Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

• Česko Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (viac)

Statočný hobit Frodo (Elijah Wood) si na plecia naložil ťažký údel - rozhodol sa totiž čeliť novej, neočakávanej životnej situácii, postaviť sa silám temna a spolu so svojimi starými i novými priateľmi sa vydať na ťažkú púť za záchranu sveta... Frodo totiž zdedil po svojom najmilšom strýkovi Bilbovi (Ian Holm) prsteň, ktorý ho postaví do súboja so silami zla, reprezentovanými krutovládcom Sauronom. Ten chce za každú cenu získať onen prsteň, pomocou ktorého sa môže stať neobmedzeným pánom Stredozeme... V snahe zabrániť jeho plánom sa musí Frodo spojiť s ďalšími bytosťami, nielen z rodu hobitov - ako on sám a jeho priatelia Sam (Sean Astin), Pippin (Billy Boyd) a Smieško (Dominic Monaghan) -, ale i mocných dobrých čarodejníkov, ktorých už v Stredozemi nezostalo veľa - ochranu odvážnej skupinky si na starosť vzal múdry a obetavý Gandalf Sivý (Ian McKellen); - elfov - ich zástupcom sa stal nebojácny Legolas (Orlando Bloom) -; trpaslíkov - ich česť sa rozhodol reprezentovať večne frflúci, ale inak veľmi statočný a láskavý Gimli (John Rhys-Davies) a ľudí - ich záujmy sa odhodlali chrániť mocný, no nevyrovnaný Boromir (Sean Bean) a tajomný Aragorn (Viggo Mortensen). Spoločne sa vydávajú na cestu, na konci ktorej sa im - ako dúfajú - podarí prsteň raz navždy zničiť... (oficiálny text distribútora)

Othello

Pět metlošů vede čtyři hobity po Středozemi. Samozžejmně extendetka. Chtěl jsem první půlku taomu naložit 4 hvězdy, protože mi úsečnost a zkratkovitost různých epizod trochu vadila, ale když se člověk zamyslí kolik práce s tím muselo být. Jackson překvapivě zvládá velmi dobře (obě) akční scény a fungují lépe než dialogy díky výše zmíněnému neduhu. Film hlavně má několik pro mě nezapomenutelných částí, například (v extended verzi) uvedení do Kraje a příjezd Gandalfa, nebo záběr na stejnojmenou postavu padající do hlubin Morie. O hudbě se nemá cenu zmiňovat, je neuvěřitelná a jeden z nejlepších soundtracků vůbec. Jinak doporučuji silně rozšířenou verzi, opravdu dělá film ještě lepším a hlavně vyjasňuje některé motivace postav (hlavně vztah mezi Aragornem a Boromirem). Navíc přidává mou nejoblíbenější a to je loučení Galadriel s Gimlim, kde jsem se opravdu zasmál.Závěrem jen škoda, že díky zkratkovitosti scén nevyniknou příliš herecké výkony zúčastněných, ovšem i to stačí Seanu Beanovi k perfektnímu hereckému projevu. Prostě fantasy film jak má být. ()

MM11

Sice asi nikdy nepochopím, kde se vzal tak osvícený producent, nabízející taktovku tohoto díla právě "podivínovi" Peteru Jacksonovi, ale to ať si rozřeší historie. Zůstává trilogie, jejíž posunutí fantasy žánru (který jinak upřímně nesnáším) ve filmu může být srovnatelné s tím v literárním světě. V tomto případě opravdu nemá cenu připojovat hluk adjektiv, skoro každý to vyjádří líp, fanoušci minimálně. Pro mě jako člověka, který tomuto filmu před těmi lety ani nechtěl dát šanci, to bylo otevření brány, o níž jsem věřil, že mi bude navždy uzavřená. A ona je, ale s jedním "ale". Víc není co dodat. ()

jonyyy

Rozhodl jsem se dát Pánu prstenů po několika letech druhou šanci a přiznávám, že jsem ho dvěmi hvězdičkami nedocenil. Má opravdu úžasný soundtrack a příroda je naprosto pohádková. Ale, že by měl patřit do žebříčku top filmů všech dob to v žádném případě. Děj prvního filmu mě moc nenadch, jenom jdou, propíchnou Froda, jdou propíchnou ho podruhé a pak zas jdou (což je krásně popsané v Clerks 2), v dalších dílech jsou alespoň ty obrovské bitvy, tak snad to bude lepší. 60% ()

Ivoshek

Tomu říkám naprosté vítězství formy nad obsahem. Chápu, že tady je 1* jako pěst na oko, tak to trochu vysvětlím. Knížka má přesah a myšlenku věčního boje dobra se zlem, propracované postavy a silný příběh. Ve filmu z toho zbyly plytké postavy a jejich křečovité a obtížně uvěřitelné dialogy a promluvy. To všechno v brutální stopáži. Kdybych neznal knížku, byl bych shovívavější, takhle ne. Tohle je opravdu jen vylepšená fantasy videohra. ()

HellFire

Stalo se téměř nemožné. Čím vícekrát si Pána prstenů promítám (v prodloužené edici), tím více mě pohlcuje. Velice zasloužený Oscar za geniální hudbu. ()

Pítrs85

MISSha to napsala víceméně za mě, taky jsem se, nevím proč, této trilogii až zbytečně dlouho vyhýbal, resp. i když jsem pokaždé nadšeně běžel do videopůjčovny pro VHS-ku, tak jsem po každém jednom dokoukání nechápal, co na tom všichni mají, přišlo mi to rozplizlé, stereotypní a tak nějak moc utrápené (pořád jsou tam všichni hrozně vážní a Frodovi je pořád blbě :-). Ani druhá projekce můj dojem nijak zvlášť nenapravila (to už jsem začal upřednostňovat Harry Pottera, ve své době vlastně přímého konkurenta). Až jsem se tak nějak nas..., dal Gandalfovi a spol. třetí a poslední šanci a světe div se, prozřel jsem :-) Tenhle LOTR je totiž vskutku dobré fantasy, zatraceně dobré fantasy. Z každé scény sálá do posledního detailu vypiplaná záležitost, bitvy jsou tak epické, přesto přehledné, masky- to je kapitola sama pro sebe a celá ta trilogie do sebe tak krásně zapadá, že každý, kdo má jen trochu fantasy v krvi, musí Pána prstenů jednoduše milovat. Jsem rád, že jsem tuto cestu urazil a můžu kvality Jacksonova spektáklu konečně docenit i já (psáno pro celou trilogii). Ovšem tímto jsem s PP ještě neskončil, páč mi bylo (celkem důrazně) doporučeno, že prodloužená verze tomu dává ještě větší grády... :-) Edit: A nekecali, vony ty prodloužený verze větší grády fakt že maj :-) ()

hansel97

Co mě u tohohle filmu nejvíce překvapilo je, že tu naprosto skvělým způsobem funguje i otevřený konec do dalšího dílu. Rovnou z fleku můžu říct, že je to jedno z nejlepších fantasy a dobrodružných filmů, které jsem kdy viděl. A nemá jen skvělou výpravu a výkony, naprosto perfektní je i atmosféra a ty 4 hodiny my utekly jako nic. Jsem vážně překvapen, že mě první LOTR takhle moc nadechnul. ()

ad-k

Vyjma několika odchylek od knihy a pár ne zcela dokonalých trikových scén se jedná o VÍCE než důstojnou adaptaci Tolkienovova poeticky laděného eposu. Knihy britského autora mám opravdu rád, zvlášť v zimním čase (neptejte se proč vlastně), přičemž Společenstvo prstenu je dost možná mým nejoblíbenějším dílem z celé série (když vynechám pohádkovějšího Hobita). Musím se přiznat, že se mi film, ač jsem zprvu úplně nevěřil, vryl dostatečně pod kůži a po celou dobu mně držel v bdělém stavu. Výpravou, orchestrálním motivem i éterickým soundtrackem (ne, tady ústřední motiv věru nedělá ostudu), kouzelností Hobitína i několika tesknými momenty (někdy méně však znamená více). Není to kniha, ale jako přístupný velkofilm nelehce proveditelné předlohy se jedná takřka o výjimečnou záležitost. 90% ()

SOLOM.

Skutečně parádní podívaná plná neuvěřitelných efektů, bojových scén i hereckých výkonů. Jako fanda DrD a Tolkiena jsem byl ještě před premiérou u nás v kině zvědavý, jak se s tím Jackson popere a musím říct, že opravdu na jedničku. Nádherné prostředí mě naprosto okouzlilo a já se na tři hodiny ponořil do tajů Středozemě a užil si všechny ty honičky, souboje i romantické pasáže. ()

AlfaNumerO

Kouzelné, výpravné, audio-vizuálně podmanivé, ve své době obrovské. Jak jsem velikým zastáncem klasických kin (Světozor, Bio OKO, Atlas, Lucerna a jim podobné) je v tomto případě nutnost pro plný filmový požitek vidět film v MULTIKINĚ, ideálně pak v IMAXu. Prvně viděno v Praze a následně trutnovském kině. A většina scén, kdy jsem v Praze vrněl blahem jako vibrátor mojí přítelkyně, byla pak trutnovském poloviční. Vibrátor tam byl pořád, ale už měl značně vybité baterky. Za první díl, který je teprve rozjezdem a přípravou na další díly dávám 90% ()

Ilicka

The world has chanched... ...a filmový svět se opravdu změnil. I po deseti letech mě ten film překvapuje a udivuje, především v dobrém. A z celé trilogie stárne nejpomaleji, protože je daleko víc založen na atmosféře než na efektech. ()

ARI50

Zlo se probouzí a několik minut jsem jenom žral daný příběh, herecky nejde ani popsat dokonalost. Když vezmu samotný svět je nádherný a příběh tohohle filmu je nezkutečně dokonali takže si myslím že v jednoduchosti je krása. ()

Ištván87

Tak cca 75%. Bohužel jsem předlohu četl několikrát, takže víc tomu dát nemůžu. Ze všech tří dílů dopadlo Společenstvo na plátně nejlíp, scéna Boromirova posledního souboje a následné smrti je zvláště díky skvělému Seanu Beanovi ( který se své role zhostil zdaleka nejlíp ) lepší než v knížce, ale za Arwen musí jít body dolů. Na žádnou elfskou Xenu v Pánovi Prstenů nejsem zvědavej. ()

JASON_X

Rád vzpomínám na první zhlédnutí téhle krásné pohádky v pražském Aeru před... sakra to už je let. Můj nejoblíbenější díl z celé trilogie, protože je v něm Imladris a Lothlórien a Galadriel. Už napoprvé jsem však měl (jak si dobře pamatuju) velké výhrady proti poněkud mdlému a necharismatickému Aragornovi, škoda že ho nehraje nějaký pořádný chlap, jako třeba Boromira. Moje oblíbené scény: Imladris, Lothlórien, velkolepý Argonath, ale nejoblíbenější je ta, ve které Arwen Undómiel zachraňuje Froda před Devítkou, kterou pak mocným elfským zaklínadlem (a s Ulmovou pomocí) nechá spláchnout vodami divoké Bruinen jako hrst mravenců... Rozšířená verze filmu je úžasná, ale knihu samozřejmě žádný film překonat nikdy nemůže. Ale je to stále jen pohádka pro děti, nic víc. Zfilmovat Silmarillion, prosím!! ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera