Dark

Dráma / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózny
Nemecko, (2017–2020), 24 h 23 min (Minutáž: 45–73 min)

Réžia:

Baran bo Odar

Hudba:

Ben Frost

Louis Hofmann, Oliver Masucci, Jördis Triebel, Karoline Eichhorn, Maja Schöne, Stephan Kampwirth, Daan Lennard Liebrenz, Andreas Pietschmann (viac)

Recenzie používateľa FeriusParfax k tomuto seriálu (7)

Tajemství (2017) (S01E01)

Tak už klasicky na vás pilot bezohledně naháže všechny postavy, jména, neobtěžuje se s vysvětlováním. Tady navíc rozjeli několik linek dohromady s tím, že ani u jedné vůbec netušíte, o co sakra jde. Otázky přibývají a vy na konci nejen, že neznáte odpověď ani na jednu, ale už jich je tolik, že se ve všem naprosto ztrácíte. I přesto si myslím, že jsem při dedukci, kdo ke komu patří a jaké jsou mezi postavami vztahy excelovala. Partner byl chudák úplně mimo... Hudba je po celou dobu správně tísnivá, lesy a příroda úžasná. Postavy zatím takový mdlý. Oceňuji také intro, které se mi vcelku líbí a nemám zatím v plánu ho přeskakovat. Dost to celou atmosférou a místem připomíná severské kriminálky. No... uvidíme, jak to bude dál. "Dobro a zlo je otázkou pohledu." P.S. Přísahám, že na přečtení dopisu bych počkala na stanovené datum. ()

Lži (2017) (S01E02)

Tak druhý díl nenadchnul o nic víc než první. Jakmile mi bystře došlo, o co tak asi půjde, tak mé nadšení ještě více opadlo. Asi to bude tím, že jsem si nic nečetla a víc by mi bodla "normální" kriminálka a ne skifi s výlety časem. Otázky samozřejmě neubyly. Což se mi vůbec nelíbí. Nemáte se totiž čeho chytit. Zatím asi nejsme na úplně stejné vlně, ale myslím, že si snad brzy potykáme. ()

Minulost a současnost (2017) (S01E03)

Zatím se musím do sledování nutit. Jak v tomto díle správně někdo poznamenal "známe kapku, ale neznáme oceán." Ja bych asi doplnila, že diváci neznají ani kaluž. V tomto díle už se brázdí v hlubokých vodách osmdesátek. Takže všechny postavy, které jste si nezapamatovali se vám ukáží o 33 let mladší. Naštěstí je na konci moc hezky a přehledne ukázané, kdo je kdo. Na konci dílu už je mi to ale platný, jak mrtvýmu zimník... Mikkels si vychutnává 80 a my jedeme dál. ()

Dvojí životy (2017) (S01E04)

Epizoda, která mě konečně bavila. Zřejmě to bude tím, že se jednalo spíš o echt kriminálku. Jinak se vlastně nic nedělo, ale atmosféra se drží v (ne)příjemných mezích. ()

Pravdy (2017) (S01E05)

Konečně epizoda, která mě celkem i vtáhla. Hannah, jakožto bláznivá zamilovaná ženská se asi ještě postará o pěkné čóro. Celkem se mi líbí výběr mladších kopií herců. Už se pomalu začínají rozkrývat nějaké otázky, přestávám být zmatená a orientuji se v postavách. Jsem zvědavá, kdo se vyklube z neznámého cizince. ()

Sic Mundus Creatus Est (2017) (S01E06)

Tak jsem se dostala do fáze, kdy mi nevadí si pouštět další díly. Začíná se víc a víc pracovat s časovými paradoxy, cestování. Jsou odhalena alespoň nějaká tajemství a Jonas, kluk zvědavá, začíná přicházet věcem na kloub. Slabší 4*. Nedokážu si představit, co by se mohlo řešit v dalších 2 sériích… Bojím se, aby se zbytečně nerozpitvávaly nesmysly. ()

Rozcestí (2017) (S01E07)

Konečně někomu došlo, že najitá mrtvola není ta, za kterou ji všichni považují. To mi hned od 2. dílu nesedělo. Vztahy jsou komplikovanější a propojenější než v Ulici, ale díky vyvedenému castingu mladších já se dá ve všem vcelku dobře orientovat. Trošku se všechno táhne jak sopel, ale to mi zatím vůbec nevadí. Hlavně, že dostávám odpovědi na otázky. Dost mě nalákal konec – chlap v kanadách se super tetováním na zádech a zřejmě další časová smyčka. ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě

03.01.2023

Možná až příliš ambiciózní byli tvůrci kultovního seriálu Dark od Netflixu. Jejich novinka 1899 totiž opět vrstvila jednu záhadu za druhou, aniž by to však dělala natolik uspokojivým způsobem, jako… (viac)

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

20.11.2022

Tento týden vyšel seriál 1899, mysteriózní thriller o záhadě ztracené posádky velkého parníku. A premiéra to byla opravdu úspěšná. Netflix se do propagace novinky docela opřel, na sociálních sítích… (viac)