Banda gangstrov závislých na zločine našla seberovného - gangsterského policajta, ktorý sa v trestaní zločincov výslovne vyžíva. (Forum Film SK)

Raziel_cz

Pokus skloubit Ayerovu estetiku a Mannovo vypravěčství a kameru v jednom filmu. Výsledkem je solidní začátek a závěr, ale druhý akt je v podstatě jen nástřel vedlejších linií, které nikam nevedou a ničím se neuzavřou (a jasně, mají sloužit k tomu, abyste si vytvořili vztah k postavám, ale nakolik žádná z těch postav není zrovna sympatický člověk – a nakolik hned po tom, co ty postavy skončí s objímáním svých děti, odcházejí střílet po policajtech –, moc to nefunguje), a nesmyslná snaha o hru na kočku a na myš, jež vedle Heatu nebo i Hillova Drivera vypadá jako bitka kriplů. A jež sice někam trochu vede, ale smysl moc nedává ani tak. Asi nejvíc tomu ale podráží nohy absence stylu a přehnaná stopáž, která všem těmhle neduhům dává možnost náležitě vyhnít. Kdyby se to totiž místo snahy a epiku soustředilo na přímočaré jádro, klidně se to na úroveň toho Drivera dostat mohlo. Takhle je to řada pěkně natočených loupeží a přestřelek utopená ve filmu, jejž stejný rok po všech stránkách naprosto podrtilo tématem podobné Dragged Across Concrete. Rozhodně ale bylo příjemné zase jednou vidět Butlera v něčem, co šlo oprávněně do kin. ()

strikeman

Nepřiznaný remake "Heat" nebo, chcete-li, jeho béčkový klon. Není to vůbec špatné, akorát jsem měl trošku problém s tím, že jsem tady fandil spíš Pablu Schreiberovi než neskutečně slizkému a svým jednáním odpornému Butlerovi ... 70% ()

Lyžař

Policajt, kterej je drsnej, ma problemy doma, ale umi toho hodne? Mam tyhle odrhovacky rad! Dej fajn, herci verohodny, jen skoda rodinne linie, kterou bych mel rad dokreslenou lepe. Ale neva. Urcite se na tuhle loupez kouknu znovu radsi, nez na Mizery navzdy! ()

mala_kea

Poněkud chaoticky podaný příběh, který se velmi pomalu rozjíždí a teprve konec stojí opravdu za to. Tvůrci nám servírují jednu zbytečnost za druhou, jež celkově nehrají roli. Snaží se navodit drsnou atmosféru tvrďáckými monology, nicméně podání představitelů to většinou celkově shazuje. Konec je duchaplný, překvapivý a úsměvný (ve smyslu: "dost dobře to provedli"), ale je vykoupený hodinou a půl průměrného nezajímavého děje. ()

yvona

Butler tak přehrával, až bylo trapné na něj koukat. Přála jsem mu po celou dobu tu nejhorší smrt a to asi nemělo být autorovým záměrem. Prostě odporná kývající se gorila. Takže pokud se v tomhle béčku někdo přiblížil k náznaku sympatií, byl to jednoznačně Schreiber. ()

Torpid

Měl to být ultracoool hláškující nekonveční vyšetřovatel, ale zrodil se jen trapnej vocas. Pro mně to nejpodstatnější v žánru krimi, tedy dialogy a postavy, je tady úplně špatně. Christian Gudegast tvoří na jiný, než mojí, planetě. ()

Waldir

Svojim spôsobom vydarená napodobenina legendárneho Heat, skutočne takmer v každom smere (ešte aj samotné akčné sekvencie, sú ozvučené a natočené rovnakým spôsobom). Den of Thieves je však len slabým odvarom toho, prečo je Mannove dielo, tak unikátnym kúskom. Nemá na to dostatočne kvalitné herecké obsadenie (Butler je pre mňa v danej úlohe skvelý), dostatočne vyvážený scenár a ani dostatočne zaujímavé postavy na to, aby to malo na viac ako len na slušnú akčnú jednohúbku. P.S.: scénka s 50 centovou dcérou bola perfektná a taktiež poteší pár UFC camei. ()

bararich8

Poctivá filmařina. Butler největší drsňák široko daleko. Akce fajn, loupež dobře promyšlená, konec možná až moc překombinovaný, ale špatný rozhodně nebyl. Jen tak dál, kvalitních věcí v tomto žánru není nikdo dost, 4* ()

Critic

Na první pohled je to celkem pěknej akční film. Ale celé to absolutně nedrží pohromadě a postavy jsou úplně dementní. Hlavní hrdina má problém udržet slzy, že ho opouští žena s dětma, ale všechen čas tráví se štětkama a chlastaním -> WTF? A takových nesmyslů jsem nemohl přehlídnout asi tisíc.... ()

Charlie84

Po všech stránkách možná ne tolik dobrý, ale přesný film. Přesný v tom, jak naplňuje očekávání určité cílové skupiny diváků. Třeba mě. Odpříkladuju to na postavě Butlera. Není nijak zajímavá, originální, je typický mačo chlapík za zenitem, který všechny sere a zkouší po svém udělat nějakou tu správnou věc. Což mu moc nejde, páč to nemá v povaze. Nic objevného. Ale Butler je přesně ten typ herce, který je tak trochu za zenitem, má tak akorát strhaný xicht, tak akorád vychlastané hlášky, že je to prostě přesné. A to zde platí pro všechno. Jedna akční scéna na konci, jedna na začátku, záporáci opět zajímaví přesně tak akorát, jen ta loupež je krapet přestřelená, ale když se veme, že to má 140 minut, nějaký úlet byl k udržení pozornosti potřeba. COŽE, 140 minut? Až teď mi došlo, jak pekelná stopáž to je. A přesto to hezky uteklo. O kterém akčňáku z posledních let se tohle dá říct? ()

tomik99

Natočeno je to naprosto skvěle a vlastně precizní režie a výborné obsazení schovává hned několik chyb ve scénáři a celkovém příběhu. Vůbec maskování těchto chyb jde filmu snad nejvíce. Ať už budeme hovořit o nesmyslné loupeži na konci snímku, průchodem kanálů, vykradení banky bank, vše působí hrozně nereálně, jenže je to natočeno tak skvěle, že divák žere každou sekundu a v podstatě si těchto chyb ani nevšimne. Takže ve finále se jedná o dost povedenou kriminálku, kdy jsou nám dostatečně představeni ti hodní a i ti zlí, že někdy nevíte, komu máte fandit více. Nakonec jsem se bavil královsky. Jednu hvězdu dávám pryč za neuzavření všech dějových linek. Moc nechápu, proč v první polovině filmu hraje takovou roli rozvod hlavního hrdiny, jeho setkání s dcerou, když na celkový závěr to nemá žádný dopad. Jinak ale povedená kriminálka. ()

emdvojka

140 minútové predstavenie dobrých a zlých, ktorý si nejedenkrát vymenia svoje úlohy a práve vtomto príbehu nie je presne definovateľné ktorá je kladná a ktorá záporná postava. A tak vlastne nemáte veľmi komu fandiť. Veľká pochvala však patrí atmosfére, ktorá je ponurá a nebezpečná. Gerard Butler občas afektuje, ale i tak zahral svojho šerifa vcelku uveriteľne. Najmä scéna podpisovania rozvodu pred manželkou je dobrá. Nabehnú zimomriavky a citlivejšie povahy by určite pri jeho agresívnom povyšeneckom chovaní držali papuľky... Bolo to dlhé a niekedy to nemalo žiadne tempo ani nápady, ale celé to bolo tak trošku inakšie a originálne... ()

Stíba

Kdyby se vynechaly ty rodinný etudy a další vata, film se zkrátil o půl hodiny (dýlka mi tu sice vůbec nevadila ale i tak si myslim, že by to jen prospělo) a víc se tvůrci zaměřili na linii dvou part jdoucích si po krku a pečlivější odvyprávění lstivý loupeže, mohlo to bejt určitě ještě lepší. Nicméně i tak spokojenost s jinak čistokrevou kriminálkou, kterou kupředu táhne výbornej Butler. ()

misbos

Leprechaun z El Pasa - aneb - Copy paste The Heat plus Usual Suspects a dementní Žerárd navrch... pěkně děkuju. To neva, že to nadává smysl, hlavně, že je to kůůůl... no .... není. Jedna za Leprechauna. ()

Razzor_82

Průměrná heistovka s těžce přepálenou stopáží. Butlerovi bych image zkrachovalého matcho poldy i sežral ale ostatní postavy jsou bez hloubky charakteru a totálně nezajímavé. Akční přestřelky jsou kvalitní ale mohlo jich být víc. Mám pocit, že Gudegast trochu spěchal a scénář mohl lépe vypilovat. Dobře rozjetý biják ztrácí po hodině totálně napětí a následuje už jen jakési měření pindíků mezi Butlerem a Schreiberem. Tak trochu větší vykrádačka legendárního nelítostného souboje. 6/10 ()

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)