Úspešný kardiochirurg Zaid má dôvod k oslave: spolu so svojou pôvabnou ženou čakajú prírastok do rodiny. Spoločnú oslavu v kruhu svojich priateľov však nečakane preruší návšteva Zaidovho brata Yasina, ktorý sa dostal do problémov kvôli organizovanému zločinu. Po tom, čo mu Zaid odmietne poskytnúť pomoc, je Yasin drasticky potrestaný vodcom gangu. A pretože polícia má pre nedostatok dôkazov zviazané ruky, Zaid sa rozhodne dosiahnuť spravodlivosť sám. (Film Europe)

sedm.1

Filmy ze stáje revenge thrillerů mám velmi rád, a to dokonce natolik, že jsem u nich schopný velmi často odpustit i nedostatky, které bych u jiných žánrů nebyl ochoten v žádném případě tolerovat, v případě Underverden je to ovšem natolik slabá podívaná, že byl překročen i onen můj práh snesitelnosti a nemohu tak tento dánský snímek charakterizovat jinak, než jako těžce nezáživný a především nevídaně nepřesvědčivý film, kde snad krom představitele ústřední role Dara Salima, s postupně stoupajícím hereckým statusem charismatického a výrazného to borečka, nelze označit už nic dalšího, co by dokázalo vyvolat pozitivnější dojem. Zápletku tedy kritizovat nějak zásadně nemohu a ani nechci, v rámci těchto filmů je totiž těžké, ne-li až nemožné přijít s něčím zásadně převratným, tento typ filmů má jasná pravidla a ty tu dodržené poměrně funkčním způsobem jsou, problém spíš ale vidím v tom, že se zcela vůbec nepovedlo zpracování této podívané, jelikož již samotný důvod k pomstě je takový na pomezí únosnosti, daleko horší je to pak ale se samotným vyřizováním si účtů, které je naprosto pomalé a po celou dobu nevídaně nezáživné, přerod hlavní postavy z ňoumy doktůrka na nemilosrdného mstitele též vyznívá vyloženě naivně, a co se týče akce, v podobě následného likvidování členů gangu, tak i to působí ryze unylým způsobem, bez koulí a diváckého efektu. Samozřejmě by se pak dalo namítat, že se tvůrci snažili o co nejreálnější a nejcivilnější pojetí, takže hrdina má působit jako jeden z nás, na což by se dal brát určitě ohled, nic to ale nemění na tom, že by kvůli tomu měl tak být celý film tak vlažný a připosraný, což je další věc, která mě určitě zamrzela, a to matná atmosféra, kdy se vzhledem k obsahu mělo jednat o extra temný a nekompromisní revenge, ale ona je to spíš jen taková mizerně tmavě přefiltrovaná záležitost, postrádající v podstatě jakoukoliv atmosféru. Další nedostatek shledávám ve zcela nefunkčních emocích, o jejichž navození se tu navíc tvůrci snažili snad ze všeho nejvíc, ale ani v tomto ohledu film ani trochu nešlape, je to chladné a odtažité, tudíž o veškeré postavy a jejich osud nemůže divák projevit sebemenší zájem, což jen potvrdí úplné vyústění, které ve výsledku nepřináší vůbec nic. Zkrátka a dobře, Underverden není povedená žánrovka, jen zde došlo k promrhání výraznosti ústředního herce a i přes mou oblíbenost tohoto konkrétního žánru musím prostě ve výsledku jen upřímně konstatovat, že tento dánský revenge thriller za pozornost bohužel vůbec nestojí. ()

Lukoboss

Klasickej motiv pomsty, kterej už jsme stokrát někde viděli. Jeden mstitel jde proti celýmu gangu a s výzorem Vina Diesela musí být všem naprosto jasný, jakej to bude bouchač. Pravdou je, že mafoš je takovej správnej týpek na tuhle roli se hodící, jenže snímek jinak nepřináší nic zajímavýho nebo novýho, takže se na to prostě divák mrkne a po chvíli zapomene, že to viděl. No jo no, stane se. ()

Hanys_

Brácho, pomož mi, jdou po mě a zabijou mě. - Neotravuj, mám návštěvu, odvětí irácký Vin Diesel a zavře dveře. ..Na druhý den je ale bratr vážně mrtvý a Vin Diesel začne trénovat kickbox, aby se mohl pomstít. Vzniknout tohle před 20 lety, byla by z toho klasika. Takhle jen průměr, rozhodně ale neurážející. ()

kolemjdouc

drsně až brutálně realisticky natočený příběh dvou bratrů kdy jeden je úspěšný lékař a druhý lavíruje na tenkém ledě prostředí velkých peněz, drog a násilí.Filmaři se s scénářem pohráli.A ukázali jak funguje arabská Cosa Nostra.Konec byl opravdu brutální!Herec v titulní roli byl famozní.A herci kteři hráli gang - to opravdu nemělo chybu.Žádné kudrlinky,za chyby se platí životem. ()

MickeyStuma

Takto se má dělat film o pomstě. Příběh pevný, ostrý, temný a hlavně se nesnažící dělat z hlavní postavy nepřemožitelného bijce. Začátek by se dal považovat za zcela reálný. Mladší brácha prožívající svůj život ve světě zločinu požádá svého staršího bratra po zpackané loupeži o značný peněžitý obnos. Pochopitelně je striktně odmítnut. Zachoval by se snad někdo jinak? Jenomže je později nalezen brutálně zmlácený, což nepřežije. A důvod na pomstu je na světě. Hlavní postava příběhu je charakterem zcela jiný člověk, než na jaké jsme zvyklí z Hollywoodu. Žádný bývalý speciální voják či něco podobného, ale obyčejný avšak úspěšný chirurg. Rozhodne se svého bratra pomstít ale jeho nezkušenost mu to nijak zvlášť neulehčí. Dánští tvůrci do děje použili muslimskou komunitu a jde přímo o irácké imigranty, avšak v Dánsku žijící už třicet let. Dánská kinematografie k nám nijak zvlášť neproudí a tak nemáme o jejich počinech ani představu. Tento hollywoodské produkci konkuruje velmi silně. Geniální scénář geniálně natočený. Dokonce to místy přesahuje až do artu. Nejde tu jen o hloupou prezentaci násilí se slabým příběhem (zdravím Stevena Seagala), ale o velmi chytrý temný thriller dotýkající se těžkých životních problémů. Jde jen o vnitřní nenávist? Jak se to vezme. Charakteristika děje má hlubokou myšlenku, na kterou přijde divák, který se nad událostmi i zamyslí místo toho, aby film sledoval jako jen další snímek o pomstě. Dánská kinematografie tímto velmi překvapila. ()

Kingjiri

Pořád jsem si řikal, co mi na bijáku nesedí a pak jsem na to díky jednomu zdejšímu komentáři přišel - snaha o civilnost a realističnost. To jsou vítaný snahy třeba u dramat, ale rozhodně ne u akčních thrillerů, který se zkrátka bez větší porce přehánění a nerealističnosti pořádně neobejdou. Možná i kvůli tomu bylo tempo vyprávění hodně rozvláčný a akčních scén nebo vyhrocenejch situací nebylo moc. Oceňuju snahu o originalitu ve formě (když už v obsahu nebyla téměř žádná), tentokrát však uplně nevyšla, dvě silnější hvězdy. ()

Franc1s

To si žiješ pohodovým životem chirurga a tvýho bráchu ti zabijou gangstři, po jeho nepovedené bankovní loupeži. Policie nic neřeší, tak se pustíš zase do tréningu, napícháš do sebe pár injekcí čehosi a jdeš se mstít... Další revenge thriller, který ovšem nenabídne nic nového. Ve většině pasáží spíš drama, ale jak má dojít na akci a na pěsti, stojí to za to. Je plno lepších filmů o pomstě, ale troška změny z Dánska nikdy neuškodí. 7/10 ()

gemi

Arabský klon Vina Benzena ve filmu, který dvě třetiny krutě nudí, aby se v závěru rozjel na docela slušnou akci. Ale jsou to slabé tři. ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Čekal jsem sofistikovanou pomstu, kde vyhladí půlku "podsvětí"...ale...navíc mu zabijou kamoše, zapalí byt, přizabijou manželku a skončí ve vězení. Hepyend ()

Mamlas odpad!

Velmi obyčejný amatérský film, nudný, nijací herci, hloupé dialogy, primitivní děj, navíc převážně natočený roztřepanou ruční kamerou. Bylo mi fuk, kdo nakonec vyhraje, jen abych se konečně dočkal konce té frašky. ()

SAINTS

Darkland môžeme vnimat z dvoch rôznych uhlouv.Bud ako celkom dobre bečko,ktore môže mat aj komerčny uspech alebo ako nie priliš podareny pokus o art.Zrejme ani režiser nevedel čo chce točit a tak vznikol tento mačkopes.Filmu do velkej miery podraža nohy scenar ktory nie je priliš originalny a samotny dej je len taško uveritelny.Len taško divak uvery že uspešny chirurg s tehotnou manželkov všetko zanecha a vida sa na cestu pomsti.Navyše je zrejme že s bratom nemali velmi dobry vstah a aj Zaidov brat Yasin nebol žiadne neviniatko.Pozoruhodne je tu vykreslena aj policia ktora Yasinovu vraždu vôbec nevyšetruje hoci Zaid odhali pachatela sam ale policia to nedokaže.Ako by im organizovany zločin v Kodani bol ukradnuty.Remeselne je to však natočene dobre a aj hudba dotvara atmosferu celemu filmu.Darkland je tak len priemerny film ktory sa na filmy ako Pusher alebo Submarino pozera len z dialky. ()

ervina

Kamarád chtěl jít do kina na tohle, já chtěla jít na "Tak pravil bůh". Měla jsem ho poslechnout. Tohle je podle mého gusta. Pomalý rozjezd, ale pak... Ale koukám podle hodnocení obou filmů se můj vkus neshoduje s většinou ostatních. ()

horor2

Dar Salim mi trochu připomínal Vina Diesela, hlavně když si začernil obličej a jel do akce :-D Dánové umí, to mi už několikrát dokázali, ale abych byl upřimný, čekal jsem úplně jiný film. Tempo je pomalejší, což po určité době začne trochu nudit. Možná, že kdyby se tak dlouho netlačilo na city a šlo o něco dříve k podstatnému, dal bych ještě o jednu hvězdičku víc. Ale takto to je na jednu stranu příjemné evropské podívání ale také zároveň nic nového pod sluncem. Silné tři *** ( 70% ) ()

PlysovyMacko

Hlavny hrdina je vykresleny ako slušný človek, doktor, ktorý s bratom nemá ideálny vzťah. Napriek tomu sa po jeho smrti a neschopnosti polície vydá sám na cestu za pomstou. Vôbec som nepochopila prečo by to robil. Zabije a zraní par ludi, ale k dobru mu slúži, že ich aj sam osetri. Môj problém z filmom je nejasná motivácia. ()

a0001

Nechápem, prečo vyčítať filmu to, že podobný príbeh bol x krát sfilmovaný, romantickému filmu tiež nik nevyčita dementnú, klišé jednoduchosť. Pomsta za smrť brata tu už bola, no tento film ju servíruje bezkonkurenčne chladno, tvrdo a nemilosrdne, navyše atmosféra by sa dala krájať. Skutočná kvalita oproti usa holýúd-shitom. ()

Jadro

Po pomaličkom rozbehu, pokračuje veľmi temná strana, už bohužiaľ totálne multikultúrneho Dánska. Keď už aj vo filme vidíme 80% nie-domácich a samozrejme bielu ženu prisťahovalca, je to na hlboké zamyslenie, kam to nie, že smeruje ale kde to bolo cca pred dvoma rokmi, kedy film vznikal :-) PS: V obsahu stojí, že : "so svojou PôVABNOU ženou Stine (Stine Fischer Christensen) očakávajú prírastok...), čo je na nej pôvabné, keď vyzerala minimálne o 10 rokov staršia ako jej manžel? ()

Severská filmová nadílka na přehlídce Scandi

Severská filmová nadílka na přehlídce Scandi

28.01.2018

Přehlídka současných severských filmů Scandi vstoupí do čtvrtého ročníku ve velkém stylu. Nabídne divákům tři dánské premiéry, retrospektivu špičkových dánských režisérů Tobiase Lindholma a Michaela… (viac)