Richard Jewell

• Slovensko Bomba na olympiáde (viac)

Počas XXVI. letných olympijských hier, ktoré sa konali v roku 1996 v americkej Atlante, bezpečnostný strážnik Richard Jewell zachránil tisícky životov nálezom batoha plného bômb a následnou evakuáciou oblasti štadióna pred ich explóziou. Z prvotne oslavovaného hrdinu sa neskôr kvôli nespoľahlivým a nekompletným informáciám z médií stáva hlavným podozrivým. (Continental film)

laik_60

Eastwood to zase fajnovo roztočil. Svoje si odohrali aj dobrí herci, Hauser - u mna síce neznámy, ale skvelá Bates, no a "novinársku suku" skvelo uhrala Olivia Wilde. A poučenie ? Nie každá senzácia v novinách stojí za to . A platí to aj u nás na Slovensku. ()

Juto

Paul Walter Hauser bol vo filme parádny. Herecky je film na veľkej úrovni. Človek, ktorý robí svoju prácu čestné a svedomito a je slušný, tak musí byť niečo na ňom divné. Tak to rozmýšľa spoločnosť, lebo súdia ľudí podľa seba. A neveria, že môžu byť ľudia dobrí a slušní bez toho, aby niečo za to chceli. Clint Eastwood ma ešte ani raz nesklamal. 8/10 ()

Gaaron

Klasický, mile civilní Clint, který svou režií pozvedne i poměrně slabý scénář o level výš. Not great, but definitely not terrible. ()

campix

Clint Eastwood opět pouze v roli režiséra servíruje drama inspirované skutečnými událostmi. Richard Jewell objevil bombu během Letních olympijských her v Atlantě v roce 1996 a zachránil tak daleko větším ztrátám na životěch. Bohužel policie společně s FBI nemohli najít viníka a tak se vinou několika nešťastnách náhod a osobnosti samotného Richarda stal on sám podezřelým z tohoto útoku. Celou kauzu eskalovala také společnost a média. Tak se stalo, že americká společnosti společně s médii a policií zničila život nevinného člověka. Silný a hodně vypovýdající snímek. Neskutečný herecký výkon Paula Waltera Hausera (redneck v I Tonya a BlacKKKlansman) a také Sama Rockwella. Zase jednou výborné drama. ()

dr.fish

Tak tady smekám klobouk! Eastwood nám naservíroval hrdinu, otylého nevzhledného dobráka, který na co sáhne to svým dobrým úmyslem zmrší. A stane se obětí vlastní snaživosti, kdy odvrátí bombový útok jiným směrem, zachrání lidi, ale FBI si ho vytipuje jako hlavního podezřelého.Přestože mu vlastně nepřejeme nic ani dobrého ani zlého, je nám vlastně lhostejný, v průběhu filmu si k němu i k jeho právníkovi (ten taky stojí za to) budujeme vztah. A k tomu se samozřejmě přidávají další postavičky příběhu, prokreslené tak akorát. Clint tentokrát opravdu svůj tribut americké demokracii načrtl výtečně, ještě se spoustou otazníků jako bonus. Parádní práce. 85% ()

Triple H

Zo začiatku podliezavé a populistické. Potom sa príbeh rozvinie a nakoniec je z toho solídna vec, ktorú ťahajú hlavne výborní Rockwell a Hauser. Za srdce ma to nechytilo, hoci bolo zjavné že sa o to film naozaj snaží. Katarzia na konci nefunguje, film si na ňu nepripravil pôdu. Na to o aký príbeh sa jedná možno bolo vhodnejšie menej pátosu a rovnako by neuškodilo ubrať minúty. Sully bol napr. 90 minútiek, vecný, úderný a podobný prístup by sa zišiel aj v tomto prípade. Obdivuhodné ale, že Eastwood stále funguje a režíruje. Klobúk dole. ()

UhLee

(8/10). Je to asi už klišé říkat, ale Clint je opravdu Pan režisér s velkým "P". Jde zde nádherně vidět jeho rukopis a všechno obsažené v tomto filmu tomu také nasvědčuje. Příběh je to velice poutavý, smutný a zarážející. Ústřední herec se snad pro tuto roli narodil, protože mu to opravdu věříte. Zahrál to neskutečně. Všechny gesta, chování a to jaký byl člověk je zde úžasně zobrazeno a ta postava je opravdu skvěle zahrána. Co víc k tomu říct? Jen možná to, že je to opravdu smutné, ale jak jim to Richard nandal i přes jeho ne moc velkou inteligenci? Respekt kámo. ()

Idego

Přepálená emoční ždímačka plná klišé. Eastwood točí prakticky jenom emoční ždímačky, ale většinou se mu daří držet to na uzdě a nepřekračovat hranici, kdy bych místo soucitu s postavou obracel oči v sloup a říkal si srsly. Tady se to nepovedlo. ()

Johnny.ARN

Presne taká tá eastwoodovka. Plynie to, kecá sa tam, sledujete postavy a len tak sa necháte unášať dejom. Musím ale priznať, že doma by ma to asi až tak nebavilo ako v kine. Čo k filmu. Prvú polku máte v sebe pocit, že je fakt nevinný a tú druhú už začínate pochybovať. Niekde síce je hlások prvej polky a vo vás nastáva vnútorny boj. Keď už neviete čo, pozriete sa na stále krásne Olíviu, precítite Rockwellov pohlad a ste v kľude. Títo dvaja vo filme je pre mna malý splnený sen. A preto ma to aj bavilo až do konca. Príbehovo je to zaujímavé, herci majú čo hrať, vyšetrovanie prebieha. Hlavne ten úvod je taký, že na jednej strane vás to chce zoznámiť so zúčastnenými, na strane druhej výbuch ma skoro vyhodil zo sedačky. Jewell je film, ktorý spríjemní pohodový večer, užijete si skvelé výkony ( aj keď pre mna nepochopitelná nomička ) a dozviete sa neičo nové a zaujímavé. 4 z 5 ( CinemaCity Eurovea ) ()

Tosi

Richard Jewell mi sice celou dobu chováním připomínal našeho Švejka, ale on je tím hlavním důvodem, proč na film koukat. Navíc scénář byl napsaný tak šikovně, že divák musel soucítit se vším, čím si on a jeho máti procházeli. Oproti loňskému Pašerákovi je to od Eastwooda návrat do špičky. ()

Dio_Padre

Clintu Eastwoodovi se to opět podařilo. A je úplně jedno, jestli zfilmuje adaptaci knihy s romantickým příběhem, tradiční a klasický western, film o zapšklým trenérovi boxu, o veteránovi z války ve Vietnamu, nebo filmy inspirované skutečnými příběhy a silnými osudy jednotlivých hrdinů. Styl, jakým příběh odvypráví tě chytne, vyždímá do poslední kapky emocí a do poslední minuty stopáže jen tak nepustí.. a drží ještě dlouho po titulkách. U Richarda Jewella smíchal koktejl z emocí a pocitů zrady, lítosti, vzteku, beznaděje, soucitu a zadostiučinění. A i když divák ten příběh alespoň trochu zná a třeba i ví jaké to má rozuzlení (stejně, jako tomu bylo například u snímku Sully), Clintovi se i přesto daří vytvořit, udržovat a nakonec vygradovat napětí celého děje. ()

Lachtaan

Dramata založená na skutečných příbězích, která se navíc zaobírají problematikou terorismu, jsou pro mě nejcennější a díky Clintovi tu máme skoro každý rok podívanou z tohoto či alespoň úzce podobného soudku. Richard Jewell není filmem, který by šokoval samotnou událostí, jejím provedením či emotivními důsledky. Je převážně dramatem o prohnilosti novinařiny, neústupnosti jurisdikce a o tom, že i ten nejlepší úmysl se mnohdy může zcela převrátit proti nám. ()

flawi.f

Clint Eastwood je mou letitou a absolutní srdcovou záležitostí. Není režisérská a herecká osobnost, která by ho předčila - proto ne vždy dokážu být v případě jeho filmů objektivní :-) Ale Richard Jewell se i bez ohledu na jméno režiséra mimořádně povedl. Je to pravá a ryzí "eastwoodovka" - poutavé, režisérsky zvládnuté a výborně zahrané drama. Sam Rockwell, z opomíjeného herce vedlejších rolí se vyšvihl mezi hereckou elitu a podává čím dál tím lepší výkony, zde opět exceloval. Paul Walter Hauser, neznámý herec, doufám že touto rolí na sebe upozorní a v budoucnu o něm ještě uslyšíme. Kathy Bates - legenda - ta neumí hrát špatně :-) ..Za mne úžasně strávené 2 hodiny, děkuju Clinte :-) :-) ()

Sfinkter

Asi poprvé na mě film od Eastwooda nezafungoval, většinu jeho filmů mám hodnocených na plný počet, takže i přes zajímavý námět osobní zklamání. ()

noriaki

Precizně natočené, silné, ale úmorně pomalé je tohle historické memento. Richard Jewell je smutným hrdinou a jeho osud důkazem, že se média neštítí vůbec ničeho. Skvělý Paul Walter Hauser, snad ještě lepší Sam Rockwell a Olivii Wilde bych zliskal mokrou hadrou. Vím že to hrála, ale stejně. ()

Pavlínka9

Myslím si, že v tomto filmu je ukázkově znázorněno, jak se z určité situace dostanete do hledáčku médií, ale pak se to může zvrtnout a objeví se mnoho a mnoho další faktů, které se obrátí proti Vám. Žasla jsem, jak to bylo vedeno...A bylo to vedeno povedeně. Můj názor - neudělal to. Skvělý Rockwell a ještě lepší Hauser. Tleskám a doufám, že uvidím více takovýchto filmů :) ()

hanagi

Richard Jewell je nadšený fanda a tak trochu prosťáček. Nebezpečná kombinace. Upřímně přiznávám, že z jeho zápalu, nekompromisního nátlaku na ctění pravidel, a hlavně domácího arsenálu zbraní(!), na mě šla hrůza. Za kámoše bych ho nechtěla a docela rozumím tomu, že jako svérázný podivín zapadal do profilu. Jenže, i když někdo je podezřelý, neznamená to, že je vinný. Naroubování důkazů na osobu obviněného, přehlížení těch, které ho osvobozují a nepřetržitý mediální humbuk…, to stojí za připomenutí. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

31.12.2019

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

16.12.2019

Tento týden vstoupí do kin devátá epizoda Star Wars a box office tabulky opět budou pukat ve švech. Do té doby ale kinům vládnou jiné hity. Jumanji: Další level konečně sesadilo z trůnu Ledové… (viac)

Eastwoodova novinka ještě letos

Eastwoodova novinka ještě letos

28.09.2019

Clintu Eastwoodovi sice táhne na devadesát, jeho režijní zápal by mu ale mohl závidět leckterý mladší tvůrce. Slavný herec a režisér začal svůj nejnovější snímek The Ballad of Richard Jewell natáčet… (viac)