Babylon Berlín

• Česko Babylon Berlín (viac)
Nemecko, (2017–2022), 31 h 17 min (Minutáž: 42–62 min)

Predloha:

Volker Kutscher (kniha)

Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Benno Fürmann, Lars Eidinger, Peter Kurth, Mišel Matičević, Leonie Benesch, Ronald Zehrfeld, Karl Markovics, Hannah Herzsprung (viac)

Berlín v bouřlivých dvacátých letech minulého století – metropole lidí s talentem a ctižádostí, těch, kteří se činí. Pod nablýskaným povrchem však chudý lid usiluje o lepší život. Je to doba organizovaného zločinu a politického extremismu. (HBO Max)

Danthare

Jako fanda vyobrazené doby nemohu jinak než za 5* ale nejen proto. Precizní scénář, režie, kostýmy, herci ....atd atd. Vše si to sedlo jak se patří. Miloval jsem svého času Foylovu válku. Tento počin ale Mr. Foyla předčil. Výborný, výborný, výborný!!! P.S. Ta dekadence seriálu svědčí. ()

jfaba

Atmosféra, vizuální stránka, tak ukázané město a dobu jsem v žádném filmu a seriálu dlouho neviděl. Ale to je tak vše! Pro mě! Nudil jsem se. Nepochopil jsem to. Nevím co, kdo a jak... Babylon!!! Budu moudřejší po druhé sérii? Nebudu! Škoda, už to neuvidím. Skončilo to a nevím jak to dopadlo. Vím, znám trochu historii, ale mě zajímal ten seriál... 254. nejlepší seriál a já to nepochopil. Co je to za ČLOVĚKA! Jak by řekl p. Suchařípa. Jen ** za vizuální stránku. ()

prochyn

Tak na něco takového jsem dlouho čekal. Výborný napínavý příběh a ta muzika je prostě úchvatná. A teď k vadám na kráse: ... žádné jsem nenašel. ()

Anetulicek

Nech to dopadne akokoľvek seriál ma úplne pohltil. Dobové kostýmy, pochmúrna atmosféra starého Berlína, kriminálna zápletka...wau naozaj veľmi dobre spracované. Chválim aj hudbu, ktorá to kompletne dotvára 5* ()

wick

Mírné zklamání...místy trochu nuda, čekal jsem více dynamický příběh, postavy by mohly být zajímavěji napsané... ()

Horác

Je to samozřejmě palba a stojí to za shlédnutí. Ale vzhledem k tomu všeobecnýmu hypu musí bejt člověk přísnej. Takže: hodně přestylizovaný a směrem ke konci rozplizlý a pro mě ztrácející důvěryhodnost. A chudák Grétka. ()

gpx odpad!

Dívali jste se někdy v kadibudce, kde končí vaše výkaly? Já ano a můžu říct, že tenhle seriál bude asi hodně na efekt. Update: Tak jsem viděl scénu z dalšího dílu a víc už vidět nepotřebuju. #ZÁVADNÉ ()

brasek

1. - 2. séria: Tak úplne nezdieľam radosť z tohto seriálu, od začiatku som očakával viac, priamejší dej a svižnejšie tempo. Niekde v strede série som bol spokojný a mal som pocit, že ma to začne zaujímať naplno, ale prišlo vytriezvenie. Čím sa seriál blížil ku koncu tak sa mi zdalo, že tam pribúda balastu a nové postavy síce môžu zohrať v budúcich častiach nejakú úlohu ale vtedy boli nadbytočné. 3. séria: Začiatok série bol svižnejší, zaujímavejší a na základe toho som očakával lepší príbeh. Príbeh v strede mierne stagnuje, nakoniec však naberie potrebnú kvalitu a atmosféru. Žiaľ finále príbehu je plané, bez nejakého veľkého prekvapenia či zvratu. ()

kokofek

Velmi příjemná,zábavná a napínavá záležitost.Pocit autentického prostředí,hudby,chování a reakce lidí.Od začátku až do konce nenechá diváka vydechnout.Spojení krimi,historie a psychologie v krásně namíchaném koktejlu. ()

hony23

Alles Gute! Nejdražší neanglofonní televizní projekt všech dob ve mně budil velká očekávání. No musím přiznat, že ze začátku mě to trochu nudilo, žádné strhující drama se nekonalo a nejvíce mě zaujala lehce úchylná seriálová píseň, kterou od té doby nemohu dostat z hlavy. Ale někdy ve 3. dílu mě to chytlo a od té doby nebyl večer, kdy bych si nevychutnával meziválečnou atmosféru Berlína, půvabnou Charlotte i zajímavé zápletky. V závěru seriál výborně gradoval a tvůrci si s těmi všemi zvraty s námi vyloženě pohrávali. Po filmařské stránce naprostá špička, našel bych sice pár dílů, které byly slabší, ale jako celek velká spokojenost. ()

kritkMd

Musím říct že jsem si doposud myslel že Němci neumí točit moc dobré filmy či seriály. To mi ovšem v poslední době tento a pár dalších německých seriálů a filmů přesvědčil o opaku. Asi jsem nikdy v životě neviděl lepší kriminální historický seriál. Musím říct že nejlepšího zážitku zažije člověk pouze s originálním německým dabingem a českými titulky (a musím říct že mi i trochu pomáhájí s němčinou). Seriál je perfektně zpracovaný, od hudební stránky kde jsem si hudebně užíval každou párty a každé závěrečné titulky, přes naprosto geniální scénář a skvělý příběh až po perfektně udělané cgi. Asi jedním z důvodů proč tento seriál tak miluji že je historický a dokáže krásně zobrazit situaci v Německu před nástupem hitlera. Musím říct že jsem a ostatní očividně taky nějaký detektivní seriál z před-druhoválečného období potřebovali. Ono totiž detektivek z Velké Británie či Francie nebo USA či i samotného Česka bylo dost. Skvělé je taky že scénáři si vůbec nebrali servítky, hned vám ukáží že Berlín sužuje chudoba hlad a zároveň v noci se rozjíždějí husté párty kde se každý ožere. Také nácky a komouše, kteří protestují a ukazují jak byl tento stát rozpolcený. ()

hufnagel

Výborný scenár,detailná hĺbka postáv,vymakané prostredie a feeling 20-tych rokov. No na Nemcov niečo úplne nezvyčajné.Za 2 dni som dal všetky 3 série a veľká spokojnosť. ()

vobrn

Německy sterilní režie zabíjí příběh. Kostýmy a interiéry zajímavé, ale exteriéry nic moc. Taková nudná německá televizní nízkorozpočtovka. ()

Kamil111

Tak, jako se v roce 2016 mezi nejlepší seriály quality TV (které jsou buď výlučně americké, nebo alespoň Američany koprodukované, například Mladý papež) "vetřela" česká Pustina (že vznikla v české pobočce HBO na její českosti nic nemění), tak se to vloni povedlo tomuto německému projektu veřejnoprávní ARD a placené Sky. Lze asi diskutovat o tom, zda dvě řady nejsou na dané téma příliš mnoho, ale jinak jsem asi ještě neviděl německý film, který by diváka tak vtáhl a nepustil obsahem i formou - od hypnotických úvodních titulků v expresionistickém stylu dvacátých let, přes skvělou velkorozpočtovou (i když trochu příliš digitální) výpravu přesně vystihující dekadentní berlínské prostředí, napínavý děj bez lapsusů, propracované taneční scény až po výrazné herecké představitele. Detektivka a zároveň úžasná freska z časů předcházejících nástupu Hitlera, okořeněná kromě zvolna se vzmáhajících nácků také šarádami ruských bolševiků na berlínské půdě. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna