V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (Cinemart SK)

majec4

Film pobavil, lebo to malo vsetko co sme zvyknuti pri tychto Marvel filmoch. Guardianov musite milovat, no tento konkretny diel je asi najslabsi. Sice fajn ze som videl ako vznikol Rocket, ale bol by som aj bez toho a radsej by som si pozrel nieco kde sa viac riesi pritomnost ako minulost. Taktiez ten zaporak nebol extra zaujiamvy. Ale ako dalsi film do zbierky je to ok. ()

nonick1

James Gunn dokázal natočit závěrečný(?) díl trilogie o Galaktických Strážcích tak suverénním způsobem, jak je to jen možné: film je nejen vyvrcholením celé série, ale zároveň onou třešničkou na pomyslném třípatrovém dortu. Oproti předcházejícím dvěma dílům je film mnohem vyzrálejší, stejně jako jeho tvůrce – a na výsledku je to patřičně znát. Celé galaktické dobrodružství je prošpikováno vyváženým mixem akčních i emotivních scén (mimochodem s nejdynamičtěji natočenou bitkou v dějinách kinematografie), příběh nemá žádná slabá místa a pozoruhodný je i jeho přesah, na kterém si James Gunn dal extra záležet. Totiž - od té doby, co má parta pošuků v bílých pláštích v rukách metodu CRISPR/Cas 9 na neomezenou manipulaci s genomem (kombinací virů počínaje!), přestává být historie Rocketova zrodu sci-fi utopií. O hybridech tvorů, ne nepodobných Rocketovým zvířecím parťákům, se zmiňují již dávné báje: Sfinx, Hydra nebo Chiméra s tělem kozy, hlavou lva a ocasem draka… Nebo takový ptakopysk: hybridní tvor s kachním zobákem a sametovým kožíškem, na nohou plovací blány s jedovatým ostnem, navíc savec, který snáší vejce... Tomu se evidentně z pokusné klece podařilo zdrhnout, stejně jako ve filmu Rocketovi. Je velmi pravděpodobné, že Gunna inspirovala zpráva o tom, že američtí vědci vytvořili lidsko-prasečího křížence (aby ne, když k tomu došlo v kalifornské La Jolle, odkud je do Hollywoodu co by kamenem dohodil). Jakkoliv z takové zprávy člověka zamrazí, dokáže si představit, jak asi ti pošuci v bílých pláštích s geneticky zkříženými embryi nakládali; tipoval bych, že jejich způsoby se od scén ve filmu příliš nelišily. Mimochodem, po plánované zkáze celé planety je Nová Země, ve snímku stvořená Nejvyšším Evolucionářem, zaplněna právě těmito podivnými lidsko-prasečími kříženci... Výjimečně ztvárněný je i přesah do Starého zákona, jehož bůh byl stejně bezohledný, žárlivý a trestající jako Nejvyšší Evolucionář; na rozdíl od něj však své nepovedené či neposlušné stvoření nezničil zkázonosným ohněm ale vodní potopou. I jeho ruce však musel stvořit někdo jiný, vyšší, skutečný Stvořitel, což se Rocket dovídá na prahu věčnosti. Mnoho diváků se s určitou nelibostí dívá na závěrečný tanec či spíše křepčení... Je pravda, že příliš důvodů k muzikálově-tanečnímu závěru film nedává, ale možná je to svérázná Gunnova message: ještě si naposledy zatančete, koneckonců i na potápějícím se Titanicu se až do poslední chvíle - tančilo. ()

JM87

Kdysi mě bavila jednička, dvojka mi pak přišla taková nezáživná a teď jsem se podíval na trojku a měl jsem úsměv na tváři. Je to vtipný, kreativní, některý příšery jsou super a umí to zahřát i u srdce. Prostě blockbuster jak má být :) ()

ROCK,THE

Tak se pohodlně usaďte, jelikož teď přijde pár delších odstavců které nyní za poslechu soundtracku Awesome mix Vol. 3 začínám psát. Myslel jsem že už nedostanu “Marvelovku” která by mě položila tak moc jako Endgame, spletl jsem se a jsem za to rád! Máme tu po šesti letech pokračování jedné z nejzábavnějších tesmovek vůbec a jak to tedy dopadlo? Ve zkratce, ten film má absolutně vše a tím myslím doslova vše, skvěle zpracovaný klasický “strážcivský humor” až po dojemné a i smutné chvilky kdy jestli jste aspoň trochu citlivý tak budete bulet jak já, emočně ten film fungoval snad nejlépe jak mohl a fungoval na mě dokonce i víc než No Way Home což je opravdu sakra co říct! Takže opravdu za mě je to od Endgame nejlepší “Marvelovka” na milion procent! Audio-vizuál jako vždy dokonalostní a pastva pro oči plná barev tak jak je u strážců zvykem, akce bezchybná a víc než zábavná, ten film vás baví od začátku do konce při stopáži 150 minut nemá ani jedno hluchý místo, zkrátka hltáte každý záběr, každou sekvenci, vše a buď brečíte nebo jste v záseku z toho jak dokonalý požitek ze snímku dostáváte. Hudba luxus jedním slovem, jak orchestriální od Johna Murphyho kde nechybělo hlavní téma Strážců a musím říct hodně dobře aranžováno až po již zmíněný Awesome mix Vol. 3 který nyní poslouchám, výběr skladeb nemohl být lepší, obzvlášť pak při jedné z nejzábavnějších bojových scén kdy zní legendární “No Sleep Till Brooklyn” od Beastie Boys to prostě nemá chybu a měl jsem husí kůži až na prdeli a uslzené oči z dojetí z tak mocného hrdinského přestavení. James Gunn nám dal ochutnat zřejmě na delší dobu svou poslední “Marvelovku” a udělal zároveň tu nejlepší jakou šlo udělat a nejlepší ze všech tří dílů a dokonce bych si dovolil říct jednu z nejlepších “Marvelovek” vůbec. Ten film má vše co chcete od zábavného velkého blockbusteru mít a má právě i to něco navíc a to je srdce! Rocketův příběh je prostě ztrhující a dál nic říkat nebudu. Chris Pratt zde zahrál jeden z nejemočnějších momentů v jeho kariéře a řekl bych že v tomto filmu udělal svůj životní výkon co se herectví týče a celkově obsazení hrálo nad 150% skvěle. Takže řeknu jen jedno, pokud chcete vidět den za mě z pěti nejlepších Marvel filmů vůbec a zároveň film co má vše co chcete na plátně vidět, tak neváhejte a okamžitě běžte na tento za mě dokonalý klenot do kin, protože takový jsou…Strážci Galaxie Volume 3 … Mé hodnocení: 10/10 ()

rexino

Viac než dôstojná rozlúčka Jamesa Gunna a aj samotných Guardianov s MCU. Po posledných "AI scenároch" v MCU sme dostali príbeh ktorý mal srdiečko, ktorý všetkých zúčastnených očividne bavil a z ktorého išla dobrá nálada po celý film. ()

tomashrabek

Na pomery post-endgame MCU je to samozrejme Občan Kane, a je veľmi ťažké nenechať si týmto kontextom ovplyvniť hodnotenie. Vol. 3 je relatívne štandardnou marvelovkou spred desiatich rokov, ktorá síce konečne dá zodpovedajúci priestor a hĺbku všetkým postavám, ale ubíjajúcou stopážou a klasickým digibordelom to prebíja nudou. Nad vodou to drží Gunnov talent vyťažiť zaujímavé charaktery na maximum, ale moja únava z komiksoviek sa mi už zdá byť neprekonateľná. ()

molcan2 odpad!

Práve som sledoval GOG 3 a je to film s ničím viac ako zlé CGI. Dej, scenár je veľmi slabý, pôsobí to vynútene. Teda chceli urobiť z Rakety stredobod a srdce filmu, ale jedna vec je skutočne dosiahnuť to dobre napísaným scenárom a úplne iná vec je použiť vetu "ty si stredobodom príbehu". Myslím si, že tento typ filmov sa dostáva do bodu, v ktorom scenáristom nezáleží na dobrých a hlbokých dialógoch a skôr ako o to im ide len o hlúpe vtipy a hlúpe herecké výkony. Je mi ľúto filmov DC a WB v rukách Gunna. ()

Batahst8

9/10. Gunn tuhle partu vyvrhelů prostě miluje a já je miluju též. Třetí Strážci jsou ultimátní rozlučkou, které nechybí takřka nic. Gunn na to tentokrát jde o něco jinak, o něco dospěleji a to od první sekundy filmu, kdy sledujeme jednu ruku, která změnila svět jednomu organismu. Ano i tady má ten svůj ujetej styl humoru, ale ten oproti většině MCU filmů funguje. Ale celkově to nějakým zázrakem funguje a perfektně balancuje na hraně super melancholického dramatu s hororovými prvky a totálně ujeté komedie, u které se prostě nelze nesmát. Do toho tu má opět super skvělý tým hrdinů, jejichž dynamiku mezi sebou prostě nelze nemilovat. Rocket je dost možná nejlepší postavou celého MCU a na jeho flashbacky asi do smrti nezapomenu, protože marvel nic takhle silného nikdy nenatočil a už ani nenatočí. Ale každý s party Strážců má svůj vlastní příběh, vlastní highlite a vlastní vyústění, které kurva funguje, ať je to posunutí se přes minulost, nalezení sebe sama a nebo otevření se ostatním, ale kdybych měl přece jenom ještě někoho vyzdvihnout, tak dvojka Drax a Mantis je v topu. Záporák High Evolutionary možná není nejlépe vykreslený záporák, ale jde z něho zatraceně strach. Akce je na poměry marvelu neskutečně cool, překvapivě drsná a dokonale využívá schopnosti všech hrdinů (akční sekvence na chodbě patří k nejlepším akcím, co kdy marvel vytvořil). Přitom Gunn nedělá nic speciálního, pouze dělá to, co umí, to co mu jde a dává tomu lásku, to je vše, co dělá, nic víc, nic míň. To celé podporuje skvělý soundtrack a zase Boží výběr songů. Je to konec jedné velké éry, protože marvel svět už nikdy nebude stejný, bez Strážců a hlavně bez Gunna to prostě už nikdy nebude stejné. Nejlepší MCU film!!! ()

Cermbo

Zábavná a vtipná popcornovka, která nejspíš patří k tomu lepšímu, co Marvel vytvořil.  Ale "emotivní loučení se strážci"? Ani zdaleka. Nejlepší film od Endgame? V tom případě laťka je nastavená upřímně hodně nízko. Samé rádoby zvraty, kdy někdo z hlavních skoro umře, ale nakonec z toho nic není. A průměr 89 %, to jako myslíte vážně? Ach ten Marvel over hype...Existují mnohem lepší filmy, které mají razantně nižší hodnocení.  Strážci Galaxie 3 se mi líbily, ale je to prostě tuctový digitální klišé s pár super scénama a sem tam povedeným humorem. Nic víc, nic míň. ()

fisus

Dávám plné hodnocení a vím proč. Ne, že by to bylo nějaké nedostižné dílo. To určitě není. Ale po té sračkorámě od Marvelu v předchozích letech je tenhle film jako balzám na duši. Zklamali Ant-man, Thór i Doctor Strange, ale Strážci to zvládli. A když jsem před filmem viděl upoutávku na Marvels, tak jsem měl pocit, že se ta sračkoráma opět vrátí. ()

gulista

Dal som tejto skupinke filmov po piatich rokoch za tak trochu nezvyčajných okolností šancu a zašiel do kina. Už prvý záber poodhalí, okolo akej postavy sa to celé bude odohrávať, dramatické momenty striedajú tie komické, a aj keď častokrát fungujú, jemne balansujú na pomedzí údernosti a prepálenosti. Ale fungujú, aj spolu s hudobným playlistom, tímovým duchom a Gunnovou kreativitou. Vo všeobecnosti sa to ukáže ako dejovo málo prekvapujúce, a úplný záver príde možno zbytočne presladený, napriek tomu po tak dlhej pauze fajn výber, ktorý utečie naozaj rýchlo. Strážci to ešte ako tak držia. 65% ()

Aurus

10/10. Jako co mám říct jiného než že to bylo smutný ale sakra skvělý. Za mě jde zatím o třetí nejlepší film tohoto roku a zároveň o třetí nejlepší MCU film který jsme kdy dostali. Příběh je skvělý, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, akce tu je perfektní, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Doporučuji. ()

phamphi

Nejlepší akční scéna MCU s Beastie Boys - No Sleep Till Brooklyn (cover Stiff Little Fingers - No Sleep Till Belfast), hned vedle scény z Thora 4, kde Thorova dětská armáda ("for limited time only") kosí Gorrovu armádu za zvuku finálního sóla Slashe z Guns n' Roses - November Rain. ()

Chundys

No jasně že za plný, protože prostě režisér ani u jednoho dílu neztratil dech, ale tady, tady si to vyloženě vymazlil! Jen to suprový přehledný hraní si s kamerou! Hudba jako vždy cool. Po emocionální stránce to funguje neskutečně dokonale nato jak je to úlitle cringe, ale to prostě ta infantilnost a tak ke Strážcům patří! U Thora to napodruhé nefungovalo vůbec, tady i na potřetí a nejlépe funguje stále!!! ()

TheHofi

Jo, zase je tu Marvelovka, která je opět naprosto boží. Ano, je pár věcí co mi vadilo, ale toho je tak málo, že klady to zastíní. Příběh je super, umí být vtipný a u každého, až na jeden vtípek jsem se aspoň pousmál, ale taky umí být i dost smutný a u těchto momentů mi i ta slza ukápla a nebyla jen jedna. Pak jsou tu postavy a všechny jsou super, hlavně naše ustředí partička Strážců a hlavní záporák je opravdu super. Od prvního momentu ho budete nenávidět a to je dobře. Ale teď k mému oblíbenci Rocketovi, ten tu má hromadu silných emočních momentů a konečně se dozvíte, jak to sním vlastně celou dobu je. Právě tady je příběh neuvěřitelné krásný, ale i tragický zároveň a tady mi ty slzy opravdu tekly. No je to prostě super film a hlavně je to opět Marvelovka se vším všudy, a kterou si rád zase někdy pustím a budu jí chválit do nebe protože to si nový Strážci Galaxie zaslouží a je to naprosto dokonalé pokračování téhle partičky které nemůžu dát míň jak 100%. ()

warrenur

Pobavil 2ojsekundovy obraz Michelangelovho obrazu "Stvorenie Adama" pri zaverecnom vybuchu. :) Tiez potitulkovy -  "Alien Abduction: Kevin Bacon shares all." Snad tymto strazcovia definitivne skoncili. Co zacalo prehliadkou potrhlych postav a svetov prvym filmom v 2014-tom, zavrsili teraz klasicky - utuzenim priatelstiev. Este ze nehlaskovali "o rodine" ako v poslednych dieloch Dieselovho serialu. Slabsi priemer s par vtipnymi scenami a napadmi. Fanusikovia si ujst urcite nenechaju a okoloiduci bud risknu alebo preskocia. Bez vzhliadnutia predoslych dielov alebo aspon jedneho z predoslych filmov pre kontext a formu, by ste z tohoto vela nemali. ()

ashtangi

Rocketova dějová linka není špatná, ale pokusy na zvířatech nejsou jako téma dost silné pro celý film tohoto žánru. Určitě se s tím vypořádali lépe než Pravá blondýnka 2, ale ne o moc. Chybí mi zde dostatečná dávka humoru, která je pro Strážce typická. Velmi slabý, lehce zapomenutelný padouch. Celkově zklamání. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna