Lajna

• Česko Lajna (viac)
Česko, (2017–2021), 9 h 32 min (Minutáž: 21–26 min)

Scenár:

Petr Kolečko

Kamera:

Jan Šťastný

Hudba:

Jiří Burian

Jiří Langmajer, Zdeněk Piškula, Norbert Lichý, Hana Vagnerová, Petra Špindlerová, Pavla Dostálová, Josef Kaluža, Marek Taclík, Václav Neužil ml. (viac)

Elitný hokejový tréner Luboš Hrouzek, olympijský víťaz z Nagana a bývalý hráč NHL, bojuje po ukončení kariéry nielen na striedačke, ale aj v osobnom živote. Jeho hokejové srdce by rado zostalo v Havířove, ale žena jeho srdca by bola šťastná kdekoľvek inde. (TV JOJ)

Jara.Cimrman.jr

"Kdyby Bůh věděl, že někdo bude prznit hokej takovýmhle výkonem, nikdy by nedopustil, aby voda mohla zamrznout." Kouč Hrouzek je v motivaci hráčů naprostá jednička a i když jsme k sobě chvilku hledali cestu, tak jsme si nakonec své role na střídačce ujasnili. Taky mě dost bavila naivní vychytralost striptérky Denisky, tajemství rolbaře Zbyni i angličtina hvězdy NHL Robina Guhy. Tohle si prostě musí užít každý, kdo má rád hokej, puk a tradiční "tak určitě". ()

Tosim

70% a tak nějak zjišťuju, že metoda, kdy se sportovci chovají jako magoři, přestává, alespoň na mě, fungovat. Prostě všechno ulítlé, od začátku až do konce, nebýt toho, že Langmajer je tak dobrý herec, nedopadlo by tak uspokojivě, když se jeho figura začala proměňovat z šaška v charakter (podobně jako v Neviditelných). Zajímavá byla pro mě účast chlapců z Pečeného sněhuláka. Petr Kolečko už by si mohl vzít od sportovních témat na chvíli tajmaut. Těším se na Most! ()

Malarkey

Vzorová odpověď na fotbalový Vyšehrad. A navíc seriál, který těží, ale i strádá z těch stejných problémů. Námět super, Jirka Langmajer představuje solidní lidský prase. Navíc ale veškerý ten zájem stahuje na sebe, takže jakmile není na obrazovce, je to vcelku o ničem. Přitom dobrých herců je tu poměrně dost a první série navíc parádně burcuje. Od průměrného začátku ke geniálnímu závěru. Druhá série už je celkově slabší. ()

kiddo

Koncept přepísknutě vulgárního zhovadilce v roli protagonisty se vyčerpá a začne nudit hodně rychle. Asi tak "20 minut ve společnosti Lavického" rychle. Aspoň že ty fóry mají tentokrát nějakou strukturu. Zajímalo by mě, jestli někdy někomu dojde, jak děsně jsou tyhlety puberťárny krotké a při zdi. ()

B!shop

Tohle je proste one man show Langmajera, jedna z jeho nejlepsich roli. Hokej nesleduju, ale sledovat Hrouzkovo pocinani je skvela zabava. Sem tam je to sice trochu slabsi, obzvlast druha serie uz takova pecka fakt neni, ale Langmajer to proste suverene za pomoci miliardy nadavek tahne kupredu. Lepsi 4*. ()

Djoker

Lajna trpí stejným syndromem jako její starší bratříček Vyšehrad. Po nabitém pilotu, který ze seriálu udělá hit internetu, je plný hlášek a zábavných scének, nastává úpadek a tvůrcům rychle dochází nápady, které by ho zase oživily. Lajna je přeci jen menším slepencem než Vyšehrad a nějaký vývoj postav se tady naštěstí uskuteční. K záchvatům smíchu zase dochází spíše při sledování dementa Laviho než trenéra Hrouzka. Lavický má to nejhorší z černých ovcí českého fotbalu jako Fenin, Limberský, Kulič a Pacanda. Přispěli mu i bezmozci Vácha a Bednář, kteří si tam dokonce zahráli. Tady je však hlavní postava napsaná podle jediného muže. Olympijský vítěz a úspěšný trenér Vladimír Růžička se po letech stal spíše svojí karikaturou (přítelkyně kurva, braní úplatků, tlačenka pro synátora) a teď i předobrazem pro buranského trenéra Hrouzka. Druhá série je už dost křečovitá. S1: 60% S2: 50% ()

Spiker01

První díl byl velká šleha, kterou jsem si po značném rozčarování z konce Vyšehradu rád naordinoval. Následně to zase progresivnímu Obbodu nějakou dobu trvalo, než přinesl další díly, ale myslím, že to čekání stálo za to. Sice jsem dostal i několik vyloženě trapných dílů, ale celkově jsem se poměrně dobře bavil, čemuž také hodně napomáhá fakt, že mám stále hodně rád Jiřího Langmajera a jemu ta role věčně nasraného trenéra Hrouzka prostě sedla jako prdel na hrnec. Stále si také myslím, že Petr Kolečko na to i bez pomoci pořád má a ta neuvěřitelná kadence vtipů prostě mluví za vše. K pokračování se rád vrátím více než třeba právě k tomu Vyšehradu, který to celé započal. Ta dvacetiminutová stopáž tomu sedí lépe. ()

MMR

Langmajer válí, a to brutálně. Svými hláškami mě dostával téměř v každým díle do kolen. Jen mi připadalo, že ke konci už trochu docházel dech. ()

Tom_Lachtan

Vzato kolem a kolem... Je to sakra boží a jedna z nejlepších věcích, co u nás na internetu, v TV i v kině vznikla, za hodně, hodně dlouhou dobu a co je nejlepší, dokáže neskutečně gradovat až do naprosto skvělejch posledních tří dílů, je to narvané hláškama, které si někdy užije ten, kdo hokej alespoň okrajově sleduje, ale v drtivé většině i ten, kdo si myslí, že se hokej hraje na jeden poločas a s nafukovacím míčem. Mimochodem, je to asi o tisíc procent lepší, než Vyšehrad, též od Obbodu. Lajna má totiž to, co Vyšehradu chybělo - jasnou vizi kam dojít na koneci příběhu, scénář, který není založený na pár pubertálních vtipech a především perfektní postavy - Hrouzek je sice postava tupého blba, ale je v tom tak krásně bezelstný a morálně ukotvený (tancování u tyče, to je těžká práce!), takže je to nakonec vlastně sympaťák a Langmajer si ho neuvěřitelně užívá (obzvlášť brilantní proslovy k týmu). PS: Škodóóvka Plzééň!! ()

cheyene

Humor se sice může jevit jako plytký, ale ke sportovnímu prostředí dle mého názoru skvěle padne. Hokej je mým nejoblíbenějším sportem, takže Lajna si můj zájem získala prakticky okamžitě. První čtyři epizody jsou našlapané vtipem i nějakou tou emocí a přestože celý počin stojí více či méně jen na Jiřím Langmajerovi, dokáže udržet pozornost po celou svoji dobu. Vždy jsem se těšil, až se na scéně objeví Luboš Hrouzek a zaperlí nějakou bryskní hláškou. ()

Pilda17

Jako fanoušek hokeje, říkám ano! Byla to trefa do černého. Fotbalový Vyšehrad je o krok zpět, ale Okresní přebor o krok vpřed. Tím pádem z toho vybruslí pěkné 4*. Langmajer si roli trenéra užíval a já mu to sežral. Po velmi dlouhé době ukázal, že umí zahrát, čehož si cením. ()

Aky

Vtipné, občas drsné, chytré, optimistické, má to spád i nápady... Něco takového se v současných českých podmínkách jen tak nevidí. ()

Vodnářka

Velký pan trenér Hrouzek, lehce uhasínající hvězda s Nagana, nevzdává své ambice, "unáší" syna své skoro exmanželce a jede makat na své (a synově) kariéře do Havířova. Ambice je jasná - Havířov bude v extralize a synátor v Kanadě. Jednoduchý nápad, na kterém se začínajícímu režisérovi Skórkovi zatím úspěšně daří vybudovat vtipný a svižný seriál. Ač se se ze začátku díly jeví jako one man show Jiřího Langmajera, postupně mě začíná bavit i roztomilá slečna, která jasně ví, co chce (život s hokejistou), tedy Deniska v podání Hany Vagenrové i Zdeněk Piškula v roli Hrouzka mladšího. Jsem ráda, že tyto "internetové" seriály tady vznikají a oceňuji, že humor stojící na stereotypech hokejového světa si drží své hranice a neupadá do trapných patosů a klíšé. A jak havířovský tým útočí na extraligu, proniká Lajna do žebříčku mých letošních top objevů. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý

18.01.2024

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

25.03.2022

Voyo svým předplatitelům od 25.3.2022 nabídne každý pátek dvě epizody nového komediálního seriálu ze sportovního prostředí, Národní házená. Děj osmidílného seriálu se točí kolem partičky značně… (viac)