Štrnásťročný Elijah "Eli" Soliński žije v Detroite so svojím prísnym adoptívnym otcom, vdovcom Halom (Dennis Quaid). Keď Eli prechádza opustenou budovou a hľadá medené drôty, ktoré by mohol predať, aby si zarobil na živobytie, objaví následky šarvátky, po ktorej zostali na zemi roztrúsené nehybné obrnené postavy a supermoderné zbrane. Jednu z nich zdvihne, ale odhodí ju a potom, ako sa mechanicky aktivuje, utečie. V ten večer sa objaví Eliho starší brat Jimmy (Jack Reynor), ktorý je biologickým synom Hala. Jimmyho práve prepustili na podmienku a Hal jeho príchodom nie je nadšený. Eli musí stále myslieť na super zbraň a vykradne sa po ňu z domu. Keď sa vracia, začuje hádku Hala s Jimmym. Ten dlží miestnemu zločineckému bossovi Taylorovi Balikovi vysokú sumu a žiada Hala, aby mu pomohol peniaze ukradnúť z trezoru jeho zamestnávateľa. Hal odmietne a Jimmyho vyhodí. Nasledujúci deň sa všetko skomplikuje. Eli chce pomôcť bratovi zbraňou, ktorú získal, ale dostanú sa do ešte väčších ťažkostí. Eli a Jimmy sú nútení bojovať na život a na smrť s armádou zločincov a dvoma ťažko obrnenými futuristickými vojakmi, ktorí chcú získať ukradnutú zbraň. (TV JOJ)

P.H.

Já se přiznám rovnou - už jsem to asi třicet let neudělal, dneska to bylo poprvé od té doby. Dal jsem to rychloposuvem! Když si vyzobete jenom ty momenty, kdy se vyskytuje sci-fi mašinka, případně vojáci (či kdo to je) z jiné dimenze, je to zábavné, má to spád a trvá to všehovšudy asi deset minut. Cajk. ()

Lavinia

Sociální drama o spodině s kriminální minulostí, kde kladný hrdina (otec) je celkem rychle odejit na věčnost (díky bohu, jeho moralizování bylo k nevydržení), a jeho synové - zvyjebanec propuštěný z vězení a dospívající adoptovaný africký američan se musí potýkat s problémy, které nadělal zvyjebanec. Scifi moment spočívá v nalezené futuristické zbrani, kterou mlaďoch jako jediný může používat (záhada proč), ovšem na konci přichází opravdu překvapující zjištění: Mlaďocha si tu ukryl někdo před neznámou hrozbou pro nasazení ve válce v budoucnosti, všichni ho milují, jen tu zbraň mu časonauti prozatím vezmou a buch, happy end, pokračování - kdyby se ta pitomost někomu zalíbila - možné. Nedoporučuji. ()

Mamlas

Drama o sociálně slabém chlapečkovi, krerý na začátku filmu najde vesmírnou zbraň, pak následuje hodinka nudy, když někam jedou, pak přestřelka, pak konec. Celkem blbý film, ale aspoň neokoukaná zápletka. ()

johnsnow

Film kde sa to najzaujímavejšie začne diať v posledných 5 minútach a zvyšok je jedna dlhá kecačka a putovačka. Ani slávne herecké obsadenie to nevytiahne s priemeru a ten nastreľ na pokračovanie, no tak to si asi robia prdel. ale napriek tomu 3* pretože som sa nenudil. ()

migele

Herecky docela nabušený film.  Je to takové netflix scifi od kterého nic nečekáte a nakonec vás příjemně překvapí.  Spíše se to zdá, že konec je idealizován mladým chlapcem, kterému se nedaří se školou, přáteli, finančně ani v rodině a tak v celém tom posraném životním startu, se objeví emzáci, kteří mu dají naději na zajímavější život. Scifi prvků je tady opravdu málo, ale to vůbec nevadí... ()

cernakus

Hvězdně obsazené céčko, které si chce hrát na áčkové drama rodinných vztahů. Některé pasáže jsou velmi dobré, ale bohužel celkové vyznění je nemastné a neslané. Kvůli ratingu jsou také extrémně limitované násilné části a většina mordů je mimo obraz. Závěr je pak tak trapný pokus o mindfuck, až je to samo o sobě mindfuck. Zejména kvůli závěru to na dvě hvězdy těsně nedosáhne. ()

argo.smile

Škoda nevyužitého potenciálu. * dávam za tú sexy zbraň, * za čistky z budúcnosti a * za Mogwai . Čiže spolu slabé 3*. Silentname to opísal najlepšie. ()

Kushina

Nevím proč, ale měl jsem pocit, že mi tento film námětem hrozně už nějaký film připomíná a není tam nic nového. Mlady černoušek, který nalezne nějakou ultra zbraň a vesměs jen utíká a nakonec mu ji seberou týpci co řeknou, že je z jiné planetu a zbraň mu seberou...To prostě nulová zápletka a film se spíše táhl jako řeka. 40% ()

brasek odpad!

Kde nič nie je ani daňový úrad neberie. Tento film je iba strata času. Neucelené, nelogické... kvitujem myšlienku "terminátor pre chudobných". ()

Markeee

Celkom príjemná jednohubka, niektoré scény ma vyslovene bavili, ten Sci-Fi záver si mohli odpustiť, resp. tak trochu inak zakončiť film ako nechať otvorený záver, pričom je jasné, že žiadne ďalšie pokračovanie filmu nebude. ()

matous20063

Takový odpočinkový film. Příběh je jako ve většině sci-fi filmů. Ovšem z nějakého důvodu jsem se do filmu zažral. Příběh po pár nudných scénách vás začne bavit. A ano je to takové klišé, ale scenáristi si jak je vidět hodně s filmem prohráli. Vyzvednout musím také speciální efekty které jsou velice zajímavé a krásné zpracované. 70% ()