Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

• Česko Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (viac)

Statočný hobit Frodo (Elijah Wood) si na plecia naložil ťažký údel - rozhodol sa totiž čeliť novej, neočakávanej životnej situácii, postaviť sa silám temna a spolu so svojimi starými i novými priateľmi sa vydať na ťažkú púť za záchranu sveta... Frodo totiž zdedil po svojom najmilšom strýkovi Bilbovi (Ian Holm) prsteň, ktorý ho postaví do súboja so silami zla, reprezentovanými krutovládcom Sauronom. Ten chce za každú cenu získať onen prsteň, pomocou ktorého sa môže stať neobmedzeným pánom Stredozeme... V snahe zabrániť jeho plánom sa musí Frodo spojiť s ďalšími bytosťami, nielen z rodu hobitov - ako on sám a jeho priatelia Sam (Sean Astin), Pippin (Billy Boyd) a Smieško (Dominic Monaghan) -, ale i mocných dobrých čarodejníkov, ktorých už v Stredozemi nezostalo veľa - ochranu odvážnej skupinky si na starosť vzal múdry a obetavý Gandalf Sivý (Ian McKellen); - elfov - ich zástupcom sa stal nebojácny Legolas (Orlando Bloom) -; trpaslíkov - ich česť sa rozhodol reprezentovať večne frflúci, ale inak veľmi statočný a láskavý Gimli (John Rhys-Davies) a ľudí - ich záujmy sa odhodlali chrániť mocný, no nevyrovnaný Boromir (Sean Bean) a tajomný Aragorn (Viggo Mortensen). Spoločne sa vydávajú na cestu, na konci ktorej sa im - ako dúfajú - podarí prsteň raz navždy zničiť... (oficiálny text distribútora)

SeanLSD

Peterovi Jacksonovi sa podarilo niečo takmer neuveriteľné: vytvoriť film rovnako zásadný a vplyvný ako jeho knižná predloha. Spoločenstvo Prsteňa je Biblia fantasy-veľkofilmu pre 21. storočie. Mal som šťastie, že som ho mohol vnímať ešte nedotknutý predstavami a atmosférou knihy. Nesmierne očarujúci, fascinujúci film plný tej najväčšej epiky a nádherných detailov, a súčasne najkúzelnejší diel série. ()

Šuplík

Ako už bolo x-krát povedané, Petrovi Jacksonovi sa tak trochu podarilo nemožné. Sfilmovať Tolkienovho Pána Prsteňov. Aj keď film stále ďaleko-preďaleko zaostáva za knihou, je tak dobrý, že ho môžeme zaradiť medzi najlepšie filmy všetkých čias, voľakde k samému vrcholu rebríčka. Aj keď som nepriateľom podobných rebríčkov, myslím si, že lepšie filmy od tohto by sme mohli počítať na prstoch. Kto ti viedol ruku, Peter Jackson? ()

Slavníkovec

Film mého dětství. Ano, letos tomu bude neskutečných 20 let, od doby, kdy tento film přišel na svět. Letos to bylo 19 let od doby, kdy jsem film viděl poprvé. A letos to bude 15 let, kdy jsem přečetl první díl knihy Pán prstenů. Je neskutečné, že i za tak dlouhou dobu film nijak výrazně nezestárl. ()

Radiq

Já vím, že fantasy není pohádka pro děcka, ale pro dospělé, ale já jsem asi trochu z jiného těsta. Přesto mám k Tolkienovu veledílu velký respekt. A jde vidět, že Peter Jackson taky. Obzvlášť musím vypíchnout: úchvatně vystavěný Hobitín a jiná sídla, vzhledy jednotlivých ras a to včetně jejich různých velikostí při interakci mezi sebou, nádherné scenérie a skvělé masky skřetů. Děj a celý ten příběh může být pro mladší publikum trochu složitý a pak i temný, ale to je zas ta část, kterou ocení dospělejší divák. Spolu s bitkami a bitvami. Když jsem to viděl poprvé, pamatuju si, že jsem si stěžoval na pomalejší rozjezd. Ale teď jsem si dal prodlouženou verzi a vůbec mi to tak nepřišlo. Je tam strašně moc postav (a jmen z historie), takže se v tom dá lehce ztrácet, ale když se vám to vleje do žil, nestačíte se divit té genialitě předlohy a věrnému zpracování. Nejvíc se mi ze začátku pletl Saruman a Sauron - tyhle dvě podobná jména mi chvíli dělaly problém, než jsem pochopil, že nejsou jedna a ta samá postava. Dál se mi líbí, že nikdo neřeší (a ani tenkrát neřešil), že ve Společešnstvu prstenu nejsou žádné ženy. Prostě a jednoduše: tomulhle říkám velkofilm nové doby se vším všudy. Plný počet hvězd nedávám jen kvůli tomu, že mám oblíbenější žánry, kde je víc krve, ale vůbec bych se nerozpakoval na tohle koukat zas a znova, protože... je to prostě skvěle natočené. A kromě toho, nebýt tohoto filmu (případně trilogie), asi by nevznikl tenhle skvělej videoklip: Jason Forrest - Stepping Off. ()

Columbus

Verim, ze kniha je o moc lepsi. Film je takove drahe pimprlove divadylko. Figurky se potaceji lesy, stranemi a skalami, obcas na ne neco skoci, obcas je nekdo vyleci a jdeme dal. Serialove useknuty konec nabudi skalni fandy, ale ja tusim, o cem to bude dal. Na lokalni pomery novozelandske trikarske firmy jde o pekny kousek, ale v mnoha zaberech je znat nedokonalost trikovych pozadi, neostrosti obrazu. Film nema zadny feeling, s zadnou postavou necitim a to je spatne. ()

COF_666

Společenstvo je s naprostým přehledem tím nejlepším dílem Pána Prstenů. Film téměř bez chyby nebo nudného momentu,naprosto velkolepé a dechberoucí dílo...i po těch letech. ()

mr.kliky

bez váhání nejlepší díl trilogie.. část příběhu, která žije a má zkrátka kouzlo, které se posléze vytratilo na úkor gigantických bitev. ()

Cedr

Ne nečetl jsem, fantasy se vyloženě nevyhýbám, ale ani nevyhledávám. Celá ta mánie mě tedy tenkrát celkem minula, do kina jsem přesto zašel... a byl spokojený. Pěkný úvodní film, ze kterého je cítit, že to nejlepší teprve přijde. ()

hans500

Peter Jackson stvořil výborný Fantasy film, kterému nechybý vše potřebné: skvělá atmosféra, excelentní herci, fantastický hudba, brilantní režie, ohromující výprava a perfektní kamera. ()

Triple H

Môj najobľúbenejší diel z trilógie, ktorú inak ako celok veľmi nemusím. Pamätám si ako som ho prvý krát videl v kine - naozaj ma to strhlo a posledná scéna na rieke ma úprimne dojala. To bol pre mňa emočný vrchol celej trilógie, ktorý sa už nepodarilo zopakovať. Táto scéna dokonale pretlmočila to hrdinstvo, oddanosť a dôležitosť situácie, rovnako ako pevné priateľstvo medzi Samom a Frodom. Verím, že práve ňou si po emočnej stránke séria získala svoje publikum definitívne - nemohlo to človeka aspoň trochu nedojať. Odchádzal som z kina nedočkavý po ďalšom dieli, ktoré ma však bavili stále menej. Och a Howard Shore - nádherná hudba.////S odstupom času mením na 5 - viac v komentári k Návratu kráľa. ()

chelseaman22

Strhující film pod taktovkou Petera Jacksona. Téměř 180 minut fantastického příběhu s výborným hereckým obsazením a hudbou z jiného světa, pro Vás bude opravdovým zážitkem. Úchvatná krajina Nového Zélandu, pevná vůle a nezlomné přátelství budou na každém rohu. Že by dokonalé? ()

Lolita

Já jsem člověk dotčený předlohou. A jsem nechutný hnidopich, co se týče srovnávání předloh s jejich filmovým zpracováním obecně. A jsem strašně přísná a samozřejmě bych to vždycky udělala líp. A taky to vždycky nepatřičně komentuju. Ale ne v tomto případě. Já jsem čtenář vcelku vášnivý, a když mě nějaká ta bichle nadchne, jsem schopná nespat a přelouskat jí přes noc. Tolkienovky jsem četla všechny. Ale také jsem četla všechny Pottery.. Čokoládu.. a tak dál. Nadávala jsem, že se to od knižní předlohy liší. Že mi zprznili moje oblíbené scény, protože moje chorá hlava si je představovala prostě jinak. Tady se to stalo taky.. ale jinak - poprvé někdo předčil moje představy a očekávání. Bylo to jinak, chybělo tam toho dost, ALE - já jsem byla poprvé nadšená filmovým zpracováním nějaké své oblíbené knihy, bylo to lepší než výplody mé ubohoučké fantazie. A když říkám nadšená, tak fakt myslím nadšená, zamilovala jsem do filmu, do všech postav, do Pídžeje, do kameramanů, do Fran i Howieho, do maskérů, kostymérů, i do nosiče svačin, do všech, kteří se na tomhle nějak podíleli. Popravdě nemohu koukat na jeden díl samostatně, musím si vždycky pustit všechny tři naráz, to je prostě dílo, který se musí chápat jako celek, tak nějak. A tímto se taky P.J. omlouvám - když jsem se dozvěděla, kdo bude točit tenhle skvost, chtěla jsem skočit pod vlak a nechápala jsem, proč to svěřili tomuhle tlustýmu magorovi, co točí ty "úžasně nechutné" filmy? Sorry a kdybych nosila klobouk Péťo, dolu s ním. Stvořil si mou lásku, nepochybuju, že do konce života ;-) a protože beru tři jako jeden, pak i můj komentář bude pokračovat.. hádejte kde... ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera