Darkland: Návrat

• Česko Darkland: Návrat (viac)

Pred siedmimi rokmi Zaid vyhlásil vojnu kodanskému podsvetiu, aby pomstil svojho mŕtveho brata. Jeho sen o kariére uznávaného kardiológa a šťastnom rodinnom živote sa rozplýva a Zaid vo väzení trpí stratou syna Noaha, s ktorým stratil akýkoľvek kontakt. Keď Zaida osloví policajný agent a ponúkne mu prepustenie výmenou za infiltráciu do kodanského podsvetia, Zaid v tom vidí šancu získať späť zvyšky rodinného života, o ktorý prišiel. Všetko má však svoju cenu a Zaid si uvedomuje, že tým vážne ohrozuje život svojho syna. Keď sa človek stane súčasťou podsvetia, existuje pre neho nejaké východisko? (Film Europe)

BarryLyndon

Docela fajn 2 filmy s iráckým řízkem Dar Salimem, který byl skvělý v Covenantu od Ritchieho a nejnověji v seriálových Gentlemanech. Máme tu zaděláno na další povedenou severskou gangsterskou trilogii. Není to taková genialita jako Pusher nebo Snabba Cash. Ale jako méně náročná variace na Přání Smrti s Bronsonem. Problém je, že neví jestli to má být zábavný revanše thriller nebo drsná gangsterka a často se to hledá. Bez Dar Salima by to bylo špatný 6,5/10 ()

EvilPhoEniX

Dánové si tady nabíhají na slušnou trilogii. První díl byl více Punisher style, ale i druhý díl mi velmi sednul. První půl hodina se odehrává v Dánské věznici a to dokáže diváka přikovat k obrazovce okamžitě, poté po domluvě s policii má za úkol se infiltrovat do arabského gangu a je propuštěn a tu se tempo lehce zpomalí, aby to v závěrečné 40 minutovce zase slušně akčně nakoplo. Dar Salim hraje výborně, ikdyž je to dějově předvídatelné, tak to divák přesto žere a povedli se i záporáci, kde těm arabským šmejdům divák přeje jen smrt. Jsou tu i slušně napínavé sekvence a fighty jsou taky příjemně drsné, takže za mě opět spokojenost. 75% ()

chamonix

Nepamatuju si jedničku, ale má ode mě pět *****, takže asi super. Tohle bohužel pohřbil už samotný začátek, kdy svědka popravili navzdory iks členům ochranné služby. Takové mantáky, jaké poslali do služby dánští scénáristé, nemá ani Policie ČR. Je to dobře natočené, je to evropské a dánské, hrajou tu mí oblíbení herci, ale úvod to zkrátka zabil.   +++   Dost to připomíná Faudu – oplácanej pleška v hlavní roli a totální faux pas na úvod. ()

Krouťák

Přímočarejší a fous zábavnější než jednička. Bez zbytečného přikrášlování ((NE)podpora ze strany policie ve chvílích nouze a bez rádoby "Rocky" momentů, u kterých mi cukal koutek v jedničce). Pocitově by Zaidův příběh zasloužil trilogii, přičemž by jeho finální rozuzlení mělo jít ve šlépějích dvojky a v navozeném "Punisher" stylu ukázalo, kam až může člověka schopného adaptace, jedno špatné rozhodnutí dostat - 65%. ()