Připoutejte se, začíná nejpotrhlejší vesmírné dobrodružství, které se kdy dostalo na obrazovku! Šílenství začíná, když na planetě Spaceball dojde vzduch a její vůdce chce ukrást atmosféru sousední mírumilovné planetě.
Když princezna Vespa, dcera vládce planety Druidia krále Rolanda uteče ze své svatby s posledním a zároveň nejnudnějším princem Váliem, unese ji i s jejím luxusním Mercedesem XS 3000 ďábelský zloduch Tmavá Helma. Zlí vládcové planety Spaceball v čele s prezidentem Škrobem totiž zničili všechen svůj životodárný kyslík a tak se chtějí zmocnit atmosféry z Druidie. Jenže Druidia je chráněna neproniknutelným elektromagnetickým štítem, jehož kód zná pouze král a toho chtějí únosem dcery vydírat. Ještěže sympatický obejda Lone Starr křižující známý vesmír se svým věrným nohsledem Blafem v prorezavělém Winnebagu dluží zločinci Pizzovi milion vesmírných dollarů, které jim král Roland s radostí za navrácení dcery a nepoškozeného Mercedesu zaplatí. (oficiálny text distribútora)

monolog

Podle mě jediná opravdu skvělá parodie od Mela Brookse. Pro mě nezapomenutelná scéna jak se právě chystají unést princeznu: . . . . (Helma) Opatrně ty idiote! Řekl jsem před nos, ne do něj! - (šilhavej chlapík) Promiňte pane. Střílím, jak umím. - (Helma) Kdo ho udělal střelcem? - (další šilhavej chlapík) Já, pane. Je to můj bratranec. -(Helma) Kdo je to? - (Sandurz) To je Hovádo, pane. -(Helma) To jsem si všiml. Jak se jmenuje? - (Sandurz) To je jeho jméno. Hovádo. Major Hovádo. - (Helma) A jeho bratranec? - (Sandurz) Také Hovádo. Střelec 1.třídy Filip Hovádo. - (Helma) A kolik Hovádů máme v naší posádce? - (asi 20 dalších šilhavejch chlapíků) Zde! - (Helma) Věděl sem to! Takže jsem obklopenej samejma Hovádama. Pokračujte v palbě, hovada! A samozřejmě John Hurt, kterej si stěžuje, že mu ten Vetřelec z břicha vylezl "Ach ne! Už zase!" Mimochodem všimli jste si, že ty filmy, který vyjmenovávají v té instantní filmotéce jsou všechno starší Brooksovy projekty? Co se týká zábavnosti filmu jako takového, myslím, že si ho užije kdokoliv, kdo není fanatickým fanouškem Hvězdných válek, protože je to zesměšňuje nevídanou mírou. A užije si to i ten, kdo o Hvězdných válkách ani neslyšel (když jsem to viděl poprvý někdy 1994 v pátek odpoledne na Čt2, znal jsem z Hvězdných válek jen jeden komiks a přesto se mi to líbilo hned tehdy) ()

T2

Rozpočet $22,7miliónaTržby USA $38,119,483Tržby Celosvetovo $42,100,000║ až nečakane suchá paródia, kde niektoré ťahy neboli až tak dobrý nápad, hlavne ten nádych úchylnosti je dosť vedľa a sám o sebe bezvýznamný, niektoré pasáže ušli ale ako celok otravné /20%/ ()

kaylin

Už je to přece jen trochu zastaralé, ale dobrý vtip nikdy nepřestane být dobrým vtipem. V tomhle případě tu jsou výborné gagy, bohužel jsou doplněny i celkem obyčejnými vtípky, které vyznívají docela trapně. Jako parodie na "Star Wars" však snímek funguje dostatečně dobře. U některých scén jsem se skutečně pořádně zasmál, takže body ku prospěchu. Navíc, tohle není parodie, kterou si užijí jen fanoušci "Star Wars", zasmějí se i ostatní. ()

genetique

Kto je absolútnym fandom série ‘Star Wars‘, tomu mohla táto paródia spôsobiť ozajstný šok a traumu, odporcovia tejto série si mohli na nej naopak skvelo pochutnať. Ja sa radím niekde do stredu, takže aj genialita tejto klasickej oldskúlovej paródie, s ešte inteligentnými vtipmi a inteligentným, sviežim parodovaním, ma trošku obišla svojim účinkom. Niektoré hlášky sú pointou fantasticky vyšperkované, no asi polovicu filmu ma sprevádzal pocit dosť pomalého rozprávkového, až infantilného tempa. Našťastie sa kvalita postupom minút zlepšovala, pretože zozačiatku som myslel, že to bude ťažký podpriemer. Po záverečných scénach však štandardný nadpriemer. 70%. ()

zdepapepa

Zábavná podívaná, kterou si užijí zejména fanoušci Hvězdných Válek ale i jiných sci-fi franchises. Originální zápletka s trochu kondenzovaným SW universe, kde čekejte např. Lukhana Solowalkera nebo Obi-Yodu Kenobiho. Parodie dobrá, některé vtipy mi dobré nepřišly, u některých jsem se ale z plna hrdla zasmál. (nemá smysl zmiňovat konkrétní případy, podívejte se sami, pokud se vám líbily Hvězdné Války, určitě se vám do paměti zapíše i tento film) Od Mela Brookse u mě stále vedou Blazing Saddles. Ale už jen kvůli několika památným scénám, hrátkám se 4. stěnou a tomu, že jsem se nenudil, musím dát alespoň ty tři hvězdy. Chtěl jsem sem zařadit ještě jeden neduh, který mi vadil, ale který nevím jestli paroduje zdrojový materiál nebo je to jen chyba Mela Brookse - opakování informací. "Opakování informací?" Ptáte se nejspíš. "Ano, opakování informací." Odpovídám já stylem, který mě při filmu iritoval. Nezaregistroval jsem na to lampshade hanging, což by v mých očích tuto záležitost vyzdvihlo na úroveň humoru. ()

• Některé momenty ve filmu jako u jiných byly poněkud zdevastovány překladem, protože v naší domovině neznali diváci souvislosti. Například dvojčatům Charlene a Marlene (Denise a Dian Gallup) říká prezident Skroob (Mel Brooks) poté, co ho opraví, v originále „Chewing your gum“ (Žvýkejte si svou žvýkačku). Jedná se o narážku na reklamní kampaň žvýkaček Doublemint, která často využívala dvojčat. Stejně tak ve scéně, kdy šilhavý střelec pálí po Mercedesu princezny Vespy (Daphne Zuniga) byl původní termín „Asshole“ (překládat asi netřeba) nahrazen „Hovádem“. (Robbi)
  • Scéna, ve které Megamaid vysává vzduch a s ním i sníh z hory, je samozřejmě parodií na logo studia Paramount. (HellFire)