Hříšnice

Dráma / Mysteriózny / Thriller / Krimi
USA, (2017–2021), 24 h 5 min (Minutáž: 41–55 min)

Tvorcovia:

Derek Simonds

Predloha:

Petra Hammesfahr (kniha)

Jessica Biel, Christopher Abbott, Bill Pullman, Patti D'Arbanville, Teri Wyble, Robert Funaro, C.J. Hunt, Jacob Berger, Adrienne Lovette, Abby Miller (viac)

• Cora (2017) - 8 epizód

• Julian (2018) - 8 epizód

• Jamie (2020) - 8 epizód

• Percy (2021) - 8 epizód

Cora Tannettiová (Jessica Bielová) je obyčejná dvaceti sedmi letá žena, která je šťastně vdaná za Masona Tannettiho (Christopher Abbott) a má s ním malého syna. Krom toho, že je Cora spořádanou matkou, je také spolehlivou pracovnicí v podniku svého tchána. Jednoho dne si celá rodina vyjede na výlet k jezeru, kde chtějí strávit slunné odpoledne. Když však Cora začne pozorovat dva mladé páry na pláži, zničehonic popadne nůž, kterým synovi krájela ovoce, přistoupí k nic netušícímu mládenci Frankiemu a začne jej bodat po celém těle. Frankie na místě umírá a Cora je ihned dopravena do vazby. Případ by mohl být vyřešen rychle – bylo mnoho očitých svědků, a i samotná Cora se k činu přiznává, i když sama netuší, proč onu věc spáchala. Vyšetřování se ujímá starší detektiv Harry Ambrose (Bill Pullman), který se nenechá odbýt jednoduchostí současné verze vraždy, a hodlá přijít na to, proč k ní skutečně došlo... První osmidílná řada seriálu Hříšná duše vznikla podle knihy německé spisovatelky Petry Hammesfahrové, jež byla vydána poprvé v roce 1999. Seriál byl dvakrát nominován na Zlatý glóbus za nejlepší minisérii nebo TV film, a také za nejlepší herečku v minisérii nebo TV filmu Jessicu Bielovou. Ta vedoucí úlohu v seriálu ztvárnila vůbec poprvé a diváci ji můžou znát ze snímků jako Iluzionista (2006), Hitchcock (2012) nebo z klasických hollywoodských trháků jako Blade: Trinity (2004), Next (2007) nebo Total Recall (2012). Bill Pullman, představitel detektiva Ambrose, má za sebou bohatou hereckou kariéru, z níž je možné zmínit např. komedii Spaceballs (1987), Lost Highway (1997) Davida Lynche či film Den nezávislosti (1996). (Česká televize)

celticek

Super. Jessica ukázala, že není jenom sexy a sportovně nadaná, ale umí také výborně zahrát. Mohla by dostávat složitější role. Zápletka je parádní, aneb nic není, jak se na první pohled zdá. Sjel jsem to za půl dne. Evokuje to ve mně The Killing, aspoň z části. Velmi povedené. ()

Najt

Výborný kriminální seriál s neskutečným Billem Pullmanem, jako detektivem Harrym Ambrosem, který patří mezi špičkové detektivy a nic nenechá jen tak. Seriál je skvělé zpracovaný, postavy jsou povedené a jednotlivé příběhy, jelikož má kazda série vlastní, povedené. Druhá a třetí řada jsou dobré, to nejlepší ale nabízí řada první a hlavně poslední, která je jednoznačně nejlepší a to hlavně kvůli příběhu, prostředí a perfektně napsanou postavou detektiva, už na odpočinku, Harryho Ambrose, který prostě musí jakýkoli případ vyřešit. Celé to završuje vynikající herecký výkon Billa Pullmana, který si mě naprosto získal. ()

iz67

Nenapadny seros, ktery nenapadne zacne nabirat obratky. Potkate tam nenapadne hodne ulitly postavy, ktere zacnete behem serialu chapat. Takze to ma vnitrni logiku a nerozpada se to. Kdybych si mohl prat, tak to mohlo byt tak o dva dily kratsi. ()

Rooseman

Skvělá první série, úpadek ve druhé a následně potvrzení kvality ve třetí. The Sinner nabízí přesně to, co od něho divák s touhou hltat mysteriózní drama/krimi čeká. Obrovská aura okolo Billa Pullmana a podtext neodkrývající před finále série víc, než je nutné. Kvalita, kterou seriál má, je velká a za mě ji dokázal i dostatečně prodat. ()

marek29

Poslabší Netflix. Skoro jako by to byl oxymoron, ale realita je pravdou. Detektiv ač se snaží jak chce, je sice přirozenej a vsecko, ale seriál mi i tak přijde šponovanej. 8 dílů místo 10 by bohatě stačilo. Je tu vice lepších titulů. Jestli se hoodně nudíte, bude to dobrá výplň.. 60% cca ()

Mugs

Taková poctivá "detektivka", kde excelentní Jessica Biel a Bill Pullman postupně odkrývají zapomenutý příběh Cory. Každopádně mi tohle stačí a nějak nemám chuť se dívat na další serii. ()

ostravak30

Hříšná duše je zajímavý náhled do lidského podvědomí a minulosti, která nás často ovlivňuje. Kolikrát o tom ani nevíme. Hlavně první dvě série jsou v tomto ohledu nejlepší. První se zaměřuje na zážitky a vzpomínky hluboce zasunuté a skryté v mysli, druhá dělá totéž u podstatně mladšího jedince. Třetí je pak zase trochu jiná, když se zaměřuje na temnou stránku naší osobnosti, kterou se mnozí snaží potlačovat, většina úspěšně. Čtvrtá jde úplně mimo všechny předchozí témata a je trochu odlišná, byť po slabší třetí sérii opět docela zajímavá. Ve všech exceluje Bill Pullman. Každá má svou atmosféru, kdy se pomalu krůček po krůčku odhaluje skutečná temná pravda. The Sinner je určitě trochu zvláštní seriál proti současným seriálovým trendům USA, o to je ale originálnější a zajímavější. Ačkoli čtyřmi sériemi se tvůrci asi vyčerpali a je téměř jisté, že jakákoli další by byla jen opakováním již užitého. ()

minimalism

Na seriál som narazil úplnou náhodou, ani som nečakal že ma to chytí a budem chcieť vedieť ako a prečo sa stalo o čom je tento seriál. Určite si treba pozrieť všetky časti a na konci je z toho 5*, aj keď to počas pozerania nevyzerá. ()

lmc

Skvělý, i když místy trochu nudný seriál. Jessica Biel skvělá, Bill Pullman výtečný a Enid Graham jako démonická katolická matka excelentní. Myslím že by se to vešlo i do šesti dílů, ale někdo si může myslet opak. Každopádně tradiční Netflixovský nadprůměr. ()

shaacul

Lehký nadprůměr. Příběh má určitou logiku a gradaci, možná překvapí finální vyznění, celou dobu se valí ze sklepů hnůj abychom si nakonec společně poplakali a co jsme si to jsme si. Biel i Pullman mají předepsáno plno dlouhých zamyšlených záběrů, Biel bohužel připomíná výrazové schopnosti Kristen Stewart. Co oceňuji je, že se jedná o uzavřenou mini-sérii, případ je hotový a není třeba natahovat. Mohlo by být zajímavé natočit jiný případ s Pullmanovým detektivem, jeho postava je velmi zajímavá a má načrtnuto mnoho kostlivců. ()

Aniki

Dal bych i pět, klidně, pokud by nebylo posledního splácaného dílu, v kterém jakoby to tvůrci chtěli mít už všechno rychle za sebou. Zpětně mi to teď přijde vlastně hloupé a schozené. No, studená sprcha, další série bych už nedal, ani kdyby mi za to platili a jak tak čtu, určitě bych o nic nepřišel. Jinak "Bílová a Půlmán" výborný. ()

wick

Tento seriál slibuje více než dostanete...Ukázka toho, jak se první atmosférická polovina seriálu slibující zajímavou pointu zhoupne s přibývajícími díly do běžné detektivky, která nemá v závěru už co nabídnout. Pořád ale dosti nadprůměrné. ()

el_chorro

No tak konečně po dlouhé době super vypointovaná detektivka! Bill Pullman je top charakterní chlapák, i když si občas nechává nařezat na zadek. Jediné, co bych vytknul je uplakaná Jessica Biel, ale to je asi nějaký osobní problém. Člověk si tak nějak nedokáže představit, že do doby onoho incidentu žila normální život veselé mámy od rodiny. Ale jinak určitě pět hvězd! ()

Birter

1. série nebyla žádný zázrak, ale dívat se na to dalo. Charisma Billa Pullmana a solidní zápletka však druhou sérii nedokázaly zaštítit stejně, ať to bylo už tehdy docela málo. 2. série byla ukázkovým příkladem špatného filmového sequelu, který nepředvede nic nového, přivede to v horší kvalitě a protože už jsme to jednou viděli, nebude nás to bavit tolik. Tvůrci navíc asi nikdy neslyšeli o nastínění nebo zkracování počtu epizod nebo...ježišmarja to ne...třeba ve druhé sérii odhalit minulost a psychologii jediného aspektu, proč jsem u Sinnera vydržel - Harryho Ambrose. The Sinner je v mnohých částech opravdu zajímavý, ale musím konstatovat, že jako materiál pro několikadílný seriál je jen těžko stravitelný. ()