Reklama

Reklama

Kin: Smrtiaca zbraň

  • Česko Kin: Smrtící zbraň (viac)
Trailer 1

Štrnásťročný Elijah "Eli" Soliński žije v Detroite so svojím prísnym adoptívnym otcom, vdovcom Halom (Dennis Quaid). Keď Eli prechádza opustenou budovou a hľadá medené drôty, ktoré by mohol predať, aby si zarobil na živobytie, objaví následky šarvátky, po ktorej zostali na zemi roztrúsené nehybné obrnené postavy a supermoderné zbrane. Jednu z nich zdvihne, ale odhodí ju a potom, ako sa mechanicky aktivuje, utečie. V ten večer sa objaví Eliho starší brat Jimmy (Jack Reynor), ktorý je biologickým synom Hala. Jimmyho práve prepustili na podmienku a Hal jeho príchodom nie je nadšený. Eli musí stále myslieť na super zbraň a vykradne sa po ňu z domu. Keď sa vracia, začuje hádku Hala s Jimmym. Ten dlží miestnemu zločineckému bossovi Taylorovi Balikovi vysokú sumu a žiada Hala, aby mu pomohol peniaze ukradnúť z trezoru jeho zamestnávateľa. Hal odmietne a Jimmyho vyhodí. Nasledujúci deň sa všetko skomplikuje. Eli chce pomôcť bratovi zbraňou, ktorú získal, ale dostanú sa do ešte väčších ťažkostí. Eli a Jimmy sú nútení bojovať na život a na smrť s armádou zločincov a dvoma ťažko obrnenými futuristickými vojakmi, ktorí chcú získať ukradnutú zbraň. (TV JOJ)

(viac)

Videá (4)

Trailer 1

Recenzie (70)

Anderton 

všetky recenzie užívateľa

Prapodivný mix sociálnej gangsterky a čistokrvného béčkového sci-fi. Problém je predovšetkým v tom, že tieto dve roviny príliš spolu neladia. Čakal som, kam to celé vyústi a záver je vážne prekvapivý, ale v spojitosti s tým, čo sme sledovali predtým, to taktiež neladí. Scény samé o sebe celkom fungujú, ale zase platí, že ako celok sa ukazuje Kin ako nefunkčný film. No a najvačšia herecká legenda sa tu príliš neohreje, James Franco hrá podobnú postavu ako v Spring Breakers a Michael B. Jordan vo svojom cameu je absolútne od veci. ()

D.Moore 

všetky recenzie užívateľa

Sci-fi prvek byl sice tak trochu zbytečný, ale ve výsledku šlo o jednu z nejzajímavějších věcí na tomto zpočátku slibném, později nudném a na konci překvapivě zábavném filmu, který neurazí, nenadchne, ani vás neokrade o příliš času. Co do herecké sestavy je to pěkně našlapané, triky jsou fajn a přestřelky mají dokonce šťávu, ale příběh není dvakrát objevný a mixuje kdeco s kdečím. ()

Reklama

Dadel 

všetky recenzie užívateľa

Tohoto filmu bych si ani nevšiml, kdyby k němu nesložili soundtrack Mogwai, což je, jak je všeobecně známo, jedna z nejlepších skupin na světě. Takže jsem se na toto sci-fi začal těšit a velmi mne proto vykolejilo, že spíš než o sci-fi jde o komorní krimi drama z detroitských slumů. Sci-fi element je zde okrajový a s minimem úprav ve scénáři by ho šlo vyhodit. Ostatně scénář působí dojmem, že jej psal 14tiletý kluk, který si představoval, jaké by to bylo, kdyby se mu dostal do ruky railgun z jeho oblíbené počítačové hry. Film zachraňuje démonický James Franco a několik lahůdkových vtipných scén (James Franco jde na záchod, James Franco střílí policajtku...). A pokud jde o hudbu od Mogwai, ta není špatná, ale působí dojmem, jako by byla psaná k úplně jinému filmu. Je pompézní a patetická, přestože ve filmu nic pompézního ani patetického není. Podezírám tvůrce, že kapele řekli toliko, že jde o sci-fi, a kapela složila sci-fi hudbu, aniž by věděla o ději něco bližšího. ()

BoPo 

všetky recenzie užívateľa

Mne sa toto v podstate road movie páčilo, pretože hlavná trojica medzi sebou dobre fungovala. Akcie bolo primerane. Zoë Kravitz dodala tuctovo netuctový ženský element. James Franco si strihol ďalšiu zo svojich 100 vedľajších pošuk postáv. A o čom to je? 14 ročný chalan nájde cool zbraň a skrz okolnosti je donútený ju začať používať. S bráchou cestou naberú do auta striptérku a honia ich mačo gangsteri a mimozemskí vojáci. Tu sa naozaj nehraje na prepracovanosť príbehu a postáv. Drama s prvkami sci-fi pre MTV Movie Awards, asi tak nejako. ()

silentname 

všetky recenzie užívateľa

"KIN" má svoje dobré momentky, no nemôžem sa ubrániť pocitu, že to mohlo byť silnejšie, že to mohlo mať viac a viac využiť z toho potenciálu, ktorý sa tu ponúka. Lebo akosi film neponúka veľa muziky vo svojom hracom čase. Tá vesmírna zbraň je super, no keby sme ju mohli osobne využiť viac a ukázať jej schopnosti a možnosti. Pretože je pravda, že to ešte nemohli byť všetky jej možnosti. James Franco tu opäť hrá grázla, ktorý je proste len grázel. Myslím si, že tento rok to ukázal aj horšie, no nemôžem ho pochváliť. Jack Reynor je okey, no neviem či jeho postava ma nejako berie. Myles Truitt celkom funguje. No asi by som sa chcel o ňom dozvedieť viac. A možno keby sa tam viac vybudoval vzťah s jeho otcom. Miesto toho je film najprv trošku nudný a nezaujímavý, no postupne sa to rozbehne a konečne sa niekam dostaneme. Ak chcete sci-fi film, tak budete čakať viac. Ak akciu, tak tiež budete očakávať viac. V mojich očiach nedotiahnutý film. Alebo sa minimálne sústredil na nesprávne elementy. Hodnotenie: C+ ()

Galéria (14)

Zaujímavosti (1)

  • Keď Jimmy (Jack Reynor) popíja v moteli na verande so striptérkou whisky (58. minúta), podáva jej takmer prázdnu fľašku. V ďalšom zábere, keď ju už striptérka drží, je fľaša takmer plná. (brianko.sk)

Reklama

Reklama