Castle Rock - Série 2

(séria)

Psychologicky laděný hororový seriál kombinuje mýtické prvky a velice intimní způsob vyprávění, jaký známe z těch nejoblíbenějších děl od Stephena Kinga. Proplétají se zde postavy a motivy z fiktivního města Castle Rock ve státě Maine. Ve druhé řadě to mezi oběma válčícími klany začne pořádně vřít poté, co se psychopatka Annie Wilkesová – Kingova ďábelská nemocniční sestra – v Castle Rock utrhne ze řetězu. (HBO Europe)

tron

70 %. Za mňa oproti prvej sérii obrovské zlepšenie. Nie je to najlepší seriál roka, ale naozaj tu došlo k podstatnému, razantnému zlepšeniu. Oveľa viac ma bavili nielen postavy (Annie, Popove somálske deti, divoký Eso, ktorého môžete poznať z Pri mne stoj!, kde ho diabolsky zahral Kiefer Sutherland) a herci (Lizzy Caplan, Tim Robbins), ale i scenáre, čo som o prvej sezóne naozaj nemohol povedať. Dalo by sa s prižmúrenými očami povedať, že druhá séria je mixom Misery (či skôr prequelom Annie Wilkes) a veľmi voľnou adaptáciou Prekliatia Salemu. Po dobrom rozjazde sa začínajú objavovať epizódy, ktoré možno trošku nudia, ale jednak je to našťastie stále neporovnateľné s prvou sezónou a jednak jednotlivé epizódy zvolili pomerne rozumnú a skromnú minutáž (cca 40 minút), čiže to skončí skôr, než to začne biť do očí. ()

animaxis

Neslané, nemastné. Castle Rock v sobě určitě zadržuje jistý potenciál, ale připadá mi, že tvůrci už se druhou sérií (a to bohužel ze dvou) z nějakého důvodu snaží držet zpátky. Na postavách mohla být odvedena lepší práce, protože King s nimi umí pracovat asi tak milionkrát líp. Tím neříkám, že jsou vyloženě hrozné, ale u klaďasů je těžké najít někoho sympatického a u záporáků pro změnu někoho, z koho by doopravdy šel strach. Navíc už se začínám obávat, že Castle Rock jako seriál dojede na onu slavnou Abramsovu "Mystery Box", tedy že tvůrci vymyslí tajemství, jen aby tam bylo, ale už nevymyslí jeho původ, rozuzlení, nic. ()

M.i.k.e

v mnoha aspektech povedenější než první řada.Dvojka je přímočařejší,pochopitelnější,má větší tah na bránu (většinou),ale stejně jako její o rok mladší sestra trpí nevyrovnaností a stejně jako u jedničky i tady finále lehce vyšumí do ztracena.I když je pravda,že finální tečka byla super.Celkově by tvůrci udělali lépe,kdyby se víc zaměřili na Annie a ne na somálce,ale budiž.Lizzy Caplan skvělá,návrat Tima Robbinse do Shawshanku fajn...70% ()

kaylin

Druhá sezóna seriálu „Castle Rock“ ke pro mě podobná jako první. Je tu hodně rozehráno, jsou zde skvělé postavy, kdy Lizzy Caplan je prostě výborná, ale ke konci e najednou dostavuje pocit, že je to celé jen tak nějak podivně pospojovaná slátanina, která moc dobře nefunguje. Je tam toho moc a na konci stejně nemáte pocit naplnění. A minulost Annie Wilkes jsem prostě znát nechtěl. ()

fixaman

Oproti první sérii výrazný posun k lepšímu. Mám za sebou nějakých padesát kingovek, a tak jsem si návrat do Castle Rocku nemohl nechat ujít ani podruhé. Spojení Misery a Prokletí Salemu jsem tedy tak úplně nečekal, ale povedlo se a celá řada měla neskutečné grády. Nakonec ale stejně nedám plný počet, protože ty dvě dějové linie nebyly stejně úderné a část o Annie byla výrazně silnější. Jinak jediné, co mi vlastně nesedlo je nesmyslnost časového zasazení toho všeho. Misery se odehrává tuším v osmdesátkách, kdy už je Annie starší ženská. A tady najednou máme Annie o čtyřicet let později jako mladici. Měli to spíš udělat jako retro ve stylu IT a pasovalo by to do sebe. ()