Lupes

V první chvíli jsem si říkal, že je tady jen další nápodoba jiného komerčního úspěchu; opět kupa vulgarit, buranství, zde ovšem provázeno zbytečným  nadužíváním sexuálních scén a nevěrohodným chováním rodinných postav. Taclíka v podstatě jinak než při kopulaci nepotkáte, jakoby veškerá manažerská dominance musela být vyjadřována sexuálním zotročováním (a nevyhne se tomu ani manažerka druhé série). Chování vlastní matky k Patrikovi a především sám Patrik jsou pak v prvních dílech rovněž mimo realitu a těžko si představit sladkého klučinu nepoznamenaného takovými rodiči. Zde ale mé nářky končí. Nakonec jsem se u série velmi bavil a zároveň si uvědomil, že ztvárněné postavy jsou až mrazivě blízko realitě. Závěrečný obrat k víře mě paradoxně rozesmutnil, neb se tím autoři rozhodli příběh kočírovat do bezpečných vod Ordinace v růžové zahradě. A nejlepší díl? Jednoznačně Talkshow, o televizní práci vypovídá asi pramálo, ale konfrontace mužské sexistické agresivity s agresivitou současné novinařiny náramně baví, navíc se přistihnete, že fandíte té první variantě. A závěrečná hymna je třešničkou na dortu. ()

Godhaj

,,Tak proč bydlíš tady v tomhle hnusu?“ ,,Já jsem tady doma.“ Lajna stojí a padá na výkonu Langmajera, který toho arogantního, ale sympatickýho Hrouzka hraje naprosto parádně. Scénář občas nabídne opravdové perly a já se u toho dobře nasmál. Jenže ne vše se takhle povedlo. Zvraty ve scénáři a ve vývoji postav jsou jen těžko uvěřitelné, všichni tam žijí v jakémsi paralelním mikrovesmíru, kde se všichni potkávají v tu pravou chvíli a pronášejí ty pravé věty tak, aby se děj zase někam posunul. Piškula a polovina dalších hokejistů hrají dost tristně a já z nich ty hokejisty vůbec necítil. Naopak nadprůměrně si počíná Norbert Lichý, který hraje úsporně a civilně. Občas se vyskytují úplné kiksy, třeba že hokejový tým čítá asi osm hráčů, např. ve scéně kdy jedou autobusem do Kladna jich tam není víc než deset. Po této stránce je seriál nedotažený, slušel by mu větší rozpočet a poctivější řemeslné zpracování. ()

bicekz

Bohužel se nám, hokejovým fandům, mnoho hokejových snímků nedopřává. Ale toto se povedlo! Skvělý logický příběh, stane se hodně věcí, co byste nečekali. Langmajer zahrál svou roli skvěle. Hlavní postava má nějaký vývoj a z debila se stane logicky přemýšlející trenér a otec. Hvězdičku srážím za hokejové chyby - např. utkání s Přerovem a dresy byly Motoru, jméno v azbuce se v KHL nepíše, Dresy Admiralu Vladivostok takto nikdy nevypadaly. Čekal bych větší korektnost, když se jedná o hokejový seriál. Ještě mě celkem mrzí délka, za jeden večer se dá seriál sjet... ()

JS11

Mnozí přirovnávají Lajnu k Vyšehradu. Jistě sportovní prostředí přináší specifické problémy, ovšem Lajna je realitě, aspoň dle mého názoru, který vychází z osobních zkušeností, výrazně blíže než Vyšehrad. Skvělý Langmajer táhne celý v podstatě každou epizodu. Daň z úspěšné minulosti i dnes velice častý tlak jdoucí až za hranice nejen slušnosti, ale i zákona ze strany rodičů kopíruje kauzu "Láďa Růžička", to jsou atrubuty, kterými dnešní český hokej žije. Pokud však divák dojde k závěru, že takhle to je v českém sportu všude, pak získá jen falešné představy. Ve fotbalu je to ještě horší, v basketbalu, který hrají povětšinou inteligentní lidé a trénují to tomu odpovídající trenéři, zase vládne "vše podle Nymburka". ()

tranquill

"Jsi úplně blbej, v hlavě máš akorát signály na přesilovky!" - "No sorry, no. Já jsem prostě bez piva řídil poprvý..." - "Bruslil jsem, a přitom jsem měl ještě nasrané v plíně!" - Já dělám psychologiii.. Psychologii?.. No... Ty vole, dyť ty sám jsi úplnej magor!.. No právě, já mám k tomu oboru takovej osobní vztah... " - "To je hrozný, jak se to rozmáhá, viď, ty zlatokopky!" - "Já su z Valašska, vy hovada!" - "Miluju hokej. Copak jsem nějaká dilina? Vždycky sleduju oba poločasy!" ()

• V epizodě hraje Havířov proti Berounu, což v době natáčení seriálu nebylo možné. V té době už Beroun zkrachoval a hrál pouze na krajské úrovni. (dandy11)
  • Tanečnici, jež v klubu nabízí Patriku Hrouzkovi (Zdeněk Piškula) sex, ztvárnila známá česka pornohvězda Drahomíra Jůzová, alias Lady Dee. (Šéfik)
  • Když Hrouzek (Jiří Langmajer) jede do Prahy a telefonuje s manažerem Kyselým (Marek Taclík), tak má manažer na obrazovce iPhonu „obsazeno“, nikoliv probíhající hovor. (PAULOO)