Annette

• Francúzsko Annette (viac)

Stand-up komik Henry (Adam Driver) sa zamiluje do Ann (Marion Cotillard), svetoznámej opernej speváčky. Ich život sa obráti naruby, keď sa im narodí tajomné dievčatko Annette s výnimočným darom. Dlho očakávaný muzikál vizionárskeho režiséra Leosa Caraxa s hudbou kapely Sparks začne tohtoročný ročník festivalu v Cannes. Divákov vezme na nevšednú cestu plnú lásky, vášne a slávy. (ASFK)

Rathalos odpad!

V poslednej dobe vychadzali fakt skvele muzikaly,ale tento som musel po pol hodine vypnut,jednoducho to nedam do konca ani za pomoci rychleho pretacania,otrasny spev,hudba,o textoch ani nehovorit,totalne bludy pisane urcite pod vplyvom omamnych latok,obdivujem ludi,ktorym sa take nieco paci,klobuk dole pred nimi,ale kazdemu vyhovuje nieco ine a treba to respektovat,takze moj nazor a hodnotenie je jednoznacne,bez pardonu odpad...:-) ()

JakeG

Zprvu slušný bizár, který se postupem děje za pomoci prvků tragické opery mění v poměrně osobitou a velmi smutnou podivanou o podobě světa kolem nás. ()

Fionor

Je to dobrý film? Ano. Je to film pro každého? Ani zdaleka ne. Je to film pro mě? Nejspíš ne, ale měl své silné momenty. Adam Driver hraje jako o život a myslím, že Marion Cotillard by mu zdatně sekundovala, kdyby měla možnost hrát více než v jedné poloze (a tím nemyslím polohu na zádech, zatímco s ní Driver provozuje orální sex a do toho zpívá). O to větší škoda je, že Driverova herecky nejpůsobivější scéna je ve filmu úplně zbytečná. Mrazivá, podivná a plná emocí, ale absolutně zbytečná. A zbytečných scén je ve filmu bohužel víc - 2 hodiny 20 minut by šlo snadno zkrátit na mnohem snesitelnějších 120 (a méně) minut a nikdo by nic nepoznal... Rozporuplný vztah mám i k muzikálové části. Nejsem fanoušek Sparks, což mi trochu škodí při hodnocení (psali nejen hudbu, ale i scenář), ale jak se mi líbila drtivá většina hudebních motivů, texty mi přišly místy... tlačené na sílu. V elektronické hudbě je repetice součástí žánru, ale v muzikálu, kde texty nesou děj, jsem měl občas pocit, jako kdyby některé písně zdržovaly a hrály o čas. A přesto (nebo právě proto) občas ta repetice dělala přesně to, co měla - zdůraznila chaotičnost a pokřivenost vztahu Ann a Henryho. Ale opět - hudba sama o sobě byla luxusní a předpokládám, že pro fanouška Sparks to muselo být mnohem zábavnější. Samotná Annette - dcera Henryho a Ann - je zvláštní koncept. Absolutně "uncanny" a předpokládám, že filmoví kritici popíší desítky stránek snahou analyzovat, proč je taková, jaká je. Scény s ní mě pokaždé trochu rozrušily a měl jsem trochu problém přistoupit na nečistou hru, kterou se mnou režisér hrál. Ale zároveň to je velice odvážné podání, které má (doufám) symbolickou hloubku. Kdo mě trochu zarazil, byl Simon Helberg. Jako herec ukázal, že umí podstatně víc než jen komické skeče v TBBT, ale v první polovině filmu je jen figurkou na pozadí, a pak najednou v druhé polovině provede masivní expozici své backstory a suddenly hraje důležitou roli. Celkově nelituji, že jsem Annette viděl. Naopak. Z pohledu diváka, který za poslední roky v rámci (nejen) práce viděl dobré i špatné filmy (mnohdy opakovaně), bylo tohle něco, co bořilo standardní hranice a nutilo mě přemýšlet. Není to film, který bych doporučil komukoliv kromě studentů FAMU a nadšencům do artových filmů, kteří pak budou moct zasvěceně debatovat v rolácích nad sklenkou absinthu, ale jsem rád, že jsem to mohl absolvovat. Byl to intenzivní (jakkoliv příliš dlouhý) zážitek. Uměni má s člověkem dělat právě tohle - nutit ho obrátit pohled dovnitř sebe a klást komplikované otázky. I když ty otázky zahrnují: Co jsem to právě viděl? Libilo se mi to? Měla ta pigmentová skvrna nějakou hlubší symboliku, nebo jen reprezentovala tok času? Proč Henrymu nezbývá nikdo, koho by mohl milovat? ()

JetDryerFan

Stopáž sice říká 139 minut, ale mě to připadalo minimálně jako 239, bylo to ... nekonečné. Opět se přiznám, že tenhle film jsem si pustila proto, že v něm hraje Adam Driver, na něj bych se totiž mohla koukat 24 hodin denně, ale poslouchat ho "zpívat" 24 hodin denně, to po mě nechtějte. Nemám kdejaký hudební sluch, ale Adam by měl zůstat jen hercem a už nezpívat. Nikdy. Občas to fakt tahalo za uši. Vedle toho se tam vyskytlo pár bizarností, které jsem úplně nechápala a to "umění" mě hned několikrát minulo a zanechalo ve mě jen rozpačité pocity. Tohle zkrátka není zábava pro mě. Co ale musím pochválit je Simon Helberg, který mě bavil. ()

Maximilianus

Bolo to trochu zvláštne, ale odhliadnuc od hudby bol príbeh celkom pútavý a dobrý. Príchodom Annette dostal film trochu creepy nádych a najmä dĺžka mohla byť kratšia. Takto pôsobil trochu zdĺhavo.  Hudba bola aká bola, viac slúžila na vyjadrenie pocitov a myšlienok aktérov, ako na nejaké pohľadenie duše a pobavenie. Čo sa týka muzikálov, Hamilton bol rozhodne lepší. 7,1/10. ()

DanMac

Nový artovo-bizarný muzikál Leosa Caraxa je strihovou aj zvukovou skladbou veľmi originálny, nápaditý snímok s množstvom úchvatných, technicky i herecky nesmierne náročných scén, avšak výborne uchopených. Brilantná hudba, ústredná trojica a nekompromisná réžia robia z Annette jeden z najzaujímavejších a najlepších filmov za posledné mesiace. Na prvý pohľad prístupný, no ťažko neHollywoodsky film určite nesadne každému. No za pozretie rozhodne stojí. ()

Anianna

Skvostné od začátku do konce. Originální, nezařaditelné. Některé scény jsem si opakovaně přehrávala. Ta směsice pochmurného vizuálu, krásné hudby, emočních zvratů hlavního hrdiny mně sakra sedla. Hra se symboly, opakující se motiv měsíce a zejména ta loutka dávaly muzikálu mysteriózní ne-li přímo hororový kabát. Není náhoda, že Carax v titulcích děkuje E. A. Poe. Duet v samém závěru byl už jen třešničkou na dortu (malá McDowel je prostě nepřekonatelná!). ()

kubilov

Podivné. Přestože v poslední době strašně oceňuji filmy, které boří některé rutiny, nabourávají schémata a neprovokují jen obsahem, ale i formou, Annette mi opravdu nesedla. Jádro problému přitom ani není zakopané v tom, že jde o muzikál, žánr pro mě ne zrovna oblíbený (přitom úvodní song je super), spíš ta otravná divadelní stylizace, otravná repetitivní "osudovost" spojená s postavou Baby Annette. Navíc na titěrný děj jde o příliš rozvleklé vyprávění, které je až příliš zahleděné do sebe. Děj navíc retardují a rozmělňují snové sekvence. Annette také zoufale hapruje zejména v okamžicích, kdy se snaží příběh aktualizovat o společenské problémy typu #metoo nebo lesních požárů v Kalifornii, to pak Leos Carax působí děsně kantorsky a chtivě zapůsobit. To vše zklamává v kontextu toho, jak precizně technicky i herecky je film odvyprávěn. Marion Cotillard jsem strašně rád po delší době viděl ve snímku, kdy má co hrát, Adamu Driverovi je snadno uvěřit postava tohoto druhu, byť na mě prostě stále působí příliš roboticky a vlastně i prkenně. Annette je bohužel příliš okatou snahou zaujmout a natočit velký film, nedrží však pohromadě a je v důsledku samoúčelný. Nejlepší je na tom vlastně ta zdlouhavá expozice, což je trochu smutné. ()

TheDavid

Annette se může tvářit artově, jak chce, ve svém nitru je ovšem relativně banálním příběhem. Jakási duplicita je ostatně v Annette zakořeněná. Film je prezentován v neotřelé stylizaci stírající filmové a divadelní konvence, která ovšem výsledně nepřispívá k celkovému vyznění zápletky. Songy jsou správně muzikálově chytlavé, ale textově jsou zcela prázdné a doslovné. Annette je výsledně sice hravou filmovou hříčkou, ale také naivní podívanou, kterou tahá hlavně herecký koncert Adama Drivera. ()

LdaVinci

Nebavilo mě to, nelíbilo se mi to... prostě.. nuda.. ani skvělí herci to nemohli utáhnout, protože hráli mně nesympatické postavy. A jako o čem to vůbec bylo?? Jo a ta loutka mi vadila. Ach jo, nikdy víc. ()

Pete

Musím říct, že takto originální, avantgardní a svěží představení jsem dlouho nezažil. Přitom nesnáším muzikál, který má tady však své opodstatnění, a forma celku je úžasná. Ne že by snad Carax maloval nějak krásné obrazy, nicméně něco z toho konceptuálního audiovizuálního zážitku zůstane v divácích chtě nechtě zaryté. Bohužel, obsah je dost všední, a i když o něj tu sice nejde, přesto mi vadilo, jak je příběh šíleně banální. Všechny nedostatky stranou, a přesto, že mě nebavili texty, a veškerá vystoupení "on stage" jsem vlastně přetrpěl - tenhle film jen tak z hlavy nedostanu. A pokud by se přede mnou otevřela ta propast, budu se snažit tam nekoukat. ()

ostravak30

Mé první setkání s Leosem Caraxem nedopadlo úplně dle mých představ. Annette mě nezaujala ani hudebně ani příběhem. Tvůrce se zaměřuje na současný zábavní průmysl a jeho negativa. Přízeň diváků je relativní a hodně pomíjivá, bulvár si nedá nikdy pokoj a když se navíc potkají dvě celebrity mají soukromý život ještě těžší. Samotná Annette byla vytvořena jako loutka, což filmařům asi mnohé usnadnilo, protože taková práce s dítětem jakou potřebovali by se jim asi těžko dařilo. Zdařilá pak byla výměna loutky za živé dítě. Stejně se podařily i jevištní scény, samotná výpravy vypadala slušně. To nejdůležitější na muzikálu ovšem považuju hudbu. A ta je pro mě osobně mimo. Až na pár výjimek jde hlavně o texty zapojující postavy do děje, takže se buď dokola opakuje totéž nebo to není zrovna zpěvné. Marion Cotillard mám hodně rád, je to má oblíbená herečka. Výkony herců přitom nebyly špatné. ()

darkphoenix

Prvé minúty ma dovádzali k slzám. Všetká tá láska k filmu, na plátne i vo mne… Potom však prišlo nepríjemné prebudenie a uvedomenie si, že Carax aj Sparksovci chcú odo mňa dve a pol hodiny snového sedenia na káve s charaktermi, ktoré sú neskutočne ploché a s dejom, ktorý nedokáže skryť svoje diery a nedotiahnutosť. Nad ortielom som premýšľal celé dni. Annette má v sebe množstvo izolovaných krásnych momentov a pár chytlavých songov, ale ako celok (akokoľvek sme lační po umení a kine) to jednoducho nie je dobrý film. V akomkoľvek kabáte, kompaktnosť je to čo od dobrého filmu vyžadujem, žiadam veľa? ()

blondboss

Všeobecne nemám rád muzikály a keď sa do toho primieša až príliš muzikálne zrežírovaný príbeh bez nejakej zaujímavej pointy a prevedenia, tak to nemôže dopadnúť slávne. V tomto prípade nepomohlo ani režisérovo meno a ja osobne som sa značne nudil. Pre iných to ale môže byť filmová lahôdka. Vec vkusu. 40 % ()

cerdax2

Tezko rici, proc si autor misto bezneho formatu vybral muzikal a pak mel potrebu kazdou akci doplnit zpevem, asi jako kdyz nekdo miluje facebook a kazdou minutu tam pise, co prave "dela". O hlavnim hrdinovi se nedozvime v podstate nic, mimo to, ze je stand-up komik a alkoholik. 55% ()

PTomA

Neměl jsem dosud s žádným filmem z minulého roku jako s Annette. Zoufal jsem nad tím, jak moc mě film nebaví a irituje, protože jsem vždy viděl něco víc, co by se mi mohlo líbit. Svojí formou a scénářem dokazuje originalitu, ale zároveň svoji doslovnost a repetivitu. ()

mr.ratus

Film pro otrlého diváka: směs psychopatického standupu, depresivní opery a horroru Annabelle. Šli jsme nahodile na film s Adamem Driverem (ten nemůže být přece špatný) ale vytěsnil jsem informaci, že jde o muzikál. Muzikál splozený Caraxem. Asi jste od něj viděli větší bizár, nicméně.. Dámy potěší že záhy spatří obnažený zadek A.D., poté už nemá smysl v kině setrvávat. Já jsem měl dojem, že mezi řádky na nás vystrkuje prdel hlavně sám režisér. Brzy se z toho stala neoficiální soutěž, kdo to vydrží déle. Dobrá polovina diváků odešla a sledovat jejich výrazy bylo to nejzábavnější, co se onen osudný večer událo. Ostatní přeživší možná budou vyprávět něco o hlubokých citech, moderní společnosti, honu na raněného jednorožce atd. Pokud máte tendenci se mentálně mrskat, vemte si alespoň s sebou placatku prvního alkoholu, po kterém jste se kdy pozvraceli a v poločase půjdete na bar dotankovat. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Zlatá palma festivalu v Cannes zná vítěze

Zlatá palma festivalu v Cannes zná vítěze

17.07.2021

Prestižní filmový festival ve francouzském Cannes se dnes v rámci ambiciózního post-covidového ročníku 2021 uchýlil ke svému poslednímu večeru a rozhodně nebyla nouze o překvapení. O jedno z nich se… (viac)