Pán prsteňov: Dve veže

• Česko Pán prstenů: Dvě věže (viac)

Pokračovanie nebezpečného putovania, ktorého cieľom má byť zničenie prekliateho prsteňa moci, sa začína tam, kde sa skončilo Spoločenstvo Prsteňa... Frodo (Elijah Wood), ako nekorunovaný vodca zvláštnej, špeciálne pre túto neľahkú úlohu vytvorenej deväťčlennej skupinky, zastupujúcej záujmy hobitov, elfov, čarodejníkov, trpaslíkov i ľudí, pokračuje po prvých bolestných stratách priateľov sám, sprevádzaný len verným Samom (Sean Astin), v ceste na vrchol sopky - aby tu prsteň raz a navždy zničil... (oficiálny text distribútora)

JohnCZ

I Dvě věže jsou, i přes nepatrně pomalejší rozjezd, naprosto jedinečným filmem. Od samotného počátku parádní build-up, který jednak posouvá postavami promyšleně v ději, zároveň na správných místech flashbackuje a především drží v napětí z nevyhnutelně se blížícího osudového konfliktu se Zlem. Pozornost mezitím udržuje Andy Serkis, jehož schizofrenní souboje mezi Glumem a Sméagolem jsou geniální jak po stránce herectví, tak po stránce kamery, která se příhodně zhoupne vždycky ve chvíli, když se mění řečník. Ve druhé polovině dochází k dlouho očekávané bitvě o Helmův žleb, kterou se i přes ještě relativně menší rozsah nezdráhám označovat jako nejlepší bitvu celé trilogie a zároveň dost možná moji nejoblíbenější filmovou bitvu vůbec. Úvodní napětí ticha před bouří a strach z mnohonásobné přesily, výborně nasnímaná akce, precizní střih, decentně humorné vsuvky a zejména přelety kamerou nad bojištěm, které jsou svou monumentálností pro celou trilogii tak typické a žádné fantasy je dosud nedokázalo nejenže překonat, ale ani se k nim byť jen přiblížit. Scéna, kdy Gandalf na poslední chvíli přivádí do bitvy jezdce Marky, ve mně pokaždé vyvolává silné mrazení. Spontánní emotivní útok Entů na Železný pas v ničem nezaostává a opět, zásadní podíl na tom má nebeská hudba Howarda Shore. A závěrečný dialog Froda se Samem o bitvě dobra se zlem, citující téměř slovo od slova knižní předlohu, je tou dokonalou tečkou a pro mě i zároveň tím nejvíce osobním momentem celého příběhu. ... There's some good in this world, Mr. Frodo...and it's worth fighting for. ()

m.krudenc

Zajímavá pohádka. A po druhé obyčejný malí tvor dokáže porazit neporazitelné a všemocné zlo. Ještě že existuje všemocný kouzelník. Za devatero horami za devatero řekami.....!!! Škoda že to tak nefunguje v životě. ()

svik

V každám případě ve dvojce je naprostá převaha akce jak v prvním díle.Příběh strašně rychle utíkal jak svin.Mě se PP vždy líbil líbí a líbit bude . ()

corpsy

Taký, povedal by som najmenej všímavý braček, krčiaci sa medzi dvoma silnejšími bratmi. Síce veľkolepejšie, ale o nejaký ten bodík slabšie pokračovanie Spoločenstva. Maximálne hodnotenie, iné si ani nezaslúži. Glum na Oscara. ()

Marek1991

Dve veže sa nesú v duchu diplomacie, vytvorenia dvoch svetov, ktoré sa proti sebe postavia a zničením krásnych vecí minulosti. Aj keď mnoho hrdinských prejavov má narážať na minulosť alebo boli proste len dielom fantázie, boj akéhosi skazeného umelého sveta so svetom prírody a pravých hodnôt tu je zrejmý. Zlí sa snažia nastoliť nový svetový poriadok, tí dobrí musia najprv prekonať svoje rozpory, pochopiť sa a cez mnohé pády a prekážky naknoiec bojovať aspoň za to posledné dobro, čo zostalo. Úvod bol impozantný, nadväzoval krásne na predchádzajúci diel, no nielen začiatok mal impozantné návraty do minulosti, zaujímavo dokázali rozviť aj iné scény, čo dotvorilo ešte viac atmosféru a prežívanie deja. Niektoré scény sa naprieč celou trilógiou podobajú, no nevadia. Niektoré zas sú pofidérne, no tým, že ide o fantastiku, to tam priam až sedí. Napríklad Aragorn a jeho stopárske schopnosti. Tretí vek Slnka, akási rada starších u nezávislých, záchrana, ktorá prišla z východu a ochránila v poslednom možnom momente nielen spojenectvo, ale aj určitú časť ľudí, to má veľa nadčasových súvislostí, ktoré sa dajú uplatniť aj dnes. Upustenie od absolútnej moci pre dobro ostatných, posadnutosť, schizofénia, zrada, vernosť a istá dobrota vlastných zvierat, láska nesmrtelnej osoby so smrteľnou, láska dvoch žien k jednému mužovi, trápenie sa pre niekoho, koho nakoniec utrápená osoba nezíska, osoba, ktorá bola na pokraji smrti si bola istá tým, že prežila, lebo tu má ešte poslanie a mnoho ďalších záležitostí, to sú silné motívy, ktoré tento príbeh robia veľkým. Nevadila mi žiadna melodramatickosť, iný štýl hudby v tomto pokračovaní alebo nejaké drobné chyby, pretože vizuálne a hudobne alebo čo sa týka dejových zvratov, je to proste úžasné. Pre mňa pevný diel, ktorý je krásnym mostom medzi dvoma ďalšími dielmi. Epos, ktorý ma vie rozochvieť, viem ho precítiť a je akoby niečím zo mňa. Je tak obrazný popri diváckej stránke, ktorá nenudí, že si v ňom človek môže nájsť to svoje a stále niečo iné. Je to pompézna oslava kinematografie. ()

Crazer

Více akce, více tempa než v prvním díle. Výborně zachycená bitva u Helmova žlebu. Nevím co bych zde více vytknul. Prostě ohromující film! ()

El Pistolero

10/10. Mezi diváky panuje všeobecný názor, že „Pán prstenů: Dvě věže“ je o třídu horší než zbylé dvě části Jacksonovy epické trilogie dle předlohy J. R. R. Tolkiena. S takovým názorem se však neztotožňuji a druhý díl řadím na stejnou úroveň jako ten třetí. Výše je jen nedotknutelné „Společenstvo Prstenu“, které je pro mne ztělesněním dokonalého filmařského umu a nedosažitelným Mount Everestem. Především díky úžasné bitvě o Helmův žleb (dle mého nejlepší zfilmovaná bitevní vřava všech dob) si „Dvou věží“ cením dokonce ještě o něco více než „Návratu krále“. Nemusím snad dodávat, že po zhlédnutí této dechberoucí série pro mne svět již nikdy nebyl jako dřív. :) ()

DDT

Se slovy jako "dokonalý" a "bezchybný" bych docela šetřil. Taky zásek do dějin kinematografie bych neviděl tak hluboký. Je to prostě "jenom" jeden z nejlepších dobrodružných filmů (pokud se povedl i třetí díl, o čemž zřejmě nikdo nepochybuje). Jinak vychvalované digitální triky (včetně pohybů jinak povedeného Gluma) nejsou úplně perfektní. Naopak, Gimli jako komik se mi docela líbil, aspoň trochu zřeďoval ten heroicko-velkolepý bombast kolem. To mi daleko víc vadí "lávstory" s Arwen. Přesto mi ty tři hodiny rychle utekly. 96%. ()

sidzej

Príbeh Froda pokračuje. Jeho úlohou je dostať sa do Mordoru a zničiť prsteň. Na ceste ho sprevádza priateľ Sam, no i zákerný Smeagel, ktorého prsteň kedysi znetvoril na nepoznanie. Medzitým Sauron zhromaždil svoje vojsko, ktorého úlohou je zničiť Helmov žľab- dovtedy nedobytný úkryt. Prostredný diel veľkolepej epickej ságy zaujme prepracovanosťou scenára, ohromujúcimi bitkami a gradujúcim napätím. ()

curunir

,,Dve veže" sú jednoznačne v akomsi tieni prvého a tretieho dielu trilógie. Možno zato môže aj fakt, že v ich prípade sa stále hovorí o akomsi ,,premostení", kedže sú dominantne zamerané na obranu Rohanu vrcholiac hlavným lákadlom celého film - bitkou o Helmov žľab, preto zvyšný dej, vrátane Frodovej línie príbehu, ide skôr do úzadia. Spomínam si, ako som z kina neodchádzal až taký ohúrený ako som čakal, avšak ďalšími reprízami v priebehu rokov a pozretím rozšírenej verzie som si začal tento film postupne obľubovať a na viaceré scény nedám dopustiť (záver s prechodom do titulkov a piesňou ,,Gollum´s Song" je skvelo atmosferický a zdôrazňujúci temnosť a neistotu nasledujúcich udalostí). Posledný pochod Entov s následným zničením Isengardu dokonca považujem za jeden z vrcholov celej trilógie a patrí medzi moje najobľúbenejšie momenty. Možno povedať, že ,,Dvom vežiam" chýba ľahkosť a magická atmosféra Stredozeme tak dobre vystihnutá vo ,,Spoločenstve prsteňa", hoci majú svoju špecifickú pochmúrnosť a istú surovosť a znalci Tolkiena tu budú jasne badať najvýraznejší odklon od literárnej predlohy. Jednoznačne hovoriť o víťazstve formy nad obsahom sa však nedá; Jacksonova réžia je vo viacerých ohľadoch vyspelejšia a animácia Glooma aj po rokoch stále bezchybná. Akurát ten strih je miestami trocha zvláštny. V Helmovom žľabe sa bojuje počas noci, zato všetko identicky súvisiace s Frodom prebieha počas dňa. Ozaj, viete ako sa po elfsky povie Saruman? Curunír! ()

F.man

Zřejmě nejslabší díl, který je však stále parádním snímkem a neoddělitelnou součástí trilogie. Rozděná družina bojující na třech frontách, první veliká bitva - o Helmův žleb, láska Eowyn, enti, Saruman... to jsou pouze dílčí fragmenty pojítka mezi klidným začátkem a gigantickým závěrem Pána Prstenů. Co se zde Jacksonovi na výsost povedlo je chytré prostříhání dějově asi nejsloužitějšího dílu. Samozřejmostí je pořád hudba, výprava, exteriéry i interiéry a efekty. Po prvních projekcích jsem hodnotil Dvě věže "pouze" čtyřmi hvězdami, no po Director's Cutu hodnotím plným počtem. The battle of Helm's Deep is over; the battle for Middle Earth is about to begin. ()

ConanVJ

Dvě věže je skvělý střed série, který má hodně scén, které v knize nejsou. Také se film snaží i pobavit, hlavně díky soupeření Gimliho a Legolase (navíc mi přijde vtipná scéna, kde Legolas surfuje ze schodů na štítu a u toho pálí jeden šíp za druhým). Film je o dost akčnější, než jednička a zakončený je parádním dobýváním. V rozšířené verzi je spousta scén, které doplňují knižní podobu, takže určitě stojí za shlédnutí. Celkově je film opět nádherný, co se týče vizuální stránky. Hudební doprovod ná parádní. Prostě skvělé pokračování, které má ode mě 100% :) ()

DEXTER099

Dá se říct,že je opravdu málo filmu ,které mají pokračování snad ještě lepší než první díl.A tady se to podle mě povedlo na jedničku,Dvě věže jsou v lecčems ještě lepší než Společenstvo, vévodí zde hlavně bitva u Hlásky a například Entové jsou vynikající.Příběh je více strhující a i akčnější než u prvního dílu.Je tu opět i nádherná krajina Nového Zélandu která filmu dodává nádherný rozměr.Asi se budu opakovat,ale stejně jako u jedničky je to tříhodinový velkolepý zážitek a i kdyby film měl pět hodin tak mě stále bude bavit.Pro mě asi nejlepší z celé trilogie,i když je to těžké :-).Za mě stále 100% a pět hvězd. ()

berny2468

Pro mě je to strašně podceňovaný díl. Delší, byť stále skvělý rozjezd není na škodu. Ačkoliv to tak mnoho lidí asi vnímá. Ale vyhnání sarumana z Theodena začne pořádná jízda s tolika nezapomenutelnýma scénama, které by byly všude jinde vrcholem, ale zde jsou jen jedny z mnoha. Bitva u Helmova žlebu, Entí pochod proti industrializaci nebo za mě nejoblibenější scéna - Samův monolog o motivaci a že je v tom světě stále dobro za které stojí stále bojovat. Je to prostě nádhera, která se nikdy neokouká a vždy spolehlivě dojme a zahřeje u srdce. Je to jiné než kniha, ale to neznamená ani náhodou špatné. Je to právě naopak. Stojí to samo za sebe. S nádhernou hudbu, kamerou a skvělými herci. Peter Jackson je prostě génius. Když si navíc film pustíte v prodloužené verzi, uvidíte třičtvrtě hodiny nových a skvělých záběrů, které lépe dokreslí dění ve Středozemi a jednotlivé motivace hrdinů, které nemusí být z kino sestřihu tak jasné. Nechápu jak tomu někdo nemůže dát pět hvězdiček. 100% ()

Tryskomyš

Ani při druhém díle nenastala žádná velká změna. Na začátku prvního dílu mě uchvátila nádherná krajina Středozemě. To je opravdu velkolepé. Chvílemi je to trošku utrpením, sledovat tak dlouhý film. A ještě bez konce. Pokračování za rok. Naštěstí máme teď už možnost se podívat na všechny díly hned za sebou. ()

Džany

Pro mě o chlup horší než jednička. Možná, proto že mistr Jackson tu "žongluje" s třemi příběhy najednou (Frodo/Sam/Glum - Leonidas/Aragorn/Gimli - Smíšek/Pipin) a jde mu to sice velmi dobře, ale já považuji za mistra v tomto oboru Nolana a tomu se zatím nevyrovnal. Nicméně neuvěřitelné efekty, znovu skvělá kamera a samozřejmě režie. Velmi silné 4* ()

EastWicka

To jsem jediná, kdo má z trilogie nejradši právě tento film? Není tak sladce snový jako Společenstvo Prstenu ani tolik plný bojů a efektů jako Návrat krále. Zato má konzistentní temnou atmosféru, je plný očekávání, drsné romantiky, motiv Glumova i Frodova vnitřního boje dodává příběhu přesah... A miluju ten "fanfárový" motiv soundracku. ()

Johanka

Než-li jsem se ponořila do dílu Dvě věže, pustila jsem si Společenstvo prstenů, abych si připomněla předchozí děj. Pokud budu porovnávat, tak první díl byl pro mě daleko poutavější. V druhém dílu je sice mnohem víc velkolepých akčních momentů, ale i víc pohádkových motivů ( chodící a mluvící stromy, apod. ). Jako velmi zdařilá postava mi připadal Glum, ten tedy neměl chybu. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (viac)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (viac)