Když v roce 2019 zmizí místní chlapec, mezi obyvateli Windenu, německého městečka s prapodivnou, tragickou minulostí, se začíná šířit strach. (Netflix)

Necrotongue

Úvodnímu dílu jsem víc než tři kousky nadělit nemohl, protože jsem zatím pořádně nerozklíčoval, co jsem to vlastně viděl. Ať už to bylo cokoliv, mělo to skvělou atmosféru, problémem pro mě bylo to, že jsem z epizody cítil určitou neoriginalitu a stejně jako tron tuším, odkud autor scénáře čerpal inspiraci. ()

Marigold

Německá Zóna soumraku s výborným vizuálem. Jinak topornost až za hrob. Pilot buduje napětí tím, že sčítá různá zneklidňující klišé, obvykle zapasované do kulhavých dialogů naprosto nijakých postav. ()

tron

Dýcha z toho tajomstvo a inšpiratívna atmosféra + skvelá výprava mestečka v lesoch. Ale postavy ma zatiaľ neoslovili a ústredná zápletka až príliš pripomína Stranger Things. A "dojalo ma" finálne narábanie s telom zo strany civila - toto ak by nejaký policajt dovolil, na mieste má výpoveď. V ďalšom sledovaní pokračovať nebudem. ()

Radko

Zmiznutý chlapec. Blízkosť atómovej elektrárne s mohutnými komínmi chrliacimi hrozivé kúdole bieleho dymu (v skutočnosti len vodná para, ovplyvňujúca max mikroklímu - vyzerá to ale hrozivo, tak prečo ju tam nedať, že?). Tajuplný les s jaskyňou. Znepokojení rodičia. Deti hľadajúce marihuanovú pozostalosť po zmiznutom. Záhadná samovražda otca rodiny. Nevyzerá to zle. Iba tak nejako povedome. Takže jemný nadpriemer. Ale. Prichádza záver úvodnej časti a s ním úryvok piesne Irgendwie Irgendwo Irgendwann (Akokoľvek, Kdekoľvek, Kedykoľvek) z roku 1984 od Neny. A s ním štvrtá hviezdička. ()

Anderton

Pilot sa snaží predovšetkým navodiť tú správnu temnú atmosféru, ako sa na seriál s týmto názvom patrí. A darí sa mu to dokonale, divák má dojem, že ho nakrútil Fincher, prípadne podobná kapacita. Ak máte okrem toho dojem, že sledujete bračeka Stranger Things, OA alebo Černobyľu a ste fanúšikmi týchto sérií, tak proste nie je o čom. Tvorcovia celkom friško odkrývajú karty a dávajú aj vedieť, odkiaľ fúka vietor, vzhľadom na popularitu seriálu ale my oneskorenci vieme, že ono sa to bude celé poriadne komplikovať. ()

Frajer42

Byl jsem natěšený na temnou kriminálku, ale už po úvodním díle dává seriál tušit, že místo pátrání po vrahovi bude spíše těžké se nezamotat do různých časový rovin. Jak už to v pilotním díle bývá, tak postavy se zde množí jako králíci a je těžké se v pavučině vztahů zorientovat. Zasazení do prostředí lesů je příjemné. Na postavy už se kouká o poznání hůře, protože jsou chudáci Němci a Němky děsně oškliví. Zatím mě seriál moc nenadchnul a velmi připomíná pohádku pro děti Stranger Things, která mě nebavila a po pár dílech jsem ji vzdal. [50 %] ()

TheEvilTwin

Hodně našlapaný pilot, němčina někomu může vadit, ale mi přijde, že to dodává tu pravou německy venkovskou atmosféru, prostředí. záběry temné, místy šedivé a skvělá hudba. Vizuallně se to zatím podobá Stranger Things a It (žlutá pláštěnka, plakát zmizení detí, vesnice...). Děj má super náběh, divák má už po prvním díle desítky otázek a závěr depresivní, super. ()

ALIENka_

Nechápu, jak jsem něco takovýho mohla tak dlouho přehlížet. No asi to bylo tím, že německý filmy a seriály považuju kvalitou za rovný těm českejm (takže sračka, možná jednou za rok něco, čemu jsem ochotná dát aspoň 7/10). Ale myslím, že to budu muset přehodnotit a omrknout ještě nějaký německý kousky. Takhle dobrej rozjezd jsem nečekala. Byly tam chybky, ale ta atmosféra, zajímavý postavy a ten příběh - no do piče, očekávám, že tohle bude jízda. Hodnocení: 8,5/10 ()

Dr. Hawkeye

Výborně depresivní rozjezd. Ponuré atmosféra, sebevražda, zmizelý chlapec, záhadná jeskyně, blízkost atomové elektrárny, spousta otázek a k tomu všemu táhlé smyčce nebo tepající ambientní elektro doprovod. ()

Trevor

V júni roku 2019 spácha 43 ročný Michael Kahnwald samovraždu obesením. Jeho mama Ines objaví pri jeho tele obálku, na ktorej je napísané aby ju neotvárali skôr ako 4. novembra o 22.13. Michaelov syn sa po traume, ktorú spôsobila otcova samovražda vracia do školy a od svojho najlepšieho kamaráta Bartosza Tiedemanna sa dozvie, že v ich mestečku Winden zmizol študent Erik Obendorf. Bartosz vie o Erikovej skrýši, kde si odkladal drogy a tak sa na miesto poblíž jadrovej elektrárne vyberú spolu s ďalšími kamarátmi. Pred jaskyňou ich prekvapí zvláštny hluk a deti sa rozutekajú lesom. Jonasovi sa zdá že zbadá v lese svojho otca a priatelia zistia, že sa v lese stratil Mikkel Nielsen, mladší brat Jonasovej priateľky Marthy. Na druhý deň je v lese objavené telo mladého chlapca, avšak nepatrí Mikkelovi. Medzitým sme svedkami toho, ako je Erik Obendorf väznený v neznámom bunkri a stretnutie rodičov v škole preruší príchod starého pána Helgena, ktorý opakuje, že sa to deje zase. Názov mesta je zrejme inšpirovaný skutočným nemeckým mestom Winden im Eltzal, v ktorého okolí sa nachádza tajomný les, ktorému sa pripisujú mnohé zvláštne udalosti a námet z neho čerpali aj bratia Grimmovci. Úvod je nepochybne príjemným prekvapením, uvidíme kam až budú siahať udalosti opakujúce sa každých 33 rokov a seriál pripomenul Kingove legendárne To či seriál Castle Rock. ()

honajz2

Já si nejsem jistý, jaké stanovisku k tomu seriálu zaujmout. Na jednu stranu má perfektní mysteriózní atmosféru, která mi trošku připomíná 3.sérii Twin Peaks, velmi dobře vybranou hudbu, co se tam hodí a skvěle umocňuje tu atmosféru a má to i pár znepokojivých scén, hlavně tu první v tom divném dětském pokoji. V tomhle se mi Dark, zatím, líbí. Jenže pak je tady ta druhá stana, která by mi tenhle seriál mohla v budoucnu pěkně zkazit. Ono to totiž strašně připomíná Stranger Things (a kdo mě zná, tak ví, jaký názor na tenhle seriál mám) a jestli ho to bude kopírovat a bude plný všech těch klišé, co Stranger Things má, tak mě Dark akorát tak naštve. Taky mi přijde ten první díl i dost průhledný a v tuhle chvíli mám pocit, že naprosto přesně vím, co se děje - jenom nevím kdo a neznám motiv. Teď ale záleží na tom seriálu, jak s tím bude pracovat. Jestli to, co je nepřímo řečené v prvním díle bude odhaleno v druhém díle, nebo se bude snažit z toho dělat záhadu až do konce série. Nebo to celé bude jinak, třeba mě tvůrci překvapí. Zatím dávám dost opatrné 4* ()

Cheeter

Určitě budu v sledování pokračovat, ale první díl byl takový klasický zmatený, kdy se člověk nejdřív musí zorientovat v prostředí, s charaktery a tak. A tady se to rozvíjí slibně. ()

Lenka.Vilka

Nebudu lhát, na pilot se tam toho stalo vážně hodně moc! A to je rozhodně důvod, proč potřebuju další díl. Protože tohle nebude jenom o tom, že se ztratil kluk a hned po něm další. Navíc podkresleno dokonalou hudbou. Jsem se stahovala už jenom když to rozjely smyčce. Jenom bych tomu polosirotkovi (sorry, nejsem na jména, natož to prvním díle) dala jinou bundu, ať to neevokuje jistou klasiku  ;) pět bobků napětí už jenom za ten les. A díky, za tu scénu na mostě. Na začátku tam na mě bylo moc postav a já trochu ztratila přehled o tom, jakej mlaďoch patří ke komu... ()

Remivsremi

Každou minutu se přidávalo na tempu a tísnivosti celé atmosféry. Je zde představování velkého počtu postav, které jsou mnohovrstevnatě propleté zejména v rodinné rovině. Vyznat se v nich, ale není až tak komplikované, chce ale ještě pár dalších dílu, abych si byl jistý v kramflecích. Hudba a vůbec všechny drásavé zvuky perfektně doplňovali vizuální stránku. Trošku mi to připomínalo Godzillu z roku 2014. Suma sumárum, Dark vykročil pevnou nohou a jeho tvůrci byli jistí při každém krok. ()

Sany33

Príbeh: V úvode sme svedkami samovraždy Michaela Kahnwalda, ktorý po sebe zanechá ženu, syna a list s presne udaným dátumom otvorenia. Veci sa po pár mesiacoch vracajú do normálu a Michaelov syn Jonas sa vracia do školy a dozvedá sa o záhadnom zmiznutí spolužiaka. Deti poznali tajnú skrýšu pri jaskyni kam si stratený chlapec schovával drogy. Pri pokuse nájsť ich sa stane niečo zvláštne a syn miestneho šerifa a riaditeľky sa stáva ďalším nezvestným. Veci sa ešte komplikujú, keď sa na druhý deň nájde telo malého chlapca, ktoré ale nepatrí ani jednému z pohrešovaných. Prevedenie: Dlho som nezažil také rýchle vtiahnutie do deja a atmosféry ako sa to podarilo práve Darku. Dospelé postavy sú nanajvýš nesympatické ale beriem to je to z Nemeckého etnika. Detský herci sú naopak dokonalo obsadení. To tajomno ma strašne zaujíma a už sa teším na ďalšiu časť. 92% ()

klukluka

Když pominu, že by policejního důstojníka pustili dlachnit mrtvolu dítěte, protože by to mohl být jeho syn, aniž by předtím to dítě fotili a odebírali z něj vzorky, tak je to našláplý akcí i atmosférou. ()