale jejich cesta byla tou nejlepší, co sem kdy viděl. ()

Slarque

Marvelovské filmy jsou natolik vzájemně propojené, že na ně už radši několik let nechodím, ostatně jsem neviděl ani dvojku Strážců. Trojka je každopádně zábavná (i když zdaleka ne tolik jako jednička) a emocionální podívaná, takže to za ty dvě a půl hodiny času nakonec stálo, čemuž opět napomáhá i nostalgický písničkový soundtrack. ()

Claw

„Strážci Galaxie Vol. 3“ jsou třetím a posledním dílem populární marvelovské série, která sleduje dobrodružství nesourodého týmu vesmírných hrdinů. Slouží jako důstojné rozloučení s jednou z nejoblíbenějších a nejvýraznějších franšíz filmového světa Marvelu. Režisér a scénárista James Gunn přináší napínavý, zábavný a emotivní závěr své trilogie, v němž Strážci čelí dosud největší výzvě: záchraně jednoho z nich před šíleným vědcem, který ho stvořil... Gunn úžasně vyvažuje akci, komedii, drama a zároveň se soustředí na postavy a jejich vztahy. Líbilo se mi, že všechny postavy tentokrát dostaly svůj zasloužený čas na plátně. Všichni podávají vynikající výkony, přičemž Chris Pratt procítěně ztvárňuje Star-Lorda, který se stále trápí ztrátou milované Gamory. Gamora (Zoe Saldana) a Nebula (Karen Gillan) opět září a jejich komplikované sesterství se v průběhu filmu vyvíjí. Drax (Dave Bautista), přináší některé z nejvtipnějších hlášek, zatímco Mantis (Pom Klementieff) dodává sladkost a šarm. Skvělí jsou také Groot (Vin Diesel) a Kraglin (Sean Gunn). Film také představuje Adama Warlocka (Will Poulter), zatím trochu kontroverzního hrdinu, který je teď připraven na budoucí příběhy. Rozhodnutí udělat z Rocketa (Bradley Cooper) a jeho velmi rozsáhlé minulosti hlavní hybnou sílu děje bylo chytré, protože Rocketova minulost a to, jak se stal tím, čím je dnes (fyzicky i psychicky), je naprosto srdcervoucí a je rozhodně nejsilnější částí příběhu. Akční scény jsou dobře sehrané a napínavé, navíc film obsahuje tu nejlepší akční jednozáběrovku celé MCU historie. Film je vizuálně úžasný, s živými barvami a nápaditým designem, který oživuje Protizemi a další vesmírné lokace. Kamera je dynamická, vynalézavá a s citem zachycuje akci i emoce. Střih je pevný a plynulý, udržuje svižné a poutavé tempo. Hudba je epická a chytlavá, mísí orchestrální tóny s klasickými rockovými písněmi, které odpovídají tónu a náladě každé scény. Humor je tentokrát dobře načasovaný a opravdu vtipný, na rozdíl od ostatních marvelovek neubírá na vážnějších momentech ani nepřebývá jako v posledních marvelovkách. „Strážci Galaxie Vol. 3“ jsou zkrátka uspokojivým zakončením úžasné trilogie, která pobavila a dojala miliony fanoušků po celém světě. Upřímně se nebojím říct, že toto je moje nejoblíbenější marvelovka z MCU. /90%/ ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna