Policie se při objasňování hrůzného nálezu dostává do slepé uličky a Ulrich žádá o příkaz k prohlídce elektrárny. V hotelu se ubytuje záhadný cizinec. (Netflix)

klukluka

Nevadí mi cestování časem a teču z drobností typu smečka policajtů kolem jeskyně a jen jeden se jde podívat dovnitř, aby zjistil, že jsou tam dveře. Určitě by pak čekali na nějaké povolení do nich vstoupit, když se kolem jeskyně ztratily dvě děti. Tyhle nelogičnosti mě iritují, ale jinak to určitě není špatný a těším se, co se stane příště. ()

Radko

Atómka pomaly a neochotne odkrýva tajomstvá. Prvé je za nedobytnými dverami so znakom jadrového odpadu, nájdenými uprostred jaskyne. Záhadný, špinavý cudzinec v kapuci sa ubytuje do prázdneho hotela. V druhej časti sa pátra po dvoch zmiznutých chlapcoch. Vo víre záhad nie je čas na neveru. Ani na rozvíjanie charakterov postáv. Tie sa , bez výnimky tvária tragicky, utrápene, skleslo. Teda úplne odlišne ako seriál Návštevníci, ktorému sa v závere začína epizóda čímsi približovať. ()

Anderton

Osobne mi pripadá druhá epizóda temnejšia a atmosférickejšia než pilot, akoby už tvorcovia hneď našli ten správny vizuálny smer, akým sa poberať ďalej. Niektoré zábery pôsobia ako od Lyncha, ďalšie ako od Finchera a občas máte dojem, že sledujete veľmi temnú severskú kriminálku. Zároveň je jasné, že nepôjde o žiaden pokus o nemecký Stranger Things, pretože Dark je temnejší a menej nostalgický seriál a dá sa predpokladať, že nás čaká do budúcnosti hustá depka. Už sa neviem dočkať. ()

Frajer42

Moc nechápu zdejší vysoké průměrné hodnocení. Zatím se do toho nedokážu zažrat natolik, aby mě to bavilo. Seriál má určitou tajemnou atmosféru podtrhnutou vynikající hudbou, ale nějak mě zatím neuspokojuje samotný děj ani žádná z postav. Seriál je strašlivě roztahaný a jeho velmi pomalé tempo způsobuje, že mi stále někam uniká pozornost. Dle zdejšího hodnocení by se měl seriál od pátého dílu probudit, tak snad to do té doby nevzdám. Zatím je to vcelku o ničem. [50 %] ()

Necrotongue

Tak jo, už jsem se chytil a je mi konečně jasné, na co se to vlastně dívám, jenže jsem divně rozpolcený. Na jednu stranu mě seriál zatím hodně baví, atmosféře nemůžu vytknout ani ťuk a nechybí ani slušné napětí, na stranu druhou mi vadí, že seriálu z každé kapsy koukají Stranger Things, vždyť si tvůrci neodpustili ani tu elektrárnu. ()

ALIENka_

Lidi to porovnávaj se Stranger Things. Podle mě se tohle Stranger Things nemůže vyrovnat. Když už, tak Stranger Things pro dospělý. Příběh je složitej (Jak dlouho jsme tady vlastně neměli nic pořádnýho o cestování časem apod.? Řekla bych, že je to kurva dlouho, no už bylo na čase, aby něco přišlo.), není tady prakticky žádněj humor (přiznejme si - třetí série Stranger Things byla hlavně kvůli tomu sračka pro fanbase), atmosféra hustá jak večerní sraní.. Zkrátka 9/10 ()

Dr. Hawkeye

Všichni tu srovnávají se Stranger Things, které ale v mém diváckém portfoliu (zatím) chybí, takže za sebe nemůžu jinak, než chválit. Výborná atmosféra, ačkoli závěrečný cliffhanger mě zas tak nešokoval, protože jsem něco takového čekal od úvodního titulku první epizody. Ale i tak baví a těším se na další epizody... ()

Trevor

Mikkelove zmiznutie osvieži v pamäti obyvateľov Windenu spomienky na rok 1986, keď sa stratil Ulrichov mladší brat Mads a Ulrich je presvedčený, že všetky tieto udalosti vrátane nezvestného Erika spolu súvisia. Ulrich v jaskyni objaví dvere, ktoré vedú do jadrovej elektrárne a snaží sa získať povolenie na vstup na pozemok elektrární. Šéfka vyšetrovania Charlotte Dopplerová zisťuje, že nájdené telo chlapca je oblečené v štýle 80ych rokov, rovnako prívesok s mincov či walkman a v ňom vložená kazeta poukazujú na dané obdobie. Ulrich podozrieva zo zmiznutia chlapcov Erikovho otca, zistí však, že jediné čo na svojom pozemku drží pod zámkom sú drogy. Mikkelovi sa podarí dostať z jaskyne, cestou domov však okolie akosi nespoznáva, dvere na dome, kde býva mu síce otvára Ulrich, avšak podstatne mladší. Na terase ležia noviny s titulkom o havárii v Černobyľe a dátumom 5.11.1986...Napriek niekoľkým slabším miestam dej napreduje celkom solídne a scéna pri ktorej proti sebe stoja rodičia zmiznutých chlapcov ma ozaj dostala. ()

honajz2

Takže jsem evidentně měl pravdu a tenhle díl mi to zatím potvrdil - uhádl jsem, o co tam půjde. Každopádně co se tohohle dílu týče, atmosféru to pořád má, ale kromě začátku a závěru epizody se tam vlastně nic moc nestane, tedy kromě toho. že Ulrich pátrá (píšu to takhle schválně, abych nespoileroval). A bohužel to nemá tak hutnou atmosféru, aby i díl s minimem odhaleného natolik zaujal. Tohle třeba bravurně zvládla třetí série Twin Peaks, ve které i pár dílů "o ničem" dokázalo nenudit. Co se ale Dark týče, jsem zvědavý, jak tvůrci ten seriál povedou dál. Silné 3* ()

Lenka.Vilka

Už to spadlo do mého oblíbeného tempa :) celý díl se buduje, aby na konci padla bomba, ale bez obav, nových otázek bude taky dost. Uhodnout konec dílu nebylo vlastně zase tak těžký (hlavně když znáte někoho, kdo už to viděl a omylem se prokecl o pár věcech), ale jsem zvědavá, co se TAM bude dít... ()

Remivsremi

Chápu to neustále srovnávání se Stranger Things. Má to dost podobných styčných bodů, ale zásadně se liší minimálně ve dvou věcích. Děti v Dark nejsou primárně hlavními nosiči děje. Spíše slouží jako kurýři střípků příběhu. Stále se více jedná v první řádě o dospěláky, i když to bude ve výsledku ještě pěkně zamotané. Celé vyznění seriálu je daleko temnější, tíživější, depresivnější. Navíc si půjčili Chodce z Lotra. ()

Sany33

Príbeh: Všetko sa točí okolo hľadania zmiznutého Mikkela. Deti sa navzájom odcudzujú a dospelí sú svedkami tajomnej preblikajúcej energie. Na scéne sa objavuje tajomná postava muža, ktorý sa ubytuje v hoteli a zrejme vie o čo tu ide. Prevedenie: V podstate sme sa niekam posunuli až v posledných pár minútach inak diel staval iba na detektívnom pátraní a dedukcií. Atmosféra sa už tiež celkom zunuje ak sa tajomný príbeh neposúva. Ale aj tak som napnutý ako struna na trenírkach. 85% ()

jefff

Po druhém díle stále váhám. Ta nadpřirozená linka mě zatím vůbec nezaujala a nepřesvědčila. Ještě díl zkusím. ()

Sayko

Po zhlédnutí první poloviny jsem si byl téměř jistý, že na první díl tato epizoda mít nebude. Napětí se ale stupňovalo a já musím hodit opět pětihvězdu. Neskutečný výkony herců, stále temnější atmosféra a i přes to, že se dost věcí objasňuje, skrytého přibývá exponenciálně. ()

FeriusParfax

Tak druhý díl nenadchnul o nic víc než první. Jakmile mi bystře došlo, o co tak asi půjde, tak mé nadšení ještě více opadlo. Asi to bude tím, že jsem si nic nečetla a víc by mi bodla "normální" kriminálka a ne skifi s výlety časem. Otázky samozřejmě neubyly. Což se mi vůbec nelíbí. Nemáte se totiž čeho chytit. Zatím asi nejsme na úplně stejné vlně, ale myslím, že si snad brzy potykáme. ()