Když v roce 2019 zmizí místní chlapec, mezi obyvateli Windenu, německého městečka s prapodivnou, tragickou minulostí, se začíná šířit strach. (Netflix)

Lenka.Vilka

Nebudu lhát, na pilot se tam toho stalo vážně hodně moc! A to je rozhodně důvod, proč potřebuju další díl. Protože tohle nebude jenom o tom, že se ztratil kluk a hned po něm další. Navíc podkresleno dokonalou hudbou. Jsem se stahovala už jenom když to rozjely smyčce. Jenom bych tomu polosirotkovi (sorry, nejsem na jména, natož to prvním díle) dala jinou bundu, ať to neevokuje jistou klasiku  ;) pět bobků napětí už jenom za ten les. A díky, za tu scénu na mostě. Na začátku tam na mě bylo moc postav a já trochu ztratila přehled o tom, jakej mlaďoch patří ke komu... ()

Anderton

Pilot sa snaží predovšetkým navodiť tú správnu temnú atmosféru, ako sa na seriál s týmto názvom patrí. A darí sa mu to dokonale, divák má dojem, že ho nakrútil Fincher, prípadne podobná kapacita. Ak máte okrem toho dojem, že sledujete bračeka Stranger Things, OA alebo Černobyľu a ste fanúšikmi týchto sérií, tak proste nie je o čom. Tvorcovia celkom friško odkrývajú karty a dávajú aj vedieť, odkiaľ fúka vietor, vzhľadom na popularitu seriálu ale my oneskorenci vieme, že ono sa to bude celé poriadne komplikovať. ()

ALIENka_

Nechápu, jak jsem něco takovýho mohla tak dlouho přehlížet. No asi to bylo tím, že německý filmy a seriály považuju kvalitou za rovný těm českejm (takže sračka, možná jednou za rok něco, čemu jsem ochotná dát aspoň 7/10). Ale myslím, že to budu muset přehodnotit a omrknout ještě nějaký německý kousky. Takhle dobrej rozjezd jsem nečekala. Byly tam chybky, ale ta atmosféra, zajímavý postavy a ten příběh - no do piče, očekávám, že tohle bude jízda. Hodnocení: 8,5/10 ()

honajz2

Já si nejsem jistý, jaké stanovisku k tomu seriálu zaujmout. Na jednu stranu má perfektní mysteriózní atmosféru, která mi trošku připomíná 3.sérii Twin Peaks, velmi dobře vybranou hudbu, co se tam hodí a skvěle umocňuje tu atmosféru a má to i pár znepokojivých scén, hlavně tu první v tom divném dětském pokoji. V tomhle se mi Dark, zatím, líbí. Jenže pak je tady ta druhá stana, která by mi tenhle seriál mohla v budoucnu pěkně zkazit. Ono to totiž strašně připomíná Stranger Things (a kdo mě zná, tak ví, jaký názor na tenhle seriál mám) a jestli ho to bude kopírovat a bude plný všech těch klišé, co Stranger Things má, tak mě Dark akorát tak naštve. Taky mi přijde ten první díl i dost průhledný a v tuhle chvíli mám pocit, že naprosto přesně vím, co se děje - jenom nevím kdo a neznám motiv. Teď ale záleží na tom seriálu, jak s tím bude pracovat. Jestli to, co je nepřímo řečené v prvním díle bude odhaleno v druhém díle, nebo se bude snažit z toho dělat záhadu až do konce série. Nebo to celé bude jinak, třeba mě tvůrci překvapí. Zatím dávám dost opatrné 4* ()

Necrotongue

Úvodnímu dílu jsem víc než tři kousky nadělit nemohl, protože jsem zatím pořádně nerozklíčoval, co jsem to vlastně viděl. Ať už to bylo cokoliv, mělo to skvělou atmosféru, problémem pro mě bylo to, že jsem z epizody cítil určitou neoriginalitu a stejně jako tron tuším, odkud autor scénáře čerpal inspiraci. ()