Je rok 1986 a Ulrichův bratr Mads už je měsíc nezvěstný. Minulost a přítomnost se prolínají ve zmatené změti. (Netflix)

Sany33

Príbeh: Mikkel sa ocitol v minulosti v roku 1986 a stretáva sa so všetkými známymi postavami. V prítomnosti zatiaľ jeho otec Ulrich nevzdáva hľadanie. Pozrieme sa aj na tajomstva atómovej elektrárne, ktorých bude ešte veľa. Prevedenie: Celý diel sme sa pohybovali s Mikkelom po minulosti aby sme si na konci mohli v spoločnom obraze overiť, či sme trafili správne postavy. To bolo od autorov múdre, aby divák netápal a vedel o ktorej postave je vlastne reč. prepojenie časov cez jaskyňu navádza až zimomriavky. 91% ()

Anderton

Tak hneď potom, ako napíšem, že so Stranger Things sa Dark bude asi dosť míňať, tak tu máme časť z roku 1986 s hlavným hrdinom okolo jedenásť rokov a s nejakými tými zábermi zo školy. Skôr ide teda o rozširovanie univerza, kedy je nám predstavený aj charakter inej časovej, respektíve dejovej línie. No a deje sa tu taktiež to, čo v "súčasnosti", z neba padajú vtáky, strácajú sa deti a všetci sa tvária depresívne. ()

Dr. Hawkeye

Třetí epizoda poodhalila, s čím máme tu čest. Jistě, šlo to tušit již od úvodního Einsteinova citátu, ale až nyní se nám otevírají možnosti. I když zatím netušíme proč a jak. I tato epizoda mi však něco připomněla. Nemůžu si pomoci, ale přijde mi teď, že Hildur Guðnadóttir, autorka hudby k Černobylu, musela od Bena Frosta nenápadně opisovat. Ta hudba je místy hodně podobná. Minimálně se nechala inspirovat tím hlubokým ambientním hučením a dalšími podobnými zvuky... Kdo ví...? ()

STORM70

Tři díly první série za mnou, sedm přede mnou a jsem zmatený.... Není to špatný, ale nějak to celkově nemá grády.... Nemůžu se na seriál vůbec soustředit. Nevím jestli je to tím, že mě není jediná postava sympatická (myslím fyzicky), nebo je to němčinou... fakt nevím... Třeba tento komentář po konci první série smažu... Zatím 5/10 ()

darthvader77

Mikkelova bizardní dobrodružství ve zlatých omsdesátých jsou k nakousnutí. Ukazuje se, že celé tohleto spiknutí je mnohem zamotanější a je také zajímavé pozorovat, jak se čas změní nás všechny. Klukovi situaci nezávidím, byť teda projevil větší koule než většina, když se rozhodl vrátit se do toho hnízda zmijí. Závěr s mladšími a staršími verzemi dokonalý. ()

• V epizodě zazní píseň německé thrash metalové kapely Kreator „Pleasure to Kill“. Tato píseň ze stejnojmenného alba vyšla v Německu 1. listopadu 1986, tedy přesně pět dní před událostmi z tohoto dílu. (Dadomut)
  • V závěru epizody je použita skladba „Familiar“ od Agnes Obel. (Kokosak91)