Hříšnice

Dráma / Mysteriózny / Thriller / Krimi
USA, (2017–2021), 24 h 5 min (Minutáž: 41–55 min)

Tvorcovia:

Derek Simonds

Predloha:

Petra Hammesfahr (kniha)

Jessica Biel, Christopher Abbott, Bill Pullman, Patti D'Arbanville, Teri Wyble, Robert Funaro, C.J. Hunt, Jacob Berger, Adrienne Lovette, Abby Miller (viac)

• Cora (2017) - 8 epizód

• Julian (2018) - 8 epizód

• Jamie (2020) - 8 epizód

• Percy (2021) - 8 epizód

Cora Tannettiová (Jessica Bielová) je obyčejná dvaceti sedmi letá žena, která je šťastně vdaná za Masona Tannettiho (Christopher Abbott) a má s ním malého syna. Krom toho, že je Cora spořádanou matkou, je také spolehlivou pracovnicí v podniku svého tchána. Jednoho dne si celá rodina vyjede na výlet k jezeru, kde chtějí strávit slunné odpoledne. Když však Cora začne pozorovat dva mladé páry na pláži, zničehonic popadne nůž, kterým synovi krájela ovoce, přistoupí k nic netušícímu mládenci Frankiemu a začne jej bodat po celém těle. Frankie na místě umírá a Cora je ihned dopravena do vazby. Případ by mohl být vyřešen rychle – bylo mnoho očitých svědků, a i samotná Cora se k činu přiznává, i když sama netuší, proč onu věc spáchala. Vyšetřování se ujímá starší detektiv Harry Ambrose (Bill Pullman), který se nenechá odbýt jednoduchostí současné verze vraždy, a hodlá přijít na to, proč k ní skutečně došlo... První osmidílná řada seriálu Hříšná duše vznikla podle knihy německé spisovatelky Petry Hammesfahrové, jež byla vydána poprvé v roce 1999. Seriál byl dvakrát nominován na Zlatý glóbus za nejlepší minisérii nebo TV film, a také za nejlepší herečku v minisérii nebo TV filmu Jessicu Bielovou. Ta vedoucí úlohu v seriálu ztvárnila vůbec poprvé a diváci ji můžou znát ze snímků jako Iluzionista (2006), Hitchcock (2012) nebo z klasických hollywoodských trháků jako Blade: Trinity (2004), Next (2007) nebo Total Recall (2012). Bill Pullman, představitel detektiva Ambrose, má za sebou bohatou hereckou kariéru, z níž je možné zmínit např. komedii Spaceballs (1987), Lost Highway (1997) Davida Lynche či film Den nezávislosti (1996). (Česká televize)

Ronkar

Kvalitní thriller, který sice plyne tak nějak pozvolna, místy až líně (myslím, že kdyby to mělo 6 episod, bylo by to akorát), ale nedá se mu upřít řemeslná kvalita, silná atmoféra a dobré napínání diváka (první tři díly jsou dle mého bezchybné). Je vidět, že když má Jessica Biel k dispozici dobrý scénář, předvede kvalitní herectví. Bill Pullman byl ve svém umírněném projevu výborný. Celkově mě potěšila jak zápletka, tak pozvolné rozplétání celé záhady. Diváka napadne asi deset věcí, jak to celé bylo, přesto těžko odhadne pointu. Kvalitní seriál, který rozhodně doporučím :) ()

charlotteLnD

Hodně průměrnej True Detective. Kterej zbožňuju. Hlavně jedničku, protože Matthew a jeho postava (ta filmová taky). To je dezert. Koule vanilkový zmrzliny obalená v pistáciích a plovoucí v misce horký čokolády. Na kterej s dojetím vzpomínáte. (Ve dvojce máte zase Vinca pro změnu a je to něco zas uplně jinýho, ale taky ste si dali do nosu). Nu a tenhle miniseriál je jednochodový menu, který představuje chleba s máslem. Najíte se, abyste neumřeli hlady. Tím to hasne. Jinými slovy, zabijete tím čas, úplně vás neurazí se na to koukat, ale žádná další přidaná hodnota v podobě sentimentálně-zálibných vzpomínek se nekoná. ()

kokofek

Začátek mě navnadil,ale v dalších dílech se tempo tak zpomalilo,že to bylo až nudné.Konec pak najednou šíleně akční a vše se vyřeší tak rychle,že mi ušlo jak na to detektiv přišel. ()

zigy

Roztahaná kaše, u které pořád čekáte na něco šokujícího a zvráceného a ono to nepřijde - sice se to krásně rozmotá, ale těch 8 dílů se dá vydržet je díky Jessice Biel. ()

Kozlowski8

Vcelku zajímavý příběh, k jehož lepšímu dokreslení vsadili tvůrci velké množství flashbackových vstupů, což ale má své opodstatnění a nenarušuje významněji celkový dojem. Přesto seriál v některých pasážích (zvláště v 1. polovině) trochu stagnuje a plyne v určitém emočním stereotypu - jako by autoři, spolu s permanentně uslzenou Jessicou Biel, nevěděli co dál. Pak ale vždycky přijde nějaký nový impuls, který to rozhýbe. V posledních třech dílech již napětí velice slušně graduje a o stereotypu nemůže být řeč. Komplexně velice dobré dílo se zajímavou a originální zápletkou a velice slušným hereckým představením Bielové (její asi dosud nejvýraznější role) a Billa Pullmana s jeho zajímavým výrazem lehkého úsměvu "pod fousy" i v situacích, kdy je rozčílený a nasraný, ale i dalších herců. 75%. ()

vandamator

Nic jsem nečekal a dostal jsem neskutečně moc. Velmi zajímavé vykreslení psychiky člověka, který si prošel něčím co by nikdo nechtěl zažít. Skvělé budování atmosféry a napjetí a nadpozemsky krásná Jessica Biel. Nenápadný, ale vskutku originální a skvěle natočený seriál ()

zazka

Tešila som sa na každú časť prvej série. Jessica to hrala skvele, v lepšej forme som ju snáď ani nevidela...Všetko je skvelé, herci, atmosféra, scenár, soundtrack...Odporúčam manželom ako koníček na spoločne strávené večery :-). ()

HanzoBureshi

Asi nejzajímavější kriminální seriál, který jsem kdy viděl. Bill Pullman to zahrál na jedničku a neumím si představit, že by to hrál někdo jiný, tato role mu neuvěřitelně sedla. Asi nejsympatičtější detektiv, kterého jsem zatím potkal. První série byla ukázka toho, že poctivé detektivky pořad jsou a jednalo se o dosti zajímavý příběh. Druhá série jela v slabším stylu, ale pořad to mělo takový ten dobrý, tajemný nádech z první řady. Ve třetí řadě nastal menší problém, kde už na začátku zjistíme, co se vlastně stalo a pak se to jen a jen natahuje, až to opravdu někde dost zanudilo, z těch osmi epizod by to šlo klidně zkrátit třeba na pět, takže třetí řada se stala tou nejslabší. Po této chudé sérii přišel velký zlom a to čtvrtá řada, kde je detektiv Ambrose v důchodu a pokouší se vyšetřit poslední případ na jednom ostrově, na kterém byla atmosféra tak tajemná a napínavá a hustá, že by se dala krájet, tato poslední série byla pro mě úplný strop!!! Tohoto seriálu vůbec nelituji a doufám, že ještě podobné projekty uvidím. Cora80%, Julian75%, Jamie - 65%, Percy90% ==== celkové hodnocení dávám 80%. ()

taibrek

V pohode seriál .... Zase pohodový večer ... Raz za čas na ten detektív sere, ale potom si už na to zvyknem ... Ten detektív mi tam proste nesedí... Ako keby bol z nejakej super kľudnej rozprávky a zabudne na jeho prácu a zrazu chce robiť aj funkciu psychológa. ()

Heywood

Zatím jen první série. Vymakaný scénář, jaký jsme už dlouho neviděl. Psát tu ódy na Jessiku B. nebo Billa P. by zbaralo půl stránky, tak jen, že to byl koncert. Nakonec ten příběh nabere tako grády, že se jeden nestačí dívat a hltat a hltat. A ta mravenčí práce pokládat každé pucle tam, kde má být. Za stavu, kdy vám kouká přes rameno policistka, jakých je dnes 80%. Morální špína jsoucí jen za kariérou (skvěle zahraná). Fanatická náboženská matinka byla jen krůček od vraždy vlastního dítěte, tak ji alespoň tyranizoval, kde jen mohla. Nádherně předvedený hnus. Jen pohled na herečku (opět oscarový výkon) stačil, aby se jednomu z ní dělalo zle. Co velmi cením, je ta "boží spravedlnost", namixovaná scénářem a režií, která záporné postavy různým způsobem zasáhla. Od smrti až po naprosté profesní a lidské zničení. Konečně filmová série, která neoslavuje zloděje, LGBT+, nebo politickou korektnost se zfalšovaným feminismem či "utrpení černých nebo migrantů", kterým bílá rasa jen schválně a soustavně ubližuje, jak se stalo v Chálívůdů novou progresivní módou. Mimochodem neskutečně urážlivou a nechutnou. Tady nic z toto progresivismu nebylo, a výsledek je znát. Výborný výsledek, za mě 85%. ()

Kyrgyzstanec

Filosoficky nabitý, emočně i vizuálně silný seriál. Stejně jako skutečný život se stěží zaškatulkuje mezi klasické žánry, stejně tak i charaktery jsou velmi lidské. S přibývajícími sériemi se bohužel snaží drama napínat tak, že tu psychologickou nuanci ztrácí. ()

deersforlife

Tahle prvotřídní psychárna má všechno. Atmosféra postupně houstne, zvraty se objevují čím dál víc a nakonec to všechno hezky zapadne do sebe. Za trochu otravnou dějovou linku s detektivem a jeho protivnou manželku jsem chtěl dát o jednu hvězdu míň, ale poslední dva díly mi to nedovolí. ()

EmilyL.

1. série: No takhle: Za začátek by si scénárista zasloužil rybí políček, takový přebytek zbytečných scén a roztahanost děje se jen tak nevidí. Stáhla bych to minimálně(!) o dvě epizody. Nicméně naštěstí jsem nakonec překonala své znechucení prvním dílem a pokračovala ze zvědavosti, co se to tam teda vlastně stalo. Dál jsem po většinu času chtěla většině postav (a často i hereckým výkonům) ublížit za absolutní pošahanost... ALE: má to strašně dobrý námět s propracovanou pointou. A přestože jsem na seriál plánovala po první sérii kašlat, tak asi budu muset (donucena svým vnitřním dítětem) pokračovat ve sledování těch dalších. Jakkoliv jsem ho v průběhu opakovaně nesnášela, tak ve mně po skončení nechal neobvykle silný dojem, ústřední "vraždící" písničku si pouštím pořád dokola a strašně potřebuju vědět, jakou další ujetost si pro nás ti strašně průměrní tvůrci vymysleli. Po druhém díle jsem chtěla dát tak dvě, ale dávám čtyři, protože to prostě nemůžu vyhnat z hlavy. ()

Robotek

I když 4.řada Hříšnice nedosahuje kvalit řady č.1 (kde hraje výborně úžasná Jessica Biel),tak se mě to líbilo o něco víc než druhá a třetí série.Bill Pullman je opět skvělý a celý příběh má tu správnou detektivní atmosféru.Určitě The Sinner zaslouženě patří k těm top seriálům na Netflixu. ()