Castle Rock

• USA Castle Rock
Fantasy / Horor / Mysteriózny / Thriller / Dráma
USA, (2018–2019), 16 h 36 min (Minutáž: 43–60 min)

Melanie Lynskey, Scott Glenn, André Holland, Jane Levy, Terry O'Quinn, Bill Skarsgård, Sissy Spacek, Alex Ziwak, Phyllis Somerville, Ryan Eatherton (viac)

Psychologicky laděný hororový seriál Castle Rock, situovaný ve fikčním světě Stephena Kinga, je originálním příběhem kombinujícím mýtické prvky a velice intimní způsob vyprávění, jaký známe z Kingových nejoblíbenějších děl. Na několika málo čtverečních kilometrech mainských lesů se postupně odehrává epická sága utkaná ze světla a temnoty. (HBO Europe)

TheEvilTwin

Prvni dily nabeh jak prase, od 3-4 dilu uz to absolutne prestava bavit, 7 dil jsem uz skoncil a vypnul. Taková nesmyslná nudná slátanina, kolem ktere je strašné tajemno, ale ve vysledku se vlastne celych 7 dilu vubec nic neděje. Skarsgaard je super, ale nema zde moc mista k vykonum. Hruza a des, jestli se tohle docka 2. serie, tak jde svět do sraček.. ()

hansel97

V polovině seriál nebere skvělých obrátek, jen aby skončil neuspokojivým finále. Mysteriózní žánr by asi měl vysvětlovat trochu víc a tady je položeno více otázek než zodpovězeno. Škoda, protože atmosféra i postavy fungují a potenciál je obrovský. Bohužel nedosažený scénářem. ()

eraserhead666

1. série. Přesně jak jsem čekal, záležitost stojící na jméně, názvu, popkultuře a "předloze". Přišlo mi to neskutečně utahané, zdlouhavé a nezajímavé, přesně jako poslední Kingovky, u kterých jsem před dvaceti lety skončil. (*) 2. série. Jak byla první série slabá a nevýrazná, tak tahle je povedená, akční a nápaditá. Velmi mě potěšilo zapojení Marstenova domu. Lizzy Caplan je skvělá. (****) ()

ScarPoul

Má to dobrú atmosféru aj sa to nesie v duchu tradičných Kingovských diel. Ale aby sme do toho úplne prenikli tak si to vyžaduje asi lepšiu hlavnú postavu. To je najväčšia výtka celému seriálu. André Holland je príliš toporný a emočné prázdny, aby nám mohol skutočne predostrieť hrôzy a pochybnosti do takej miery, aby sme sa s nimi ako divák stotožnili. Vďaka nemu je aj finále celej série strašne nezaujímavé. Čo je škoda lebo väčšina odkazov a vedľajších dejových línií funguje. Iste zápletka a jej postupné odkrývanie je trošku kostrbaté. Ako keby tvorcom občas ušlo ako vysvetliť určité súvislosti tak aby to bolo z toho dramaturgického hľadiska okej, ale pozerať sa na to dá a nie je to žiadny veľký prúser. Bill je v pohode ale ako náhle sa vyjaví hlavné tajomstvo tak mi jeho predchádzajúce konanie veľmi nedáva zmysel. Postava ktorá si pre mňa ale kradne celú sériu pre seba je Sissy Spacek. Jej časť The Queen je dokonalá a ako jediná ma dokázala emočne dojať a pohladiť. Zatiaľ som zvedavý čo bude ďalej. Zatiaľ prvá séria takých opatrných 75%. ()

Tommassi3

Po Stranger Things přichází další seriálový ohňostroj nostalgie, který se tentokrát odehrává ve fikčním světě utkaném z nejlepších nočních můr Stephena Kinga.. Pro kingofily téměř orgastická záležitost, rozhodně i famózně odehraná, u níž však navýsost oceňuji tu odvahu tvůrců důsledně budovanou téměř plíživou atmosféru plnou strachu a okusování nehtů zbortit twisty posledních dvou epizod.. ()

BoPo

Zo začiatku to vyzerá, že nás Stephen King zavedie do mestečka, ktoré je tak trochu v štýle Twin Peaks. Pohnutá minulosť, zvláštne príbehy niektorých obyvateľov, podivná atmosféra. Alebo niečo v štýle Batesův motel. V 8. časti sa tento nádych rozmetá určitými časoprostorovými výletami. 9. a 10. diel sú už čisto v štýle J. J. Abramsa. Teda niečo zo Ztraceni a ešte viac z Hranice nemožného. Mix, ktorý pôsobí veľmi rozťahano vďaka zbytočným odbočkám od hlavných postáv. No a hlavné postavy majú bohužiaľ kvalitu, ktorá by zodpovedala vedľajšej postave v kvalitnom seriále. Najväčší zárez je však fakt, že Castle Rock okolo hororu krúži naďaleko. ()

agentmiky

Kingovky mám v nesmírné oblibě. A zasadit seriál do městečka Castle Rock, kde se nachází i věznice Shawshank, byl jedním slovem brilantní tah. Ale to zpracování malinko pokuhávalo. Bez Skarsgarda, jenž mě pět uchvátil svým výkonem (jako fakticky pohled do jeho očí uhranoval, tak ďábelský pohled umí málo herců), by to stálo za nic, on seriál zachraňoval, a to považuji za fakt. Ostatní herci mu zdatně sekundovali (zejména Sissy Spacek se svým možná nejvydařenějším sedmým dílem), ale po většinu času se stejně nechytali. Ten příběh se zprvu zdál zajímavý, neotřelý. Jenže oni místo postupného vysvětlování začali nadhazovat další a další otázky, tudíž jsem pochopil, že seriál skončí otevřený a každý si bude muset domýšlet různé konce. A to se mi nelíbí. Sedmý a devátý díl perfektní, poslední díl mě neskutečně, ale doopravdy neskutečně naštval. Jako kdyby to vymysleli někde u piva a nedali si na tom záležet. Trochu na tom zapracovat a mohl z toho vzniknout úžasný projekt. Takto jen nadprůměrný seriál s pár skvělými momenty, které ale vzápětí ihned zabili nějakou nesmyslností. Škoda. Za mě dávám 64 % ()

GodComplex

Presne tohle je moje oblibene mysteriozni serialove zradlo, ktere jsem ze zacatku hltal na 100%, ale s blizicim se koncem serie to bohuzel ztraci tempo a kvalitu. Mno, a pokud si to kvalitu neni schopne udrzet ani po jednu serii, nema smysl ocekavat serii druhou. JJ Ambrams na produkcni zidli se nezapre, stejne jako Lost to dokaze zaujmout nastartovanim zahad, ktere ale nedorazi do dustojneho konce. 7/10 ()

kaylin

Zvláštní seriál, čekal jsem, že se to bude spíše více podobat seriálu "Stranger Things", ale ono je to nakonec spíše podobné "Twin Peaks". Další zvláštní seriálová zkušenost. ()

Trevor

Castle Rock je ako väčšina diel Stephene Kinga trochu strašidelný, trochu napínavý ale hlavne mysteriózny seriál, ktorý má skvelú atmosféru, avšak trochu nevyužitý potenciál, ktorý mohol ponúknuť nepochybne viac. V každom prípade sa budete musieť pri jeho sledovaní zamýšľať a rozhodne nenadchne každého. Nie každý vie oceniť povedzme alternatívnu realitu či Kingovský príbeh, preto neprekvapuje, že mnoho divákov seriál pravdepodobne nepozrie celý. Seriál na hranici 4 a 5 hviezdičiek. ()

Miseet

Tento seriál jsem si pustila jen tak random, že na mě někde vykouknul, a musím uznat, že jsem byla velmi mile překvapena, a to již v pouhých 15 minutách, kdy se na scéně objevil Bill Skarsgard. Atmosféra je tak hustá, že by se dala krájet, nicméně jsem se nedokázala do děje vůbec ponořit, všechno to působilo hrozně depresivně, zmateně, okatě a nepřirozeně. Po posledním díle musím uznat, že jsem nevěděla, kde mi hlava stojí. Typická fantasy Kingovka, kterou určitě doporučuji pustit. Mysteriózních prvků a psychologie postav je zde taky požehnaně. ()

kagemush

Mám k tomuhle seriálu poněkud rozporuplný vztah. Jako s Kingem-nějak mě jako velikán literatury nebere, ale baví mě jeho knížky? -většinou ano (Misery a Geraldovu hru žeru!). Vadí mi, že si tímhle serošem (jako koproducent) tak trochu staví pomníček?-ne. Ruší mě ani ne tak pomrkávání na jeho knihy a povídky, jako spíše úmyslná konstrukce nějak propojit ten jeho rozkošný temný svět?-ne. Nudil jsem se u tohodle -sem tam?-ano. Byl to občas mazec a napínaní pana Kagemushe?-ano. Otravovala mě tam (u Kinga samozřejmě už jaksi daná) linka maloměsta a rodinných dramat?-ano. Mám to komu doporučit?-ne. Bavilo mě to?-ano. Málem jsem se uňuňal při posledních vteřinách druhé řady? Ano!!! ()

M.i.k.e

nebýt pár slabších dílů a nevýrazného finále,bylo by to na plný počet.Nejsem úplně fanda Kinga,ale postupně mu začínám díky podobným kouskům přicházet na chuť.Nejlepší z celé série rozhodně devátý díl,kde se spousta věcí ukázala,ale i tak byl docela problém všechno pochopit....80% ()

Nach

Bohužel, nepříliš kvalitní seriálový počin, který se topí v záhadách a natahování. K čemu to, když herci hrají kvalitně, když nemají co hrát. K čemu záhady, když odpovědi na ně jsou nedostatečné a pohřbené pod dalšími záhadami. Ne, ani seriál Ztraceni není tak špatný, protože tam herci měli nějaký výrazný charakterový vývoj, který Castle Rock postrádá. A ukazuje častý problém u Kingových příběhů. Tedy ono natahování. Bohužel mírný palec dolů. 60% ()

animaxis

Castle Rock je rozhodně zajímavým seriálem, obvzlášť pro čtenáře Stephena Kinga. Pokračování románů a povídek, které se v městečku Castle Rock odehrávají, ve formě seriálu je rozhodně dobrý nápad, především pokud na něj měl velký vliv i sám King. Seriál funguje jak po mysteriózní, tak po psychologické stránce. Líbily se mi i odkazy na další Kingova díla, která se tu občas objeví. Herecké obsazení je tu co se týče některých postav velmi dobré, ale je tu rozhodně i pár horších herců. Celkově jsou tu ale herecké výkony ucházející, takže si není na co stěžovat. Zvláštní tu pro mě ale je, že jisté díly na mě hluboce zapůsobily (sedmý mě vyloženě dostal), jiné mi připadaly vyloženě slabé. Nakonec tedy opravdu váhám mezi 3 nebo 4*, ale spíš se nakláním k těm třem. Jsem nicméně zvědavý i na druhou sérii a doufám, že té už budu moct s klidným svědomím dát lepší hodnocení. ()

majo0007

Tak ako sme Abramsovi baštili 6! sezón jeho LOST, z čoho sa napokon vykľula najväčšia píčovina v TV histórii, tak je zrejmé, že Castle Rock má nabehnuté rovnakým smerom. Ďakujem, milý J.J., na toto ti už druhý raz neskočím. S01 dopozeraná ozaj len s vypätím všetkých síl, ďalšia season ani náhodou. ()

CinemaRanger

První série - Pilot navnadil, pak to bylo jako na houpačce a finále průměrné. Druhá série - viděl jsem jen první epizodu a jsem si jist, že dál sledovat nebudu. Děj vůbec nezaujal. ()

Cedr

Báječný začátek, pomalu degradující střed, skvělý předposlední díl a úplně debilně vypuštěný konec. Fajnové výkony, příjemná mysteriózní (bohužel nikoliv však, až na pár temných výjimek, hororová!) atmosféra a super maloměstské prostředí. Ač je to poněkud paradoxní, tak seriálové adaptace Kinga stojí za bačkoru, Castle Rock naštěstí toto pravidlo celkem úspěšně boří. ()

VaHo

Ze začátku to není špatné – atmosféra, která by se dala krájet, záhady, napětí, zajímavé postavy a otázka „O co tam jde?“. Jenže asi tak po čtvrtém díle se to začne podělávat. Roztahanost, která je místy až komická. Jakmile zjistíte, „kdo je ten kluk kleci“, dojde vám, že celý ten konstrukt je pěkně vycucaný z prstu, spousta motivů, které vedou odnikud nikam (motel, věznice, auto na vrakovišti), a slouží jen k tomu, aby se natáhla délka. Tohle nevypadá jako adaptace Kingovi knihy, ale jako třikrát vydestilovaný King podávaný se sušenkami z Psycha. Vadí mi ten mišmaš, který se stane v posledních třech dílech, vadí, že ztráta paměti, způsobí, že postava A něco neřekne postavě B už v prvním díle, čímž by samozřejmě žádný seriál nebyl, vadí mi logické chyby a v chování postav a náhodná setkání uprostřed lesů. Ne, tohle nejsou Stranger Things, ale spíš LOST. Velká škoda, potenciál byl obrovský. :-( ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

Minulý rok jsme se dozvěděli, že Kingův horor Prokletí Salemu se po letech dočká nové verze. Produkovat ji měl James Wan a do scénáře se pustil Gary Dauberman, jenž napsal například nové To nebo… (viac)