Hříšnice

Dráma / Mysteriózny / Thriller / Krimi
USA, (2017–2021), 24 h 5 min (Minutáž: 41–55 min)

Tvorcovia:

Derek Simonds

Predloha:

Petra Hammesfahr (kniha)

Jessica Biel, Christopher Abbott, Bill Pullman, Patti D'Arbanville, Teri Wyble, Robert Funaro, C.J. Hunt, Jacob Berger, Adrienne Lovette, Abby Miller (viac)

• Cora (2017) - 8 epizód

• Julian (2018) - 8 epizód

• Jamie (2020) - 8 epizód

• Percy (2021) - 8 epizód

Cora Tannettiová (Jessica Bielová) je obyčejná dvaceti sedmi letá žena, která je šťastně vdaná za Masona Tannettiho (Christopher Abbott) a má s ním malého syna. Krom toho, že je Cora spořádanou matkou, je také spolehlivou pracovnicí v podniku svého tchána. Jednoho dne si celá rodina vyjede na výlet k jezeru, kde chtějí strávit slunné odpoledne. Když však Cora začne pozorovat dva mladé páry na pláži, zničehonic popadne nůž, kterým synovi krájela ovoce, přistoupí k nic netušícímu mládenci Frankiemu a začne jej bodat po celém těle. Frankie na místě umírá a Cora je ihned dopravena do vazby. Případ by mohl být vyřešen rychle – bylo mnoho očitých svědků, a i samotná Cora se k činu přiznává, i když sama netuší, proč onu věc spáchala. Vyšetřování se ujímá starší detektiv Harry Ambrose (Bill Pullman), který se nenechá odbýt jednoduchostí současné verze vraždy, a hodlá přijít na to, proč k ní skutečně došlo... První osmidílná řada seriálu Hříšná duše vznikla podle knihy německé spisovatelky Petry Hammesfahrové, jež byla vydána poprvé v roce 1999. Seriál byl dvakrát nominován na Zlatý glóbus za nejlepší minisérii nebo TV film, a také za nejlepší herečku v minisérii nebo TV filmu Jessicu Bielovou. Ta vedoucí úlohu v seriálu ztvárnila vůbec poprvé a diváci ji můžou znát ze snímků jako Iluzionista (2006), Hitchcock (2012) nebo z klasických hollywoodských trháků jako Blade: Trinity (2004), Next (2007) nebo Total Recall (2012). Bill Pullman, představitel detektiva Ambrose, má za sebou bohatou hereckou kariéru, z níž je možné zmínit např. komedii Spaceballs (1987), Lost Highway (1997) Davida Lynche či film Den nezávislosti (1996). (Česká televize)

Recenzie používateľa Najt k tomuto seriálu (37)

Hříšnice (2017)

Výborný kriminální seriál s neskutečným Billem Pullmanem, jako detektivem Harrym Ambrosem, který patří mezi špičkové detektivy a nic nenechá jen tak. Seriál je skvělé zpracovaný, postavy jsou povedené a jednotlivé příběhy, jelikož má kazda série vlastní, povedené. Druhá a třetí řada jsou dobré, to nejlepší ale nabízí řada první a hlavně poslední, která je jednoznačně nejlepší a to hlavně kvůli příběhu, prostředí a perfektně napsanou postavou detektiva, už na odpočinku, Harryho Ambrose, který prostě musí jakýkoli případ vyřešit. Celé to završuje vynikající herecký výkon Billa Pullmana, který si mě naprosto získal. ()

Cora (2017) (S01)

První série tohoto seriálu se vyvedla. Postavy mě bavily, příběh byl zajímavý jen je škoda, že poslední dvě nejdůležitější epizody nám rozuzlení servírovaly formou vzpomínání a nikoliv vyšetřováním. Jsem zvědavý na další série. ()

Část I. (2017) (S01E01)

Zajímavý, rozjezd. To ubodání bylo bravurně zpracované. Co jí přelítlo pres noc by mě zajímalo. Pokud ale můžu hádat, tak toho zavražděného bud znala a my se v průběhu dozvíme souvislosti a nebo zakročila nějaká vyšší moc. Každopádně vraha máme a zbývá zjistit důvod. ()

Část II. (2017) (S01E02)

Druhý díl je příjemné překvapení. Konečně se dozvídáme proč se stalo to na pláži, aby jsme se o 5 minut později dozvěděli, že to není pravda :D. Zranění Billa Pulmana odpovídající bodancům na pláži je také zajímavé. A už od začátku je divák chycen na háček, protože chce vědět proč a to je velmi dobře. ()

Část III. (2017) (S01E03)

Začíná to být zajímavé a celkem drsné. V podstatě hlavní postava žila v mylné představě a její čin byl vlivem něčeho nepříjemného. Víceméně to působí jako záhada, která se každým dílem kousek po kousku poodkrývá. ()

Část IV. (2017) (S01E04)

Vyvolávání vzpomínek a hledání dalších souvislostí přivede detektiva Pullmana na další stopy. Minulý díl byl lepší, ale stále to je velmi povedené. ()

Část V. (2017) (S01E05)

Zatím nejlepší díl série. Dost se to zamotává, na scéně se objevuje státní v čele s totální krávou. Ambrose na zkřížené prsty a příběh se čím dál více komplikuje. ()

Část VI. (2017) (S01E06)

Kriminálních seriálu je na světě přehršel. Jenže rozdíl mezi dobrou a špatnou kriminálkou je veliký. To, co ty dobré od těch špatných odlišuje je především příběh, herecké obsazení, jejich výkony a kvalita provedení. Když se tyhle 3 hlavní aspekty sejdou a k tomu je povedený scénář, tak rázem vzniká vynikající počin a to tento seriál bezesporu je. V této epizodě se děj zase posouvá dál, detektiv je v obležení nevyspitatelných bab a prožívá špatně chvíle a Cora se začne rovzpomínat. Záběr na výklenek s těma dvěma lampičkama na zdi v podání pochmurné a temné hudby ve mě vyvolal mrazivost a obavu, co se asi dole najde. ()

Část VII. (2017) (S01E07)

Epizoda, která nám vše řekne. Musím říct, že jsem mile překvapen. Sice mě tyhle výlevy do minulosti tolik nebavily a snášel jsme je jen proto, že jsem se chtěl dozvědět informace, čekal jsem ale, že na to přijdeme v rámci vyšetřování a ne vzpomínání. Nicméně pozitivum vidím v příběhu. Cora byla hodná holka, která se chytla idiota. Frankie nebyl zlej, jen měl smůlu a Phoebe to přehnala. Ani jeden neni na vině. Cora byla jen hloupá a naivní, Phoebe si chtěla poprvé v životě užít a okusit svět mimo svojí postel a Frankie se snažil pomoct. Idioti proto, protože to byli feťáci. Jedinej, kdo za to může je J.D a ten hebnul. Za své hříchy všechny 4 hlavní postavy zaplatily. ()

Část VIII. (2017) (S01E08)

Parádní zakončení. V podstatě od 3 dílu víte, že Cora není zaporák ani magor, ale ke svému jednání měla v tu chvíli neopodstatněnou záminku, proto jsem si ji oblíbil, respektive ji fandil, proto mě konec příjemně překvapil. Detektiv poručík Ambrose zvládl to co začal a působil na mě nejenom jako dobrý detektiv, ale i člověk. A proto jsem byl s úvodní dvojicí spokojen, už jen díky skvělým hereckým výkonům. ()

Julian (2018) (S02)

Druhá řada tohoto seriálu byla opět kvalitní a příběhově povedená. Musím ale přiznat, že první řada byla lepší. To ale nic nemění na tom, že hodnotím stejně jako předchozí. Ona tato řada byla kvalitně stejná, jen předchozí dění pro mě bylo sympatičtější. Jdeme na 3 sérii. ()

Část I. (2018) (S02E01)

Cora měla rozjezd lepší. Celkově vzato měla i povedený příběh. Byla to zajímavá postava, dobré herecké obsazení atd. Julian to má horší. Nicméně jde o to, jaký příběh na nás čeká. Uvidíme jak si Julian povede. I když rozjezd v 1 řadě byl lepší, tady to zatím vypadá zajímavě. ()

Část II. (2018) (S02E02)

Tento díl byl už zajímavější. Nemůžu se stále zbavit pocitu, ze místo Cory je zde malý 13 letý kluk vypadající na 8. Jinak záhad začíná přibývat a vyšetřování se začalo hýbat. Takže to vypadá, ze by to mohlo být jeste hodně zajímavé. ()

Část III. (2018) (S02E03)

No začíná to být čím dál zajímavější. Celé je to zamotané, nové souvislostí jsou překvapují a kámen značí, že by mohlo jít o kult a rituálno. Ambrose, stejně jako první řadu parádní. ()

Část IV. (2018) (S02E04)

Pro mě zatím nejlepší epizoda druhé řady. Vše je tak prapodivně zamotané a opravdu temné, což mě vyhovuje. Výlet Ambrose po lese byl zajímavý, čekal jsem celou dobu co se stane, nakonec je vše ještě více zvláštní a rozklíčovat tuto záhadu bude určitě zajímavé. ()

Část V. (2018) (S02E05)

Stále zajímavé i když tahle epizoda byla slabší. Za chvíli začne pravda vyplouvat na povrch. ()

Část VI. (2018) (S02E06)

Zase dobrý díl. Detektiv Ambroze je prostě borec, dozvěděli jsme se nové informace a klučík zmizel. ()

Část VII. (2018) (S02E07)

První pětihvězda v druhé sérii. Příběh se nám vysvětlí, vypadá to, že je s vyšetřováním konec a ono ejhle, v zápětí se to zase zamotá. V tuhle chvíli zase nevíme nic. Takže hurá na finále. ()

Část VIII. (2018) (S02E08)

Mě se konec líbil. Rozuzlení bylo zajímavý, rozhodně jsem ho nečekal. Ambroze byl jako vždy skvělej. ()

Jamie (2020) (S03)

Na kvality předchozích řad to nemá, stále to je ale u mě na ty 4*. Mě to bavilo. A i když se tato řada ubírá trosku jiným směrem, stále si drží látku, alespoň co se herectví a příběhu týče. ()