Nesmělý Lionel a horkokrevná Paquita si nejsou souzeni. Panovačná matka jejich vztahu brání i po smrti. Kousla ji totiž obávaná krysí opice a tak se po smrti proměnila v olezlou zombie. Lionel, novodobý Norman Bates, však své tajemství neskryje před prohnaným strýcem, který má zálusk na dědictví i Paquitu. Schyluje se k exkluzívní párty a jenom on ví, že všechny zombie je třeba rozsekat, četl totiž americké comicsy. (oficiálny text distribútora)

NALBERTik

Páni jo !!! Nic takového sem nečekal, možná proto sem tak příjemně přeqapen ( nadšen ) :)))) V litrech "prolité" krve to možná předčí i Kill Billa, a to je co říct ! Nejlepší každopádně to "milé dítě" a jeho naschvály...kdo toto vymyslel... Jo a tež je faajn že je tento film brán jako "romantický" , až bude babička škemrat o nakej ten romanťák, mám jasnou volbu :D ()

nightevan

Kam se hrabe řada Scary movie - tohle je klasa! Především (cca) první 2/3 byly nezapomenutelné(Paquita: Tvoje máma mi sežrala psa!), potom už to bylo "jen" zajímavé - doteď jsem si myslel, že Tarantinův Kill Bill byl krvavý... V porovnání s tímto tam byla jen kapka krve:o). Braindead s krysí opicí (Nebyla jediná, sousedka má taky jednu, ale myslí si, že je to pes. Chudák ženská...) 5*. ()

BMAJTZ

Jo kdysi davno jsem to videl. Vim ze to bylo nechutne a vim ze nezapomenu na scenu se sekackou. Tot vse pro me tohle opravdu vyjmecny film neni. ()

ZkuKol

Je mi líto, ale já jsem osvícen nebyl. Jeden-dva vtípky, špatné herectví, na 3 mil. dolarů to vypadá strašně levně, děj chatrný, hlášky nic-moc a neustálé nechutnosti jsou sice nápadité, ale mě to prostě nebavilo. Snad jen kamera byl docela hravá, jenže to co snímala, mě moc nebavilo. Krysí opice nakazí starou bábu, tak nakazí spoustu lidí okolo a její syn to pak musí žehlit... 25% ()

Cejny

Peter Jackson a jedna z jeho prvotin, no pardon, omlouvám se všem fanouškům, ale tohleto fakt. Chápu, že to bylo bráno originálně, neotřele a vůbec, ale zas tak dobrý dojem, abych tomu dal alespoň 3 hvězdyčky to na mě neudělalo. ()

OughJay

Nechápu jak něco takovýho moh natočit Peter Jackson... :D Jestli v tom chlapovi tohle dřímá a někdy dostane prachy na další takovej film, tak se asi máme na co těšit. Braindead je béčko jak se sluší a patří. Dost jsem se u některejch scén nasmál, ale i tak to na mě působilo tak nějak rozporuplně, asi jako Rocky Horror Picture Show... :) Viděl jsem i lepší béčka (například Psí vojáci) proto jen 3*, ale šílenost je to fakt velká... :)) U těhle filmů prostě záleží, jakej má kdo vkus a komu to jak sedne no... Každopádně o všech těch vnitřnostech snad budu mít noční můry... :D ()

Circumscriptor

Aspoň že tých kadejakých zombíkov rozsekaných kosačkou, nesympatickú krysiu opicu, ktorej postaršia žena rozšliapla hlavu a muža ktorý zjedol plnú lyžicu hnisu odľahčuje pekná porcia humoru. Vo všetkých ohľadoch krásny, úchylný a geniálny film. ()

Angus

Brutálněvtipný film. Asi takhle by se dal krátce ale (podle mě) výstižně popsat tenhle vynikající kousek, u kterého jsem se smál od začátku do konce, ať už to bylo zombie děcku a nebo scéně se sekačkou :D. ()

Sdoom

No tak v HDčku na pořádný televizi je to úplně jiné kafe než v avíčku na noťasu. Konečně ty litry a kila slizu a hnusu k něčemu vypadaj. :-) Nemohu tomu dát 5 hvězdiček, protože si je Braindead jakožto neskrývané béčko objektivně nezaslouží. Ale bavil jsem se u toho i napodruhé áčkově a kdykoli si to pustím znova. 4 a půl hvězdičky. (HD, orig.) ()

vitekpe

Legenadarni hororova parodie, kdo nevidel musi hned napravit! Prestoze jde o komedii/parodii, utok na Vas zaludek tam nekolikrat tez probehne... :-) A slavna scena se sekackou, to uz je jen zaverecny bonbonek. P.S.: Film neni pro deti! ()

Forsberg11

Juchuchúúú.... Krvavý kúpeľ v jednom z najrýdzejších splatterov všetkých čias. Nie som žiadny Jacksnov fanúšik, nežeriem LOTRa a nefantazírujem o Hobbitovi, ale keby sa Petrova práca uberala podobným štýlom akým to bolo v tomto snímku z roku 92 zrejme by bol horocúcim kandidátom na moju režisérsku topku. Briandead je skutočne jeden z najkrvavejších a najbrutálnejších filmov, aké som v živote videl. Pridajte k tomu poriadnu dávku humoru, vtipné hlášky, bizarné postavy, šialené situácie, bláznivý hudobný podklad a dostanete naozaj šialenú gore jazdu. Prvá polovica síce trochu stráca dych tupými dialógmi a nudnými scénami ale všetko to vynahradí záverečná párty so záhradnou kosačnkou v hlavnej a mixérom vo vedľajšej úlohe. Braindead je skutočne šialený film, bez akýchkoľvek pravidiel. Niekedy som nevedel, či sa mám smiať, alebo krútiť hlavou. Každopádne za pozretie určite stojí. Je to parádna a hlavne zábavná hororová jazda. Pravdepodobne TOP splatter histórie. 80 %!! ()

The Viper

Příjemný, pomalý rozjezd následovaný snad nejvtipnější souhrou scén co jsem zatim viděl. Kdo tohle vymyslel musí být megaúchyl. Scéna s dítětem v parku je nezapomenutelná. ()

Maynard.

Na komédii se to tváří příliš vážně, na horor je to zase příliš velká komedie. Ne, tohle je prostě absolutní pípčovina. Není mi jasný, jak člověk, který natočil takovejhle brak, dokázal o pár let později převést na plátno Pána Prstenů. Dyť tohle je kýč jak bitch! Jo, chápu, jže je to těžkej oldschool, ale ten scénář je naprosto stupído. Na filmu se mi nelíbilo vůbec nic, takže se sám sobě divím, že dávám 1*. Brr, tohle už never again. ()

Rihan

Vzhledem k vysokému hodnocení ostatních hodnotitelů si patrně budu muset tento film pustit ještě jednou, abych zjistil, kde je chyba. Ale za výsledek neručím. Každopádně u mě 20%. ()

Arkanoid

Áno, aj scény s bytosťami, ktoré v hlave nič nemajú, môžu byť vtipné. Nie, nie je to Farma, ani zábery z parlamentu, je to jeden zo skorších filmov Petera Jacksona. Čaká vás čierny humor, potoky krvi a zombie bažiaci po ľudskom mäse. Bon Appetit! ()

coscarelli

Nesmrtelna retro- gore klasika, podana tak svizne a zabavne, ze i keby namiesto Jacksona bol uvedeny i Tibor Takacs palim full. Krvave, vtipne, a casto psychologicky tematicke (vztah matky a syna). Nema cenu plejtvat slovami // kazdy vie. Splachnuty galonmi krvi a nejednou nezabudnutelnou scenou. (U mna vedie krem, husty a vlacny, tak se mi to líbí :) ) Neremakovat!! ()