Šest měsíců po zmizení Mikkela, Jonase a Ulricha se síť záhad ve Windenu prohlubuje. Osud světa opět visí na vlásku. (Netflix)

*CARNIFEX*

Pustiť si pokračovanie tak komplikovaného príbehu s tak veľkým časovým odstupom, to trošku potrvá, kým si to človek v hlave “uprace”. Ja som tvrdil a aj tvrdiť budem, že toto je doposiaľ absolútne najlepšia vizitka nemeckej tvorby. Druhá séria si vďaka tajomnu, mystike, hudobnému doprovodu, myšlienke no najmä príbehu - opätovne udržala vysoký nadštandard. Tu sa dá skutočne len ťažko niečo vytknúť! Toto je proste filmársky skvost. ()

Spiker01

První řadu jsem během pár týdnů zhlédl v době premiéry, ale tu druhou jsem po prvním díle z neurčitého důvodu na rok odložil a vrátil se k ní až s premiérou třetí. Během roku z tohoto seriálu stal obrovský fenomén a já úplně chápu proč, je to skvěle natočené a výborně promyšlené, mě ty šokující zvraty ovšem nechávaly poměrně v klidu. Uvidím jak u té poslední třetí a rozhodně od těchto tvůrců rád uvidím jejich budoucí projekt, který má už nyní na Netflixu domov...7,5/10 ()

Tosi

Pro toho kdo neviděl první sérii, musí být druhá naprosto nepochopitelná. A pro toho, kdo ji viděl, je to opět fantastická jízda z minulosti do budoucnosti a naopak. Jen by mě docela zajímalo, jestli tvůrci předpokládají, že divák všechno to rajzování a rodokmeny pochopí. Úvodní znělka od elektro mága Apparata úchvatná, konec k nasrání. ()

Trevor

Druhá séria, ktorá od kritikov a ozajstných filmových znalcov, narozdiel od tých samozvaných na čsfd dostala 100% na Rotten Tomatoes a od fanúšikov 97% posunula otázky z Kde je Mikkel už nielen na Kedy je Mikkel ale aj v ktorej dimenzii je Mikkel. Je pochopiteľné, že na tunajšej databáze má seriál nižšie hodnotenie, pretože je príliš náročný na vnímanie deja v širšom kontexte a pri viacerých úsekoch sa diváci skrátka strácajú v tom čo a prečo sa deje a prečo práve tak. Je jasné že potom na čsfd vyletí Sranger Things do vysokých čísel, aj keď jeho podobné zameranie zďaleka nie je tak náročné. Dark sa jednoznačne radí medzi seriály pre náročných divákov s tomu zodpovedajúcim počtom hodnotení na čsfd. Naše publikum je predsa len zvyknuté na Susedov či 200 opakovaní Krok za krokom či Marvelovky... ()

klukluka

Lhal bych, kdybych tvrdil, že se v tom neztrácím, že všemu perfektně rozumím a všechno mi dává smysl. Ono to tak asi zatím ani být nemá, zločin Alexandra Tiedamanna se taky odehrál v první sérii a teprve ve druhé se jím někdo začal pořádně zabývat. Stejně tak mrtví chlapci- doteď vlastně nemáme vědět, proč museli zemřít. Je to chytré, ale možná se v té spleti postav a časových rovin skrývají umně zakamuflované chyby a zjevné nesmysly... Opravdu nevím. Co ale vím, že mě to baví a udržuje v napětí. ()

• V epizodě prolézá v budoucnosti Jonas (Louis Hofmann) dírou v betonové stěně elektrárny, ze které čouhají kovové tyče betonářské výztuže. Jonas o jednu zavadí, ta se ohne a hned vrátí zpět. Tím je vidět, že se jedná o gumovou součást filmové kulisy. (zawi)
  • Ke konci epizody zazní píseň „May The Angels“ od zpěvačky Alev Lenz. (Doomcourier)