Dark

Dráma / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózny
Nemecko, (2017–2020), 24 h 23 min (Minutáž: 45–73 min)

Réžia:

Baran bo Odar

Hudba:

Ben Frost

Louis Hofmann, Oliver Masucci, Jördis Triebel, Karoline Eichhorn, Maja Schöne, Stephan Kampwirth, Daan Lennard Liebrenz, Andreas Pietschmann (viac)

Recenzie používateľa Rocky88 k tomuto seriálu (7)

Dark (2017)

Ho Lee Sheet. Několik časových linek, cestování skoro všech postav v čase mezi nimi, paralelní světy a cestování v čase a i mezi nimi? Zní to šíleně a málokdo by si vsadil, že to může dávat smysl. Jenže tvůrci si tu práci dali a díl po díle vysvětlují věc jednu, aby zároveň přihodili dalších X nejasností, aby nakonec divák zjistil, že to smysl dává. Opravdu klobouk dolů, tohle je unikátní počin. Příběh se opírá i o skvělou atmosféru a postavy. Sice jich tu je milion (nebo spíš pár desítek, ale v několika verzích), ale každá je jiná, s jiným účelem, tudíž rozeznatelná. Jednou si tenhle výlet do Windenů určitě zopakuju. ()

Season 1 (2017) (S01)

Tajemný jak hrad v Karpatech, cestování časem, všichni náladu na sebezabití, na druhou stranu sem tam dost zmatený příběh a spousta postav, jejichž jména si u všech doteď nepamatuji. Ale dlouho už jsem neviděl takhle atmosférickej seroš, kterej by mě uhranul, přestože do půlky série naprosto tápu, co a proč se děje. Aby toho nebylo málo, k druhý časový lince se přidá třetí, a to není vše. Poslední 3 díly většinu věcí osvětlí, takže se není čeho bát. Nesmím zapomenout na uhrančivou úvodní znělku a celkově super hudbu. ()

Tajemství (2017) (S01E01)

Pilot splnil svůj úkol. Je tajemný jak hrad v Karpatech, nahazuje milion otázek a díky tomu skvěle navnadí na další díl. Plus skvělý vizuál a hudba. ()

Season 2 (2019) (S02)

Tady do sebe začíná vše zapadat a vypadá to, že tvůrci mají vše promyšlené. Zároveň se vše ještě víc zamotává, aby tomu nasadil korunu konec. Jsem zvědav, jak se tohle dá ukončit během 8 dílů taky, aby vše dávalo smysl a nebylo to odfláknuté. ()

Nekonečný cyklus (2019) (S02E06)

Ačkoliv jsem vývoj okolo Jonase a Mikkela předvídal, stejně musím uznale pokývat hlavou nad tím, jak tvůrcům vše zapadá do sebe. Tahle stále více se zamotávající smyčka nese znaky neodfláknuté promyšlenosti. Snad to tak vydrží až do konce/začátku. Epizoda je za 5 hvězd ovšem už jen díky vykozené zrzce. Takže kdo má klid, může u toho pohonívat. ()

Season 3 (2020) (S03)

Protože několik časových linek a cestování skoro všech postav mezi nimi bylo tvůrcům málo, přidali sem ještě paralelní svět, mezi jehož časovými úseky také všichni cestují. Chvílemi je to na naprosté zavaření mozku, ve finále ale dává smysl. Sice mě nejvíc bavila série druhá, ale tahle je taky šperk. ()

Počátek (2020) (S03E04)

Taky se mi dýmí z kotrby. ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě

03.01.2023

Možná až příliš ambiciózní byli tvůrci kultovního seriálu Dark od Netflixu. Jejich novinka 1899 totiž opět vrstvila jednu záhadu za druhou, aniž by to však dělala natolik uspokojivým způsobem, jako… (viac)

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

20.11.2022

Tento týden vyšel seriál 1899, mysteriózní thriller o záhadě ztracené posádky velkého parníku. A premiéra to byla opravdu úspěšná. Netflix se do propagace novinky docela opřel, na sociálních sítích… (viac)