V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (CinemArt SK)

DrSixhead

Neskutečný nářez. Hudba perfektní, herecký výkony skvělé, CGI konečně koukatelný, a skvělé zakončení trilogie. Avšak nejvyšší bod kvality tohoto filmu spočívá v Rocketovi a jeho minulosti. A o můj bože....taková neskutečná horská dráha emocí, kdy se jednou chcete smát a hned na to je vám do breku. Gunn byl vždy v MCU zárukou kvality, a tady se vyřádil úplně nejvíc. Pokud stejným tónem bude řídit DCU, tak Marvel si může začít kopat hrob. 9/10   PS: Jakožto fanoušek skupiny Radiohead velmi chválím úvodní skladbu :D  ()

Sadaam

Strážce Galaxie mám z Marvelovek asi nejradši, je to srdcovka, líbí se mi ten nadhled a humor (který je třeba v Thorovi někdy až přes čáru, tady jsou ty vtipy skvěle načasované). S vývojem postav souhlasím a to dává tomuhle filmu i celé trilogii tu správnou přidanou hodnotu oproti ostatním filmům série. Jinde se toporně snaží o jednotlivé postavy, kdy pak zjistíte, že jednají úplně na hlavu (problém třeba Spider-mana, Strange...). Tady ne, vypořádali se obstojně s celou partou. Budou nám chybět :-) jo a soundtrack je prostě pecka! Jinak fajn tu bylo, že vlastně dvě hodiny jakože pohoda, jedou si svoje a do toho nějaké ty flešbeky a pak tradá epický závěr. Nádhera... ()

Filmfactorem

Poslední fáze MCU je o poznání slabší a o to víc jsem rád, že tenhle film se povedl. Třetí Strážci se nesou ve vážnějším a melancholičtějším duchu než předchůdci. To neznamená, že se tu nenajde humor, ale je ho tu míň. Osobně bych možná ještě ubral, ale určitě tu není problém jako u posledních dvou Thorů, kde konstantní vtípky podkopávaly nohy vážným scénám. Trojka se točí kolem Rocketa, což bylo dobré rozhodnutí a jeho flashbacky jsou až mrazící. Hlavní postavy a vztahy mezi nimi jsou skrze předešlé filmy nádherně vybudovány, přirostli mi k srdci a užíval jsem si jejich posední velké dobrodružství, které mě párkrát opravdu dojalo. Kde to bohužel přestává fungovat jsou vedlejší postavy a jejich linky, které jsou většinou nezajímavé a třeba Warlock mi připadal úplně navíc. Speciálně prostředku filmu by neuškodilo prostřihat nebo možná lehce přepsat. Záporák je solidní, na mě krapet přeafektovaný, ale jde z něj strach. Všiml jsem si několika zajímavých kamerových záběrů a asi nikoho nepřekvapí nadupaný soundtrack. Říkám si, že potenciál byl vyšší, nicméně je to důstojné rozloučení se Strážci a já odcházel ze sálu spokojený. Díky Gunne. ()

kubas369

8,5/10. Gunn opět dokazuje svoji nepopiratelnou kvalitu. Přiznám se, že jsem si ho za ty roky upřímně oblíbil a jeho posun ve všech aspektech scénáře a režie je za ty roky zcela očividný. Jen málo kdo dokáže balancovat, tak umně na hraně přirozeného sentimentu a kýče. Samozřejmě mu zrovna u tohohle projektu pomáhá přirozená chemie mezi partičkou bláznivých renegátu. Na druhou stranu to samé platí, jak v Sebevražedném oddíle tak v Pacemakerovi, takže si prostě umí vybrat lidí, kteří to umějí prodat. Nebýt poněkud slabší části v tom organickém cosi, kde to vypadalo, že to točí úplně nikdo jiný a občas násilném přechodu mezi oběma linkami bylo by to 10/10. Jinak scéna z chodby asi nejlépe udělaná rubačka ever a celkově hrátky s kamerou jsou na topové úrovni. ()

Stranger77

Bylo to v mnoha ohledech moc fajn. Rocketův příběh mě vzal vcelku dost za srdíčko, ale toho "blbnutí" tu bylo přeci jen moc. Chtělo to někoho, kdo Gunnovi řekne "tohle už je moc". Vlastně z té trilogie je to za mě pocitově nejslabší zářez. Nedokážu se přiklonit podle hvězdiček, za mě 7/10, ale čekal jsem fakt víc a asi to znovu nepotřebuju v nejbližších letech vidět. ()

Mr.Ward

NEJLEPŠÍ MARVELOVKA OD ENDGAME? ANO! NEJLEPŠÍ STRÁŽCI GALAXIE? ANO! NEJEMOTIVNĚJŠÍ MARVELOVKA VŮBEC? ANO! Jsem nadšený. Po dlouhé době Marvel, co má srdce, duši, stojí na vlastních nohách a nerecykluje stokrát viděné. Opravdu jde poznat, že za vším stojí režisér, a to by si měl Marvel uvědomit. Strážci vždy hráli na emoce, ale abych slzel už v prvních minutách filmu? Celá storyline kolem Rocketa je neuvěřitelně skvěle natočená, napsaná, dojemná, a pro mě jakožto milovníka zvířat byla i hodně těžká na sledování. Všechno v tom filmu má svůj smysl, všechno do sebe krásně zapadne. Tým má neuvěřitelnou chemii a drive. Za celý ty skoro 3 hodiny tam nebylo jediné hluché místo a uteklo to strašně rychle. Tohle si rozhodně nemůžete nechat ujít. ()

LdaVinci

Rozlučka, jak se patří. Je to teď takové světýlko mezi tím, co poslední dobou u Marvelu vzniká. Je tu sice kupa humoru a hlášek, tak jak jsme zvyklí s předešlých dílů, ale přesto je tu dost silné téma, které místy dojímá a nahazuje husinu. Jsem opravdu rád, že nás James Gunn ještě naposledy důstojně svezl s touto partou. Vše zapadlo tak, jak má. A btw u jednozáběrové pasáže jsem mlaskal blahem. ()

Mistr_Moon

Strážci galaxie jsou zatím nejlepší a nejvyrovnanější sérií v MCU a i završení trilogie má přesně to správné ořechové. Tentokrát o něco méně humoru, temnější tón, ždímání emocí až na dřeň a po dlouhé době drsné akční scény. Měl bych jedinou výtku a to k hudbě. Písniček už je tentokrát na můj vkus až moc, hrajou totiž skoro nonstop. Myslím, že některá místa by jen s nějakým tlumenějším podkresem nebo úplným tichem fungovala lépe. Na druhou stranu jako samostatný soundtrack je to skvělý a chválím za výběr songů. ()

JosefTomas

Zpočátku brutální tempo, instantní představení (ne)záporáka a i příběhový flashback mě dokázal přikovat do křesla a ani nedutat takovým způsobem, že moje sezení v kině chytré hodinky zpětně označily za 2,5 hodinový spánek, při kterém jsem se po dlouhé době dokázal dostat k ideální REM fázi... Jenže stejně jako moje hodinky kecaly o mém spánku, tak člověk postupně zjišťuje, že i marketing opět kecal o celkovém filmu. Ten snímek je úplně něco jiného a rozhodně ne špatného, ale jen opět propagovaná dramatická vložka vždy včas uhne k blockbusterové zábavě. Gunnovi se však i nyní daří být nepředvídatelný. Ke konci ovšem tak moc, až ho to ve třetím aktu dožene k mírné uspěchanosti. Finále je tak sice krásná tečka jedné různorodé party, ale rozhodně ne samostatného díla. Přesto však převládá spokojenost, dobře jsem se bavil a Strážci opět dokázali, že na to Marvel pořád má. Zároveň ale ukazují, že záleží, kdo to kormidlo drží a hlavně, jestli to toho člověka za ním baví. A tady rozhodně není pochyb, jaký typ člověka za ním stál. ()

adamix

Partia z galaxie to zvládla aj po tretíkrát a Gunn si môže odfajknúť koniec trilógie, ktorá bude jedného dňa kultová. S hodnotením som trošku váhal, pretože aj pri toľkých pozitívach sa predsa len našlo pár do očí bijúcich negatív. Tej hudby je až moc a reálne nemusí zaznieť nejaký vypalovák vždy keď sa strážcovia idú presunúť z jednej lokality do druhej. Adam Warlock nevyužitý a cítiť, že je tu len tak do počtu a štúdio prikázalo Gunnovi, aby ho do príbehu nejako zapojil kvôli predaju figúrok. Ďalšou vadou filmu je Gamora, konkrétne jej minulé JA, ktoré nechápe a nechce chápať súvislostiam, ktoré sa stali v budúcnosti jej časovej línie a celý čas je nakoniec iba nasratá alebo nepríjemná a nakoniec  nedostala úctyhodné zakončenie. Na druhú stranu je film veľmi emotívny a miestami veľmi depresívny až temný a veľmi mu sadol tento kabát. Rocket ako postava s tragickou minulosťou a nevybavenými účtami s výborným záporákom vládne. Záverečné rozlúčky mi prišli síce účelové, ale logické a nastal čas dať zbohom. Film si tých 5* zaslúži, úplne pochopím aj menšie hodnotenia pretože spracovanie a vyvrcholenie nemusí sadnúť každému. Po veľmi dlhej dobe poriadna marvelovka a mám pocit, že aj posledná kvalitná. Za mňa 90%. ()

liquuid

Narozdil od predeslych dilu pro me tento dil je slaby. Postradam smysl, nevzivam se do emoci, nikomu prakticky nefandim a je mi jedno, jak to dopadne. Emocne mi tento dil tedy pusobi velmi odtazity a jedine, co me chytlo, tak byly zabery, kde myval cumi na maly myvalky. Kostymy mi prisly absurdni na konraplanete a v pyramide. Pro me je to nezajimavy dej. Bohuzel u marvelovek mam s timto problem uz delsi dobu. Nelibil se mi vanocni special a tak trochu jsem doufal, ze se to tady zmeni, ale bohuzel. ()

Boysor

Gunn to dokázal. Emocionálna rozlúčka (no s veľkou láskou a radosťou) ku ktorej sa zachoval s jeho veľkým srdcom k nám veľmi nádherne a s veľkým citom. Cíti ze mi fanusici ho mame veľmi radi a ja mu vďačím za celú trilógiu. Celý ten dej akcia čo nezaostávala a napredovala audiovizual (soundtrack) postavy ktoré majú v sebe dušu a každá sa posúva ďalej a ďalej komedionalne vložky pri ktorých som sa popučil od smiechu no co vám poviem. Hlavný dej čo sa týka Rocketa ktorý je teraz ten hlavný terč všetkého čo sa okolo neho deje sa dosť o ňom dozvedáme. Až tak ze veru nemal to v živote ľahké a veru aj mne sa neraz otvorilo srdiečko kde som si musel siahnuť po vreckovke a poplakať. Postavy ako Peter Nebula vtipný Drax a láskavá Mantis a drsná no v srdci stále zlatá Gamora krásne každá jedna postava sa dopĺňa ako u predošlých dielov. Gunn nám tak dáva porciu nielen smútku ale i radosti a toho entuziazmu z ktorého to čaro diela prudi. Najlepšia Marvelovka od čias Endgame. A Gunn u mňa 2 najlepší režisér z celého Marvelu. Chutná multivitamínova limonáda s čerstvou tortou na záver tejto trilógie bola no nie? Odporúča 20/10 Strážcov z Galaxie. Come and get your love loveeeee  PS: teraz vážne hodnotenie - 9-9.5/10 ()

Tominni

Mě Strážci Galaxie prostě baví a ani trojka na tom naštěstí nic nezměnila. Film má spád, děj, vtip i napětí, včetně tentokrát nosného příběhu Rocketa. Za mě určitě nejlepší marvelovka od Avengers: Endgame a po posledních filmech od Marvelu naděje, že to ještě není tak marný. Tahle parta outsiderů prostě funguje na jedničku. ()

Hovadin

Nebudu souhlasit s většinou v tom, že je to nejlepší Marvel film od Spider-mana nebo od Endgame. Za mě je to totiž nejlepší Marvel film už od Infinity War. Spider-man je jednoznačně super film, ale hraje spíše na nostalgii. Na nových strážcích mi vadila jediná věc - že, je to poslední film pro Marvel od Gunna. ()

Honzimir67

8/10 - Už od začátku filmu bylo jasné, že třetí díl Strážců na svém unikátním stylu neztrácí. Plno skvělých scén, efektů, humoru, hudebních bengrů a pořádné akce, která se v kině sleduje fakt parádně. Avšak tento díl, oproti předchozím, klade spíše důraz na emoce a využívá nevyplněných mezer příběhu z temné minulosti, která vás do děje vtáhne dost možná i nejvíc, a to přostřednictvím flashbacků. Jasně, dialogy sem tam trošku o ničem a out of context, a vůbec celkově to byla drsná šílenost, ale sakra užitá. Herci předvedli neskutečné výkony, tak jako v předešlích dílech, a postavy se taky povedly. Za mě dost možná nejlepší part. ()

darthvader77

Po více jak deseti letech kdy jsem viděl Dračí Srdce první film u kterého oko nezůstalo suché. James Gunn dokázal proč je absolutním mistrem řemesla a posledním stojícím pilířem MCU. Předně je nutné ocenit normální plynulost děje, která byla dost narušena u MoM a Love and Thunder. Gunn ctí základní koncepci úvod stať a závěr, všichni dostanou prostor, který je potřebný a a film má zase dostatečnou délku 2 a pl hodiny (krucinál proč to neměl THOR!!!!) Rocket Racoon je emocionálním srdcem filmu a líbí se mi, že tenhle film použil flashbacky na úrovni anime. Věřím, že pokud se začnou používat styly vyprávění z Japonska, tak je šance otevřít nekonečnou zásobu originality pro západní filmy. Celá dějová linka o přátelství uprostřed Mengeleho experimentů a ten tragický konec je nejsmutnější část filmu a jedna z nejsmutnějších částí MCU. Tenhle film ví kdy rozesmát a kdy člověka rozplakat. Druhým velmi zajímavým prvkem byla akce a hlavně neotřele pohyby kamerou skrze všechno. Vrcholem je luxusní scéna na chodbě, která si v ničem nezadá se scénami na chodbě ve Star Wars. High Evolutionary byl vynikající záporák, který dostal dostatečně prostoru byl silný, ale neporazitelný tak se stává jedním z nejlepších této fáze. A v neposlední řadě humor to opětovně zabil líbí se mi teenage pojetí Adama Warlocka jehož reference na obraz Adama byla fantastická. Nemůžu se dočkat co od něj uvidíme dal jako strážce. Též se mi líbí jak Gunn byl schopný udělat smutný konec bez zabíjení postav. Jedna z nejlepších trilogií v historii a v podstatě skutečná trilogie Star Wars naší doby. ()

Coliseum

Za linii s Rocketem, kterou bohužel zbytek sekvencí tak rozředil, že z toho šly mžitky i za očima. Škoda, veselá parta příjemně trhlých "lidí" si zasloužila řádnou těčku a ne tenhle na horizontu se ztrácející bodík. ()

kubilov

O kus lepší než dvojka a o kus horší než jednička, celkově ale důstojné rozloučení se Strážci Galaxie. Musím říct, že mě ale linka s Rocketovým "dětstvím" nijak významněji nevzala. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna