V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (Cinemart SK)

hroubek

Pokud máte rádi partu kolem Star-Lorda, tak budete odcházet z kina spokojený. Jedná se o povedený komiksový blockbuster, které mu nechybí srdíčko, a většina věcí funguje, tak jak má. Hodně mě těší to, že Gunn dostal možnost se rozloučit s touto sérií a s těmito postavy, které pomáhal proslavit. Protože dokud nevznikl první díl, tak málokdo věděl, kdo jsou Strážci Galaxie. Za tohle patří Jamesi Gunnovi velká poklona a poděkovaní. Jestli chcete vidět nový povedený komiksový film, tak stačí vyrazit do nejbližšího kina a užít si tuhle rozlučkovou jízdu. PS: Vezměte si sebou kapesníčky. Místy je to opravdu dojemné. ()

VanTom

Parádní rozlučka se Strážci galaxie (minimálně v tomto složení) se od známých, zábavných charakterů a jejich funkčních vztahů odráží k silným, přirozeným emocím – škádlivě kamarádská, pevná přátelská pouta jsou zde přímo hmatatelná (jak hezky "znovu" poznává nabručená Gamora). James Gunn vyvažuje svůj typický infantilní humor (ne, nezměnil se – a v rozjezdu sem tam drhne) rozmáchlou výpravou s kvalitními triky, zajímavým záporákem či dramatickou akcí gradující ve výborném finále (jednozáběrová týmová řež v chodbě stojí za zmínku). [Cinestar Anděl] ()

lykan9

I když Marvel skomírá, tak Strážci Galaxie se stále drží na vrcholu. Z každého záběru je cítit radost tvůrců i herců, že tento film rádi dělají a díky tomu je protknutý každou možnou emocí a tuto emoci dokáže i přenést na diváka. Zároveň tvůrci dokázali nejen to, že divák zbožňuje původní jádro Strážců, ale přiměje ho mít rád i nováčky, což se aspoň v mém případě u jiných filmů nedaří. Trojka má prostě spoustu srandy, spoustu dojemných částí, spoustu akce a opět dokonalý soundtrack. ()

VasaX

Jo bylo to pěkný, ale tuctový, zejména v první polovině. Rocketova memory lane byla slušná depka, takže to trochu sráželo klasický space-punk Guardianů a výsledek se mohl opírat už jen o akci, kde ta tuctovost byla vidět nejvíc. Ale jako spousta penízek, kvalitní herci, jo to se těžko potopí, taková bárka. Gunn je ninja dojič téhle Marvelové krávy, jeden kyblík popkultury za druhým.  Chtělo by to už trochu změnu žánru, ať si trochu pročistíme chuťové pohárky. ()

Sany33

Príbeh: Rocketova minulosť ho dobehne až na planétku "Ktoviekde", kde sa usadila celá rota strážcov galaxie teda to čo z nich zostalo. Rocket je v nebezpečenstve a priatelia sa ho snažia zachrániť. Na ceste k tomuto cieľu stretávajú aj vygumované Gamoru alebo zlatého retardovaného superhrdinu. Herecké obsadenie: Všetko je v zabehnutých koľajach a teda táto kategória je v úplnom poriadku. Prevedenie: Marvel sa snaží hrať na citlivú strunu, či už ide o Rocketovu minulosť alebo o vzťah Phila a Gamory. Všetko je to na blockoosterovom pozadí a tak to diváka vo finále baví ale tý čo to prekuknú si to nebudú vedieť celkom užiť. Pocity: Od GoG človek už niečo očakáva. Prinajmenšom kvalitný humor a vynikajúcu akciu. To som dostal ale aj napriek tomu, mi v tých novodobých Marvel počinoch niečo chýba. Ale aspoň to genderovsky nesprzdili a to zas hodnotím kladne. Pridaná hodnota: Posledný raz pôvodná zostava Strážcov Galaxie. 77% ()

dragon94

Třetí Strážci Galaxie jsou opět zábavnou a velkolepou jízdou, kterou ale narozdíl od jejich předchůdců, které patří k mým nejoblíbenějším filmům, provází pár větších neduhů. Předně ale musím před Gunnem smeknout, že se mu podařilo dobře a hlavně důstojně uzavřít tuto trilogii. Stejně tak, že se mu podařilo i přes překvapivě velice temný příběh dát do filmu dostatek humoru, který navíc nepůsobí vůči ději nijak nepatřičně. Což je v kontrastu oproti několika velmi drastickým scénám opravdu umění. A potom taky, že se mu podařilo uzavřít dějové linky většiny postav, i přes to, že se film soustředil po celou dobu hlavně na Rocketa. Čímž se dostáváme k mojí první výtce. Nemyslím si, že Rocketův origin je zrovna příběh, který by měl uzavírat trilogii. Nejenom, že už jej z vyprávění známe a tak nás příliš nepřekvapí, ale zaměření jen na jednu postavu zbytečně ubírá na možnostech vývoje ostatních postav. Druhou věcí, která se mi příliš nezamlouvala je občasné protiřečení si v některých věcech. Například ohledně toho zdali Strážci mají nebo nemají zabíjet. To se během filmu mění jak se to zrovna hodí do scénáře. Třetí výtkou jsou určité nelogičnosti a nedotaženosti. Například rozbíjení čelních skel lodí ve vesmíru nemá žádný vliv na pasažéry uvnitř. Čtvrtou výtkou je pak opakování určitých momentů a témat z minulých filmů. Obzvlášť pak téma rodiny mi přišlo až příliš ohrané. Hlavně proto, že k němu nebyl napsán žádný podpůrný příběh. Sice chápu, že je Gunn nemůže znovu všechny rozhádat a pak dávat dohromady, protože by to bylo už ohrané, ale stejně tak na mě působili ohraně scény, kde si postavy říkají, že jsou rodina a pak se všichni obejmou i přesto, že k tomu děj filmu nijak nevybízí. Ale to je docela drobnost. Mnohem větší vrásky na čele mi pak dělá závěrečná akční Star-Lordova scéna, ve které se zase ocitne v situaci, kdy zamrzá ve vesmíru. Nejenom že se mu to samé stalo jak v prvním filmu, tak ve druhém filmu, ale tady je to ke všemu z absolutně debilního důvodu, který navíc už nesouvisí s hlavní zápletkou filmu. Mimochodem kam mu zmizela jeho maska a raketové boty? Krom těchto a pár dalších drobných neduhů, jsou ale třetí Strážci pořád velmi dobrým filmem, který už sice nepůsobí tak komplexně nebo osudově jako předchozí díly, ale pořád nám servíruje jeden z nejlepších komiksových filmů posledních let.  80% 4* ()

blackJag

Marvel zadaptoval Ostrov Dr. Moreau, samozřejmě ne doslova, ale z těch přetvořených tvorů jsem byl kvalitně zneklidněn a věřím, že nejedno dítko může z toho mít slušnou noční můrečku. Buď jak buď, Strážci Galaxie pořád jedou, hláškují, baví, dojímají, akorát by to zasloužilo mírný sestřih, 2 a půl hodiny je fakt nálož, tak aspoň že jsme v závěru došli ujištění, že se slovutný Star-Lord v každém případě vrátí :-) Protože co si budeme vykládat, Chris Pratt se na nic jiného nehodí :-) 70% ()

Honzox

Třetí Strážci měli potenciál stát se podobně památným završením jednoho příběhu jako poslední Spider-Man, místo toho jde po většinu stopáže jen o infantilní legrácku, kvůli čemuž je pak naprosto pohřbena nejzajímavější dějová linka filmu. James Gunn není špatný režisér a je fajn zase vidět komiksovou látku, ke které je přistupováno s respektem a láskou. O to víc mi pak hlava nebere, proč z toho nakonec udělal naprosto generickou věc, kterou do nadprůměru dostává jen Rocketova linka a pár skvělých akčních momentů. Nikdy jsem velkým fanouškem Strážců nebyl, každopádně jedna z nejikoničtějších filmových band minulého desetiletí si podle mě zasloužila důstojnější uzavření jedné kapitoly. ()

stitch7

/// Až mě překvapilo, jak jsou třetí Strážci galaxie jiní než předchozí dva objemy. Trojka nabízí hodně vážných scén, přičemž při některých týkajících se Rocketovo minulosti jsem si pofňukal (protože zvířátka žejo). Jedním dechem ale dodávám, že střídání těch vážnějších s vtipnými bylo často dost necitlivé a na sílu. Koukalo se na to krásně, ale nejvíc mi vadí to, jak se film bojí jakkoliv ublížit hlavním postavám. Tohle opravdu nemusí být konec Strážců galaxie a není žádný důvod, proč by za několik let tahle skupina nemohla znovu spojit síly. ()

LizianShaw

''Did it look cool?'' No, Peter, it didn't. A ano, stejně jako všichni zde jsem také u filmu brečel, ale spíš kvůli tomu, že jsem potřetí naletěl zdejšímu přepálenému hodnocení. ()

Vironey

Tak tohle byl tedy pád na dršťku. Předchozí rozverné a zábavné taškařice vystřídaly typicky ploché emotlačky a přepjaté citečky, všichni tam buď fňukali a nebo se hystericky hádali - nebylo to ani dramatické, ani komediální, ani výpravné, ani narativní - k čemu tohle bylo? ()

drackula

Labutia pieseň GoG v podaní Jamesa Gunna dopadla veľmi dobre. Vesmírne dobrodružstvo nesúrodej partie ochrancov galaxie malo humor, ale nie infantilný a trápny, ako tomu bolo v dvojke. Vtipy sú skôr milé a láskavé a skvele kompenzujú často citovo vypätú atmosféru. Neveril som, že si po predošlom filme GoG opäť užijem a až mi bolo ľúto, že sa táto ich éra skončila. Aj menšie postavy dostali viac priestoru a dá sa predpokladať, že ich časom ešte uvidíme. Bavili ma aj Gunnove "nástupy" a záverečná scéna s "novým tímom" ma vyslovene potešila. 80% Disney plus ()

Jaro.Krafcik

Človek pri tom skvelo vypol. Aj keď rocket nie je moja oblubená postava tu má dostal. Až sa to skoro podobalo na vesmírnu rozprávku. Marvel to zabil a uzatvoril túto skvelú trilógiu. Určite však ale čakajme minimálne návrat v podobe seriálu. Skvelý dabing a 3D efekt. 5* ()

vyfuk

Jako je to docela ohranina. Hlavně i ten princip zbytečného a expresivního násilí, zbytečně megalomanská délka a podobně. Už to moc ničím neohromí. ()

LondonGirl

Pre mňa veľké prekvapenie, aj keď Marvelovky milujem. Strážcovia boli vtipní, emočne nabití a musím sa priznať, že mi aj slza vyšla. Niektoré momenty sa dali predpovedať, ale vôbec mi to neprekážalo. Moja najobľúbenejšia postava po tomto je Rocket. Vzala by som si ho normálne domov a ten pohľad, keď bol ešte "dieťa", ma dostal do kolien. Pozrite si. ()

jefff

Konečně zase marvelovka s duší a ne jen digitální bordel. Strážci galaxie jsou napínavý, zábavný i dojemným filmem se skvělý soundtrackem a solidními hereckými výkony. Celý příběh skvěle funguje a nakonci chytí "za srdíčko". Tohle se povedlo. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna