Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

• Česko Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (viac)

Statočný hobit Frodo (Elijah Wood) si na plecia naložil ťažký údel - rozhodol sa totiž čeliť novej, neočakávanej životnej situácii, postaviť sa silám temna a spolu so svojimi starými i novými priateľmi sa vydať na ťažkú púť za záchranu sveta... Frodo totiž zdedil po svojom najmilšom strýkovi Bilbovi (Ian Holm) prsteň, ktorý ho postaví do súboja so silami zla, reprezentovanými krutovládcom Sauronom. Ten chce za každú cenu získať onen prsteň, pomocou ktorého sa môže stať neobmedzeným pánom Stredozeme... V snahe zabrániť jeho plánom sa musí Frodo spojiť s ďalšími bytosťami, nielen z rodu hobitov - ako on sám a jeho priatelia Sam (Sean Astin), Pippin (Billy Boyd) a Smieško (Dominic Monaghan) -, ale i mocných dobrých čarodejníkov, ktorých už v Stredozemi nezostalo veľa - ochranu odvážnej skupinky si na starosť vzal múdry a obetavý Gandalf Sivý (Ian McKellen); - elfov - ich zástupcom sa stal nebojácny Legolas (Orlando Bloom) -; trpaslíkov - ich česť sa rozhodol reprezentovať večne frflúci, ale inak veľmi statočný a láskavý Gimli (John Rhys-Davies) a ľudí - ich záujmy sa odhodlali chrániť mocný, no nevyrovnaný Boromir (Sean Bean) a tajomný Aragorn (Viggo Mortensen). Spoločne sa vydávajú na cestu, na konci ktorej sa im - ako dúfajú - podarí prsteň raz navždy zničiť... (oficiálny text distribútora)

Muse odpad!

Film si nepochybně pro své ztvárnění zaslouží hvězdiček pět. Jak jinak mám však vyjádřit svůj nehynoucí odpor k celé této triádě? To bylo snad poprvé a naposledy, co jsem v kině znechuceně usnula... ()

anli

"Jeden prsten vládne všem...."Mistrovské fantasy dílo,jedno z nejlepších,které kdy spatřilo filmové plátno.Ukázka toho,jak má vypadat předělávka knihy-jasně,čtenáři,nerozčiluj se-Jackson něco přehodil sem,něco sem,něco poupravil a něco vypustil.Ale to je právě přepis na filmové plátno,neboli,jak tu knihu vidím já scénárista a já režisér.Takhle přepsat knihu je opravdu mistrovský kus-a takovouhle knihu obzvlášť!!Je tady vidět dokonalost v každém detailů-od výpravy,masek,lokací,kamery až po nádherné ztvárnění Tolkienova světa,kde jsou všechny postavy neuvěřitelně živé a pulzující životem.Opravdu velkolepý rozjezd trilogie,o kterém se bude hodně dlouho mluvit.Jasných 100% a kdybych mohl ještě něco přihodím.Od téhle doby už se vše bude s tímto filmovým klenotem a vlastně celou trilogií srovnávat a"svět skutečně už nikdy nebude jako býval předtím".Teď myslím hlavně ten svět filmový.Jackson svým mistrovským přepisem a geniální režií,které vévodí perfektně zvládnutá vize,hloubka postav i všech lokací,které vypadají,jakoby vypadly z knihy,dokázal téměř nemožné-zavděčil se jak čtenářům(až na vyjímky,které já označuji za šťouraly),tak všem ostatním.A je to hlavně tím,že věnoval stejnou pozornost každé maličkosti a každému detailu,na nic totiž nezapoměl a nic nedělal jen ptoto,že to dělá.Dělal to s nadšením a plným Tolkienovským srdcem,které donesl až k divákovi.A k vizualizaci celého filmu není také,co dodat-mistrovství nad mistrovství,stejně jako výběr herců a ztvárnění všech postav(tady bych vyzdvihl kromě těch hlavních především Cate Blanchett,Hugo Weavinga,Liv Tyler a Iana Holma).Prostě omračující a nádherné!P.S.Jinak,než v rozšířené verzi si už film nedovedu představit a mít jí ve sbírce je vlastně pro každého filmového fandu povinnost,neb spusta věcí se tam ukáže a dovysvětlí.Tak mě napdá,kam se poděl ten prsten po dědečkovi? ()

tnp101

Tolkien si pravděpodobně ani v tom nejkrásnějším snu nedovedl představit, že na motivy jeho díla vznikne tak dokonalá filmová adaptace, jakou ta z dílny Petera Jacksonova bezesporu je. Mohutnost, komplexnost a především celková atmosféra Středozemě tu dýchá z každého záběru a více jak fantasy, působí jako historický film popisující reálie minulosti - tak uvěřitelný ten svět je. Mimo to je z něj cítit i to zapálení všech zúčastněných. Snímek dokonalým způsobem prezentuje to nejdůležitější z předlohy, výprava je tudíž i přes svou enormní stopáž dynamická a každá minuta je využita naplno (žádná vata ani v extended verzi) a to, že se jí nesnaží pouze slepě kopírovat stránku po stránce, ale přizpůsobit se filmovým postupům, z něj dělá exemplární příklad pro všechny filmové adaptace, jež jsou založeny na knižní předloze a určen je jak „hardcore“ fanouškům díla, tak knihami nedotčeným masám. Dokonalost ve všech myslitelných aspektech a mimo jiné i neskutečná pastva pro oči, uši a duši. „Společenstvo prstenu“ mám i přes neklesající kvalitu jeho následovníků nejraději. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY - ROZŠÍŘENÁ TRILOGIE (1/3): A po několika řádcích o prvním filmu se přesuneme na recenzi české verze rozšířené, 15 diskové Blu-ray trilogie, respektive k první části zhodnocení této velmi očekávané kolekce. Ano, pojedu postupně. Recenze bude rozdělena na tři části, přičemž zhodnotím každý film (2BD s filmem + s ním spjaté bonusy na 3DVD) samostatně a celkové hodnocení udělím na konci třetí části. Začněme u balení. Kolekce je zabalena v úhledné, tvrdé a relativně rozměrné (hluboké) krabičce s anglickým popisem. Vypadá a otevírá se jako kniha, přičemž aby „přední dvířka“ zůstala zavřená, drží je magnet. Uvnitř se nachází trojice tlustých, jinak však klasických modrých Blu-ray krabiček, tentokrát již s českým přebalem. V zahraničních verzích jsou krabičky vyvedeny z černého plastu, ani modré nejsou však z estetického hlediska rušivým elementem, přece jen jsou skryté uvnitř. V každé ze tří krabiček se potom nachází dříve avizované 2BD a 3DVD. Vedle nich naleznete i jednoduchý booklet se seznamem kapitol a mapou bonusů. Film je samozřejmě zastoupen formou „extended“ verze obsahující zhruba půl hodiny nových, či prodloužených scén a také předlouhé závěrečné titulky se seznamem členů oficiálního fanklubu. Předchozímu Blu-ray disku s kinoverzí byla značně vytýkána pochybná obrazová kvalita. Tvůrci se tentokrát rozhodli, hodit na disk nově remastrovaný přepis a teď se na něj podrobněji podíváme. Poměr stran činní 2,40:1 (horizontální černé pruhy na klasickém širokoúhlém zobrazovadle) a změna k lepšímu jde poznat na první pohled. Zlepšila se jak ostrost, tak množství detailů, jejichž úroveň je tentokrát velmi uspokojivá. Obraz působí jemnějším, konzistentnějším dojmem. U barevného podání došlo oproti předchozím verzím ke znatelné změně. Jestli se o Blu-ray problematiku alespoň částečně zajímáte, určitě vás neminula zpráva o namodralém tónu. Ano, namodralost je znatelná, nemusíte se však bát, že by vás nějakým způsobem rušil, spíše naopak. Jedná se samozřejmě o režisérův záměr, jelikož se na novém přepisu plně podílel. Nové tónování je zřetelné hlavně u scén se sněhem a pak také na tmavějším podání černé. Ta má jak hloubku, tak smysl pro nepřeberné množství odstínů, i velmi tmavé scény tak neztrácejí na ostrosti, či detailech. Ostatní barvy také ve většině případů podléhají filtrům, žádný realistický „look“ se tudíž nedá očekávat, jejich podání je však výtečné a filmovému zážitku vyloženě nahrávají. Množství zrna se pohybuje na průměrných hodnotách a nemusíte se bát šumu. To samé platí o kompresních artefaktech. Film má k dispozici dva dvouvrstvé disky, datový tok se tudíž pohybuje na maximálních hodnotách. I zvuk se dočkal zlepšení, přesněji nového kanálu. Originální anglická stopa je prezentována ve formě DTS-HD 6.1 MASTER a i z ní čiší epičnost vyloženě v koňských dávkách. Stopa je velmi prostorová a nepostrádá energii ve formě agresivního využívání subwooferu (ani to s ním však zbytečně nepřehání). Dialogy jsou absolutně čisté a hlasité, hudba podána efektivně a zároveň s citem a pozadu stopa nezůstává ani co se týče množství detailů. Vynikající je, že zní ohromně i ve velice tichých částech a obecně vzato, atmosféru Středozemě vystihuje geniálně. Tady to jednoduše nemá chybičku. Český dabing obsažen není, ale to vzhledem k výše popisované originální stopě snad nikomu ani vadit nebude. Přepis se opravdu povedl a zlepšení oproti předchozí verzi je hodně znatelný. Obraz si není úplně dokonalý, ale zde se nebojím tvrdit, že se jedná o limity zdrojového materiálu. Film je tak na disku (discích) zastoupen v maximální možné kvalitě a nepochybně se jedná o pastvu pro oči, která ve spojení s dokonalým ozvučením přiveze do vašeho obývacího pokoje atmosféru Středozemě se vším všudy. Teď se vrhneme na tu obrovskou kolekci přídavných materiálů. Jedná se o bonusy, které byly již dříve představeny v rámci DVD edic, pokud jste jejich vlastníky, nic nového vás nečeká. Myslím, že ne všichni se s nimi již setkali a jelikož je rozebírám v každé recenzi, ani tentokrát neudělám výjimku a můžeme se na ně podrobně vrhnout. Začneme u filmových disků. Ty obsahují čtveřici vyčerpávajících audio komentářů (režisér se scénáristy, produkční a výtvarný tým a herci). Každý z nich je něčím výjimečný a i přes jejich značnou časovou náročnost stojí všechny za poslechnutí. Na každém filmovém disku se nachází ještě „easter eggy“ - na prvním parodie s Jackem Blackem a Sarah M. Gellar v rámci „MTV Movie Awards“ a na druhém nakonec nepoužitý trailer na „Dvě věže“ po závěrečných titulkách „Společenstva prstenu“. Teď plynule přejděme k bonusovým DVD. První mapuje zejména před-produkční materiál, druhý produkční a post-produkční materiál a třetí je takovým „best of…“. Začneme prvním diskem, který započneme úvodem P. Jacksona, který vám poradí, jak se v bonusech orientovat, dále 22 minutovým videem o životě J.R.R. Tolkiena a jeho odkazu. Následuje 20 minutovka o tvorbě scénáře a dále sekce o vizualizaci příběhu obsahující 13 minutový krátký dokument o storyboardech a pre-vizualizaci, poté 10 minut raných scén ve formě storyboardů (hodně je toho ve finálním filmu jinak), dále podobný materiál, tentokrát však počítačově animovaných pre-vizualizací, následují srovnávací videa s finální scénou a nakonec také 6 minutová zkouška setu, kde si provizorně zahrál mimochodem i P. Jackson. Následuje sekce o designu a budování Středozemě se 40 minutovým videem o výtvarné koncepci, 12 minutovkou o kostýmech a 43 minutovým dokumentem o dílně Weta, která poskytla téměř všechny fyzické předměty jako makety, zbraně a brnění, miniatury, či prostetiku. Sekci o designu zakončuje fotogalerie s koncepcemi i reálnými snímky postav, či miniatur a podobně, která obsahuje téměř 2000 kousků, přičemž u velkého množství z nich si můžete pustit i audiokomentář. Na prvním bonusovém DVD se poté nachází interaktivní mapa Středozemě, v níž si můžete pomocí krátkých sekvencí z filmu projít děj „Společenstva prstenu“ z pohledu Froda nebo Gandalfa. Druhou „fíčurou“ a zároveň i posledním bonusem na disku je další mapa s označenými lokacemi, v nichž se natáčelo, doplněné o zhruba 10 minut doprovodného video materiálu. Druhé DVD stejně jako první zahájíme úvodem, tentokrát E. Wooda (představitel Froda), regulérní bonusy pak zahájíme kolekcí materiálů o natáčení „Společenstva prstenu“ obsahující 35 minut dlouhý filmeček o obsazení, 13 minutovku o dni hobita (resp. herce), následující bezmála 50 minutový filmeček ukazuje zákulisí a sekci zakončuje fotogalerie se 70 kousky ze zákulisí, tedy takové doplnění předchozího videa. Dále tu máme sekci o vizuálních efektech, tedy 16 minut o způsobu změn rozměrů postav a předmětů, 16 minut o miniaturách s fotogalerií a 25 minut o digitálních efektech. Následující materiál se v 13 minutách zabývá střihem (v rámci toho obsažena i interaktivní „fíčura“ s demonstrací střihu), dále 12 minut o barevném tónování, videa o zvuku a hudbě, každé z nich 13 minut dlouhé a nakonec 5 minutové video o uvedení filmu. Třetí DVD obsahuje 85 minutový celovečerní dokument (jeho první část) s netradičním pohledem do zákulisí z režie Costy Botesa. Hodně z ukázaného v jiných „making of…“ filmech asi nebudete nikde jinde mít šanci vidět, takže určitě doporučuji. Všechny bonusy jsou pochopitelně prezentovány v SD (první dvě DVD širokoúhlé, třetí trochu nešikovně 4:3 s do něj vloženým širokoúhlým videem) a české titulky jsou obsaženy u všeho až na komentáře, fíčury, „vizuální sekci“ na prvním DVD a všechny videa na druhém DVD počínaje „střihem“ až do konce. Trochu nepotěší, že v těchto případech nejsou obsaženy ani titulky anglické, ale to nejdůležitější je vybaveno češtinou. To bychom tedy měli „Společenstvo prstenu“ a s ním spjaté materiály v rámci rozšířené edice. Pro druhou část recenze přejděte k profilu/komentáři na Dvě věže. () (menej) (viac)

BoncheR

Príde mi scestné komentovať - nemám na to dostatok A) skúseností B) kompetencie. Názov a pečiatka Petera Jacksona vravia za všetko. 90% ()

Ivuse

I když trilogie má určité odlišnosti od předlohy, tak je výborně zpracovaná. Je jasné, že se nejde zavděčit všem, a vždy se objeví tací, kterým něco vadí.... Úžasné herecké výkony - obzvláště jsem si zamilovala, jak Ian McKellen ztvárnil Gandalfa. Celá trilogii je provázena nádhernou hudbou. U mě prostě Peter Jackson zabodoval. Po shlédnutí Hobbita jsem nemohla odolat a opět jsem si pustila celou trilogii - po skončení mě vždy přepadne určitý druh lítosti, že něco tak nádherné muselo skončit. ()

LittleJohnny

Milionkrát zhlédnutý film. Když ho zpětně okomentuji musím říct, že je mnohem lepší než novější Hobit. Prostě parta hlavních hrdinů je jednoduše poznatelná, ne jako 14 trpaslíků nebo kolik jich tam je v hobitovi, vtipná a dech beroucí podívaná, která vás nenechá se jen podívat na díl první, ale musíte hned kouknout na díl druhý, a pak hned na díl třetí. To všechno nejlépe v prodloužených verzích filmů. Jednoznačně plná palba tady není o čem... ()

mickyreed

Po nějaké době jsem si s odstupem od tehdejší mánie a mému předchozímu hodnocení pustil prodlouženou verzi (v následujících dnech mne čekají další dva díly) a došel jsem k závěru, že je to naprosto fascinující ... velkolepý epický příběh zasazený do nádherné krajiny, okořeněný spoustou emocí a doprovázený skvělou hudbou ... je to opravdu něco neuvěřitelně silného a i přes to, že film trvá 3 a půl hodiny, tak ani na moment nedokáže nudit. ()

pytlik...

Coby člověk knihy neznalý mohu hodnotit film objektivně. Jednalo se o poměrně jednoduché vyprávění s nekomplikovaným dějem, které zpracováním spíš připomínalo pohádku než zábavu pro nás větší. Normálně bych snímku lupnul tři hvězdičky i přes občasné kýčovité zpomalené záběry a poněkud přesládlou hudbu, ale za ty bojové scény musím hodnocení snížit, neboť patřily k tomu nejsměšnějšímu, co jsem kdy viděl. Přeskočím drobné půtky v průběhu děje a budu se věnovat pouze finálnímu souboji. Člověk je půl filmu masírován informacemi, že vytunění skřeti zlého čaroděje Samuraje jsou nepřekonatelní, dokonce se jich bojí i samotní elfové. A na konci se ukáže, že tihle skřeti jsou naprosto neschopní, ani v minimálně padesátinásobné přesile nepřemůžou jednoho(!) bojovníka ohánějícího se mečem. Navíc hromadně umírají i po pouhém zásahu kamenem, které po nich vrhají ti dva nesympatičtí hobitčí hejsci. Patrně Samuraj předpokládal, že ti jeho mutanti zastraší nepřítele pouhým zjevem, takže se při výrobě vyblbl na jejich image a na mozek a pořádné brnění mu už tvořivá síla nezbyla. No a celá bitva je korunována zábavnou scénou skonu jednoho z hlavních hrdinů, který nedbaje toho, že ho propíchly tři šípy, hodí nazdařbůh meč do chumlu protivníků a srazí jím další dva skřety. Pak se ještě dlouho s ublíženým ksiftíkem rozhlíží na všechny strany, než se pěkně zpomaleně sesune k zemi a zesne. Tomuhle se vyrovná snad jen legendární scéna ze sovětského filmu z velké vlastenecké války, kdy se partyzán chystá hodit granát na německý tank, ten mu ale napřaženou ruku ustřelí a nezastaven jede plnou rychlostí dál. Každého jiného by tahle nehoda myslím trochu rozhodila, ovšem partyzán se jen tak usměje, když pochopí, že se mu náhle výrazně zvětšil dohoz, zvedne tu ustřelenou ruku s granátem ze země a použije ji jako vrhač, když se hází míček psovi. Tank, přestože je už 200 metrů daleko, nemá šanci. No ale zpět k snímku. Zkrátka, jestli si chce Elijah Wood zahrát v pořádné pohádce a ne v takovéhle nedomrlé, měl by zvolit Červenou Karkulku. V roli vlka zúročí svoje velké oči a uši a navíc si užije pořádnou realistickou bojovou scénu jeden na jednoho s myslivcem. ()

Quen11

Všetko už bolo povedané, tak by som to asi zhrnul takto: prišiel jeden podivín z Nového Zélandu a natočil nesfilmovateľné fantasy, ktoré pravdepodobne vo svojom žánri nikto nikdy neprekoná. ()

Pavlínka9

Moc dobře si pamatuji, jak před 14ti lety "TOHLE" ovládlo celý svět :) Bylo to obrovské ukázání toho, co je schopné vytvořit, ale také byl obnoven pomalu "kult" ,který započal J.R.R.Tolkien :) Je to pořád stejně kouzelné a Božské jako před 14ti lety :) Je to s podivem, ale má to pro mě pořád stejné kouzlo :( Rozhodla jsem se podívat na všechny Pány prstenů i Hobity, takže to byla spouuuuusta času a přemýšlení :) Po tolika letech jsem v tom najednou nejenom viděla jiné poznatky, ale nahlížela jsem na to celkově jinak :) Ale je to stále tak velkolepé a pořád mě to vtáhlo do děje natolik, že jsem rozhodně nelitovala ani jediné minuty, co jsem do toho vložila. Tak nějak jsem více pochopila celou tu informaci o čem to je a co se to tam sakra vlastně děje :D Což je hloupé, páč si tedy uvědomuji, že před 14ti lety se mi to děsně moc líbilo, ale vnímala jsem to úplně jinak… Ti skřeti jsou fakt nechutní... a všechno je to prostě neskutečná bomba ohledně těch digitálních efektů :) Všechny ceny, které jako film posbírali – si rozhodně zasloužili :) Ta atmosféra je skvělá, to pouto, které je tam vytvořeno, ta touha zničit to, co by mohlo ovládnout celý svět...a přitom je to jen malinký človíček, který je ale vnitřně tak silný a jeho představitel byl světem "objeven" právě přes tento film :) Scéna, jak se všichni brodili tím sněhem a jediný Legolas po něm šel jako by tam žádný sníh ani nebyl :D Takové něžné stvoření :D Opět pouze přesná ukázka toho, jaký je elf a tímpádem osoba, jež od té doby toužili být miliony lidí, jelikož veškeré kostýmy a suvenýry od té chvíle šli na dračku :) Je tam skvělé znázornění toho, jak všichni mají tu vizi, co by oni udělali s tím prstenem, kdyby ho získali do ruky…Jak odolávají, ale pořád je tam ta silná touha.. Je to prostě bomba a celosvětová senzace a začátek jen dalších let šílenství, které trvají do dnes :) Ještě tento první "díl" také považuji za takový něžnější - takový, který spíše ohromí větší množství diváků, jelikož "Dvě věže" jsou již velice masakrózní a proto Společenstvo prstenu považuji ještě za takový klidnější úvod, kde je vše skvělě (alespoň v určité míře) vysvětleno a je to celé takové WAU :) :) Jo a ta hudba !!! Vynikající :) ()

MikyAff

První díly mají své kouzlo. Obzvlášť u Pána prstenů. Vždy když se na něj podíváte, uchvátí vás celý svět, co se v něm skrývá a u srdce vás opět zašimrá ta jiskra, kdy vzpomínáte na to, jak jste tuhle sérii viděli poprvé. A i když už je to dávno, tak i přesto si u Pána prstenů vždycky najdete něco nového. Něco, co vám dá zas o kousek víc. Obsazení už si nedokážu představit jinak. Hudba, která mi zježí chlupy i na zádech a vrazí slzy do očí. Společenstvo prstenu jakožto díl diváka skvěle vtáhne do děje, seznámí s postavami a hlavně vcelku snadno si pak s nimi divák vytvoří vztah. Zezačátku zde hodně figuruje pohádkový Kraj, ze kterého pomalu, ale jistě, se dostáváme do temnějších zákoutích a pár bojů s hnusnými skřety (přesně kvůli nim jsem jako malá se tohoto filmu bála a odmítala se na něj podívat). Navíc se jedná o film, u kterého jste schopní oželet i tu dlouhou stopáž. A jestliže jste stejně jako já fanoušci tohoto světa, musíte se na film podívat v prodloužené verzi a navíc s titulky. ()

noriaki

Když se Společenstvo Prstenu objevilo v kinech, nebylo mi ještě ani dvacet let. Přesto jsem si téměř jistý, že ve svém životě už neuvidím preciznější a epičtější fantasy ságu. Peter Jackson se opřel o extrémně kvalitní předlohu, spojil talent a odhodlání stovek lidí, a stvořil excelentní dílo kterým definoval standard. Jeho laťka nebyla dodnes překonána - a co víc, nikdo se jí ani nepřiblížil. Zážitek by byl poloviční bez hudby Howarda Shorea. Je tak skvělá, že atmosféra je hutnější s ní a bez filmu, než s filmem a bez ní. ()

yeniczek

Moje nejoblíbenější fantasy a zároveň nejoblíbenější díl trilogie. Je to totiž takové krásně pohodové (Hobitín) a na druhou stranu výborně napínavé (Morie). Je zde přímo cítit ta síla počátku velkého putování. Po zhlédnutí Extended verze je zážitek ještě lepší, stejně jako u všech dílů. 9/10 ()

Mihail123

Jasný dôkaz, že sa dá zfilmovať nezfilmovateľné, alebo ako dohnali digitálne efekty Tolkienovu neuveriteľnú predstavivosť. Kultové fantazy, ktoré nikdy nezostárne. ()

Mishqo

Obľúbený režisér, vynikajúci film, nádherné prostredie. Fantasy jak sa patrí. So stúpajúcou kvalitou a fantastickým vyvrcholením v poslednom dieli trilógie. ()

sskrblik

Opravdu jedinečný zážitek! A rozhodně můj nejoblíbenější fantasy film - tedy myslím celou trilogii. Harry Potter ať se jde zahrabat. ()

!Malak-11!

Původně jsem uvažoval o 5 ale postupem času se dostalo na 4. Proč? Viděl jsem to tolikrát, že jsem prostě začal hledat chyby a těch jsem našel celkem dost proto 4, ikdyž je to takové na hraně s 5. Celkové hodnocení: 79% ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Warner Bros. zkouší prodat Pána prstenů jako NFT

Warner Bros. zkouší prodat Pána prstenů jako NFT

20.10.2022

Někdo by měl nejspíš říct studiu Warner Bros., že NFT nebyly populární už loni, natož letos, a že celá kryptokomunita pomalu ale jistě umírá. Společnost totiž čerstvě oznámila, že hodlá prodávat… (viac)