Manhunt - Deadly Games

(séria)
USA, 2020, 7 h 34 min (Minutáž: 42–51 min)

Druhá řada Manhunt s názvem Deadly Games se stejně jako první řada tohoto seriálu zaobírá skutečnou událostí, kterou je bombový útok v Olympic Park, který se odehrál v Atlantě v roce 1996. Drama o křivém obvinění Richarda Jewella (Cameron Britton), kterého sledujeme od prvního dílu, a také honu na Erica Rudolpha (Jack Huston). (M.Fish)

Chrustyn

Druhé série jsem se docela obával, vzhledem k tomu, že o Richardu Jewellovi nedávno natočil Clint Eastwood film a vše podstatné bylo řečeno ve dvou hodinách. Manhunt na to jde naštěstí jinak a to co se dělo ve filmu se zde ukáže cca v prvních třech dílech a poté se film zaměří na pravého atentátníka. Deset dílů je možná moc a pro lepší drive bych tak dva díly odstranil, ale pořád se jedná o napínavou sérii na motivy skutečných událostí, která dobře vypadá a je velice dobře zahraná. A Cameron Britton je výrazně zajímavější Richard Jewell, než tomu bylo ve filmové podobě. ()

*CARNIFEX*

Obával som sa, že bude druhá séria “Mamhunt-a” iba zrkadlovkou filmu: Richard Jewell. Prvotné epizódy tomu aj nasvedčujú, no zaraz si divák uvedomí, že v tomto prípade idú tvorcovia do ďaleko väčšej hĺbky. Budete svedkami dopadu zvrátených médií, ktoré dokonale manipulujú nie len s obecenstvom “🐑” ale aj samotnou rodinou Jewella, respektíve Vám bude priblížení pohľad na nekompetentnosť postupov “FBI”. Keď sa po pár epizódach samotná story začne uberať aj iným smerom tak, aby vykreslila všetky nasledovné útoky ale aj snahu o dolapenie skutočného sériového vraha Erica Rudolpha, potom budete svedkami iného, doposiaľ “nepoznaného príbehu”. Za mňa pútavo podané, presvedčivé, pričom miestami dokážu samotné dialógy celkom slušne “vytáčať”. A tak to má (v tomto prípade) byť .. ()

hypnos11

Druhá série Manhunt se vydala směrem, kterým neměla. Pro tenhle seriál existuje spousta zajímavých námětů, tvůrci si ale bohužel nevybrali nejlépe. První rovina příběhu, vyšetřování, je ještě v pohodě. Ale následné pátrání po Rudolphovi je podané nedostatečně zajímavě. Druhá rovina, dopady vyšetřování na Richarda Jewella, zajímavá byla, ale od Manhuntu prostě očekávám něco jiného. I přes tyto výtky bych ale nebyl s hodnocením tak příkrý. Co tomu ale nasadilo korunu, byli ti američtí vidláčtí redneckové, kteří mě naprosto srali. Ta jejich milice, vzpírání se vyšší autoritě, to bylo naprosto k smíchu. Jestli se to takhle odehrálo byť jenom vzdáleně, tak se divím, že FBI ještě nerozpustili, protože ta tady nejenomže zpískala vyšetřování jako banda cucáků, aby potom dělali, že se nic nestalo, oni tomu ještě nasadili korunu při pokusu o dopadení Rudolpha, kdy jim pár venkovských balíků hrajících si na vojáčky málem dalo na prdel. Celkově mi přišlo, že místy scénáristé vařili z vody. I to, jak vykreslili onu zlou novinářku, aby působila jako ztělesnění Hitlera v sukni, mi přijde jako příliš silné kafe. ()

Skeksis

Podľa môjho názoru rozhodne lepší seriál, ako Fincherov Mindhunter. Ten už po Klube bitkárov nemal točiť radšej nič. Aj keď v rámci produkcie (Love Death and Robots) mu to ide. Tu som nevidela nijaké vygumované ksichty, postavy boli presvedčivé, bomby tiež, miestami očakávané, miestami nie. Vyrobiť a odpáliť bombu nie je až taká veda, ale veda je prísť na to, aká bomba to bola, kto a prečo ju odpálil (ak sa neprihlási sám). Dnes už asi na to majú iné postupy, ale stále je dobré vidieť, že niekto vedel toľko vecí vyčítať aj bez elektroniky. ()

zahadum

Druhá séria sa venuje udalosti z Atlanty roku 1996 ktorou to bohužiaľ ale nekončilo. Jewell je horlivý, zodpovedný, statočný ale v prvom rade nešťastný sekuriťák. Jeho smola spočívala vo večnom americkom probléme a to je neskutočný bordel v úradných jurisdikciach. Konkrétne v tomto prípade medzi FBI a ATF kedy ten chaos medzi ich právomocami spôsobil to, že nevinný človek skončil. Nie je nič horšie ako keď ste hrdina ktorému sa podarilo zachrániť veľa ľudských životov zanedlho označený za atentátnika. Veľký podiel má na tom aj americká mediálny žumpa ktorá dokáže človeka naveky zničiť. Rovnako má na tom podiel aj nekompetentný riaditeľ FBI ktorý honí len PR ego a  práci nevie nič. Spracovanie je rovnako pri jednotke dosť na hrane a hlavne prvý diel s tým " výbuchom " bol priam na smiech. Ak stráca na spracovaní tak bohato to vynahradzuje po obsahovej stránke. Scenár je pevný ako skala a nikde nemá slaboty. Zaujímavé boli pasáže v nedostupných horách s protivládnymi rebelmi. Hodnotím to pozitívne a na nejaké tie malé prehmaty v logike a lacné spracovanie je to výborný seriál !  80 % ()