Hříšnice - Cora

(séria)
  • USA Cora

Když mladá maminka nevysvětlitelně ubodá neznámého člověka, soucitný detektiv se snaží odhalit tajemství jejích chybějících vzpomínek. (Netflix)

Skeksis

V mene Otca i Syna i Ducha vymysleného: točte lepšie seriály! Komentujem iba prvú sériu, ktorá mi pripadala veľmi slabá a nedomyslená najmä v detailoch. Napríklad barmanka by si ťažko spomenula, kto v bare tancoval pred piatimi rokmi. Alebo prečo by niekto klamal, že nepozná človeka, ktorého zabil, keď je jasnejšie ako číre jazero, že ho poznal. Alebo... to už nechám tak. Zase jednej žene - celý život všetkými manipulovanej, konečne preplo a zaklala muža rovno na pláži pred očkami detičiek a rodičov s úpalom. To je celkom dobrý nápad, pripomenulo mi to Cudzinca od Alberta Camusa - zabiť niekoho bez zjavnej príčiny. Ale čo nasledovalo, ma už vonkoncom nebavilo. Možno, keby to bolo lepšie natočené... ()

Vyrida

Zajímavě natočená detektivka, která si s divákem pěkně hraje až do úplného a překvapivého vyvrcholení. Sice mi přišlo, že mužské pohlaví tu je vykreslování až moc v negativních barvách, ale budiž odpuštěno. Jako BONUS přidávám odkaz na ústřední skladbu první série ( nedoporučuji pouštět na pláži... ;D ) Big Black Delta- Huggin & Kissin. ()

deLaFere

Skvělá záležitost, charismatická Jessica Biel a nedostižný Bill Pullman. Vše je stále primárně jen o jedné věci a to je kvalitní scénář. Biel hraje skvěle silnou a traumatizovanou osobnost, je velmi uvěřitelná, ale Pullman to je něco. Jeho vyjádření opravdu specifické osobnosti detektiva je prostě neskutečné. Jeho sexuální orientace je výborně promítnuta do normálního života, kdy je jeho submisivnost tak přirozená, že mu při těžkých situacích prostě fandíte. Přitom je zároveň neústupný ačkoli je velmi nešťastný, to Pullmanovo minimalistické hraní je prostě neskutečné. Série si jede svým tempem při konstantním napětí a udrží vaší pozornost celou dobu. Další z mnoha důkazů, že současná seriálová tvorba Netflixu či HBO hravě překonává filmovou produkci. ()

Necrotongue

Není mnoho seriálů, které bych si užil tak jako tento. Tvůrci dokázali po celou dobu udržet kvalitní atmosféru, ta byla v první a sedmé epizodě přímo skvělá, v obou těchto dílech navíc skvěle fungovalo i napětí, které jediné mi jinak trochu chybělo. Seriálu obrovsky pomohl i výkon Billa Pullmana, jeho poručík Harry Ambrose byl dokonale lidský, ani na moment jsem neměl pocit, že se nejedná o reálnou osobu. Tímto děkuji deLaFeremu, který mě na seriál upozornil, opravdu to stálo za to. Už se těším na druhou řadu. 4*+ ()

hansel97

Pomalé občas až stagnující tempo, které tak však ještě lépe vyjadřuje Cořinu nevinnost a nemohoucnost se pohnout vpřed. Není to ten nejvíce šokující příběh a odhalení, ale s divákem si způsob vyprávění hraje opravdu dobře. Jessica Biel je výborná, jasné vykoupení po plejádě béčkových rolích v ještě béčkovějších filmech. (nejlepší epizoda - 1x07) ()