Štrnásťročný Elijah "Eli" Soliński žije v Detroite so svojím prísnym adoptívnym otcom, vdovcom Halom (Dennis Quaid). Keď Eli prechádza opustenou budovou a hľadá medené drôty, ktoré by mohol predať, aby si zarobil na živobytie, objaví následky šarvátky, po ktorej zostali na zemi roztrúsené nehybné obrnené postavy a supermoderné zbrane. Jednu z nich zdvihne, ale odhodí ju a potom, ako sa mechanicky aktivuje, utečie. V ten večer sa objaví Eliho starší brat Jimmy (Jack Reynor), ktorý je biologickým synom Hala. Jimmyho práve prepustili na podmienku a Hal jeho príchodom nie je nadšený. Eli musí stále myslieť na super zbraň a vykradne sa po ňu z domu. Keď sa vracia, začuje hádku Hala s Jimmym. Ten dlží miestnemu zločineckému bossovi Taylorovi Balikovi vysokú sumu a žiada Hala, aby mu pomohol peniaze ukradnúť z trezoru jeho zamestnávateľa. Hal odmietne a Jimmyho vyhodí. Nasledujúci deň sa všetko skomplikuje. Eli chce pomôcť bratovi zbraňou, ktorú získal, ale dostanú sa do ešte väčších ťažkostí. Eli a Jimmy sú nútení bojovať na život a na smrť s armádou zločincov a dvoma ťažko obrnenými futuristickými vojakmi, ktorí chcú získať ukradnutú zbraň. (TV JOJ)

D.Moore

Sci-fi prvek byl sice tak trochu zbytečný, ale ve výsledku šlo o jednu z nejzajímavějších věcí na tomto zpočátku slibném, později nudném a na konci překvapivě zábavném filmu, který neurazí, nenadchne, ani vás neokrade o příliš času. Co do herecké sestavy je to pěkně našlapané, triky jsou fajn a přestřelky mají dokonce šťávu, ale příběh není dvakrát objevný a mixuje kdeco s kdečím. ()

Dadel

Tohoto filmu bych si ani nevšiml, kdyby k němu nesložili soundtrack Mogwai, což je, jak je všeobecně známo, jedna z nejlepších skupin na světě. Takže jsem se na toto sci-fi začal těšit a velmi mne proto vykolejilo, že spíš než o sci-fi jde o komorní krimi drama z detroitských slumů. Sci-fi element je zde okrajový a s minimem úprav ve scénáři by ho šlo vyhodit. Ostatně scénář působí dojmem, že jej psal 14tiletý kluk, který si představoval, jaké by to bylo, kdyby se mu dostal do ruky railgun z jeho oblíbené počítačové hry. Film zachraňuje démonický James Franco a několik lahůdkových vtipných scén (James Franco jde na záchod, James Franco střílí policajtku...). A pokud jde o hudbu od Mogwai, ta není špatná, ale působí dojmem, jako by byla psaná k úplně jinému filmu. Je pompézní a patetická, přestože ve filmu nic pompézního ani patetického není. Podezírám tvůrce, že kapele řekli toliko, že jde o sci-fi, a kapela složila sci-fi hudbu, aniž by věděla o ději něco bližšího. ()

Anderton

Prapodivný mix sociálnej gangsterky a čistokrvného béčkového sci-fi. Problém je predovšetkým v tom, že tieto dve roviny príliš spolu neladia. Čakal som, kam to celé vyústi a záver je vážne prekvapivý, ale v spojitosti s tým, čo sme sledovali predtým, to taktiež neladí. Scény samé o sebe celkom fungujú, ale zase platí, že ako celok sa ukazuje Kin ako nefunkčný film. No a najvačšia herecká legenda sa tu príliš neohreje, James Franco hrá podobnú postavu ako v Spring Breakers a Michael B. Jordan vo svojom cameu je absolútne od veci. ()

silentname

"KIN" má svoje dobré momentky, no nemôžem sa ubrániť pocitu, že to mohlo byť silnejšie, že to mohlo mať viac a viac využiť z toho potenciálu, ktorý sa tu ponúka. Lebo akosi film neponúka veľa muziky vo svojom hracom čase. Tá vesmírna zbraň je super, no keby sme ju mohli osobne využiť viac a ukázať jej schopnosti a možnosti. Pretože je pravda, že to ešte nemohli byť všetky jej možnosti. James Franco tu opäť hrá grázla, ktorý je proste len grázel. Myslím si, že tento rok to ukázal aj horšie, no nemôžem ho pochváliť. Jack Reynor je okey, no neviem či jeho postava ma nejako berie. Myles Truitt celkom funguje. No asi by som sa chcel o ňom dozvedieť viac. A možno keby sa tam viac vybudoval vzťah s jeho otcom. Miesto toho je film najprv trošku nudný a nezaujímavý, no postupne sa to rozbehne a konečne sa niekam dostaneme. Ak chcete sci-fi film, tak budete čakať viac. Ak akciu, tak tiež budete očakávať viac. V mojich očiach nedotiahnutý film. Alebo sa minimálne sústredil na nesprávne elementy. Hodnotenie: C+ ()

Chrustyn

Nápad zajímavý a i s tím malým rozpočtem by pod vedením slušného režiséra, mohl vzniknout malý ale hutný sci-fi akčňák. Bohužel se ve filmu po celou dobu prakticky nic neděje a to minimum akce v závěru už nikoho nevytrhne. ()

Arsenal83

Ďalší z tých úplne zbytočných filmov, ktoré nikdy nemuseli vzniknúť. Jedna hviezda len za výkon Jamesa Franca, ktorý zahral naozaj vieryhodného záporáka. ()

hansel97

Nevyvážené, ale ne tak špatné. Začátek je fakt brutálně nudný a průměrný, zachraňuje to konec a pěkně vykreslený vztah dvou bratrů, ale vlastně z toho filmu má člověk jen pocit promarněného potenciálu a silného obsazení, které moc nemá co hrát. 45% ()

ARI50

Zajímavý film, hlavně zajímavý příběh s hodně slušnými herci, spokojenost. Třeba se dočkáme téhle scifi podívané i po druhé. ()

BoPo

Mne sa toto v podstate road movie páčilo, pretože hlavná trojica medzi sebou dobre fungovala. Akcie bolo primerane. Zoë Kravitz dodala tuctovo netuctový ženský element. James Franco si strihol ďalšiu zo svojich 100 vedľajších pošuk postáv. A o čom to je? 14 ročný chalan nájde cool zbraň a skrz okolnosti je donútený ju začať používať. S bráchou cestou naberú do auta striptérku a honia ich mačo gangsteri a mimozemskí vojáci. Tu sa naozaj nehraje na prepracovanosť príbehu a postáv. Drama s prvkami sci-fi pre MTV Movie Awards, asi tak nejako. ()

JohnCZ

Zábavné béčko, které překvapí několika pěknými vizuály a jednoduchým akčně-dramatickým příběhem. Spojení krimi a sci-fi je to prazvláštní a někdo by řekl nevyužité a neladící, ale právě tyhle dvě skoro se nepřekrývající roviny mi přišly na filmu vlastně dost zajímavé a originální. No a hlavně bezchybný soundtrack od Mogwai když už nic jiného. ()

C0r0ner

Čtvrtou hvězdičku přidávám za extraparádní pušku a závěrečný nástup supervojáků. Jinak teda příšerně nevyužitý potenciál, kde se 90% stopáže věnovalo průměrnému příběhu dvou nevlastních bratrů a 10% kurevské bitce. Být to naopak, jednalo by se o film roku. Takhle s bídou nadprůměr. 70% ()

Martrix

Z několika důvodů jde o zajímavý počin, který má do béčka daleko. Velmi kvalitní obsazení, parádní triky i hudba sice ještě na skvělý film nestačí, ale on nebyl úplně špatný ani scénář. Starší bratr, který se vrátil z vězení stáhne všechny kolem sebe do spirály zkázy, protože dělá jen špatná rozhodnutí...velmi věrohodně napsaná pasáž, která je solidním podkladem pro rodinné drama. Zlotřilý padouch s tváří J. Franca, který je jim v patách, už byl bohužel speciálně v závěru trochu moc, ale dejme tomu. Jenže pak je tady ten sci-fi prvek...hi-tech zbraň v rukách outsidera, kterého jeho bratr zatáhl do hry o život. Tento aspekt působil i přes zmiňované triky čistě béčkově a přestože otevíral dveře do pokračování, celý film zkazil. Speciálně závěrečná pětiminutovka byla kopanec do rozkroku všem sci-fíkům. Velmi rozpačité tři *. ()

fugazi

Dobrej nápad, krásně natočeno, slušnej 80s feeling. Bohužel strašně nedotaženej scénář a trestuhodně nevyužitý Mogwai ... 5/10 ()

majo0007

Takto nejako by dopadol Terminator (pochopíte až v závere), kebyže ho Cameron natočí ako sociálnu drámu o chudákoch z predmestia... ()

Sabrewulf odpad!

Co to jako bylo?!!! To mám fandit hlavnímu hrdinovi, který je abnormální pičus? Vyleze z kriminálu, potetované ruce, svého slušného otce zavleče do svých dluhů, které má, jak jinak, u lichvářů, otec kvůli němu zemře a on pak tahá svého 14letého bráchu po bordelech, rozhazuje prachy, které dluží, machýrkuje, chová se na všechny drze, pak ještě vykrádá banku? Postava zralá na dělo mezi oči od první chvíle, co se objevila. Nedokoukáno, příště prosím nějakého hrdinu, kterému jde fandit. ()