Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

• Česko Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (viac)

Statočný hobit Frodo (Elijah Wood) si na plecia naložil ťažký údel - rozhodol sa totiž čeliť novej, neočakávanej životnej situácii, postaviť sa silám temna a spolu so svojimi starými i novými priateľmi sa vydať na ťažkú púť za záchranu sveta... Frodo totiž zdedil po svojom najmilšom strýkovi Bilbovi (Ian Holm) prsteň, ktorý ho postaví do súboja so silami zla, reprezentovanými krutovládcom Sauronom. Ten chce za každú cenu získať onen prsteň, pomocou ktorého sa môže stať neobmedzeným pánom Stredozeme... V snahe zabrániť jeho plánom sa musí Frodo spojiť s ďalšími bytosťami, nielen z rodu hobitov - ako on sám a jeho priatelia Sam (Sean Astin), Pippin (Billy Boyd) a Smieško (Dominic Monaghan) -, ale i mocných dobrých čarodejníkov, ktorých už v Stredozemi nezostalo veľa - ochranu odvážnej skupinky si na starosť vzal múdry a obetavý Gandalf Sivý (Ian McKellen); - elfov - ich zástupcom sa stal nebojácny Legolas (Orlando Bloom) -; trpaslíkov - ich česť sa rozhodol reprezentovať večne frflúci, ale inak veľmi statočný a láskavý Gimli (John Rhys-Davies) a ľudí - ich záujmy sa odhodlali chrániť mocný, no nevyrovnaný Boromir (Sean Bean) a tajomný Aragorn (Viggo Mortensen). Spoločne sa vydávajú na cestu, na konci ktorej sa im - ako dúfajú - podarí prsteň raz navždy zničiť... (oficiálny text distribútora)

kusma

Všichni se divili, když jsem jim řekla, že jsem tenhle film ještě neviděla, prý nevím o co přicházím a v podstatě nežiju. Tak jsem se překonala a koukla na to, ač tenhle žánr nemusím... No a zjistila jsem, že jsem teda žila a taky o co jsem přišla - v podstatě o nic. Nesdílím nadčení většiny - chvílemi jsem se nudila, Frodo byl na mě moc vykulenej... Ale je to pěkně udělaný, to se musí nechat. Ale myslím, že už se k tomuhle filmu nevrátím. ()

xylofonka

Hned jsem začala číst, protože jsem nedokázala přenést přes srdce, že nevím, jak to dopadlo, tímhle fimem začal můj Tolkienovský fanatismus. A ještě neskončil. ()

Kathien°

Opravdu povedený film.... Nečetla jsem knížku, takže nemohu posoudit, co bylo lepší. Každopádně se mi to jako celovečerák líbilo. ()

Myrddin

Možná (i když mluvíme o celé trilogii) může mít člověk, který nečetl knihu menší problémy s pochopením motivací postav, děje apod.. Právě proto je lepší si knihu přečíst, díky tomu pak můžeme "filmovou adaptaci" brát spíš jako "velkolepou audiovizuální ilustraci knihy", a když jí tak bereme, je tenhle film prostě parádní žážitek. Jediná věc, která tomu efektu trochu brání jsou některé dementní scény s Orlandem Bloomem (ten, kdo tohohle divnýho cápka vybral do role Legolase, to pěkně posral) - v jedničce zabití dvou skřetů jedním šípem, ve dvojce skateboardová scéna a ve trojce zabití Olifanta z jeho hřbetu... a potom pár scén, které jsou přidané (oproti knize), ty mě tam trochu štvou. Stejně je to ale pro mě za 5* ()

Šindy

Velkolepý film, který mě neoslovil. Nejenže je to nudné, ale také nesmírně zdlouhavé. Prostě natahovaná kaše. Ostatně jako zbylé díly této trilogie. Vizuální stránka filmu je velice hezká, ale to je tak vše. Opravdu vše. ()

Tiiso

Na úvod. Knihu jsem četl několikrát. Tento přepis patří k několika mála, kterým se podařilo hodně blízko se papírovým stránkám přiblížit. Emočně totiž oba, jak film tak kniha působí stejně. Jde jen o to, že do knihy se prostě vejde více popisu. První díl by pak musel mít tak šest či sedm hodin stopáže. Přiznám se ale, že v tomto podání bych takovou délku s přehledem zvládnul sledovat. Jacksonovi se totiž opravdu zdařil snímek hodný obdivu a pochvaly. Dokonalé scenérie, hudba a vůbec vše. Nemá cenu zde opakovat už tisíckrát napsané. Jsem rád, že se film podařil vytvořit nejen kvůli penězům producentů, ale že je v něm velký kus srdce a velký kus duše. ()

elisinka

Po asi desátém zkouknutí prvního dílu jsem jednu hvězdičku musela přidat:D. Nevím ale něco mě na prvním dílu stále láká a okouzluje. Už samotný začátek jak Gandalf přijede do Kraje, na to nelze zapomenout. Ten začátek je jednoduše takový poklidný a milý jako hobití domečky a celý Kraj, musím se přiznat že po přečtení knihy si tohohle fimu cením ještě víc protože díky efektům se podařilo vykreslil celou tu atmosféru Kraje přesně podle Tolkiena. Samotný příběh mě začal fascinovat už když jsem viděla první trailer. To velké břemeno nebylo naloženo na záda moudrému Gandalfovi ani krásnému Legolasovi ani Aragornovi ale malému hobitovi s odvahou a velkým srdcem:) ()

Fildas

Uchvatná podívaná, perfektní zvukové efekty a hudba, super vizuální efekty a masky . Co víc k tomuto filmu dodat. , herecké výkony a celkově obsazení je také super, role jim sedly jak zadek na hrnec. ()

Jamajdzan

Jeden film, aby vládl všem. ANO toto je Jeden film. Pán Prstenů pro mě vždy bude filmovým měřítkem dokonalosti, ke kterému se ostatní mohou už jen přiblížit. Fantasy svět propracovaný do těch největších detailů, výborné herecké obsazení, kvalitní scenář a především ten nejepičtější děj z hlavy J.R.R.Tolkiena...No můžeme snad chtít víc???Poprvé jsem na něj zavítal do kina jen kvůli tomu, že na to šli všichni, ale tato návštěva kina mi doslova změnila život. Už první dávka ve mě vyvolala velkou závislost a věděl jsem, že musim mít víc. Během pár měsícu sem přečetl všech 6 knížek z dějin středozemě(a ne jednou), koupil si rošířené vydání a nemohl se dočkat na pokračování... ()

Rodin

Podle mého názoru šlo o nejlepší kousek triptychu. Asi jediný zachoval cosi důležitého z předlohy, přestože (nebo právě poto), že vlastně neobsahoval žádné úúúúúžasné bojové hromadné scény a tak podobně. Možná to bylo jen tím, že po jedničce už jsem byl připravený na to, co přijde, ovšem nemyslím si, že jde o podstatný důvod pro to, abych Společenstvu dal 5*, zatímco zbylým dílům maximálně 4. ()

Anomiska

Tento film ma ocaril na prve pozretie. Som z tych, co knihu necitali a tak som nebola nicim ovplyvnena a nic som v podstate neocakavala. Skvelo spracovany film, ktoremu nechyba snad nic, ziskal dalsieho fanusika :) ()

tucnak

Ok, po druhém shlédnutí přidávám jednu *, protože pouhé dvě si to opravdu nezaslouží, ale stejně to jde mimo mě. Velkou oklikou. Přes hory, přes doly, bůhví kudy. ()

Shredder

Zatial co ini reziseri pri filmovani kniznych predloh zalostne zlyhavaju (Eragon, Zlaty Kompas, Da Vinciho kod, Hra o trony etc.), Peter Jackson si nasadzuje vavrinovy veniec za najlepsi fantasy film vsetkych cias. Napriek pomerne malemu rozpoctu, ktory je znacne mensi oproti inym velkofilmom, nie je filmovej adaptacii co vycitat. Bolo myslene na kazdy detail, co ukazuje grandiozna vyprava. Emocie prystia na kazdom kroku, vdaka skvele vybranym hercom a nemalu zasluhu natom ma samozrejme Howard Shore, ktoreho skvostna hudba je rajom pre usi a pre mna osobne sa jedna o najlepsi orchestralny soundtrack vsetkych cias. CQI su na spickovej urovnii, napr. Balrog je pastvou pre oci. Krasna priroda Noveho Zelandu vam dava pocit ze ste sa naozaj ocitli v inom svete a co je uplne najdolezitejsie Peter Jackson nielenze nesprznil predlohu, ale ju na niektorych miestach dokonca vylepsil (strazca jazera). Vsetky tri diely trilogie su majstrovsky zvladnute, no Spolocenstvo Prstena je mojou srdcovkou. PS: Nepochybujem, ze z Hobita urobi dalsi nezabudnutelny zazitok. ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Warner Bros. zkouší prodat Pána prstenů jako NFT

Warner Bros. zkouší prodat Pána prstenů jako NFT

20.10.2022

Někdo by měl nejspíš říct studiu Warner Bros., že NFT nebyly populární už loni, natož letos, a že celá kryptokomunita pomalu ale jistě umírá. Společnost totiž čerstvě oznámila, že hodlá prodávat… (viac)