Pán prsteňov: Dve veže

• Česko Pán prstenů: Dvě věže (viac)

Pokračovanie nebezpečného putovania, ktorého cieľom má byť zničenie prekliateho prsteňa moci, sa začína tam, kde sa skončilo Spoločenstvo Prsteňa... Frodo (Elijah Wood), ako nekorunovaný vodca zvláštnej, špeciálne pre túto neľahkú úlohu vytvorenej deväťčlennej skupinky, zastupujúcej záujmy hobitov, elfov, čarodejníkov, trpaslíkov i ľudí, pokračuje po prvých bolestných stratách priateľov sám, sprevádzaný len verným Samom (Sean Astin), v ceste na vrchol sopky - aby tu prsteň raz a navždy zničil... (oficiálny text distribútora)

Chrustyn

O něco slabší a zdlouhavější než první díl ale i tak perfektní podívaná. Herecký ansábl se rozrostl o další kousky a bitva v Helmově žlebu vypadá naprosto úchvátně. ()

SeBig

Průběh filmu mě nezaujal tolik jako u prvního dílu, ale furt to mělo tu krásnou atmosféru toho prostředí a opět parádní hudbu. V tomhle díle se mi libila hlavně bitva na konci, a jak si trpaslík s Legolasem počítaly kolik skřetu zabily. ()

marhoul

Komentář identický pro celou trilogii: Viděno v kině. Tehdy něco jako povinnost pro čtenáře a milovníka Tolkiena. Je pravda, že tahle kniha asi nejde natočit tak, aby skalní milovníci předlohy byli naprosto uspokojeni, přesto se jedná o luxusní adaptaci, kterou doslova miluji. Každý rok si trilogii pouštím, chytá mě to tak kolem listopadu a vždycky mě baví každý záběr. V tomto případě jsem ztracená. ()

classic

„Pán prsteňov: Dve veže” , z ktorých sa plánujú uskutočniť dva cielené ataky s cieľom vykynožiť celú populáciu Stredozeme, so štartom u Sauronovej bábky, Sarumana, ktorý zo svojej bašty v »Železnom pase« , zatiaľ pripravuje armádu silnejšie obrnených skurutov, čítajúcu o najmenej desať tisíc týchto účastníkov, pričom prípadná konfrontácia v Edorase, nepripadá absolútne do úvahy, a tak sa rohanský kráľ Théoden, zároveň spolu so svojim ľudom, odhodlá ubziknúť do útočiska v Helmovom žľabe, kde budú musieť čeliť na otvorenom priestranstve naprosto fanatickej a k tomu aj extra vyčerpávajúcej, nočnej bitke za doprovodu silného lejaku, ale našťastie majú ešte v zálohe i trojicu nekompromisných bojovníkov, zloženú z udatného Aragorna, z presnej mušky Legolasa a Gimliho, ktorý má skrátka zakaždým po ruke sekeru, no i napriek tomu, sa bude zrejme táto, vraj «nedobytná» pevnosť, otriasať v samých základoch ! Na východnej strane je zase kráľovstvo Gondoru, ktorí sa v podstate starajú iba sami o seba, to jest z Mordoru pre zmenu útočí na samotný Osgiliath, Sauron, ktorý je vybavený prízrakmi a lietajúcimi nazgúlmi, kedy trebárs taký kapitán Faramir, ináč Boromirov bráško, má vskutku ozaj dosť veľkú príležitosť na to, aby sa natrvalo zmocnil »Prsteňu moci« , keď by ho práve priniesol svojmu svojskému otcovi Denethorovi... ?! A niekde v strede sa nachádza Frodo so Samom i s novým schizofrenikom, t. j. « spievodcom Sméagolom » , ktorí ale majú predsa o trochu bližšie k tej druhej skupine, keďže konkrétne putujú zľava doprava, teda logicky sa blížia k naplneniu svojich ideálov, to jest k zničeniu prekliateho prsteňa, ktorý už ako veľmi dobre dávno vieme, treba vyšmariť rovno v Hore osudu, kde sú na to ohne určené... Spoločenstvo sa síce rozpadlo i rozdelilo, súčasne, ale to nemusí zákonite znamenať to, že teraz nemajú ani čo na práci, pretože každý si ide tou svojou cestičkou... Hobitov, Merryho a Pippina, prichýlili enti, Gandalf sa vydal na pomoc za Eomérom, čiže väčšinou nebolo o ňom ani chýru, ba ani slychu, maximálne tak, aby sme ho čakali na „piatom dni za úsvitu” , čo bolo inak totálne kľúčovým poznatkom, a ostatných som medzitým už spomínal. A namiesto elfky Arwen Undómiel, dostala tentokrát o čosi viacej priestoru nová postava Éowyn, alias Théodenova neter. A Gríma Červivec, je kapitolou samou o sebe, a to podliak už na prvý pohľad. A úplne najviac miesta majú už citovaní: „Aragorn, Legolas a Gimli” . Bitku možno vyhrali, ale vojna nie je vôbec rozhodnutá, totiž až v Minas Tirith sa to všetko konečne vykryštalizuje. / Sequel sa nesie v inom, než v temnom a morbídnom ponímaní, ako bolo tomu v origináli. Je oveľa viacej: „Sebavedomejším, ambicióznejším, výpravnejším a pompéznejším” , i keď sa v žiadnom prípade snáď nikdy nezabúda na naozaj masívne sekvencie, viď asi 45 minútová bitka o Helmov žľab. Podľa mňa je úplne zásadnou inováciou príchod »digitálneho Golluma« , a to s predobrazom britského herca Andyho Serkisa, ktorého preniesli pomocou počítačovej technológie "Motion Capture" , kedy mu taktiež vtisol i svoj nezameniteľný hlas, mimiku a gestikuláciu, čo je vo finálovom obraze niečo priam fascinujúce a neuveriteľné ! A bez jeho priamej účasti, by sa sotva jednalo o taký úspech, aký filmová trilógia potom dosiahla ! Pár poznámok ku kino, strihovej verzii. Možnosť vídať niekoľko montážnych chybičiek na kráse, ktoré sú ale spôsobené zrovna tým, že v režisérskom zostrihu scéna pokračuje presne tak, ako má, pričom v pôvodnej to miestami bije do očí, čiže asi by som predovšetkým odporučil tú, dlhšiu alternatívu, keďže ponúka oveľa väčší význam, aj keď pri nich, povedzme strávite o moc viacej času, tak mi nakoniec verte, že sa to mimoriadne oplatí ! Až vtedy si to užijete všetkými desiatimi ! () (menej) (viac)

Yardak

Druhá část Lotra je stejně kvalitní jako předešlá. Scenář, herci, zvuk, kamera a akční scény jsou ve skvělé symbióze. Cyklus Pána prstenů je prostě nejlepší fantasy série! Film roku 2002. ()

heyda

Společenstvo prstenu jsem vnímal spíš jako průměrný film (nečetl jsem knihy a ani nejsem fanoušek tohoto fenoménu), proto jsem od Dvou věží čekal něco podobně průměrného či dokonce horšího. O to víc jsem ale překvapený, že Dvě věže se mi líbily výrazně víc. Bylo tam najednou víc dějových linií, více scénáře, méně digitálních příšer a hlavně se to trochu příběhově ucelilo. Takže za mě mají Dvě věže palec nahoru a hodnocení vidím na zasloužených 70%.............. Teď už jsem zvědavý na ten monumentální závěrečný díl, který si vydobyl a stále drží status nejúspěšnějšího (a vlastně i nejlepšího) filmu na světě. Budu s tímto statusem souhlasit? Kdo ví... ()

Jinny

Pokud jste váhali se svými pěti hvězdičkami, mám pro vás lék - podívejte se na director´s cut. Peter Jackson konečně předvádí PROMAKANÝ film, který chtěl natočit, ne ten, co ho pochopí "průměrný Američan". ()

honajz

Tak nějak nevím. On je knižní Pán prstenů spíše poetické dílo s hrozbou zla. Ale film je neustálý boj a bojůvky, poetiky pramálo. Ano, Peter Jackson točil pro své publikum, které právě tohle vyžaduje, a povedlo se mu to skvěle, o tom žádná. Ale pro mne slabé tři, mám raději ten tolkienovský okouzlený svět. ()

MM11

Druhou epizodu jsem si musel nechat rozležet více v hlavě, emoční zásah byl totiž naprosto opačný. Jako ignorant pohrdající fantasy žánrem jsem od prvního dílu nečekal nic a na ten moment překvapení a přehodnocení vlastních nikdy nezapomenu. K Dvěma věžím jsem přistupoval jako "znalý" divák a něco očekávající. Ten moment úžasu se podruhé nedostavil a místy jsem měl nutkání říci něco o rutině, ale to jen do doby, než jsem si oba filmy rozležel a pochopil, že v tomto filmu je více kumštu a zapamatovatelných momentů než v jeho předchůdci. Jenže zásluhou té neopakovatelnosti Společenstva prstenu ve smyslu diváckého očekávání + nevděčné pozice prostřední části, byl zřejmě odsouzen k menšímu porozumění. Což na kvalitě nic neubírá, vlastně naopak. ()

jonyyy

Vůbec se to s jedničkou nedá srovnat. Dvě věže jsou v podstatě jedna velká bitva. Elfové, trpaslíci, hobiti jdou do války, lidi na koních, skřeti na obřích hyenách, divocí lidé na obřích slonech a čarodějové jdou do války, stromy jdou do války. Prostě se to tam všechno dvě hodiny pořádně mydlí. Oproti nudné jedničce to bylo krásně akční. 70% ()

Othello

[extended] Jednička vyhovuje těm, co mají rádi výrazné postavy a RPGčka (ne ty raketomety), trojka je nirvánou milovníků epiky, dvojka balancuje mezi obojím a proto ji mám v současné době z trilogie nejraději (jinak s jedničkou přibližně na stejné úrovni, ale tu jsem viděl už bžilionkrát). Zatímco první díl je prakticky samostatný filmový celek a trojka megalomanské zakončení, dvojka je takovým "komorním" probuzením národů, kde se fantasticky propojují příběhy jednotlivých postav a celého vývoje dějin Středozemě. Právě proto je na ony aktéry stále brán daleko větší zřetel než v posledním dílu. Bitva u Helmova žlebu funguje daleko lépe než na Pelennorských polí, protože nestojí ani tak na Massive armádách, jako na heroických postavách, čemu napomáhá její setting - rokle s pevností a obrovskou zdí, kde není kam ustoupit v noci a za deště. Jackson oproti třetímu "na jistotu" dílu stále sází hromadu nápadů i experimentů - zkuste třeba vysvětlovat trikovýmu studiu, že chcete, aby entové vypadali jak animatronické loutky. Když už jsme u chodících stromů, tak scéna posledního pochodu entů je jeden z vrcholů celé filmové trilogie a to jenom zpracovává Tolkienovu větu "...a tak entové vyšli na svůj poslední pochod." Mimoto Dvě věže zpracovávají dva pro mě nejsilnější příběhy trilogie a to ten o Éowyn a o Smíškovy a Pipinovi. Skandinávksý nádech říše Rohirů je jen třešnička na dortě. ()

Deschain

Vidieť to takmer po dvadsiatich rokoch opäť v kine... A možno aj desať rokov som to nevidela vôbec. A napriek tomu si ešte stále pamätám konkrétne repliky. Je to láska navždy. (druhý raz videné v kine - Cinemax Bory - 28.7.2020) ()

Nazghul

Peter Jackson opět nezklamal, ba předčil má očekávání! Enti, ze kterých jsem měl původně strach, vypadají úžasně a Glum... to je dokonalost sama !! JInak nechci řikat, jestli jsou "Dvě věže" lepší, než "Společenstvo prstenu". Já osobně se na to dívám jako na jeden film, stejně tak je to u mne i s knihou. Mimochodem i v tomto díle hraje opět sám režisér!! :)) ()

SOLOM.

Sice je to otrochu slabší než jednička, ale i tak jde o parádní podívanou plnou nádherných triků, kostýmů a hereckých výkonů. Trochu mi vadilo, že tvůrci si tady několikrát udělali z diváků pěkné blbečky díky trapným scénám viz. jízda na štítu a tomu podobné. Jinak ale musím uznat, že bitva o Rohan byla luxusní. Legolasi tak kolik........? ()

Ilicka

Dvě věže, údajně nejslabší článek jedné vynikající trilogie. Ale i nejslabší článek obsahuje monstrózní bitvu, několik menších potyček, psychologická dramata, veliké množství efektů, skvělou hudbu a nezapomenutelné scény, jako Gandalfovo zjevení na horizontu na úsvitu pátého dne, kdy už je veškerá naděje ztracena. ()

ARI50

Dostal jsem další pokračování prstenů a ne jen to bitvy jsou tady, skřeti všude zlobři dokonalý tohle je dlouhá ale hodně záživná výprava kde každou minutu jenom sedím připevněný sedačce a vychutnávám si tenhle kousek. ()

Ištván87

Tak nějak jsem doufal, že se budou držet předlohy alespoň tak, jako v prvním díle. Nestalo se, což samozřejmě není ta největší chyba. Ta největší chyba je, že to vůbec nedrží pohromadě. Z Pipina tu stejně jako v předchozím dílu dělaj vola největšího kalibru, což bych ještě snesl, vzhledem k tomu, že Billy Boyd to umí dobře zahrát. Ale skoro až na zvracení mi bylo z Bernarda Hilla v roli rohanského krále Théodena. A ještě horší pro mě bylo sledovat, jakej Hollywood z toho udělali. No hnus, velebnosti. 30% ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (viac)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (viac)