Katja je vydatá a spolu so svojím mužom Nurim a synom Roccom žije spokojným životom. Stačí však jeden moment a jej život sa zmení. Manžel aj syn zomierajú pri bombovom útoku. Je rozhodnutá urobiť všetko, aby dosiahla spravodlivosti. Môže sa jej to podariť? (ASFK)

thorax65

Parádně zrežírovaný kousek o nazitraktoristech a jejich obětech. Tři díly, z nichž každý uhrane zcela jinou atmosférou i hudbou, spojuje jediná hvězda - paní Krugerová. Po hodně dojemné první části to malinko ztrací drive, v části poslední ovšem dominuje výborná hudba. Konec se dal čekat. 75/100 ()

Capri2016

Súčasná a aktuálna dráma, ktorá má niekoľko hladín. Jednak hovorí o extrémizme, tentokrát nenávisti neonacistov voči národnostným menšinám. Ďalšia hladina je súdny proces, ktorý bohužiaľ ani v Nemecku nie je čistý, kvôli manipulácii obhajcu a nepravdivých svedectvách. A hlavne je to príbeh ženy, manželky a matky, ktorá stratí manžela a syna v nezmyselnom bombovom útoku. Výborný výkon Diane Kruger, ktorá civilným herectvom dominuje celému filmu. Silný príbeh, ktorý končí smútkom ženy, ktorá nenašla východisko. Súčasný a dynamický scenár a dobre uchopená réžia Fatiha Akina s takmer dokumentárnou kamerou vytvára film, ktorý vás zaujme každú minútu. ()

Pavlo

Priemerná dráma s výborným hereckým výkonom Diane, ktorý však film nezachráni. Spočiatku zaujímavé a smutné sa obráti na jedno myšlienkové extrémistické hnutie a zobrazuje svet čiernobielo. A čo ten koniec? To malo čo znamenať - čo nám chcú vtĺcť do hlavy? ()

Bragi66

Dějově z počátku pomalejší soudní drama, žádný "akčnák". Německé ženě žijící v etnicky napruženém Německu zabijí dítě a polepšeného tureckého drogového manžela. Trochu příliš násilně z toho ční multikulti poselství, ale filmově to neuráží. ()

Flashheart

No dobře natočené, dobře zahrané, silná atmosféra a tak dále... dalo by se s tím pracovat na pěti hvězdách, ale s tím dějem to na víc jak na tři nebude. Děj prostý, nic navíc, nevím. Kdyby to bylo drama na toto téma první, tak bych řekl bravo. Ale takovejch příběhů a psychologickejch profilů tady už bylo, čekal bych něco navíc, ne takovou osekanou průkopnickou kostru, která mohla šokovat tak někdy před sto lety. Ve výsledku to ve mě nic nezanechalo. ()

dalen

Diane Kruger vynikajúco zahrala svoju rolu, ale dej je taký priamočiary a tak sa vlečie, že som v pohode stíhal si domýšľať, čo bude nasledovať. ()

brosky

Nezabudnutelny film vdaka strhujúcemu vykonu Diane Kruger. Koniec ma sice sklamal, ale v podstate inak to dopadnut ani nemohlo.. ()

zuzlon

Čistý, strhující příběh. Zoufalství matky, manželky. Reakce společnosti, soudnictví - vše bez rušivých momentů. Vynikající herecký výkon, režie i střih. ()

BStone

Ze začátku jsem si myslel, že se film odehrává v nějaké muslimské zemi. Ale ne, byla to jen turecká čtvrť. V multikulturním očistci zvaném Německo bych žít nechtěl... Film skvěle natočený a Diane Kruger parádně zahraný. 80% ()

lineker

Těžká, přetěžká životní zkouška pro ženu, které v jedné jediné vteřině vzal osud prakticky vše. Její další život je poté sledován ve dvou hlavních rovinách. Osobní a té soudní, kdy by měl padnout rozsudek nad jasnými pachateli zbabělého zločinu. O výkonu Diane Kruger, již bylo napsáno mnoho a mne, který ji měl zaškatulkovanou pouze jako pohlednou modelku dokonale spadla čelist. Prakticky od začátku filmu strhává veškerou pozornost na sebe a je hybnou silou toho všeho co se na plátně odehrává. Aus dem Nichts je z mnoha pohledů smutný, až děsivý snímek. Pominu-li skutkovou podstatu zvěrstva, které bylo na nevinných spácháno, tak možná ještě děsivěji působí nerozsudek, kterým jsou zcela evidentní pachatelé osvobozeni. Reakce zoufalé ženy nemohla být jiná. ()

Dr.Miku

Tak ako sa mi nechcelo ist do tohto filmu tak som (opäť raz nečakane) ostala prijemne prekvapena. Film bol rozdeleny do troch kapitol vyjadrujucim psychicke rozpolozenie hlavnej hrdinky. Herecke vykony boli nadmieru uveritelne, dejovo slusne vygradovane, finalne som z toho mala az arytmiu. Ak by sa navyse dala dat bonusova polhviezdicka, tak ju dam za zaverecnu piesen od Lykke Li. ()

Co chystá režisér Odnikud?

Co chystá režisér Odnikud?

25.09.2018

Držitel Zlatého glóbu za drama Odnikud v hlavní roli s Diane Kruger (Hanebný pancharti) Fatih Akin připravuje svůj další projekt. Německý režisér chystá hororový thriller The Golden Glove inspirovaný… (viac)

75. Zlaté glóby - výsledky

75. Zlaté glóby - výsledky

08.01.2018

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 75. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

DAS FILMFEST nabídne filmové hody

DAS FILMFEST nabídne filmové hody

16.10.2017

Bláznivá špiónská komedie, thriller o pomstě a spravedlnosti, ponurá dystopie nabízející neutěšený obraz naší budoucnosti, film o slavném spisovateli Stefanu Zweigovi nebo fascinující příběh dvou… (viac)