Lajna

• Česko Lajna (viac)
Česko, (2017–2021), 9 h 32 min (Minutáž: 21–26 min)

Scenár:

Petr Kolečko

Kamera:

Jan Šťastný

Hudba:

Jiří Burian

Jiří Langmajer, Zdeněk Piškula, Norbert Lichý, Hana Vagnerová, Petra Špindlerová, Pavla Dostálová, Josef Kaluža, Marek Taclík, Václav Neužil ml. (viac)

Elitný hokejový tréner Luboš Hrouzek, olympijský víťaz z Nagana a bývalý hráč NHL, bojuje po ukončení kariéry nielen na striedačke, ale aj v osobnom živote. Jeho hokejové srdce by rado zostalo v Havířove, ale žena jeho srdca by bola šťastná kdekoľvek inde. (TV JOJ)

Kothy

Je tu nový Vyšehrad z hokejového prostředí. Úvod je vážně dobrý, i herecké obsazení. Nechybí ani fóry. Je tu mnohem víc prostoru pro práci s postavami a rozvinutí děje. Celé je to spíš o trenérovi Hrouzkovi než i jeho synovi. Trenér je vyhozen ze Slavie a jde trénovat do Havířova. Tam se samozřejmě hraje na jiné úrovni, než na jakou je zvyklý. Trénuje i svého syna Patrika. I přes počáteční obtíže se mu podaří tým pozvednout. Skutečně to stojí za to. 2. série se odehrává v Praze, kdy Hrouzek trénuje Slávii. Přidá se k němu i jeho otec Karel. Denisa je těhotná a dočkáme se opět mnoha vtipných situací. Přibude i pár známých jmen do obsazení. "To buzerantství z něj vymlátíš!" :D ()

boshke

Dospělejší a kvalitnější brácha Vyšehradu. Což jsem rád, protože hokej mám rád a fotbal je pro děcka. Jsem ale celkem přesvědčen, že kdyby se nejdřív natočila Lajna a potom Vyšehrad, hodnocení by bylo obrácené, protože v Lajně se tvůrci dle mého poučili z chyb Vyšehradu, který celých 10 dílů dojí pouze Lavyho demenci, která doopravdy není dostatečně nosným tématem. V Lajně je stále hlavní postavou dement Hrouzek skvěle zahraný Langmajerem, ale přeci jen se alespoň trochu vyvíjí a je obklopen propracovanějšími postavami. Ač to objektivně samozřejmě na plný počet není, tak díky mé náklonnosti k hokeji tu pátou přihodím... 90% ()

Arsenal83

Pre mňa oveľa lepšie ako Vyšehrad. Už prvá časť to rozbalí, tam to ide vtip za vtipom, fakt sa človek mnohokrát zasmeje. Celé to je postavené hlavne na kvalitných mužských rolách (okrem jeho syna), Langmajer to ťahá suverénnym spôsobom. Ženské roly sú skôr postavené na ľahkých ženách, to nejeden pánsky divák ocení. Je to prehnaná paródia na "inteligenciu" hokejistov a ľudí z ich okolia s veľkou dávkou humoru. ()

heyda

Ze začátku jsem z toho byl dost rozpačitý. Těch vulgarismů tam bylo zbytečně moc. Postupně se tam ale začal probouzet i nějaký scénář, který byl vtipně a trefně napsaný. Narážek na náš hokej je tam přehršel. Fanoušky to určitě pobaví. CHvíli jsem přemýšlel, že dám jen 3 hvězdy, ale nakonec to ten Langmajer vytáhl ještě o jednu hvězdu líp. Nicméně drobná pachuť toho, že to mohlo být o kus lepší, zůstává... 70% ()

Ivoshek

Taková jednohubka, která je zpočátku docela vtipná, ale s dalšími díly jí dochází dech a humor. To se naplno projeví ve druhé sérii, která už je vyloženě slabá. Škoda. Langmajer je ovšem pořád vynikající herec, nebýt jeho, je to celé o dost slabší. ()

rikitiki

Obávala jsem se, že to bude bujará bezmyšlenková taškařice, která si dělá srandu z tupých hokejek, ale série nabídla o něco víc. Přece jen nejsou všichni a vždy úplně tupí, děj nekončí s každou epizodou, ale dokáže překlenout celou řadu. Trenérovy promluvy k mužstvu jsou vtipné. Série ale trestuhodně nedbale zachází s některými vedlejšími postavami, které předhodí jen na pár scén, aby pak zcela zmizely či se záhadně vynořovaly a zase zanořovaly, jak je scenárista momentálně potřebuje. To je například slovenská chůva, bývalá manželka, zdravotnice z Havířova, rolbař z Havířova, trenérův syn…. atd. Taky jsou tam některé nesmysly v ději, například když se milenka představí manželce, aby v další sérii řekla, že jí manželka nejdříve čtyřikrát zmlátila, než jí dokázala manžela odloudit. V poslední sérii ze Slovenska pevně doufám, že slovenský divák to nebudeme brát tak, že si děláme srandu jen ze Slováků, ale že stejnou měrou si děláme srandu i z nás, Čechů (a Moravanů, a Slezanů…). SHRNUTÍ: O hokeji můžeme už leda tak točit seriály. ()

Pítrs85

Druhej Okresní přebor to není, ale Langoš si toho Tichonova na speedu dává s přehledem. Jinak je to prostě další z těch českých pičovinek, co jich je plná televize nebo plnej Seznam. ()

eraserhead666

V Havířově jsem trávil část svého dětství u babičky. Do Labužníka jsem chodil na ovocný koktejl, do Budoucnosti na jezdící schody, na plac, kde teď mají "něco jako orloj" pod Lenina. Možná i proto mě první série bavila více, než by bylo objektivní. Langoš je bez debat, prostě když sedne role, tak je to tam, hodně mě bavila Vágnerová, ta holka je prostě skvělá. Problém trochu je, že podle mě se námět a potenciál vystřílel v první sérii a ta druhá, kromě pár světlých okamžiků (Vágnerová, manažerka Slávie, kadeřník, poslední díl) nemá moc co nabídnout a čím zaujmout. Druhá série je sotva průměrná. První lajna: (****), druhá lajna: (2,5*). ()

ARI50

Když to celé dám do kupy tak je to super podívaná kde se určitě nenudíte Langmajer se dobře hodí na tuto roli a doufám že to 8 díly nekončí a ještě se něco přihodí třeba ta Olympiáda super podívaná. Druhá série rozhodně povedené sem tak trochu slabší ale jiné díly opět bomba, určitě bych bral třetí sérii. Konečně i třetí série kde konečně jsem se zase bavil spojení se slováky bylo jenom dobře. ()

Necrotongue

Se seriálem jsem velmi spokojený, když jsem sečetl všechna negativa, víc než jednu hvězdičku jsem ubrat nemohl. Jiří Langmajer mě už před časem přestal bavit, ale v Lajně byl opět geniální, Norbert Lichý je klasik a Hana Vagnerová mě dokázala často skvěle rozesmát a ještě u toho dobře vypadala. Ale hlavně- Havířov! Moje bránice dostala šluky jako už dlouho ne. Fakt je mi líto, že se nepodařilo uniknout některým nešťastným rozhodnutím, bylo by to za plnou palbu. ()

luka4615

Webový seriál Lajna jde o notný kus dále než loňský "Vyšehrad", což je citelné zejména u propracovanějšího střihu, dialogů mezi postavami či gagů samotných. Subjektivně musím poznamenat, že Lajna onu kvalitativní "lajnu" stále posouvá směrem výše, jelikož seriál je s každým dalším dílem lepší a lepší. A nejlepší epizoda? Jednoznačně "Interview"! „Jméno Hrouzek nikdo na dres azbukou nenapíše, je ti to jasný! Ty budeš hrát v Kanadě. Chceš kolínka nebo vřetýnka?“ ()

GeusX

Seriál, který mne prvním dílem nenadchl, další díly mne velmi hlodala myšlenka, že se přestanu na tu trapárnu s dementními nezdařilými fórky dívat dál, aby to ve druhé půli snad jakoby otočilo na lepší stranu a zábavně excelovalo. Narozdíl od "Vyšehradu" to má jasně koncipovaný příběh s dějem i závěrem. (Všechny díly jsem shlédl najednou, během tří dnů.) ()

BoPo

Talkshow je jednoznačne to najlepšie, čo Lajna ponúkla. Hokejová mentalita z toho doslova tryskala. Pri rozhovore Luboša a Robina sa naozaj nedalo nesmiať. Keby boli všetky časti ako práve táto, tak nemôže moje hodnotenie klesnúť pod 4*, to by jednoducho nebolo možné. Ale...a teraz príde na rad vymenovanie dôvodov, prečo je Lajna prúser. Je tu strašne veľa nevtipných postáv. Nič vtipné nepriniesli manažer Kyselý, rolbař Zbyňa, Helena, Klára + celý hokejový mančaft. Luboš Hrouzek síce sype hlášky a chová sa ako správna hokejová guma, ale keď si nemá s kým nahrať, tak je z toho gól málokedy. Všetci dosť chvália k*rvu Denisu, ale mne teda nesadla. Prišlo mi, že z potenciálu partneriek hokejistov vyťažila strašne málo. Mladý Hrouzek slúžil len ako rekvizita pre Luboša. Sám o sebe priniesol h*vno. A preto len jedna *, a preto prúser. ()

agentmiky

České seriály, především ty komediálně laděné, se v poslední době pohybují na hraně a přijde mi, že to s tímto žánrem jde pěkně do kopru. Jsem neuvěřitelně nadšený, že Lajnu mohu označit jako čestnou výjimku, neboť takto dlouho jsem se u nějakých vtipů doopravdy nesmál. Vyšehrad jsem neviděl, tudíž nemám šanci porovnávat, ale je zajímavé, že i mě chytlo to prostředí hokeje, čehož jsem se zprvu obával. První díly se rozjížděly z volna, ale postupně to nabíralo vysoké otáčky. Langmajer si svou roli trenéra Hrouzka přímo vychutnával, jeho postava je sice arogantní a pěkně cholerická, ke svým blízkým se nechová zrovna ukázkově, ale na druhou stranu si u něho oblíbíte to srdíčko, které vkládá do hokeje, protože to u něj je na prvním místě. Takže je to v zásadě pěkná ironie. Vedlejší role také nabité, Vagnerová také předvedla úctyhodný výkon. Jen bych já sám omezil některé dost nekorektní vtipy či narážky, neboť to už bylo přes čáru. Jinak jsem se bavil, uměl bych si představit druhou řadu. Za mě dávám 78 % ()

Paxxx.cz

Skvělý seriál, především pro lidi (fandy hokeje), kteří znají Havířov či okolí. Langmajer se role hokejového fanatika zhostil naprosto skvěle. Palec nahoru i za Hanu Vagnerovou. Je sice trochu škoda, že seriál ke konci ztrácel na vtipnosti, nicméně doporučuji všem hokejovým fanouškům...8/10. ()

slunicko2

Trochu rozpačitá recese. 1) Je to vlastně víceméně one-man show 51letého Jiřího Langmajera. Na něj jsou psány skoro všechny hlášky a on svým výkonem suverénně válcuje všechny ostatní. Navíc mu to fakt sluší (až na ten příšerný knír)._____ 2) Další herci víceméně jen příštipkaří. 19letý hezký Zdeněk Piškula je jako obvykle herecky nevýrazný, snad jen fešácký 38letý Václav Neužil ml. si svou epizodku kanadského profesionála očividně užil. I 34letá Hana Vagnerová (blbka Denisa) lehce přispěla._____ 3) Věk protagonistů se vztahuje k první řadě._____ 4) S Vyšehradem porovnat neumím, neviděl jsem._____ 5) Psáno po dvou řadách. ()

higuain

Je to stejně přehnaný jako Vyšehrad, ale co na tom vlastně záleží. Když se člověk směje, komedie splnila svůj účel. Lajna nemá žádnou vyloženě geniální epizodu jako bylo Lavického zápisné, úroveň jednotlivých dílů je však na rozdíl od Vyšehradu mnohem vyrovnanější. _____ Nevím, jestli je to tím, že by kvalita seriálu ve druhé a třetí sérii vyloženě klesla, nebo jestli se mi tenhle styl humoru už jen prostě okoukal. Každopádně tyto navazující série mě příliš nebavily. Přehrávající herci a na sílu tlačený humor byl často spíš na škodu než že by plnil svůj účel a o nějakým příběhu se zde samozřejmě ani nemusíme bavit. Ubírám na 3*. ()

Colonist

Lepší než Vyšehrad. Humor není tak trapný a je to lépe zahrané. A taky je to víc příběhové, což je dobře. Vyšehrad byl jeden skeč roztahaný na 10 dílů, tohle je opravdový seriál. ()

major.warren

Lajna je prostě dobrá. Kolečko po krátkometrážním Vyšehradu opět s pořádným seriálem. Lajna ani Vyšehrad sice neobsahují poetiku a silné vyjádření, které mají Kolečkovy díla s režisérem Prušinovským, ale co se týče složky "zábava" tak funguje perfektně. Není to nic uměleckého. Jen opět skvělý Kolečkův námět, stojící na vynikajícím Langmajerovi, jehož Luboš Hrouzek je neskutečně skvěle napsaná postava, která v seriálu projde největším vývojem. Kolečko podává výtečný příběh jedné hokejové legendy, jeho syna a přítelkyně uprostřed Havířova více než vtipně. Režijně Lajna také ujde. Hudební složka sedí a úvodní píseň je perfektní. OBBOD seriály tvořit umí, ale chce to ještě trochu zapracovat na vyjádření a poetice, kterou má Okresní přebor a Most!. Ale pro pořádnou dávku černého humoru je Lajna ještě lepší než Vyšehrad, který nebyl vážný vůbec, tak Lajna si alespoň drží určitou dramatičnost, ale celkový pohled diváka pak vyjde jen jako vtipné dílo. A v tom je seriál nedotažený. Chce to vyladit pohled na jednotlivé sekvence, tak třeba v druhé sérii, která, doufám, bude stejně skvělá. Herecky se Lajně nedá nic vytknout. Krom skvostného Langmajera, tu skvěle ladí i Piškula coby jeho syn, Hana Vagnerová hraje prostitutku Denisku více než vkusně, a Norbert Lichý, to je kapitola sama o sobě, protože rolbař Zbyňa, ten je samé překvapení. Klára Dostálová, Taclík, pár tváří jako Neužil či sám Hašek, též potěší a mladý Kozub coby blázen Lupták je také skvělý. U mě 70% a čtyři krásné hvězdičky. Hlášky jsou nezapomenutelné, stejně jako Kolečkův příběh, ale chce to zapracovat na celkovém výrazu. Pak to bude o deset procent výše, ale první díl je v dějinách už teď a je asi nejlepší. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý

18.01.2024

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

25.03.2022

Voyo svým předplatitelům od 25.3.2022 nabídne každý pátek dvě epizody nového komediálního seriálu ze sportovního prostředí, Národní házená. Děj osmidílného seriálu se točí kolem partičky značně… (viac)