Nesmělý Lionel a horkokrevná Paquita si nejsou souzeni. Panovačná matka jejich vztahu brání i po smrti. Kousla ji totiž obávaná krysí opice a tak se po smrti proměnila v olezlou zombie. Lionel, novodobý Norman Bates, však své tajemství neskryje před prohnaným strýcem, který má zálusk na dědictví i Paquitu. Schyluje se k exkluzívní párty a jenom on ví, že všechny zombie je třeba rozsekat, četl totiž americké comicsy. (oficiálny text distribútora)

noelcoward73

No, sice jsem čekal trochu něco jiného, ale jsem celkem spokojen. Je pravda, že to byla rozhodně komedie s potoky krve. Horor byl jen částečný, asi jen díky nemrtvým. Nelíbí se mi text distributora, že Lionel je novodobý Norman Bates. Vztah s matkou tu sice je, ale Lionel se chce spíš té závislosti zbavit. U Batese to bylo komplikovanější a do srovnávání se tady nechci pouštět. ()

TrebleClef odpad!

Z otrokářských lodí utekly obří krysy a znásilnily tamější opičky??? A taková srágora má tady 84%. Celý film jsem přemýšlela, jak to režisér myslí. Neskutečně debilní herecké výkony i dialogy typu: ..tvá máma mi sežrala psa!" ; ,,lebeční přetlak ti ztrhnu z platu" ; a ,,ty čůráš na mojí maminku" se skoro nedají unést! ()

warrenur

Hviezda za naivne herectvo Diany Penalver a za Jackson-ovu odvaznu hru s obstarlym gore, kamerou a dialogmi. Ano, odvodeninu horroru skorych 80tych rokov sa mu vytvorit podarilo a sledujuc to v roku 2018, je pre divaka a i takyto "skvost" bolest dopozerat.. Pokial nepotrebujete vidiet tuto uletenost v zmysle, odskrtnut zo "zoznamu", alebo, je to Jackson, musim vidiet...potom radsej siahnite po hocicom inom. ()

Chundys

Ani se fakt nechce věřit, že Jakson o pár let později natočil neskutečnýho Pána prstenů a dejme tomu pak o dalších pár let později i Hobbita, ale tohle? To byla fakticky taková šílenost, že to fakticky bylo dobrý a patří to určitě do kultu a není lepší zombie film :D ()

JB2203

Více než cokoli jiného je Braindead vynikající konverzační drama. Hluboká psychologická sonda do niter jednotlivých postav a také břitká společenská kritika nastavující zrcadlo bolestným zkušenostem přistěhovalců v podmínkách kapitalistického světa. Po krátkém prologu ve stylu National Geographic se před elektrizovaným divákem začíná rozvíjet řekl bych až Allenovský ping-pong přesně vypointovaných dialogů. Na jedné straně dominující velká Matka (bohyně Země: Gaia) - svádějící neustálý vnitřní boj o právo na city svého jediného syna, na druhé tento submisivní syn (bůh Slunce: Apollón) - až do morku kostí sžíraný nepotlačitelným oidipovským komplexem, na třetí pak synova milá (bohyně Lásky: Afrodité) - topící se v marasmu své bezvýznamné minulosti. A také je zde strýc. Mašina boží. Jeho srdce překypuje falší. Děj nabývá nečekaný spád. Mladý muž sice miluje ženu, leč obětuje vonný květ lásky pro svoji matku. Matka požírá vlastní ucho a na scéně se znenadání objevují střeva. Krutá a nepřemožitelná. Také další a další figury, z nichž některé mezi sebou zplodí novou generaci Zla. Jedinou nadějí tedy zůstává mixér a sekačka na trávu. Vše pomalu spěje k jednomu z nejdramatičtějších konců, jaké kdy spatřily světlo filmového světa... Až nyní jsem myslím pochopil proč si američtí producenti zvolili pro režii Pána Prstenů právě australského Petera Jacksona. Ten kdo dokáže v poloamatérských podmínkách natočit něco takového jako je Braindead, ten se jistě na kolotoči velkých hollywoodských peněz nepozvrací. ()

troxor

Náš masokombinát Braidead Vám dnes přináší deset kilo mozečku, 2 hektolitry kečupové krve, tunu mletého masa a tunu sekané (nový výrobní postup!), jelita, a hlavně náš prvotřídní ochucený pudink. Servírujeme s cisternou humoru a nadsázky, okořeníme filmovými citacemi (je jich tu asi milión, třeba na Psycho, romantické komedie, zombie filmy...) Poté podáváme. Braindead, kdo neviděl, nepochopí! Peter Jackson dokazuje, že Meet the Feebles není vrchol všech pošukaností, které se mu v hlavě kdy zrodily. Braindead totiž všechny ostatní Jacksonovky přívalem vtípků i nechutností hravě předběhne. Přetlakovaná mrtvola, kultovní masakr sekačkou, "maminka" na konci, zombie sex, hlava v mixéru, zahradní trpaslík v hlavě... Moje srdce si ale získala scéna, kde jde hlavní hrdina - zombiebijec na procházku s kočárkem do parku. Kdopak nám to sedí v tom kočárku? Ťuťu... VRRRR! ()

jesus666

Naozaj originalitka na pohľadanie. V akom inom filme by sa totiž mohla objaviť veta "Tvá matka mi sežrala psa!". Matka, ktorá pojedá psov, nacistický veterinár, kung-fu farár, množstvo zombíkov a jedna motorová kosačka = plno zábavy a hlavne plno plno plno vnútorností a krvi. Nechcel by som byť v úlohe ľudí, ktorí mali na starosti upratovanie po nakrúcaní. Na záver len dodám, že tento film je len pre ľudí so zmyslom pre humor. Tento film je len vtip a tak ho treba aj brať. Inak mu nedáte viac ako 2*. ()

in4mator

Nejlepší je, když o tomto filmu člověk před zhlédnutím nic neví, to pak přijde šok hned v úvodu. Časem zjistí, že se jedná o komedii (resp. parodii) a užívá si povedených vtípků a srandovních situací společně se stříkající krví, mlaskavými, srkavými a bublavými zvuky až do konce. Po druhém zhlédnutí už mně trochu vadilo, že ke konci to jsou jenom krvavá jatka, ale aspoň se režisér vyřádil, i když na úkor diváckých žaludků. Každopádně je Braindead lepší než jeho dřívější film Bad Taste. Ještě je potřeba vyzdvihnout práci s kamerou a hudební/zvukovou stránku filmu. Upozornění: Nedoporučuju se na tento film dívat ráno po proflámované noci. ()

Rami

Je to výborná komedie s pěkně krvavým černým humorem. Nejpovedenější jsou jistě scény s prckem (v parku...), trpaslíko-zombiem, sekačkou a s velebným odcem. Pak je tam spousta středně dobrých částí, ale i pár méně povedených. Dost mi do celkového konceptu filmu nepasovala závěrečná scéna s matkou. Její karikatura už byla trochu moc přestylizovaná a celkově vzala filmu jednu hvězdičku. Dávám tedy 4 (82%) ()

hitcher

Jeden z nejnechutnějších filmů, co jsem kdy viděl, ale taky jeden z těch nejzábavnějších. Od Petera Jacksona jsem čekal všechno možné, ale přiznám se, že tahle romanticko/hororová, krvavá, slizká a nechutně vtipná šílenost mně dostihla nepřipraveného. Mezi přetrvávajícím nutkáním na zvracení jsem se skutečně hodně a nahlas smál. A opravdu neradím předtím (nedej bože přitom) konzumovat cokoliv... :) ()

bulbasaur

Čistokrvná šialenosť, zvrátenosť a nechutnosť...prekrásne vygradovaná do masakrálneho konca. Jedno z najkvalitnejšich Bčiek... pri ktorom som sa aj oprávnene smial. Hororová komedia storočia :) . režisérová fantázia a hravý štýl markantný. O tomto filme sa ťažko hovorí...ten treba proste vidieť . !!! takže kto nevidel..snažte sa uvidieť :D ()

agassi68

Chcete sa dostať cez desiatky zombíkov? Vezmite obrovský mixér /kosačku/, držte ju pevne pred sebou a jupííí. Opísať tento film je to isté ako opísať návod na zaväzovanie šnúrok od topánok. Platí, lepšie raz vidieť ako trikrát počuť.. ()

JanKukulín

Upřímně řečeno jsem od milníku zombie žánru čekal kapku více. Slabé a nudné scény se ve snímku střídají s těmi nechutnými, ale neuvěřitelně vtipnými (u pudinkové scény musí natahovat snad každému). Nemohl jsem se však ubránit pocitům již viděného a neoriginálního...možná až na ty souložící zombie...konkretně mi braindead těžce připomíná Evil dead...takže dobrá podívaná, ale jednou ji vidět bohatě stačí ()